KOUZLO LÁSKY

 

 

1.

Tento príbeh sa začína v Méride pred asi dvadsiatimiôsmimi rokmi. Antonio a Viktoria sú do seba zaľúbení a ona mu povie, že je tehotná. On sa znepokojí, lebo v skutočnosti sú zosobášení, avšak nie navzájom. Samuel, Viktoriin manžel, rozzúrene vyčíta Antoniovi, že mal pomer s jeho ženou a povie mu, že ho považoval za priateľa. Varuje ho, že ak sa ešte raz priblíži k Viktorii, zabije ho. Antonio ho prosí, aby jej dal slobodu, pretože on sa tiež ide rozviesť a priznať si otcovstvo, aby mohol žiť s Viktoriou. Samuel mu povie, že ju už nikdy viac neuvidí. Samuel a Viktoria odídu bez zanechania stopy a v Londýne Viktoria porodí chlapčeka a dievčatko. Prejde niekoľko rokov; Samuel je chorý a povie Viktorii, že ak sa pominie, nech sa vráti a vyhľadá Anotnia, aby malý Bruno a Raquel vyrastali po boku svojho otca. Na druhej strane, Adriana, Antoniova manželka, sa pokúša otehotnieť, čo sa jej podarí. Doktor im povie, že má rizkové tehotenstvo, a preto musia starostlivosť hnať do krajností. Našťastie sa Alejandro narodí zdravý a silný, ale Adriana zomrie. Hernán povie Antoniovi, že Viktoria sa vrátila ako vdova a s dvoma deťmi, čo majú asi tak šesť rokov. Dojatý Antonio mu povie, že ju ide vyhľadať, pretože tie deti sú ich, pretože Samuel bol impotentný. Antonio vyhľadá Viktoriu a zistia, že sa ešte stále nazvájom milujú, a tak sa rozhodnú, že sa vezmú. Bruno sa vzpiera, lebo Antonio sa mu nepáči, Raquel pri predstave peňazí je prístupnejšia. Viktoria a Antonio sa zosobášia. Antonio sa rozhodne zanechať celý svoj majetok Alejandrovi. Viktoria sa nahnevá a žiada ho, aby prehodnotil svoje rozhodnutie a dal Brunovi ďalšiu šancu, inak sa Bruno vzbúri ešte viac. Antonio sa ju pokúša presvedčiť, že Bruno nie je to, čo chceli, pretože jeho nezodpovednosť by ich nechala na ulici, uistí ju, že ani jeho ani Raquel nenechá nezaopatrených. Antonia zrazí motorka a zomrie. Bruno nenávidí Alejandra a plánuje jeho smrť a kvôli tomu sa ožení s Maria Jose, aby použil meno Alejandra Lombarda.

2.

Bruno (tváriac sa, že ignoruje Alejandra) zdvine telefonát od Ericka, aby ho informoval o Alejandrovej ceste, ten povie Marii Jose, že nastal problém a musí sa okamžite vrátiť, povie jej, že má veľkú chuť byť s ňou, Paula prekvapená, že vidí Mariu Jose, sa spýta, čo sa stalo, Maria Jose odpovie, že Alejandro mal problémy v práci. Šibalská Paula povie, že ešte nebola svadobná noc. Bruno súhlasí s Erickom o nehode, ktorá má spôsobiť Alejandrovu smrť a upozorní ho, že musí splniť jeho príkazy. Gregorio a Erick spôsobia, aby Alejandrov kamión spadol do priepasti a vybuchol, jedna žena, ktorá ide v druhom aute, uvidí nehodu a zavolá políciu. Gregorio povie Erickovi, že s Alejandom išla ešte jedna osoba, Erick odpovie, že počul, že Alejandro cestoval sám. Mariu Jose zasiahne správa o Alejandorvej smrti a Viktoria ju požiada, aby šla do Meridy. Viktoria a Maria Jose sa stretnú, Maria Jose jej prekvapená a povie, že sa musela stať nejaká chyba, pretože Alejandro nemal nevlastnú matku, a že jej povedal, že jeho rodina bola v Spojených štátoch a aj keď mal dobrú prácu, nebol milionár. Viktoria jej povie, že nerozumie, prečo jej Alejandro klamal, ale musí to prekonať a správať sa, ako jej povedal, lebo sú veľmi dôstojná rodina a nechce žiadne ohovárania. Viktoria predstaví Mariu Jose Raquel Robertovi, Raquel neskrýva svoje nesympatie voči nej.


3.

Chucho a jeho vnuk Chencho nájdu Alejandra v bezvedomí a komentujú, čo spravia. Bruno povie cynicky Pedrovi, že jeho dcéra je teraz vdova po Alejandrovi Lombardovi;, keď uvidí prekvapenie v Pedrovej tvári, vysvetlí mu, že je Alejandrov nevlastný príbuzný a musí zniesť, že on sa oženil s Maria Jose, a ak to neurobí, bude ho musieť zavrieť do väzenia na celý život za pirátstvo a za to, že predával kradnuté predmety. Vystrašený Pedro to prijíma. Hernán povie Fernandovi, že je veľmi divné, že Alejandro nikomu nepovedal o svojej svadbe, ani jemu, aj keď bol jeho najlepším kamarátom. Alejandro nadobudne vedomie a požiada Chucha, nech pohľadá pomoc, že mu dá toľko peňazí, koľko bude chcieť. Maria Jose porozpráva Paule, že Bruno ju oklamal a vyhráža sa, že ich strčí do väzenia, ak nebudú pokračovať, povie jej, že ide povedať pravdu doňe Viktorii. Paula jej odpovie, že jej neuverí, a tak bude lepšie, ak bude pokračovať v tom, čo chce Bruno. Chenchovi sa podarí doviesť Alejandrovi sanitku, ktorá ho vezie do nemocnice. Bruno robí na Mariu Jose naďalej nátlak a uisťuje ju, že sa zoberú, ona mu odpovie, že sa nikdy nevydá za muža ako je on.


4.

Paula nájde odkaz od Marii Jose, kde jej oznamuje, že sa vracia na Zaki, Paula to oznámi Brunovi, ten povie Erickovi, aby povedal Paule, nech niečo vymyslí, aby sa nikto nedozvedel, že jeho sestra odišla a on ide po ňu. Alejandrovi sa podarí spojiť s Viktoriou, Viktoria povie Fernandovi, aby išli po neho helikoptérou, Ezequiel povie Paule, aby oznámila Marii Jose, že Alejandro je nažive a že idú po neho; Paula sa naľaká, pokúsi sa odísť z domu, ale vrátnik jej v tom zabráni. Doktor Jimenez povie Fernandovi, že pacient trpí výpadkami pamäte a na niektoré veci si nepamätá, ale nie je to nič vážne. Bruno a Maria Jose prídu domov, ona odpadne, keď uvidí Alejandra, Viktoria jej potvrdí, že žije. Bruna zasiahne, že vidí Alejandra. Alejandro povie Marii Jose, nech ho odprevadí do svojej spálne. Bruno vytiahne Mariu Jose z Alejandrovej izby pod zámienkou, že jej sestra sa stratila. Maria Jose povie Brunovi, že sa nemôže správať k Alejandrovi ako jeho žena, lebo ani ho nepozná, ani nebude vedieť, čo robiť, či bude chcieť intímne zblíženie, Bruno jej povie, nech predstiera hnev pod zámienkou, že ju podviedli a nech žiada, aby sa s ňou rozviedol. Alejandro povie Marii Jose, že teraz rozumie, že sa s ňou oženil kvôli povahe, a to sa mu páči.


5.

Maria Jose povie Paule, že Alejandro je namyslený a že ho neznesie. S plačom a ustarostená jej povie, že nevie, čo má robiť, Paula jej odpovie, že na jej mieste by bola šťastná, že Alejandro je krásny, bohatý a navyše stratil pamäť, Maria Jose jej povie, že si nie je istá, že má dojem, že on vie, že nie sú spolu zosobášení. Viktoria povie Alejandrovi, že Bruno preveril jeho svadbu s Mariou Jose a že všetko je legálne, navyše hovoril s jej otcom a v jeho dome bola fotka s nimi ako manželmi. Alejandro odpovie, že je to celé čudné, že je zmätený, Viktoria mu povie, že si musia spraviť testy, čo im povedal Hernan, pretože výpadky pamäti im robia starosti. Alejandro zahrnie Mariu Jose s otázkami a povie mu, že sa vydala zaľúbená a že sa k nemu nesprávala dobre, snaží sa, aby jej povedal svoje obavy, ľahnú si spolu do postele a pobozkajú sa. Rozzúrený Bruno ich uvidí. Alejandro povie Fernandovi, že predpokladaná svadba s Mariou Jose je fraška, že niekto ho chcel vidieť mŕtveho a teraz vdova, by mala byť dedičkou, no zistí, kto je za tým všetkým. Alejandro zasype Mariu Jose s otázkami, a žiada ju, aby mu povedala, aký je vzťah medzi ňou a Brunom, pretože vchádza do jej izby s príliš veľkou istotou.

 

6.

Alejandro zaútočí na Mariu Jose s otázkami, Bruno zasiahne na jej obranu a povie mu, že je od muža úbohé zadržiavať ženu, ktorá ho nechce. Alejandro mu odpovie, že pokiaľ Maria Jose nesie jeho priezvisko, tak je jeho a nedovolí, aby sa o n do nich staral. Rozzúrený Bruno povie Marii Jose, že musí naliehať na Alejandra, aby sa rozviedol a keď ju pozve do svojej izby, ona ho odmietne. Oznámi mu, že by s ňou nemal mať intímny pomer. Maria Jose mu s plačom povie, že on ju dostal do týchto nepríjemností, vysmieval sa z ich lásky a preto si zaslúži, aby sa naozaj stala skutočnou ženou Alejandra, aby naozaj trpel. Alejandro a Maria Jose sa vrátia z večere veľmi spokojní. Bruno ich pozoruje a vidí, ako sa v aute bozkávajú, potom vojdú do izby a opäť sa bozkávajú. Alejandro sa s jemnosťou pokúša, aby mu dôverovala a povedala mu pravdu. Bruno vtrhne do izby Marii Jose a rozčúlený ju upozorní, že ak podľahne Alejandovým želaniam, strčí ju do basy, Maria Jose s plačom žiada, aby ju odtiaľ dostal preč.


7.

Viktoria vyjadrí Fernandovi svoje obavy o Alejandra. Fernando, aby ju upokojil, jej povie, že sa Alejandro možno naozaj oženil, len na to zabudol. Maria Jose povie Paule, že musia čo najskôr odísť alebo nech radšej Alejandrovi povie pravdu. Paula jej povie, že s Alejandrom musí mať intímny pomer a otehotnieť a tak sa ju Alejandro neodváži udať. Maria Jose odpovie, že ak to urobí, Bruno sa jej vyhráža, že ju pošle do väzenia. Don Pedro pozná Alejandra a je v pomykove pred Alejandrovými otázkami. Maria Jose povie s plačom svojmu otcovi, že už nechce naďalej klamať Alejandra, on jej povie, že jemu by nevadilo ísť do väzenia, keďže je už aj tak starý, ale by ho veľmi bolelo, keby videl svoje dcéry, ako platia za niečo, za čo nenesú vinu. Paula im povie, že Maria Jose je hlúpa a nevie, aké má šťastie. Maria Jose povie, že si je istá, že Alejandro niečo tuší. Alejandro sa pokúša zviesť Mariu Jose, povie jej, že sa do nej zaľúbil a pobozká ju.


8.

Alejandro sa pokúša zviesť Mariu Jose, povie jej, že sa do nej zaľúbil a pobozká ju. Maria Jose mu povie, že sa veľmi ponáhľa, na čo jej Alejandro odpovie, že sa predpokladá, že sú zosobášení a je to normálne. Maria Jose mu povie, že je krutý a že jej chce ponížiť. Don Pedro je potešený Alejandrovou pozornosťou a povie Marii Jose, že mala šťastie, Maria Jose s plačom odpovie, že je nešťastnica a že Alejandro ich nechal so šoférom, aby sa nepokúsili o útek, keďže niečo tuší. Paula je povie, že má halucinácie, don Pedro je povie, že vidno, že Alejandro je dobrý muž a miluje ju. Maria Jose započuje, ako sa Raquel vyjadruje o jej rodine v ponižujúcom tóne, Alejandro prinúti Raquel, aby sa ospravedlnila Maria Jose. Bruno s hnevom žiada od Marii Jose, aby mu okamžite povedala, čo išiel Alejandro robiť do dediny. Bruno sa rozzúri, keď uvidí dona Pedra v dome, ten mu vyľakaný povie, že Maria Jose nie je na vine. Alejandro sa začne dona Pedra vypytovať a don Pedro si protirečí.

9.

Maria Jose sa snaží presvedčiť Bruna o tom, že Alejandro je dobrý človek a že už akceptoval rozvod, ale že ho nemôže do toho tlačiť, žiada ho, aby jej prisahal, že nemal nič do činenia s nehodou, lebo keby Alejandro zomrel, tak by mohol doviesť do konca svoje plány. A v tom prípade, ako dlho by bol ochotný čakať. Bruno ju ubezpečí, že Alejandro má veľa nepriateľov, a poprie to, aby neznepokojil svoju matku. Viktoria sa spýta Alejandra, či si už na všetko pospomínal, on jej odpovie, že áno, aj keď si nepamätá na niektoré detaily zo svadby. Viktoria mu neverí. Alejandro otvorene obviní Bruna, že plánoval svadbu s Mariou Jose aj nehodu, aby počkal, kým zomrie. Bruno odpovie, že je blázon, a navyše nemá dôkazy. Bruno povie Alejandrovi, že prijíma odchod do zahraničia, Alejandro sa ho spýta, že ak Maria Jose ho nezaujíma, či odíde tak ľahko. Alejandro povie Fernandovi, že dá postaviť stráž, aby neuniesol Mariu Jose.


10.

Fernando povie Alejandrovi, že má mesiac, aby anuloval manželstvo, ak už nemal sexuálny pomer. Paula povie Marii Jose, že je zrejmé, že ju Alejandro stráži, a ak to je tak, robí to preto, lebo sa mu páči a považuje ju za svoju manželku. Navyše je nádherný, Maria Jose povie Paule, nech si nezvyká na luxus, lebo sa čoskoro skončí. Viktoria požiada Mariu Jose, nech sa vyhýba rozprávať s Brunom a už vôbec nech neakceptuje jeho pozvania, lebo Alejandro by to zle pochopil. Maria Jose povie Alejandrovi, že Bruno vraví, že sa k nej správa pekne, pretože ju chce dostať do postele, a potom ju odkopnúť ako ostatné. Alejandro jej odpovie, že by klamal, keby jej povedal, že sa mu nepáči, ale nikdy na ňu nebude tlačiť. Maura odvedie Alejandra pod zámienkou, že potrebuje jeho radu ohľadom jej financií, Bruno využije príležitosť a obťažuje Mariu Jose, aby s ním odišla. Maria Jose začne žiarliť, keď uvidí, ako Maura koketuje s Alejandrom.

 

11.

Maria Jose žiarli, keď uvidí Mauru, ako sa líška Alejandrovi. Maura jej vytkne, že sa vydala ešte keď oni spolu len chodili. Maria Jose sa pokúša ujsť s Brunom, ten je povie, že ak nejde v tom momente, odvedie jej otca do väzenia. Rozčúlený Alejandro povie Viktorii, že Maria Jose a jej rodina odišli a určite ich odviedol Bruno. Alejandro náhle povie Viktorii, že Bruno zosnoval celý plán, aby sa oženil s Mariou Jose a naplánoval jeho smrť, aby si nechal vdovu aj jeho peniaze. Viktoria nemôže uveriť tomu, čo hovorí, a že jeho táraniny nemôžu byť pravdivé. Fernando sa pokúša presvedčiť Alejandra, aby neobviňoval Bruna bez toho, aby si bol istý. Alejandro odpovie, že si je istý Brunovou vinou, a pokiaľ ide o neho, robí si starosti o svoju matku. Viktoria povie Raquel, nech si nevymýšľa a nerozpráva veci, ktoré nie sú pravda a ktoré ubližujú jej bratovi, navyše nech sa stará o seba, lebo vie o jej dobrodružstvách. Rozzúrená Raquel povie Robertovi, že by si mal nájsť robotu, menej piť a urobiť jej dieťa, Roberto odpovie, že ho nenadchýna mať intímny vzťah s frigidnou ženou, výsmešne jej povie, že ak si nájde nejakého gavaliera, ktorý ju poteší, tak potom dá synovi svoje priezvisko. Don Pedrovi sa podarí spojiť s Alejandrom a žiada ho, aby nenechal Mariu Jose v rukách toho zloducha.


12.

Alejandro a Fernando idú do Mexika, aby pohľadali Mariu Jose a jej rodinu - nájdu ich v jednom hoteli. Maria Jose v tej chvíli číta list na rozlúčku od Pedra, v ktorom píše, že jej nechce byť na oštaru a odchádza. Alejandro príde a spýta sa jej, prečo to urobila, Bruno zasiahne do rozhovoru a povie mu, že Maria Jose ho nemiluje a hnusí sa mu. Pohádajú sa, pobijú a majiteľ hotela sa im vyhráža, že zavolá políciu. Maria Jose ide do svojej izby a Alejandro ide za ňou. Bruno a Fernando ostanú na recepcii, Fernando povie Brunovi, že Maria Jose už povedala Alejandrovi celú pravdu o falošnom manželstve a čo Burno urobil. Bruno tvrdí, že obaja klamú. Alejandro sa spýta Marie Jose, prečo ho oklamala. Alejandro požiada Mariu Jose, aby prišla za ním do izby; rozprávajú sa, ona mu povie, čo sa stalo, on jej povie, že jej verí a pomôže jej nájsť jej otca. Prizná sa, že sa do nej zaľúbil, rozprávajú sa o sebe, pobozkajú sa a následne sa začnú milovať.


13.

Alejandro a Maria Jose zaspia, ona sa zobudí, a keď si spomenie, čo sa stalo, zatvorí sa do kúpeľne a začne plakať. Alejandro ju žiada, aby sa porozprávali a povie jej, že ju miluje oveľa viac, ako si vie predstaviť. Raquel povie mame, že ten chorý príbuzný je klamstvo, ale nechce je povedať pravdu, lebo Bruno sa správa, ako keby predtým nepoznal Mariu Jose a jej rodinu. Viktoria jej ostro odvrkne, nech si myslí, čo chce, Felipa povie Viktorii, že už aj ďalšia osoba si myslí, že Bruno má niečo s Mariou Jose; Viktoria jej odpovie, že všetci sa mýlia. Raquel s hnevom kričí na mamu, nech uteká za šoférom a za Paulom, lebo ju udrel; Paula sa obraňuje, že ju urazil; Viktoria upozorní Raquel, že Alejandro je ten, kto rozhodne, pretože je majiteľ. Paula povie Raquel, že žiarli a že by rada bola na mieste Marii Jose. Alejandro a Maria Jose nájdu dona Pedra zbitého v bezvedomí. Bruno nariadi Erickovi, aby zistil všetko, čo robí Alejandro.


14.

Maura a Lissete informujú Ulisesa o situácii medzi Alejandrom a Mariou Jose; Maura jej povie, že Alejandro ju uistil, že mali dohodu a potom malo dôjsť k rozvodu. Maria Jose je nepokojná a spýta sa Alejandra, či pokračujú v ich rozvode; on jej odpovie, že ak si myslí, že jediné, čo chcel, bolo mať s ňou intímny pomer, tak je na veľkom omyle, lebo keby to bola pravda, tak by s ňou nečakal na klinike na jej otca. Bruno sa vráti do Meridy a spýta sa mamy, čo jej povedal Alejandro, Viktoria mu povie všetko, čo jej povedal Alejandro, samozrejme, Bruno, všetko poprie a nástojí na tom, že Alejandorvi úder do hlavy zanechal následky a mohol by všetkým ublížiť a že Maria Jose ho požiadala o pomoc, a tak jej pomohol. Bruno výsmešne povie Paule, že sa už vrátila celá rodina, Paula mu povie, že nemôže nič urobiť, lebo Alejandro je veľmi zaľúbený do jej sestry a už strávili spolu svadobnú noc. Navyše je oveľa krajší a je neprávom obvinený; Bruno rozzúrene odpovie, že to nie je pravda.

15.

Alejandro sa prizná Marii Jose, že žiarli, lebo cíti, že niekedy bola zaľúbená do Bruna. Ona sa mu snaží vysvetliť, že sa zaľúbila, ale potom ju sklamal, lebo ju podviedol a pravdepodobne sa zmýlila aj v ňom, že sa do neho zaľúbila, lebo jej neverí. Alejandro ju upokojí. Keď zbadá Bruna, rozzúrene sa rozbehne za ním, ale zbabelý Bruno sa skryje za Viktoriu, ktorá povie Alejandorvi, že ak odíde Bruno, ona pôjde s ním. Alejandro sa jej snaží vysvetliť, že on a Bruno spolu nikdy dobre nevychádzali a najlepšie bude, ak odíde; Viktoria v snahe presvedčiť Alejandra, aby dovolil Brunovi ostať, prezradí, že tak ako Bruno, aj Raquel aj on sú Antoniove deti a preto sú nevlastní bratia. Viktoria s plačom povie Felipe, že povedala Alejandrovi pravdu a bolí ju, keď si myslí, že nie je úžasná žena, ako si myslel. Felipa odpovie, že nakoniec pravda je najlepšia a mala by ju povedať aj Brunovi a Raquel. Alejandro s plačom povie Fernandovi, že Bruno, muž, ktorého najviac nenávidí, je jeho nevlastný brat, že Viktoria bola neverná svojmu manželovi a jeho otec jej mame. Fernando sa mu snaží vysvetliť, že sa to stalo z lásky, že ich nesmie súdiť, pretože sa to stalo pred mnohými rokmi. Bruno neustále sužuje Mariu Jose, tentokrát jej ukáže mobil s nahrávkou, ktorá obviňuje jej otca a povie jej, že musí povedať Alejandrovi, že s ním čaká dieťa. Vyľakaná Maria Jose mu vytrhne mobil a utečie preč. Alejandro sa spýta Marii Jose, či bola panna, lebo si to nevšimol. Ona s plačom odpovie, že je škoda, že bol taký hrubý.


16.

Nahnevaný Alejandro požiada Mariu Jose o mobil. Ona mu ho dá a Alejandro si vypočuje nahrávku, kde nejaký muž hovorí o zásielke pirátskych diskov, drogách a pištolí, ktoré boli doručené jej otcovi. Maria Jose mu povie, že Bruno ju žiadal, aby povedala, že s ním čaká dieťa výmenou za to, že neudá jej otca. Na základe evidentného záujmu, ktorý prejaví Fernando k Viktorii, sa ho Alejandro spýta, či je do nej zaľúbený, on mu odpovie, že áno, ale keďže Viktoria má predsudky, nikdy sa neodváži jej povedať o svojich citoch. Don Pedro a Maria Jose vyjadria Alejandrovi svoje želanie opustiť jeho dom na základe problémov, ktoré majú s Brunom a jeho rodinou. Alejandro im odpovie, že ostanú bývať u neho, pretože všetky problémy s Brunom sú z minulosti. Oznámi im, že sa ide vydať na cesty a chce, aby išla Maria Jose s ním, aby ju nevystavil Brunovmu prenasledovaniu. Ulisesa dojme, keď uvidí Mariu Jose, Alejandro mu povie, že to je jeho manželka.


17.

Ulises povie Maure, že Alejandro je šťastný muž, lebo Maria Jose je prekrásna. Maura povie Raquel, že vie, že sa páči Ulisesovi a mohla by jej dohodnúť rande; očakáva, že urobí to isté s Alejandrom, lebo jej veľmi chýba. Alejandro zavedie Mariu Jose na miesto nehody a zahrnie ju svojimi pochybnosťami. Ona s plačom a celá mimo mu povie, že je už unavená z jeho večných pochybností a Brunovho prenasledovania. Požiada ho, aby sa rozviedli spôsobom, aký najviac bude vyhovovať jemu a jeho rodine. Alejandro odpovie, že chce byť s ňou šťastný. Raquel si vypočuje rozhovor medzi Fernandom a Viktoriou a je rozhodnutá udať Mariu Jose, že podviedla Alejandra. Bruno upozorní Raquel, že ak udá Mariu Jose, Alejandro vezme plat jej aj jej manželovi. Navyše sa už idú rozviesť, tak nech je trpezlivá. Alejandro povie Marii Jose, že pôjdu tam, odkiaľ pochádza, aby získali dôkazy proti Brunovi, pretože možno len tak, ich nechá na pokoji. Viktoria povie Fernandovi, že Maria Jose sa jej páči, aj keď nemôže strpieť, ako obviňuje Bruna. Porozpráva sa s ňou a požiada ju, aby jej povedala pravdu.


18. 

Alejandro nezistí nič, čo by sa vzťahovalo na Bruna, povie Marii Jose, že si dával pozor a nezanechal stopu, preto Fernando o nej pochybuje a jeho matka logicky obhajuje Bruna ako svojho syna. Maria Jose mu povie, že jeho matka chcela s ňou hovoriť a v takom prípade jej nebude klamať. Raquel rozpovie Maure, Ulisesovi a Robertovi rozhovor, čo započula medzi jej mamou a Fernandom. Maura povie, že Maria Jose naplánovala ich svadbu s Alejandrom a niekto sfalšoval jeho podpis, a taktiež sa podieľal na atentáte. Roberto oznámi Raquel, že jej mama jej neodpustí, že rozpráva rodinné tajomstvá a Alejandro už vôbec nie. Raquel rozčúlene odpovie, že všetci by sa mali mať na pozore pred Mariou Jose, lebo je podvodníčka. Alejandro povie Fernandovi verziu, čo povedal Viktorii, on mu odpovie, že spravil zle, pretože teraz si budú myslieť, že mu preskočilo, a keď sa Bruno o tom dozvie, pokúsi sa presvedčiť Viktoriu, aby Alejandra zbavili predsedníctva vo firme, zatiaľ čo Maura navrhne Ulisesovi získať komplica Marii Jose a odhaliť ju pred Alejandrom.

19.

Raquel obviňuje Roberta, že jeho vzťah k nej ochladol, hovorí mu, že ako žena má isté potreby a preto sa chce dať rozviesť. Roberto jej odpovie, že to, čo medzi nimi bolo, sa skončilo, a navyše má povahu, ktorú nevydrží žiaden chlap, ak sa chce dať rozviesť, jemu to je jedno, nakoniec ona je tá, čo má peniaze, a preto ho bude musieť vyživovať. Ulises navrhne Robertovi, aby sa porozprával s Brunom, aby sa dozvedel, akým spôsobom sa chce zbaviť Alejandra, pretože si je istý, že on naplánoval svadbu s Mariou Jose, a keďže mu to nevyšlo, určite spraví všetko pre to, aby nevyšiel ako porazený. Bruno sa snaží presvedčiť Gilberta, že Alejandro sa zbláznil a nemôže byť naďalej v čele firmy a preto nech zvolávýkonnú radu, aby sa dohodli na jeho zosadení a novom nástupcovi, ktorým by sa mal stať on sám. Ulises povie Maure a Raquel, že už začal vyvolávať Alejandrovi pod zámienkou, že je kamarát Marie Jose, aby prehĺbil Alejandorve pochybnosti voči Mari Jose, tá mu povie, nech ju nechá odísť, že je ochotná podpísať zmluvu o rozdelení majetku. Alejandro jej odpovie, že už je neskoro, lebo ju miluje a trple by viac, keby bola od neho ďaleko a vzdialená. Alejandro sa spýta Marii Jose na jej city, ona mu porozpráva, čo sa stalo od jeho údajnej smrti, až kým nestretla Bruna, ktorý jej vysvetlil svoj plán, spôsob, akým ju donútil akceptovať jeho návrh; až kým neuvidí jeho, prizná sa mu, že sa do neho zaľúbila ako blázon.

20.

Viktoria vyčíta Brunovi, že zvolal výkonnú radu, aby zbavil Alejandra prezidentúry. Keď Maria Jose započuje hurhaj, spýta sa, čo sa stalo, Fernando jej povie, že Bruno chce zbaviť Alejandra miesta tým, že ho vyhlási za blázna. Maria Jose celá bez seba povie Viktorii, že Alejandor klamal, aby ju chránil. Bruno sa vydal za ňu pod Alejandrovým menom. Bruno jej dá facku, aby ju umlčal. Fernando sa pobije s Brunom. Viktoria sa spýta Felipy, či verí tomu, čo povedala Maria Jose, ona jej odpovie, že áno. Viktoria povie Brunovi, že Maria Jose jej všetko povedala a navyše všetko nasvedčuje jeho vine, dokonca aj to, že jej pomohol utiecť. Maria Jose nenávidí Bruna, pretože keď prišiel, chcela s ním chodiť, ale on ju odmietol, vyčíta jej, že vždy uprednostňovala Alejandra. Viktoria mu s plačom odpovie, že nie, lebo tak ako on a Raquel, aj Alejandro je Antoniov syn. Viktoria omdlie. Alejandro sa spýta Bruna, čo povedal matke, že jej prišlo tak zle. On mu povie, že mu priznala, že je tiež Antoniov syn.

 

21.

Hysterický Bruno vyčíta svojej mame, že podviedla muža, ktorý bol v skutočnosti jeho otec, povie jej, že preklína Alejandrovho otca, pretože ho nenávidí a situácia medzi nimi dvoma sa len týmto zhorší. Alejandro požiada Mariu Jose, aby bola mame nablízku a preukázala jej svoju oporu. Maria Jose sa rozpráva s Paulou o hovoroch, čo dostáva, ona jej navrhne, aby o tom povedala Alejandrovi, ale Maria Jose sa bojí a povie, že radšej nie. Maura povie intrigánsky Alejandrovi, že Bruno jej povedal, že Maria Jose dostáva záhadne telefonáty od nejakého muža. Nahnevaný Alejandro povie, že Brunovi nič neverí. Alejandro, viditeľne nahnevaný, sa spýta Marii Jose, či mu niečo nechce povedať, ona mu dá odmietavú odpoveď a zosmutnie, keď cíti od Alejandra chlad. Bruno na večeri oznámi, že sa rozhodol napadnúť otcov testament, prekvapená Raquel sa ho spýta, či počula dobre.

22.

Bruno povie Raquel, že aj oni sú deti Antonia Lombarda a opovržlivo sa obráti na Viktoriu; Alejandro sa na neho vrhne a vystríha ho, že ak ešte raz urazí svoju matku, zabije ho. Viktoria im povie, že sa s Antoniom do seba zaľúbili a neľutuje to. Zastávala sa Bruna, ale je rada, že ho nepočúvla, pretože bol vždy len vagabund, čo nevedel nič urobiť a ak Antonio vybral Alejandra, mal úplnú pravdu. Alejandro povie Marii Jose, že Bruna zaujímajú len peniaze a bude mu jedno, či pri tom pošpiní meno svojej matky. Maria Jose povie, že je jej veľmi ľúto, čo všetko teraz prežíva doňa Viktoria. Rozčúlená Maria Jose povie Brunovi, že čo chce, aby ich nechal na pokoji, on jej odpovie, že okrem polovičky majetku Lombardovcov chce, aby sa ona rozviedla s Alejandrom; obaja spadnú na zem a Maria Jose ostane ležať na Brunovi.

23.

Bruno povie Marii Jose, že v ich plánoch nebolo, že ona ostane s Alejandrom, pretože ju stále miluje; ak to ona neakceptuje, vyrobí škandál a všetci sa dozvedia, že je synom Antonia Lombarda. Maria Jose povie, že Alejandro nie je na vine, že jeho otec mu všetko zanechal a na druhej strane jej nemôže rozkazovať v citoch; oklamal ju, manipuluje s ňou, pričom Alejandro je jej na druhej strane oporou a stará sa o ňu; a je logické, že sa do neho zaľúbi. Bruno nariadi Erickovi, aby poslal Marii Jose kyticu kvetov od Maria Aguierreho. Alejandro povie Marii Jose, že ju miluje a nemá rád, keď sa na seba hnevajú, mali by na všetko zabudnúť a myslieť len na seba a robiť sa navzájom šťastnými. Maria Jose mu odpovie, že aj ona ho miluje a nechce spôsobiť viac problémov.Bruno povie Erickovi, že pripravia niečo, aby Paula opäť šoférovala.


24.

Roberto povie Ulisesovi, že určite nápad o falošnom sobáši bol Brunov nápad, že neverí, že Amria Jose s tým súhlasila, čiže ju využil a Mario Aguirre chcel, aby Alejandro žiarlil a mal problémy s Mariou Jose. Na výkonnej rade Brunovi právnici naliehajú na Viktoriu a Alejandra, aby dospeli k dohode bez škandálov, Viktoria povie Alejandrovi, nech robí, čo musí urobiť, pretože vidí, že Brunovi záleží len na moci a peňazí a nie je hodný toho, aby zastával miesto Antonia Lombarda. Muž najatý Brunom ujde po tom, čo vidí, že Paula šoféruje auto; Paula si myslí, že ho zabila a Erick jej povie, že sa postará o mŕtvolu; Chucho, keď uvidí muža na zemi, si myslí, že je mŕtvy a nastraší sa, keď tento muž zrazu vstane a odíde. Don Pedro sa pokúša upokojiť Chucha a povie mu, že keď muž odišiel po vlastných, tak potom nebol mŕtvy. Paula príde s plačom za Mariou Jose, že zrazila muža a zabila ho. Bruno povie Marii Jose, že Paula zabila muža, a ak teraz nespraví, čo jej povie, tak jej sestra pôjde do väzenia.


25.

Maria Jose povie Paule, že mala pomôcť mužovi, ktorého zrazila, že možno bol len zranený. Paula jej povie, že ten muž prechádzal cez cestu bez toho, aby sa pozrel a Erick jej povedal, že je mŕtvy. Bruno povie Fernandovi, že ho upozorňoval, aby sa nevracal domov, Fernando mu odpovie, že v tomto dome má rešpekt a úctu len voči Viktorii, Viktoria upozorní Bruna, aby sa upokojil, alebo zavolá služobníctvo, aby ich odviedli preč. Bruno jej povie, že či nevidí, že Fernando ju vyhľadáva, len aby z nej niečo vytiahol, je predsa jeho matka. Viktoria mu odpovie, že už je veľká na to, aby sa o seba postarala, a ak ju naozaj má rád ako matku, nerobil by toľko hlúpostí. Erick požiada Bruna, aby neublížil Paule, že je veľmi mladá, Bruno sa mu vysmeje, že v jeho veku sa zamiloval do decka. Bruno povie Marii Jose, že je svedok, čo videl nehodu a je ochotný vypovedať, a preto ide do hotela, kde ju bude očakávať a keď nepríde, jej sestra skončí vo väzení. Bruno nariadi Erickovi, aby odfotil Mariu Jose, keď vojde do hotela. Muž, ktorý sa nazýva Mario Aguirre, zavolá Marii Jose a Alejandro jej povie, nech zdvihne a nech ukončí navždy tento problémy.

 

26.

Maria Jose zloží telefón údajnému Mariovi Aguirremu, Alejandro ju vypočúva a žiada ju, aby jej povedala pravdu. Ona jej s plačom povie, že mu už pravdu povedala - že je zo všetkých unavená a odkedy spoznala Bruno, jej život sa zmenil na peklo. Nezáleží jej na jeho majetku, peniazoch a chce sa rozviesť, Alex jej odpovie, že sa s ňou rozvedie, ale chce poznať pravdu. Nakoniec jej povie, že ju ochráni. Maria Jose povie Paule, že ju bolí, že Alejandro jej neverí a aj keď je tehotná, odíde z domu. Viktoria povie Felipe, že mala pocit, že Fernando jej chcel povedať, že je do nej zaľúbený, Felipa jej povie, že by mala byť šťastná, že jeden tak krásny muž je do nej zaľúbený. Spýta sa jej, či aj ona ho ľúbi. Viktoria pobúrene odpovie, že v jej veku je smiešne myslieť na lásku, a najmä pokiaľ ide o muža oveľa mladšieho ako je ona. Paula s plačom povie Erickovi, že Bruno robil nátlak na Mariu Jose, aby sa s ním vyspala, a preto by bolo lepšie, keby šla na políciu. Erick jej povie, nech to nerobí, že niečo sa stane.


27. 

Alejandro povie Marii Jose, že ju ohovára istý Mario Aguirre, čo vie o nej a o jej rodine. Povie jej, že možno je to svedok zo svadby s Brunom a chce ju vydierať, že ona so všetkým súhlasila. Alejandro jej povie, že chce len vedieť pravdu, a preto ju žiada, aby mu vždy hovorila pravdu. Ezequiel dá Alejandrovi kľúč, ktorý dal Bruno Marii Jose, ten v zúrivosti žiada od Marii Jose vysvetlenie, Maria Jose je nervózna a vystrašená, snaží sa povedať, že o ničom nevie; príde Paula a povie, že Bruno jej ho dal a chce ju prinútiť, aby sa s ním vyspala, lebo inak ju udá, že zrazila človeka. Viktoria jej povie, že to mala povedať, Maria Jose jej odpovie, že Alejandro už aj tak má dostatok problémov, a navyše ona bráni Bruna telom aj dušou, a preto nie je dôvod, prečo by nebránila svoju sestru. Zopakuje jej, že všetko, čo povedala o Brunovi, je pravda. Erick na Brunov rozkaz najme Gabriela a Meche, aby podali žalobu, že jedno šedé auto ich zrazilo. Viktoria vyčíta Brunovi, že zamýšľal vydierať Mariu Jose, aby sa s ním vyspala.


28.

Viktoria požiada Fernanda, aby zistil, kto zarezervoval miesto, kde mal údajne Bruno rande s Mariou Jose, pretože Bruno zapiera všetko; požiada ho, aby nehovoril nič Alejandrovi. Ulises sa prizná Robertovi, že údajného Maria Aguirreho vymyslela Maura a on, aby Alejandro žiarlil na vymysleného milenca; Roberto povie, že uvidí, aký osoh môžu z toho získať; Ulises povie Robertovi, že by sa mal rozviesť a mohli by žiť spolu. Roberto mu odpovie, že aj keď strávili spolu úžasnú noc, nie je gay; páčia sa mu ženy a ak sa Raquel podarí získať časť dedičstva Lombardovcov, čaká ho kráľovský život. Bruno dá Meche peniaze a nariadi mu podať žalobu nasledujúci deň; ak to neurobia, tak on a jeho sestra sa zobudia ráno mŕtvi v priepasti. Fernando zistí, že Bruno bol veľmi prefíkaný a použil meno Mario Aguirre, aby spravil rezerváciu, a preto všetko nasvedčuje tomu, že Maria Jose klamala. Viktoria povie Fernandovi, že Bruno nemôže byť také monštrum, ako hovorí Maria Jose. Paula povie Marii Jose, že kiežby ju nedali do väzenia a nepýtali od Alejandra veľa peňazí, Maria Jose sa ju snaží povzbudiť.


29.

Rozzúrený Alejandro povie Marii Jose, nech ona aj jej rodina odídu nasledujúci deň a nech si nájde niekoho iného, komu bude balamutiť hlavu. Maria Jose mu s plačom hodí do tváre náhrdelník, čo jej kedysi podaroval, a povie mu, že nikdy nič nespravila naschvál, a jedného dňa si uvedomí, ako veľmi sa mýli. Pri raňajkách povie spokojná Raquel, že konečne sa zbavili Marii Jose a jej rodiny; Viktoria ju upozorní, aby mala úctu k Alejandrovi a jeho žiaľu. Bruno sa naliehavo pýta, kam išla Maria Jose, Fernando mu povie, že je evidentný jeho záujem o Mariu Jose. Fernando povie Alejandrovi, že by mal vedieť, že recepčná mu povedala o tom, ako istý Mario Aguirre žiadal rezerváciu cez telefón a poslal nejakého zamestnanca s peniazmi. Povie mu, ako dostala kľúč Maria Jose, že možno ona alebo nejaký jej príbuzný jej ho doniesol. Alejandor mu povie, že už Mariu Jose aj jej rodinu vyhodil. Fernando mu poradí, nech si to zistí, lebo vidí, že trpí ako kôň.

30.

Paula odmieta znovu sa vrátiť ku skromnému životnému štýlu a obviňuje sa za svoju nezodpovednosť, Maria Jose jej povie, že v skutočnosti sa dalo dokopy veľa vecí, ale vždy boli chudobné a budú si musieť nájsť prácu. Alejandro sa stretne s Mariou Jose, spýta sa jej, ako sa dostal kľúč od hotela do jej rúk, ona mu s plačom odpovie, že už to povedala mnohokrát - dal jej ho Bruno, ale teraz on vyšiel z toho ako nevinný, z čoho sa spolu s jeho rodinou náramne teší. Ak si myslí, že ho chcela zabiť, nech ju udá. Alejandro sa jej spýta, kde teraz býva, lebo to potrebuje vedieť, aby začal rozvodové konanie. Alejandro nájde Gabriela, mladíka, ktorého údajne Paula zrazila autom, a uistí ho, že uhradí všetky náklady v nemocnici. Ezequiel povie Alejandrovi o mobilnom čísle, ten rozzúrený oznámi Brunovi, že to bolo poslednýkrát, čo strká nos, do jeho vecí. Pokrytecký Bruno mu odpovie, že mu chcel urobiť láskavosť a Alejandro mu povie, že aj keď mu je ľúto Marii Jose, ešte stále je jeho manželka.

 

31.

Alejandro povie Maríi José, že aj keď sa jej to nepáči, je stále jeho manželkou - a hoci všetci veria, že je nevinná, on nie! Erick oznámi Brunovi, že už našiel Maríu José a jej rodinu. Alejandro si vypočuje od Ezequiela, že María José ochorela, a tak sa rozhodne za ňou ísť. Paula oznámi Alejandrovi, že María José je tehotná, a požiada ho, aby jej v žiadnom prípade neprezradil, že mu to povedala. Keď sa María José rozhodne vrátiť sa nasledujúci deň do dediny, Paula sa spýta Alejandra, či ho jeho dieťa vôbec nezaujíma - Alejandro jej odpovie, že mu záleží na oboch, no chce dať tomu čas! Chucho zistí, že Meche a Gabrielovi zaplatili, aby obvinili Paulu, za čo im poriadne vyčistí ýalúdky, lebo Paula a jej rodina sú jeho kamaráti! Meche sa s plačom snaží ospravedlniť, že to urobila len preto, lebo Gabriel potreboval operáciu – zúfalo prosí Chucha, aby ich neprezradil...

 

32.

Chucho je na pochybách, či povedať Alejandrovi o Gabrielovi a Meche alebo nie. Keď však uvidí Ericka, vynadá mu a takmer ho donúti, aby mu vysvetlil svoje počínanie! Ich hádku začuje Alejandro a príde sa spýtať, čo sa deje – a hoci mu Erick odpovie, že Chucho je starý blázon, Alejandro sa nenechá pomýliť, pretože vie, že mu určite niečo je... Bruno požiada mamu, aby ho podporila, no keď mu sľúbi podporu, ale nie vo všetkom, pretože chce rešpektovať vôľu jeho otca, rozzúrený Bruno ju zhodí nemiestnou poznámkou, že jediné, čo ten chlap chcel, bolo vyspať sa s ňou! Urazená Victoria mu strelí facku a varuje ho, nech ju nenúti myslieť si, že porodila monštrum! Potom ju ešte viac znepokojí, keď uvidí Katiu a Raquel... Fernando sa ju márne snaží upokojiť, že je slobodná žena a má právo vyjsť si so svojimi kamarátmi, mať priateľa alebo čo len chce - Victoria ho usmerní, že deti sú ešte väčší tyrani ako manžel... Alejandro požiada Bruna a Raquel, aby sa dohodli bez toho, aby do všetkého zbytočne zaťahovali Victoriu a pošpinili jej česť, no Bruno, od zlosti úplne bez seba, len vyštekne, že si je istý, že jej na tom nebude záležať - keďže sa ukazuje na verejnosti so svojím mladým milencom! Alejandra táto urážka rozhnevá, vrhne sa na Bruna a pobijú sa! Victoria zasiahne a povie, že sa za svoju lásku nehanbí - a že by bola radšej, keby celú tú nešťastnú záležitosť rozhodol súd. María José povie donovi Pedrovi, že by rada zaniesla kvety na hrob svojej mamy...

 

33.

Raquel rozhodne nesúhlasí s tým, aby sa súkromie jej mamy prepieralo na verejnosti. Bruno ju presviedča, že ani on po tom netúži - a ako pozná mamu, určite ani ona nie -, ale bude na ňu musieť skrátka zatlačiť! Alejandro povie Victorii, že je schopný vzdať sa hoc aj svojho domova, len aby sa nešlo na súd, no nevlastná mama ho upokojí, že síce nechcela ísť na súd, ale že sa posledná vôľa jeho otca jednoducho musí naplniť! Paula povie Maríi José, že najlepšie bude, ak si nájde prácu, aby jej pomohla – pretože už čoskoro bude na nej vidieť tehotenstvo a možno preto stratí svoju prácu... Fernando povie Alejandrovi, že podľa vyšetrovateľa sa sudca, čo zosobášil Maríu José, momentálne veľmi intenzívne venuje cestovaniu! Alejandro je presvedčený, že určite musel nakradnúť veľa peňazí - alebo mu Bruno dal dostatočne veľký úplatok, pretože taká záľuba rozhodne nie je lacná záležitosť! A po postoji, aký zaujal Bruno k svojej mame, Alejandor vôbec nepochybuje, že je schopný hocičoho! naznačí Alejandrovi, že aby nejaký vzťah naozaj fungoval, musia byť obaja na rovnakej vzdelanostnej úrovni (napríklad ako sú oni dvaja - a pobozká ho!

 

34.

Rozzúrená Raquel povie Viktorii, že nechce, aby sa konal súd, a ak Alejandro už okupoval dom desať rokov, je spravodlivé, aby tam bol teraz Bruno. Viktoria odpovie, že to nebolo Antoniovo želanie, nech sa upokojí a nech prejaví úctu, lebo ju aj s jej manželom vyhodí z domu. Maura berie ako istú vec to, že sa jej vzťah s Alejandrom obnovil. Roberto sa spýta Alejandra, či sa vracia k Maure, Alejandro mu odpovie, že nie, Maria Jose je jeho manželka a ich odlúčenie je dočasné. Viktoria povie Fernandovi, že ju bolí, keď vidí Alejandra smutného kvôli Marii Jose, a nerozumie, prečo ho oklamala a takmer sa schádzala s iným mužom. Fernando jej odpovie, že jej materinská láska ju nemôže oslepiť, že nie je predsa hlúpa a musí si uvedomiť, že v Brunovom správaní je veľa čudných vecí voči Marii Jose; on našiel výpis z matriky, ale originál sa stratil a nastal čas, aby sa dozvedela všetko, čo sa stalo.

35.

Viktoria odmieta uveriť, že Bruno bol schopný to všetko naplánovať proti Alejandrovi, Fernando jej povie, že chápe jej pochybnosti, ale žiada ju, aby prehodnotila všetky detaily a postavila sa na stranu, kde má stáť. Obdivuje, ako podporuje svoje deti, ale nech jej nechýba opora ani jedného z nich. Erick povie nervózne Brunovi, že Alejandro sa ho pýtal na to, čo robil v deň, keď sa stala jeho nehoda a že mu musel povedať meno jeho bratranca. Bruno mu rozzúrene povie, že to bola hlúposť od neho, lebo Alejandro teraz môže začať vyšetrovať ešte viac. Chucho povie Alejandrovi o atentáte na Mariu Jose, Alejandro okamžite naštartuje helikoptéru. Viktoria povie Brunovi, že Maria Jose je vo vážnom stave, on je odpovie, že to je Alejandrova pomsta za to, že ju vyhodil z domu. Fernando mu odpovie, že to celé je jeho chyba, pretože on to všetko naplánoval s nejakým Mariom Aguirrem, nech vidí, ako dopadol jeho plán; nahnevaný Bruno sa ho pokúsi udrieť. Viktoria povie Brunovi, že ho nechce vidieť. Maura povie Ulisesovi, že už našla spôsob, ako prinútiť Bruna, aby ich neprezradil pred Alejandrom, Lissete nahrá konverzáciu s Katiou a tá je potvrdí, že mala s Brunom pomer a je pri tom mladistvá.

 

36.

Raquel žiada Viktoriu, aby povedala Brunovi, nech nepomáha zachrániť Mariu Jose, lebo ona ho ohovárala; Viktoria sa snaží pochopiť, že Maria Jose je ľudská bytosť a je zhrozená jej spôsobom myslenia. Raquel jej povie, že je plodom cudzoložstva. Bruno príde k Zaci a snaží sa otravovať Alejandra, vraví mu, že on môže byť otcom dieťaťa. Povie mu, že pôjde darovať krv Marii Jose, ak mu on prenechá prezidentúru v spoločnosti a rozvedie sa s Mariou Jose pod podmienkou, že o tom nepovie matke. Alejandro mu odpovie, že jedného dňa mu to všetko spočíta. Felipa povie Raquel, aby neotravovala matku s Antoniom Lombardom, lebo ona povie, že podvádza svojho manžela s Ulisesom.


37.

Fernando sa dozvie, že Gabriel je pravdepodobne chlapec, ktorého mala Paula zraziť a že Alejandro zaplatí za nemocničné výdavky. Taktiež sa dozvie, že Gregorio, Erickov bratranec, je kamiónista. Keď sa Gregorio a Julia dozvedia, že Meche mu dala peniaze, aby ich dal Brunovi, sú si istí, že to neurobila a majú v pláne vypýtať si svoju časť. Maria Jose sa nechce vrátiť k Alejandrovi domov kvôli všetkým problémom a intrigám, ale on ju presvedčí a sľúbi jej, že kúpi pre nich dvoch dom, ale nedovolí, aby sa odlúčili. Don Pedro povie Marii Jose, že ostane u Zaci s Paulou, aby si ona žila svoj život vydatej ženy. Maria Jose mu povie, že ich nechce nechať, ale nakoniec sa tak rozhodne a vysvetlí Alejandorvi, že je to tak najlepšie pre všetkých, že Paula musí dospieť, čo sa nestane, ak jej bude neustále dávať všetko bez akejkoľvek snahy. Raquel povie Brunovi, že to bude škandál kvôli jeho posadnutosti mať prezidentúru v spoločnosti a všetkých privedie len do záhuby, lebo všetci vedia, že nie je dobrý na nič.


38.

Roberto povie Raquel, že je výhodnejšie, keby veci ostali tak, ako sú - s Alejandrom na čele spoločnosti, keďže akcie by mohli kvôli škandálu klesnúť na cene a napokon, Bruno nevie nič o obchode, len by ich priviedol na mizinu. Felipa nájde Ezequiela ako vyhadzuje kvety, povie, že mu to prikázala doňa Viktoria. Viktoria povie Felipe, že tie kvety poslal akýsi Mario Aguirre, alebo si myslí, že ich poslal niekto, kto chce Alejandrovi a Marii Jose ublížiť. Felipe povie, že už nevie, čo si má myslieť, lebo Bruno si vypýtal prezidentúru a Alejandro na to pristúpil. A je si istá, že to Bruno žiadal na výmenu za darovanie krvi pre Mariu Jose. Maura sa rozčúli, keď sa dozvie, že Maria Jose je tehotná. Lissete jej navrhne opäť použiť Maria Aguirreho, ale Maura jej povie, že nevie, kde je a navyše Bruno sa má na pozore. Alejandro povie Fernandovi, že don Pedro požiadal Mariu Jose, aby dala Meche prácu - Meche je Gabrielova sestra.


39.

Fernando sa nahnevá, keď sa dozvie, že Viktoria išla von s Hernanom; Alejandro povie, že Viktoria má veľa problémov, a to, čo najmenej potrebuje, je žiarlivý muž, ktorý jej nedá dýchať, musí rešpektovať jej rozhodnutia. Alejandro je vysilený pochybnosťami, či don Pedro bol Brunov komplic. Bruno udržuje vzťah s Katiou, aby ju využil a získal od nej informácie o tom, čo sa deje v kancelárii. Viktoria povie Alejandrovi, ako si môže byť istý, že dieťa, ktoré Maria Jose čaká, je jeho. On jej odpovie, že jeho manželka mu to povedala a on jej verí. A teraz, keď jej Bruno povedal opak, je to len preto, aby ich nahneval, nik a nič ho neoddelí od Marie Jose. Alejandro povie Viktorii, že je šťastný, lebo sa stane otcom, a predtým, ako niečo povie, jej chce oznámiť, že Maria Jose požiadala Hernana o skúšku DNA, ale aby nevystavil dieťa riziku, to odmietol, lebo jej verí. Žiada ju, aby si pripustila viac k telu jeho manželku, lebo je veľmi dôležité, aby ju prijala. Viktoria odpovie, že ak sa odvážila urobiť skúšku DNA, je to preto, že vraví pravdu.


40.

Chucho sa vyľaká, keď jej don Pedro povie, že požiadal Mariu Jose, aby dala Meche prácu, a preto sa mu prizná, že Meche a Gabrielovi dala peniaze, aby obvinili Paulu z toho, že ho zrazila. Don Pedro požiada Mariu Jose, aby neprezradila Meche a jej brata pred Alejandrom, pretože by išli do väzenia. Rozzúrená Paula jej povie, že takmer ju strčili do väzenia, že Erick a Bruno sú naničhodníci. Erick povie Brunovi, že Meche bude pracovať v dome u Lombardovcov a spýta sa ho, čo majú robiť. Bruno nariadi, aby ich zabil. Chucho a don Pedro porozprávajú Alejandrovi, že Erick na Brunov rozkaz podplatil Meche a Gabriela, aby obvinili Paulu, ale že sú to dobrí ľudia. Alejandro im povie, že jeho rodina má tiež problémy a jeho matka bude vystavená verejnosti. Don Pedro mu povie, že Viktoria je dobrý človek. Erick príde k Meche a Gabrielovi a vyhráža sa im, že ich zabije, ak okamžite neodídu.

 

41.

Alejandro povie donovi Pedrovi a Chucho, že Meche a Gabriel sa majú stretnúť s Brunom a Erickom a dúfa, že nebudú musieť odísť s políciou. Roberto a Ulises udržujú románik, ktorý Raquel takmer odhalí, Roberto s hnevom povie Ulisesovi, že ak chce, môže byť naďalej s Raquel a že podľa toho, čo počul, ide jej postaviť dom, takže kvôli ich vzťahu nech si nerobi ťažkú hlavu. Alejandro sa nahnevá na dona Pedra a Chucha, keď si myslí, že predišli Gabrielovi a Meche; Chucho mu povie, že celý čas boli s ním, že Bruno sa to určite dozvedel a vystríhal ich. Bruno uverí Erickovi, že zavraždil Meche a jej brata. Rozzúrená Raquel vynadá Paule, keď ju uvidí v jacuzzi s Robertom. Roberto jej nahnevane povie, že nič nerobili, okrem toho ona má milenca. Alejandro povie Viktorii, že možnosť zadržať Bruna, ktorú mal, sa rozplynula, on zaplatil niekoľkým ľuďom, aby obvinili Paulu a teraz sa stratili. Dodá, že keby vedela, že porodí také monštrum, tak by išla radšej na potrat. Bruno zaplatí istému novinárovi, aby napísal vo svojom stĺpčeku o romániku medzi Antoniom Lombardom a Viktoriou.

42.

Alejandro povie Fernandovi, že Bruno mu pripomenul jeho sľub, že sa rozvedie s Mariou Jose; Fernando mu odpovie, že slovo dané zločincovi neplatí a Bruno je zločinec. Paula je rozčúlená, pretože napriek tomu, že nástojila ostať po boku Marii Jose, jej ona povie, že nechce, aby jej otec bol sám. Bruno udržuje románik, aby ju využil, žiada ju, aby podala žalobu na brata Alejandrovej matky, lebo ho potrebuje, aby vyhral súd proti Alejandrovi. Alejandro uistí Mariu Jose, že nech sa stane čokoľvek, nech nikdy nepochybuje o jeho láske k nej. Bruno povie Marii Jose, či už čítala noviny, Maria Jose sa ho spýta, prečo je taký zlý a Bruno odpovie, že mu zaplatia za to, čo mu urobili a navyše chce vedieť, či Alejandro už požiadal o rozvod, pretože keď daroval krv, požiadal ho o dve veci: jeho odstúpenie z prezidentského postu v spoločnosti a aby sa s ňou rozviedol. Victoria nenachádza slov.

43.

Maria Jose s plačom povie Brunovi, že už nemá nič spoločné s jeho životom a ani za svet sa k nemu nevráti. Bruno sa jej vyhráža, že ak tak nespraví, tak zničí Alejandra. Viktoria narieka, že Bruno sa úplne zbláznil. Maria Jose s plačom povie Viktorii, že Bruno podmienil darovanie krvi tým, že sa s Alejandrom rozvedie, Alejandro jej povedal, že mu dal slovo muža, a aj keď vie, že bude nešťastný, svoj sľub dodrží. Právne budú odlúčení, ale aj naďalej budú spolu. A neskôr sa opäť vezmú. Ale nik nesmie vedieť o ich pláne: chcú zničiť Brunove plány a zachrániť rodinnú česť. Alejandro požiada sekretárku, aby mu zarezervovala lietadlo a hotel, a oznámi jej, že to je prísne dôverné. Mary ho požiada, či to môže urobiť z jej súkromného telefónu, povie mu, že neznesie Katayu, telefonuje a vyjde pri tom na ulicu, hocikedy odíde z kancelárie bez toho, aby niekomu povedala, kde ide a kedy sa vráti, je na nej niečo zvláštne.

44.

Katia oznámi Brunovi, čo počula, a povie mu, že je evidentné, že Alejandro a jeho žena sa chystajú niekam na cestu. Bruno jej nariadi, aby zistila, kam idú. Erick sa rozčúli, keď uvidí, že Meche a Gabriela zmizli. Alejandro povie Viktorii, že sa rozvedie s Mariou Jose a prenechá jej akcie spoločnosti a polovičku domu. Vo Viktoriinej tvári sa zjavia pochybnosti, či ho nezradí, ale vie, že ho zbožňuje a navyše čakajú spolu dieťa. Alejandro jej povie, že chcú len sčasti prekaziť Brunove plány, neskôr sa opäť zosobášia. Alejandro povie Marii Jose, že aby všetci uverili, že sú rozvedení, budú musieť žiť ako predtým; ona odpovie, že bude žiarliť, keď bude musieť odísť na stretnutia, kde sa bude vídať s Maurou; Alejandro ju objíme a povie jej, že všetko to bude len fraška, lebo žena, ktorú miluje, je ona. Mateo žiada od Maury a Ulisesa peniaze za to, že nepovedal Alejandrovi nič o tom, čo vie.

45.

Felipa sa rozpráva s Victoriou. Podla Felipy by sa Victoria mala baviť, pokiaľ môže. María José a Alejandro sa vrátia z výletu. María José, v slzách, povie Victorii, že o tri týždne budú rozvedení, a že je to horšie, než si predstavovala. Okrem toho sudca navrhol, aby odišla a žila v izolacii ….


46.

Maria Jose sa s plačom rozlúči s Alejandrom, ten jej povie, že majú čas sa porozprávať s právnikmi, myslí si, že by to ublížilo bábätku. Maria Jose mu dopovie, že musia ísť ďalej a kvôli bábätku nech si nerobí starosti, že to prejde. Raquel, keď uvidí, že Alejandro sa chystá na cestu, histericky nakriči na Mariu Jose, že všetko je jej vina, pretože Bruno po nej tiež túžil; vynadá Viktorii, tá jej dá facku. Fernando sa ju snaží presvedčiť, aby radšej dala od Bruna ruky preč, pretože je zlý človek a mohol by jej ublížiť. Bruno príde do domu Lombardovcov a zúrivý povie Viktorii, že Alejandro mu zakázal vstup a žiada ju, aby s ním išla za sudcom a aby dosvedčila, že je synom Antonia Lombarda. Ironicky dodá, že to je to najmenej, čo môže urobiť, aby mu vynahradila, že z neho spravila bastarda.


47.

Viktoria, Raquel a Bruno prídu na súd, aby si zmenili prezvisko a stretávajú sa tam s novinármi. Vitkoria pohľadom naznačí Brunovi, že vie, kto upozornil tlač. Alejandro sa stretne s Meche, Gabrielom a Chucho, nervózny im povie, že ich práve našiel. Alejandro odpovie, že mu neverí. Meche aj Gabriel sa nakoniec priznajú Alejandorvi, že od Ericka vzali peniaze na výmenu za falošné udanie. Meche s plačom povie Alejandrovi, že to urobili, lebo potrebovali peniaze. Alejandro im odpovie, že im nechce ublížiť a Chucha upozorní, že nech mu už nabudúce hovorí pravdu, keď sa ho na niečo spýta. Alejandro a Fernando prídu dohodnúť stretnutie so sudcom a sú prekvapení, keď im správkyňa povie, že predošlý deň bol žiadať o špeciálne prijatie u sudcu mladík menom Bruno Lombardo.


48.

Erick za peňažnú výmenu porozpráva Maure, že Bruno sa oženil s Mariou Jose, pričom použil meno Alejandra Lombarda, podplatil sudcu a pokúsil sa zabiť Alejandra. Maria Jose nevedela o ničom a keď sa to dozvedela, nič nepovedala, lebo Bruno sa jej vyhrážal, že strčí do väzenia jej otca, lebo predával kradnuté a pirátske veci. Alejandro sa dohodol so sudcom a odišiel do Dominikánskej republike, aby ho prinútil sa priznať, Bruno sa to dozvedel a išiel po Alejandrovi. Maura povie Alejandrovi po telefóne, že Erick jej všetko porozprával a že Bruno išiel za ním do Dominikánskej republiky, aby si dával pozor. Marii Jose sa podarí spojiť s Alejandrom, on jej povie, že je už veľmi blízko sudcu; Maria Jose sa ho spýta, či nevie niečo o Brunovi, ale Alejandro o ničom nevie. Fernando sa spýta Alejandra, prečo nepovedal Marii Jose, že Bruno ich predbehol. Alejandro mu odpovie, že nechce, aby si Maria Jose robila starosti.


49.

Alejandro a Fernando sa nalodia na čln, na ktorom ich sprevádza jeden starší muž a jeho vnuk. Čln sa zapáli a starší muž zomrie; Alejandro s Fernandom aj malým chlapcom skočia do mora, pretože čln vybuchne. Priplávajú k opustenému ostrovu, Fernando je zranený na nohe. Maura povie Viktorii, že Alejandro sa nachádza v Dominikánskej republike a Bruno išiel za ním, určite kvôli tomu, aby ho zabil. Viktoria je prekvapená a povie, že už vie, čo sa snažia vypátrať a ostáva im len čakať. Viktoria vyjadrí svoje obavy Felipe, Felipe jej povie, že Alejandro nie je hlúpy, ani chromý a vie sa obrániť. Raquel povie svojej mame, že je tehotná, ale problém je, že nevie, či s Robertom alebo Ulisesom. Roberto sa Viktorii s ľútosťou prizná a povie jej, že chce to dieťa a že Ulises nemá najmenší úmysel oženiť sa s Raquel, pretože má frajerku v Madride, ktorá je na vlas rovnaká Marii Jose. Maya oznámi Viktorii a Marii Jose, že čln, v ktorom sa plavili Alejandro s Fernandom, sa potopil, oznámili to úradom a už ich hľadajú.  Bruno už nechcel pokračovať v ceste a vrátil sa do Santo Dominga.

50.

Viktoria povie Marii Jose, že nemôžu stratiť nádej, Fernando a Alejandro sú mladí a silní a budú vedieť ako ďalej. Fernando stratí kontrolu nad situáciou a povie Alejandrovi, že nechce zomrieť na ostrove, že miluje Viktoriu a jemu sa ani nepodarilo, aby aj ona milovala jeho. Alejandro mu podráždene povie, že odídu odtiaľ živí a zdraví a už ho nechce vidieť zúfalého. Roberto nahnevane odovzdá Ulisesovi letenku a povie mu, nech ide za svojou frajerkou, Raquel si to uvedomí a povie Ulisesovi, nech nikam nejde a je jej jedno, čo si myslí Roberto. Maria Jose povie Paule a Felipe, že Bruno odmieta názor, že bol na tom istom mieste ako Alejandro s Fernandom. Bruno, keď uvidí, že Viktoria všetko zistila a chce ho vyhodiť, jej pokrytecky povie, že ak to urobí, spácha samovraždu a splní svoje poslanie, pretože Viktoria žiada Mariu Jose, aby na schôdzi nehovorila o ceste do Dominikánskej republiky. Tá odpovie, že určite niečo urobil Alejandrovi a Fernandovi a nie je spravodlivé, že on z toho teraz vyjde ako víťaz. Bruno upustí od myšlienky napadnúť testament, Maria Jose mu s plačom povie, že vie, že Alejandro je mŕtvy, a preto si myslí, že zdedí jeho časť, ale je na veľkom omyle, lebo ona ho zničí až do jeho smrti.

 

51.

Maria Jose sa ospravedlní Viktorii, že obviňuje Bruna. Povie jej, že už raz sa Alejandra pokúsil zabiť a je si istá, že mal určite niečo s jeho zmiznutím a jediné, čo chce, nech za to zaplatí. Oznámi jej, že počká istý čas a ak sa Alejandro nevráti, pomstí sa, avšak Viktoria nástojí, že Bruno nie je vinný zo všetkého, z čoho ho obviňuje. Advokát povie Marii Jose, že už je rozvedená, čo je dobré, lebo Raquel sa odvolala proti napadnutiu testamentu Lombarda a očividne to, čo zdedila od Alejandra, ostáva mimo rozdelenia majetku. Maria Jose s plačom povie otcovi, že je veľmi pravdepodobné, že Alejandro je mŕtvy.


52.

Bruno nechá Katiu na ranči jej strýka, Katia povie svojmu strýkovi, že Bruno je jej priateľ a čoskoro sa vezmú, Bruno jej v zúrivosti povie, že má plno iných problémov ako myslieť na svadbu a najprv musí vyriešiť tie problémy. Ona mu odpovie, že ak sa jej snaží zbaviť, je schopná ho vyhľadať. Viktoria vyčíta Brunovi, že nesplnil svoje slovo, že stiahne svoje napadnutie testamentu. Bruno, pokrytec, jej odpovie, že podporí len Raquel. Raquel a Bruno sú rozčúlení, lebo sudca poprel testament Antonia Lombarda, avšak jediné majetky, ktoré sa budú deliť, budú po Viktorii; majetok, ktorý zanechal Alejandro Marii Jose, sa bude rešpektovať, pretože v momente odstúpenia Alejandra bude on legitímny majiteľ. Medzitým Alejandro ako aj Fernando naďalej bojujú o prežitie na ostrove, našťastie príde helikoptéra a zachráni ich.


53.

Elena povie Ulisesovi, že ak jej pomôže nájsť Sandru, ona mu pomôže, aby sa s ňou oženil. Maura vyjadrí úprimnú sústrasť Marii Jose, taktiež jej navrhne, že ak rozmýšľa, že predá akcie, ktoré zanechal Alejandro, on ich od nej odkúpi. Maria Jose jej odpovie, že si to premyslí. Bruno povie Viktorii, že po mŕtvom Alejandrovi ostala prezidentská funkcia voľná a nemôžu byť proti tomu, aby ju zastával on. Viktoria si spomenie, že majoritná vlastníčka je tým pádom Maria Jose a jej hlas sa počíta. Felipa povie Viktorii, že okrem peňazí sa Bruno zaujíma aj o Mariu Jose a určite už plánuje, ako ju získať a oženiť sa s ňou. Ulises porozpráva Robertovi príbeh Eleny, Sandrinej matky, a Marii Jose a povie mu, že plánuje nájsť Sandru, dať ju na kliniku, aby sa zrehabilitovala a mohol sa s ňou oženiť. Nahnevaný Bruno vyčíta Maure, že sa postavila proti nemu a upozorní ju, aby si bola vedomá dôsledkov. Ona mu povie, že kvôli nemu je teraz Alejandro mŕtvy.


54.

Bruno sa snaží ublížiť Maure tým, že jej povie, že je zaľúbená do mŕtveho, ktorý ju nikdy nemiloval. Ona sa rozplače a dá mu facku. Povie mu, že o neho prišla kvôli jeho prehnanej ambicióznosti a postará sa o to, aby nezískal prezidentskú funkciu v spoločnosti. Maura a Lissete sa snažia presvedčiť Mariu Jose, aby podpísala kúpnopredajnú zmluvu o akciách. Ona odpovie, že si zmluvu prečíta. Alejandro sa vráti do domu Lombardovcov a všetci ho prijmú s nadšením a radosťou. Roberto sa snaží presvedčiť Raquel, aby zabudla na Ulisesa a pokúsia sa vytvoriť šťastné manželstvo aj kvôli bábätku, ktoré čaká. Raquel mu nahnevane odpovie, že nechce to dieťa a už vôbec nie jeho a ak jej Maura chce prebrať Ulisesa, tak to oľutuje. Bruno, keď sa dozvie, že Alejandro ostal s Mariou Jose v izbe sám, sa rozzúri a snaží sa zabrániť, aby Fernando vošiel za Viktorou; strhne sa medzi nimi bitka.


55.

Fernando sa vrhne na Bruna, ktorý omdlie a spadne na zem. Fernando sa Viktorii ospravedlní, rozzúrený Bruno povie Viktorii, že to je celé jej vina a všetci ľudia hovoria o nej. Roberto povie Raquel, že Bruno je rozčúlený, že sa vrátil Alejandro a chcel sa pomstiť Fernandovi, ale mu to nevyšlo. Sandra, Elenina dcéra a dvojička Marii Jose, má v pláne ísť sa rehabilitovať na kliniku, pretože chce skoncovať s drogami. Maria Jose žiarli, že Alejandro išiel von s Maurou, Alejandro ju uistí, že ide len o obchodné stretnutie - žena, ktorú miluje, je ona. Alejandro povie Marii Jose, že fotografia, čo vyšla v novinách, nič neznamená, ona mu povie, že je tučná a škaredá, a preto je normálne, že ho priťahuje iná žena. On ju uistí, že ako tehotná je veľmi pekná a navyše je do nej zamilovaný.


56.

Maria Jose dá jasne Alejandrovi najavo, že nechce byť ženou, ktorá je dobrá len na to, aby mu dala deti, zatiaľ čo on si žije životom slobodného muža, stretáva sa so svojimi bývalými priateľkami; prizná sa mu, že žiarli. On ju s veľkou láskou uistí, že sa nemusí kvôli ničomu znepokojovať, pretože ona je žena jeho života. Raquel oznámi mame svoje rozhodnutie, že chce ísť na potrat, pretože to dieťa nechce mať. Spýta sa jej, že keď bola vydatá, či si neželala mať deti s iným mužom. Viktoria jej odpovie, že jej manžel bol neplodný a mala strach, ale nikdy sa nevzdal jej detí. Sandra sa vyhráža Elene, že sa z nej stane prostitútka, ak jej znova neaktivuje kreditné karty. Roberto navrhne Raquel rozvod na výmenu za to, že ona mu dá dieťa. Bruno s hnevom započuje plány Marie Jose a Alejandra predať akcie Maure, a ona dá Alejandrovi svoj hlas. Marii Jose sa Bruno vyhráža, že strčí jej otca do väzenia, ak nebude voliť za neho.


57.

Roberto požiada Alejandra o prácu, vysvetlí mu, že chce zmeniť svoj život a že dieťa, ktoré čaká Raquel, je na to dobrý dôvod. Alejandro sľúbi Raquel, že sa porozpráva s Ulisesom, Raquel ho žiada, aby ho nenútil sa s ňou oženiť, lebo by bola nerada, keby ju chcel z donútenia. Keď Alejandro hľadá Ulisesa, zistí, že Mateo má fotografiu Ulisesovej priateľky, ktorá je taká istá ako Maria Jose. Myslí si, že to je ďalšia Brunova pasca, aby im ublížil. Roberto povie Alejandrovi, že Ulises mu povedal, že matka Marie Jose opustila dona Pedra a vzala si dvojča, čo je na fotografii v mobile. A keďže zdedí majetok, je pre Ulisesa veľmi dôležité, aby pochopil, že don Pedro ho zaprel, pretože toľký čas strážil také tajomstvo. Fernando zvedie Viktoriu.


58.

Katia povie Brunovi, nech jej vysvetlí, prečo ho jeho brat obviňuje, že naplánoval falošnú svadbu s Mariou Jose a že zabil sudcu. Bruno oznámi donovi Pedrovi, že ak neprinúti Mariu Jose, aby ho volila za prezidenta spoločnosti, postará sa, aby ho Rufino obvinil, že predáva pirátske veci. Meche a Gabriela upozorní, že ak sa pokúsia povedať niečo proti nemu, zabije ich. Vystrašená Meche povie Chuchovi a donovi Pedrovi, že to bol ten muž, čo im zaplatil, aby obvinili Paulu a nariadil Erickovi, aby ich zabil. Bruno sa vyhráža Marii Jose, že jej otca strčí do väzenia, ak ho nebude voliť vo voľbách prezidenta spoločnosti. Maria Jose sa spýta otca, či sa mu Bruno nejakým spôsobom vyhrážal, don Pedro je odpovie, že nie. Bruno, aj keď vidí, že Raquel je na tom zle, ju prinúti, aby volila jeho ako prezidenta spoločnosti. Hernan povie Alejandrovi, že si robí starosti, pretože klamali polícii; Raquel sa prekvapí, keď ju polícia požiada, aby im povedala, ako sa jej manžel poranil.

59.

Polícia príde vypočuť Raquel; Alejandro im povie, že doktor predpísal Raquel utišujúce lieky a mali by to najprv konzultovať s ním skôr, ako vypočujú Raquel. Raquel povie Viktorii a Alejandrovi, že napadla Roberta, lebo ju zradil s Ulisesom. Skôr, ako zasadne Správna rada, sa Bruno ešte raz vyhráža Marii Jose, že pošle jej otca do väzenia, ak nebude za neho hlasovať. Bruno nariadi Erickovi, aby povedal Rufinovi, nech obviní Pedra Samaniega, pretože Maria Jose volila Alejandra. Bruno v zúrivosti vynadá Marii Jose, ktorá spadne na zem. Bruno jej povie, že jej otec pôjde čoskoro do väzenia, Maria Jose ho požiada o pomoc, lebo čochvíľa bude rodiť, Felipa ju nájde na zemi a Bruno sa tvári, že ju akurát našiel na zemi a opäť jej zachránil život. Maria Jose porodí syna, Alejandro jej povie, že je šťastný.

60.

Alex a Maria Jose sú šťastní, že sa im narodilo bábätko. Maura sa hnevá a povie Lissete, že to dieťa mohlo byť jej; Lissete jej povie, že by to mala vzdať, lebo už urobila všetko, čo mohla a neskončilo sa to v jej prospech. Ulises sa stretne so Sandrou v nemocnici, keď ju priviezú kvôli predávkovaniu. Nahnevaný Jorge povie Elene, že jeho dcéra môže mať zástavu srdca, alebo ostať v kóme, takže nech zabudne na dedičstvo jej bývalého svokra a nariadi jej, aby šla po ňu. Bruno predstiera nevinu a povie mame, že otec Marie Jose je vo väzení a jeho obviňujú, že ho udal. Viktoria mu povie, že má veľa tienistých stránok a mal by jej vysvetliť, čo šiel robiť do Dominikánskej republiky a je veľká náhoda, že práve vtedy zomrel aj sudca.

 

61.

Ulises nalieha na Elenu, aby presvedčila Mariu Jose na dohode so Sandrou. Maria Jose je nepokojná a povie Paule, nech jej povie, čo sa stalo s jej otcom, pretože ju neprišiel pozrieť a ani jej nezavolal. Paula jej povie, že šiel odprevadiť Chucho do dediny. Viktoria a Alejandro sa rozprávajú, či bude pravda, že Roberto a Ulises sú bisexuáli; Bruno,ktorý ich započuje, im povie, že to je pravda a určite kvôli tomu sa Roberto pohádal s Raquel. Alejandro mu povie, že určite si niečo požiadal za výmenu, že to reportér nezverejní celému svetu. Viktoria sa ho spýta, či chce zničiť rodinu, Bruno odpovie, že ako starší syn Antonia Lombarda chce prezidentúru. Viktoria mu oznámi, že ju nikdy nedostane a ak by mu ju aj Alejandro dal, ona niečo také nikdy neurobí. Ulises navštívi Roberta a spýta sa ho, či je ešte nahnevaný. Roberto odpovie, že mu nikdy neodpustí, že sa zaplietol s jeho maželkou. Ulises mu povie, že Sandra je v kóme a chcel ho požiadať o pomoc, pretože ide o niekoľko miliónov.

62.

Viktoria povie Hermanovi, že zatiaľ myslí len na Raquel. Viktoria s plačom povie Felipe, že Raquel jej robí starosti, chcela by ju vidieť šťastnú a bez alkoholu. Felipa sa ju snaží utešiť a povie jej, že urobila, čo mala, a nenesie vinu za to, čo robia jej deti. Rufino povie donovi Pedrovi, že kvôli nemu je vo väzení. Don Pedro odpovie, že on nič nepovedal, čo dokazuje aj fakt, že on je tiež vo väzení. Rufino si myslí, že to bol jeho zať a zbije ho, aby mu povedal meno. Alejandro povie Marii Jose, že je čas, aby začali rozmýšľať, že sa znovu spolu zosobášia. Maria Jose mu odpovie, že pokiaľ je jej otec vo väzení, ona nemôže uvažovať nad sobášom. Alejandro jej na to odpovie, že jej otec čoskoro vyjde z väzenia a bude na ich svadbe čestným hosťom.


63.

Elena povie Ulisesovi, že Sandra nepreukazuje žiadne zlepšenie, Ulises odpovie, že budú musieť uniesť Mariu Jose a jej syna, keďže nie je ochotný ostať bez ničoho. Maura se rozčúli, pretože Alejandro jej povie, že sa ide opäť oženiť s Mariou Jose. Maura sa ho snaží presvedčiť, že robí veľkú chybu, pretože tá žena mu priniesla len samé problémy. Alejandro jej poďakuje, že prispela k tomu, aby vyhral prezidentúru vo firme, ale ujasní jej, že nikomu nedovolí, aby strkal nos do jeho súkromného života. S Mariou Jose ho spája ich syn a láska, čo je medzi nimi. Maura nahnevane vyčíta Mary, sekretárke, prečo ju Katia presviedča, že Ulisesovi povedala o telefonáte s Elenou. Alejandro sa pýta Maury, čo má dočinenia s matkou Mariou Jose.


64.

Maura je presvedčená, že Elena prišla za ňou, lebo chce vidieť Mariu Jose a Paulu; ak jej nič nepovedala, tak preto, lebo to nie je jej vec a okrem toho ju ignorovala. Don Porfirio je ešte stále veľmi chorý, Jorgemu povie, že určite chce, aby zomrel, aby mohol manipulovať so Sandrou. Upozorní ho, že spísal nový závet a musí ho udržať pri živote, až pokým nepríde jeho vnučka, ktorá sa o neho a o jeho mamu postará. Raquel má abstinenčnú krízu, chýba jej alkohol; svojej matke povie, že dieťa sa už narodilo, a preto nevidí dôvod, prečo by si nemohla dať, na čo má chuť. Fernando povie Alejandrovi, aby nebol dôverčivý, lebo ani Bruno ani Maura ich nenechajú na pokoji, pokým sa s Mariou Jose nerozíde. Jorge a Elena povedia Maure o svojich plánoch, čo majú s Mariou Jose a ona bude mať voľnú cestu k Alejandrovi.

 

65.

Jorge a Elena sa snažia presvedčiť Mauru, aby s nimi spolupracovala na únose Marii Jose, sľúbia jej, že ona nebude za nič zodpovedná a muž, ktorého miluje, ostane len a len pre ňu. Povedia jej, že Ulisesovi dali slušný obnos peňazí a odišiel do Argentíny. Viktoria, Alejandro a Maria Jose navrhnú Fernandovi, aby zastával vo firme funkciu viceprezidenta. Fernando to neprijme, povie, že takýto post prislúcha Brunovi a bol by to pre neho istý druh vyrovnania. Bruno sa porozpráva s Jorgem a Elenou, aby im ponúkol svoju podporu. Povie im, že má milión dôvodov, prečo sa pomstiť Alejandrovi. Na výmenu za svoju pomoc a podporu chce pre seba Mariu Jose, alebo lepšie povedané, Sandru. Bruno sa rozčúli, lebo všetci podporujú Hernana, aby zastával viceprezidentskú funkciu vo firme.


66.

Alejandro povie Viktorii, že dona Pedra prepustia a chce Mariu Jose a Paulu prekvapiť večerou. Bruno povie Maure, že o dva dni únesú Mariu Jose. Jorge povie donovi Porfiriovi, že Sandra príde o dva dni. Viktoria navštívi Raquel, aby jej povedala, že jej dcérke sa darí čoraz viac a Roberto ju chodí navštevovať každý deň. Raquel sa rozčúli a odpovie jej, že nenávidí Roberta, pretože chodil s Ulisesom, on jej ho prebral. Fernando sa sťažuje, že nemôže zabudnúť na Viktoriu napriek tomu, že sa pokúšal stretávať sa s inými ženami. Alejandro mu povie, že ju musí pochopiť a možno problém nie je v ňom, ale v nej, a ak trpí ich vzťahom, bude lepšie, ak na to celé zabudne. Alejandra a Ezequiela prekvapí policía, keď sa pokúšajú zbaviť noža. Odvedú ich. Mariu Jose unesú Jorgeho muži, Jorge jej pichne sedatívum.

67.

Maura povie Viktorii o únose Marii Jose, Bruno povie svojej mame, nech nevolá políciu, on sa o to postará. Maura s plačom povie Brunovi, že nebude hovoriť s Alejandrom ani s Viktoriou a už vôbec nie s políciou. Bruno jej povie, že nebudú volať políciu a bude sa musieť s nimi porozprávať. Viktoria vyčíta Felipe, že nechala ísť von Mariu Jose samu. Felipa tvrdí, že Maria Jose naliehala, išli sa pozrieť len neďaleko na jeden dom. Jorge povie Elene, že keď sa Maria Jose zobudí, na nič zo svojej minulosti si nebude pamätať, a preto jej bude musieť povedať, že sa volá Sandra, že bola drogovo závislá, to im tak vyhovuje. Bruno povie Jorgemu, že Alejandro najal firmu, čo sa špecializuje na únosy, oznámi mu tiež, že polícii nedali nič vedieť, ale čakajú na telefonát od únoscov. Majú zazvoniť len jeden raz.

68.

Viktoria sa plačom pýta Fernanda, prečo sa im musia stávať také veci, Fernando jej odpovie, nech ju ani nenapadne myslieť, že to je odplata za jej chyby v minulosti, alebo za jej vzťah, ktorý sa koniec koncov ani nekonal. Láska si nemá prečo zaslúžiť trest a hoci ona nechce, on bude vždy po jej boku. Hernan povie Viktorii, že Alejandro musí reagovať, on a Fernando robia vo firme všetko, čo môžu, ale sú isté záležitosti, ktoré musí vyriešiť Alejandro. Don Pedro narieka opustený, že uniesli jeho dcéru, Chucho, Meche a Gabriel, sa ho snažia utešiť. Jorge povie úsečne Marii Jose, že v Španielsku viedla zhýralý spôsob života, brala drogy, z ktorých takmer ostala v kóme, a teraz si na nič nespomína. Pôjdu k jej starému otcovi a musí sa správať adekvátne, aby ho nesklamala.


69.

Elena sľúbi Brunovi, že Marii Jose o ňom povie, ale nie je vhodné použiť jeho meno, pretože Kaya o ňom hovorila vždy, keď mohla, a mohlo by to byť podozrivé. Bruno jej povie, že sa predstaví iným menom “Damián”. Bruno povie Viktorii, že sa ide spojiť s jednou firmou v Mexiku. Elena povie Marii Jose, že sa volá Sandra a jej priateľ sa volá Damian. Maria Jose spozná dona Porfiria, jej údajného starého otca po otcovej strane. Ten jej vyčíta, že bola tak dlho ďaleko od neho a povie jej, že už má pre ňu frajera. Maria Jose odpovie, že by si rada našla priateľov ona sama, don Porfirio jej odpovie, že sa mu páči jeho charakter. Jorge povie Elene, že zamýšľal zavraždiť Ulisesa, ale radšej ho nechal v kóme, pretože niekedy im ešte môže poslúžiť. Maura sa snaží presvedčiť Alejandra o možnosti, že Maria Jose je už mŕtva. On jej odpovie, že nikdy nepripustí, že je mŕtva a nájde ju, nech to stojí čokoľvek.

 

70.

Alejandro sa prekvapí, keď mu Viktoria povie, že Bruno išiel do Mexika údajne kvôli obchodným, či firemným záležitostiam, ale zhodou okolností práve tam žije matka Marii Jose. Alejandro povie Fernandovi o Brunovej ceste, ostane v úžase, keď si uvedomí, že nevlastný otec Marie Jose je neurológ a môže spôsobiť, že pamäť jeho pacientom zlyhá. Prekvapený Fernando sa spýta Alejandra, či si myslí, že uniesli Mariu Jose, aby z nej urobili Sandru. Alejandro mu povie, že nerozumie, ako presvedčili Mariu Jose, aby s tým súhlasila, a už vôbec nie, aby jej vymazali pamäť. Jorge povie Elene, že Sandra zomrela na zástavu srdca a jej telo spopolnili. Elena mu s plačom vyčíta, že jej nedovolili sa s ňou rozlúčiť, Jorge jej odpovie, že nie je príkladná, ale bezcharakterná matka.


71.

Don Emiliano povie Elene, že jej synovec Fernando potvrdil, že príde na oslavu s Alejandrom Lombardom. Hernán povie Viktorii, Fernandovi a Alejandrovi, že Maria Jose je v kóme a čo chvíľa prejde len do vegetatívneho stavu, čo spôsobilo predávkovanie istou drogou, čo jej určite podávali únoscovia, aby ju udržali v pokojnom stave a jej dávku prehnali. Alejandro celý bez seba povie, že si neoddýchne, kým nedostane tých únoscov a nezabije ich. Alejandro povie donovi Pedrovi, že pre dobro jeho dcéry potrebuje, aby mu povedal všetko o jeho dcére Sandre a manželke Elene. Maria Jose sa spýta Eleny, prečo jej nepovedala, že mala priateľa, ktorý sa volá Ulises; na nič si nespomína a nevie, čo má odpovedať. Ostatní si budú myslieť, že sa zbláznila; Elena jej surovým spôsobom odpovie, že lepšie bláznivá ako drogovo závislá. Hernán ukáže Alejandrovi Sandrin chrbát a povie mu, že nemá jazvu zo zranenia, čo jej urobili v Zaquí.


72.

Hernan povie Alejandrovi, že okrem toho, že na tele nie je jazva po zranení, má stopy po tetovaní, ktoré jej bolo odstránené laserom, čo síce nie je viditeľné voľným okom, ale detailne si ju prezrel. Alejandro mu povie, že to je Sandrina sestra, dvojča, čo znamená, že Maria Jose je nažive. Bruno sa pokúsi pobozkať Mariu Jose a nahnevane jej povie, prečo sa neustále vyhýba jeho bozkom, že medzi nimi bolo vždy niečo viac, ako len bozky. Ona povie, že to bolo možno predtým, ale teraz je iná a nedôveruje mu, a ak ju chce mať, musí si ju získať. Alejandro povie Viktorii, že po ceste do Tolucy si je takmer úplne istý, že Maria Jose sa tam nachádza a rozhodla sa tam istý čas pobudnúť, aby sa uistila vo svojich pochybnostiach a aby zistila, či Bruno má dočinenia s únosom. Požiada Paulu, aby ho sprevádzala.

73.

Elena pod vplyvom Brunových vyhrážok povie všetko o Marii Jose, povie Jorgemu, že Maria Jose sa Brunovi páči, ale ona s ním nič nechce mať. Jorge jej povie, aby sa ju pokúsila presvedčiť, nech nevzniknú žiadne problémy. Maria Jose povie Elene, že Bruno sa jej zdá byť pokrytecký a na druhej strane jej starý otec navrhol sa vydať za Fernanda. Elena jej povie, že Fernando sa k nej nehodí, pretože vie, že to je milenec matky Alejandra Lombarda a navrhne jej, aby sa vyspala s Brunom. Maria Jose sa rozzúri a odpovie jej, že niekedy si myslí, že ju nemá rada a ak sa už má s niekým vyspať, tak to bude s niekým, kto sa jej páči. A Damián sa jej teda vôbec nepáči, je si istá, že sa o ňu zaujíma len kvôli peniazom jej starého otca. Bruno rozzúrene povie Elene, že musí odcestovať do Meridy kvôli jednému zasadnutiu presne vtedy, keď mu Maria Jose chce povedať, že jej starý otec by ho chcel poznať, avšak uistí ju, že sa vráti rýchlo. Alejandro a Paula sa zhodnú, že to je nepochybne Maria Jose.


74.

Elene sa nepáči, že Maria Jose mešká, povie jej, že by sa nemala kamarátiť s neznámymi, pretože by mohli mať na ňu zlý vplyv a spôsobiť, že by opäť prepadla drogám. Maria Jose jej nahnevane odpovie, že je už unavená byť stále zavretá a chce spoznať viac ľudí, navyše nepocítila žiaden abstinenčný príznak, že by sa chcela vrátiť k drogám. Jorge a Elena oklamú Mariu Jose, že jej starý otec je vysťahovaný, len aby ju donútili vydať sa za Bruna. Elena neustále prenasleduje Mariu Jose, aby jej pripomínala jej údajnú minulosť plnú drog a chlapov. Povie jej, že žiaden muž by sa s ňou neoženil, keby poznal jej minulosť a snaží sa jej zabrániť, aby nešla von s Paulou a Alejandrom. Maria Jose jej povie, že chce opäť začať žiť. Maria Jose spadne, Alejandro ju zachytí a jej sa vynoria spomienky.

 

75.

Maria Jose povie Elene, že strávila veľmi pekný deň s Paulou a Nicolasom a pôjde s nimi na večeru, Elena jej nahnevane povie, že nesmie chodiť von s neznámymi ľuďmi, Maria Jose jej odpovie, že práve preto chodí von, aby ľudí spoznala a navyše už je veľká a dokáže sa o seba sama postarať. Elena jej ironicky odpovie, že si nie je až taká istá. Don Porfirio povie Jorgemu, že ak sa Sandra nechce vydávať, nič sa nestane, ale nedostane svoje dedičstvo. Elena povie Jorgemu, že Brunovi veľmi nedôveruje a najlepšie by bolo, keby sa Sandra vydala za svojho nového nápadníka a Bruna uvedie do kómy tak, ako aj Ulisesa. Maria Jose povie donovi Porfiriovi, že jej matka si myslí, že Damian je muž, za ktorého by sa mala vydať, ale jej sa páči iný muž, ktorý sa volá Nicolas. Don Porfirio jej povie, že ich zavezie, aby ich spoznal. Sandra zomrie a Maria Jose je osamotená, pričom si myslí, že jej nápadník ju nechal.

76.

Maria Jose (Sandra) povie svojej matke, že Nicolas neprišiel na ich rande; Elena jej povie, že taká je väčšina chlapov, ktorí vyhľadávajú len dobrodružstvo. Don Porfirio povie donovi Emilianovi, že Sandrin údajný nápadník má akési obchodné záležitosti s jednou firmou, don Emiliano mu odpovie, že tá spoločnosť neexistuje, zhodou okolností ho Fernando požiadal, aby ju preveril. Povie mu, aby jeho vnučku nechal na pokoji, nech sa skoro vydá, lebo je mnoho chamtichtivých záujemcov, ktorí by sa chceli zmocniť jeho majetku. Jorge povie Brunovi, že ho uistil o bezproblémovom získaní Marii Jose (Sandry) a neurobil tak, Bruno mu s výsmechom odpovie, že bude musieť vynaložiť nejakú snahu, lebo ak ju nezíska, ocitne sa v problémoch.

77.

Sudca zamietne Robertovi opatrovníctvo o dieťa, iba ak by dokázal, že matka vystavila dieťa nejakému nebezpečenstvu, je drogovo závislá alebo alkoholička. Roberto mu odpovie, že ani jeden takýto dôvod neexistuje. Don Emiliano sa spýta Victorii a Fernanda, či poznajú Bruna Albeniza, pretože nadbieha dcére jedného jeho kamaráta a chcel by sa o ňom dozvedieť viac. Victoria mu odpovie, že to je jej syn a vnučka dona Porfiria nie je Sandra, ale Maria Jose, jej sestra dvojča. Jej matka Elena spolu s Jorgem, komplicom, ju uniesli a podrobili procesu, ktorý jej mal vymazať pamäť. Maria Jose si prezerá fotografie a spomína si, že dojčila dieťa.


78.

Maria Jose si pri prezeraní fotografií spomenie, že kedysi dojčila dieťa, ktoré je také isté, aké namaľovala. Maura znechutene povie Brunovi, že podľa Alejandra sa Maria Jose prebrala z kómy, čo znamená, že Sandra nadobudla plné zdravie, alebo Alejandro vie o všetkom. Bruno povie Elene a Jorgemu, že Alejandro odviedol Mariu Jose, ale mohli by ho zažalovať za únos Sandry. Jorge im navrhne, nech povedia, že Ulises odviedol Mariu Jose hovoriac, že to je Sandra. Felipa zavedie Mariu Jose pozrieť bábätko. Maria Jose v hysterickom záchvate tvrdí, že v minulom živote bola alkoholička, drogovo závislá a promiskuitná, až upadla do kómy. Alejandro jej povie, že v živote ničím takým, ako tvrdí, nebola a jej meno je Maria Jose.

79.

Alejandro povie Marii Jose, že jej matka a Jorge z nej chceli urobiť Sandru, aby mohli zdediť majetok po ich starom otcovi. Maria Jose mu hystericky oponuje, že to nie je pravda a určite je to on, čo chce prísť k peniazom; nástojí na tom, že sa chce vrátiť do Tolucy. Gabrielle povie Paule, že jej sochy sa veľmi dobre predávajú a čoskoro bude môcť svojej sestre Meche kúpiť malý domček a on si kúpi auto, aby ju vozil na prechádzky. Maria Jose požiada Alejandra, nech jej povie, prečo sú rozvedení, ak sa tak veľmi milovali, ako vraví. On jej povie, že to bola podmienka, ktorú dal Bruno za to, že jej podaruje krv, keď bola zranená. Alejandro podá Marii Jose liek, kroý jej Hernan predpísal a požiada ju, aby išla za dieťaťom, pretože potrebuje matku a nie je na vine za intrigy ostatných.

 

80.

Maria Jose je dojatá, keď uvidí svoje dieťa, opatrovateľka jej porozpráva o jeho otcovi. Bruno sa stretne v hoteli s Katyou, ona mu vyčíta, že jeho láska k nej ochabla a obviní ho, že ju zneužil, len aby vedel, čo robí Alejandro. Vystríha ho, že povie všetko, čo urobil a že mal s ňou pomer, aj keď je ešte mladistvá. Bruno jej ukáže video nahrávku, kde má s Mateom pomer. Urazí ju a povie jej, že ju už nikdy viac nechce vidieť. Viktoria zorganizuje večeru, pri ktorej sa Bruno a Alejandro spolu pohádajú. Maria Jose povie Brunovi, že ostáva s Alejandrom, Raquel povie Viktorii, že Bruno sa Marii Jose nevzdá, a je si istá, že Bruno stojí za jej únosom. Bruno povie Erickovi, že Maria Jose nie je jeho, ale ani Alejandrova.

81.

Bruno povie Erickovi, že sa nikdy nevzdá Marie Jose, pretože to by bolo to isté, ako akceptovať, že Alejandro môže mať čokoľvek, čo si zaželá, a ak Maria Jose nemôže byť jeho, nebude ani Alejandrova. Maria Jose povie Alejandrovi, že si potrebuje rozpomínať na veci, on jej odpovie, že to si najviac praje, pretože chce, aby sa všetko vrátilo tak, ako to bolo predtým, keď boli veľmi šťastní. Hernán povie Marii Jose, že výsledky štúdií, ktorým sa podrobila, ukázali, že nikdy nebola závislá na žiadnych drogách a prednedávnom sa stala matkou. Okrem toho poškodenie, ktoré je spôsobili, aby stratila pamäť, sa dá napraviť, to znamená, že postupne si spomenie na všetko zo svojho života. Alejandro jej povie, že to znamená, že je Maria Jose a nie Sandra.


82.

Alejandro povie Marii Jose, že opäť nadobudnú svoj predchádzajúci život, lebo aj on sa cítil bez nej stratený a všetci, ktorí ju majú radi, jej pomôžu, aby čo najrýchlejšie znovu nadobudla pamäť. Maura sa spýta Raquel, či má Alejandro v úmysle zažalovať Ulisesa za únos Marii Jose. Raquel jej odpovie, že čakajú, kedy si Maria Jose spomenie, ako sa to celé stalo a teraz je na liečení, aby znovu nadobudla pamäť. Alejandro je šťastný, lebo Maria Jose sa ho vybrala hľadať do jeho kancelárie, povie, že veľa vecí sa zmenilo, Alejandro ju požiada o povolenie, či ju môže pobozkať a ona súhlasí. Alejandro povie Viktorii, že podá žalobu na Ulisesa, Raquel to započuje a prisahá Viktorii, že ak nezažaluje Ulisesa, už nevypije ani pohárik alkoholu, Maria Jose povie, že kvôli nej nemusia podávať žiadnu žalobu.

83.

Raquel skormútene povie Maure, že sa vystrašila, keď Alejandro povedal, že zažaluje Ulisesa, pretože si je istá, že on s tým nemal nič spoločné, zatiaľčo Bruno je schopný také niečo urobiť. Maura jej povie, aby nezabudla, že ona bola pri únose. Elena sa prekvapí, keď ju príde navštíviť Maria Jose a keď ju oslovuje Sandra; Maria Jose prízvukuje, že je Maria Jose a jej manžel a otec jej syna je Alejandro. Elena sa začne obávať, keď jej Maria Jose povie, že to bola všetko povedať donovi Porfiriovi. Elena povie, že by to pre neho znamenalo smrť a pokrytecky ju žiada, aby to nerobila. Lisette povie Maure, že nemá obdoby to, čo urobila Katye, spýta sa jej, až pokiaľ majú s Brunom dohodu, že robí všetko, čo jej prikáže a hanbí sa za to, že sú sestry. Fernando vyhľadá Matea a spolu s ďalšími mužmi ho zbijú.

84.

Hernán oznámi Katyi, Viktorii a Alejandrovi, že Fernando môže ostať ochrnutý bez možnosti pohybu od pása nadol. Alejandro povie Marii Jose, že má pocit, že to, čo sa stalo Fernandovi, nebola len nehoda, na pokraji plaču jej povie, že nechce, aby sa mu niečo stalo, lebo je pre neho ako brat. Fernando porozpráva Alejandrovi, čo sa stalo a že za to môže Mateo. Povie mu, že si necíti nohy a začína sa obávať. Alejandro, aby ho upokojil, mu povie, že to je spôsobené anestetikami. Maura povie Brunovi, že jej všetko vychádza zle, Alejandro jej povedal, že jej už nedôveruje a ak stretne Matea, sú stratení. Bruno výsmešne podotkne, že ak si Maria Jose spomenie na všetko, povie všetko, čo povedala v deň únosu a kto bude stratený, bude ona, pretože jemu nemôžu nič dokázať. Maria Jose povie otcovi, že ju bolí a trápi všetko, čo urobila matka, pretože v skutočnosti je dobrý človek. Don Pedro odpovie, že bol chudák, ktorý jej nikdy nedoprial luxus a Elena bola veľmi krásna žena.

 

85.

Maria Jose sa spýta dona Pedra, či by rád znovu videl jej matku, on jej odpovie, že v žiadnom prípade. Bruno nariadi Erickovi, aby zabil Matea, pretože ak ho nájde polícia, tak všetci budú mať problém. Don Porfirio povie donovi Emilianovi, že vie o možnosti testu DNA, ktorým by sa mohli dozvedieť, či Elena povedala pravdu alebo nie, ale obáva sa, že nie, avšak na druhej strane aj keď Maria Jose nie je jeho vnučka, je presne taká, akú by si prial mať. Keď Viktoria uvidí Fernanda apatického, povie mu, aby začal s terapiou, pretože sú ľudia, ktorí ho majú radi a trápia sa kvôli nemu. Fernando jej odpovie, že má pravdu, a urobí, čo bude potrebné, aby sa dostal zo svojej depresie. Bruno zabije Matea a jeho komplicov a nechá Ericka zraneného. Maura na neho hystericky kričí, že je monštrum. Viktoria žiarli na Fernandovu terapeutku, lebo je mladá a pekná.


86.

Agent Ortiz navštívi Elenu, aby sa dozvedel, čo vie o únose Marii Jose; ona mu klame, že Ulises ju ich vydal a uisťoval ich, že to je Sandra a potvrdil liečbu, ktorá jej mala byť nasadená, aby zabudla na svoju drogovú závislosť. Don Porfirio je šťastný, keď ho navštívia Maria Jose a Alejandro, povie im, že bábätko sa veľmi podobá Cristobalovi. Elena povie Jorgemu, že Maria Jose a jej manžel boli navštíviť dona Porfiria a odniesli si svoje dieťa, ale nebola ju pozrieť. Jorge jej povie, nech jej zavolá a pokúsi sa jej zalíškať, pretože to je jediná možnosť na záchranu. Jorge povie Elene, že Maria Jose s nimi nebude spolupracovať a je lepšie prinútiť dona Porfiria, aby napísal testament na jej meno. Alejandro povie Paule, že ona a Maria Jose si budú musieť spraviť test DNA a zistiť, či Elena klamala donovi Porfiriovi; Paula je z toho hysterická a Alejandro jej povie, že jej mama drží Mariu Jose v šachu a tak s tým bude musieť súhlasiť.


87.

Paula s plačom povie Marii Jose, že nenávidí Elenu a nakoniec súhlasí, že si urobí test DNA; Maria Jose jej povie, že nech to akokoľvek dopadne, vždy budú sestry. Fernando požiada Viktoriu, aby ho prišla navštíviť, lebo má pre ňu prekvapenie, povie jej, že ju miluje a nechce ju stratiť. Maria Jose je šťastná a povie Alejandrovi, že si spomína, ako boli za istým kňazom kvôli ich cirkevnej svadbe. Alejandro povie Marii Jose, že keď sa spoznali, už boli zosobášení, preto jej nedal snubný prsteň, ani ju nepožiadal o ruku, ale teraz to urobí. Maria Jose s plačom odpovie, že súhlasí s celým svojím srdcom. Raquel splnomocňuje Viktoriu, aby vychovávala jej dieťa, povie jej, že bude lepšia matka ako ona. Bruno rozzúrene povie Viktorii, že vie o tom, že sa Maria Jose a Alejandro chcú zosobášiť, a že je tak nežiaduca osoba, až ho nepozvali. Civilná svadba Marie Jose a Alejandra sa blíži ku koncu.

88.

Don Porfirio napíše svoj testament v prospech Marii Jose Samaniegovej. Jorge povie doktorovi Fuentesovi a zdravotnej sestre Ramirezovej, že prinútia dona Porfiria, aby zmenil svoj testament v jeho prospech, aby mohol naďalej podporovať kliniku a oni to budú musieť podpísať ako svedkovia. Jorge sa vyhráža donovi Porfiriovi, že ublíži Marii Jose a jeho vnukovi, ak nepodpíše testament v jeho prospech. Elena mu povie, že mohli mať nehodu, don Porfirio vystrelí na Jorgeho a zabije ho. Don Emiliano, keď započuje výstrely, vojde do izby dona Porfiria, ten ho požiada, nech zavolá políciu, že Elena a Jorge ho chceli oklamať, no náhle dostane srdcový infarkt a zomrie. Účtovník Uribe oznámi Alejandrovi, že došlo k sprenevere 25 miliónov, ten obviňuje Bruna. Účtovník povie Alejandrovi, že tých 25 miliónov bolo prevedených na účet Marii Jose.


89.

Bruno povie Hernanovi, že musí zvolať urgentne radu, pretože Maria Jose spreneverila firemné peniaze - 25 miliónov pesos. Keď sa Bruno dozvie, že Maria Jose práve zdedila milióny dolárov, je prekvapený, načo by potom chcela ďalších 25 miliónov. Viktoria povie Brunovi, že don Porfirio zomrel a zanechal celý svoj majetok Marii Jose, Jorgeho zabil a Elena je vo väzení. Maura hystericky povie Brunovi, že ak Maria Jose zdedila milióny, tak potom Alejandro neuverí, že to bola Maria Jose, kto vykonal transakciu. Navyše, keď je Elena vo väzení, mohla by ich prezradiť, Bruno ju uistí, že niet spôsobu, ako by na nich prišli. Alejandro odovzdá vyšetrovateľovi dôkaz, že sprenevera sa stala z Maurinho počítača a preto by mala byť zadržaná. Maura sa pokúša znegovať svoju zodpovednosť. Maria Jose povie Viktorii, že Maura vedela, že ju idú uniesť, pretože to bola ona, ktorá ju vydala. Lisette povie Maure, aby povedala celú pravdu, pretože Bruno sa pokúsil zabiť Alejandra a je na úteku.

 

90.

Agent povie Alejandrovi, že Maura sa podieľala na únose Marie Jose a spolupracovala s Brunom, Jorgem a Elenou. Ona poskytla Brunovi číslo účtu Marie Jose, aby urobil manko a spreneveru hodil na Mariu Jose, až po vraždu Ulisesa. Fernando povie Irene, že bude lepšie, ak sa nebudú vídať - má ju rád, ale nemiluje ju a nech akýmkoľvek spôsobom pokračuje vo svojej terapii. Bruno zavolá mame, aby sa posťažoval na podmienky, v akých žije a vypýta si od nej peniaze, aby odišiel z krajiny. Fernando varuje Viktoriu, že bude bývať pred jej domom, až kým ho neprijme ako manžela; Viktoria si uvedomí, že nemá význam odporovať láske a prijme ho. Nakoniec láska Marie Jose a Alejandra zvíťazí nad zlom a zosobášia sa v kostole. Po obrade nasleduje veľká oslava a počas svadobnej noci si sľúbia nekonečnú lásku. FIN.

zdroj: tvdoma.sk, facebook.com-Caro-lasky-Sortilegio