SOPHIE - NEVĚSTA PROTI SVÉ VŮLI

 

1. Mladá hraběnka Sophie von Ahlen chce navštívit venkovskou oslavu svatby. Přemluví svou komornou a nejlepší přítelkyni Riku, aby ji tam vzala, a v noci se tajně vykradou z domu. Do města se přistěhoval bohatý průmyslník Friedrich Hartenstein. Chce získat členství v místním klubu, ale potřebuje na to hlasy všech členů. Proto posílá baronovi Ottovi von Ahlen dárkové balíček s vínem. V krabici jsou i peníze, což hrabě hrdě odmítá. Hartensteinovo členství v klubu je odmítnuto. Sophie se na svatbě výborně baví a seznamuje se s Maxem, nemanželským synem švadleny Lotte. Představuje se mu jako Johanna….

 

2.  Sophie se s Rikou stihnou vrátit domů, než ji teta Magda přijde zkontrolovat. Další ráno je však tajemství nočního výletu prozrazeno. Sophie se přimlouvá za Riku, ale otec s tetou jsou neoblomní. Rika zůstává na ulici, bez práce a rodiny. Max mezitím všude hledá Johanu. Před odchodem z domu požádá Sophie Riku, aby předala Maxovi vzkaz s místem schůzky. Max se rozhoduje, zda se vrátí do Overbergu, kde má práci. Max přijde na schůzku se Sophií, ale ta má zpoždění kvůli tetě Magdě. Sophie je odhodlaná říct Maxovi, že je hraběnka, ale nakonec od svého úmyslu opustí. Max a Sophie se poprvé políbí a Sophie uteče. Při útěku se na větvičce zachytil kousek látky z jejich šatů, který se Max schová.

 

3.  Sophie v hospodě narazí na Riku, ta se jí ptá, jestli řekla Maxovi pravdu. Sophie se znovu přimlouvá u otce za návrat Riky. Lina byla požádána, aby dočasně dělala Sophii komornou a  vůbec jí to nejde. Valerie navštěvuje Hartenstaina a slibuje mu pomoc, aby získal členství v klubu. Max se snaží pořád zjistit, kde pracuje Johanna. Za Lotte přichází Lina, aby spravila šaty mladé hraběnky Sophie. Když si Lotte prohlédne šaty, a najde utržený kousek látky odpovídající kousku látky, který má Max, dojde jí, do koho se Max zamiloval. Sophie docílí návratu Riky. Valerie navštěvuje von Ahlenovi, aby připravila půdu pro Hartensteina. Teta Magda hodlá uspořádat ples k dvacátým narozeninám Sophie a doufá, že si na něm najde manžela. V továrně dojde k nehodě a je vážně zraněn Achim.

 

4.  Sophie zaslechla rozhovor otce s tetou ohledně plesu. Je rozezlena, že ji budou vybírat manžela. Otec se ji snaží uklidnit a slíbí ji, že si manžela vybere ona sama. Benedikt přijde na nápad, který zajistí dělníkům větší bezpečnost v továrně a návrh předkládá Hartensteinovi. Ten jeho nápad ocení a nabízí mu místo předáka místo Achima. V zápětí Benediktovy plány nechá spálit. Sophie spolu s tetou Magdou a Rikou jdou ke švadleně. Sophie se bojí, že u švadleny narazí na Maxe. Max naštěstí není doma a Sophie chce vědět, kde je Max. Lotte ji říká, že se vrátil do Overbergu za svou prací. Sophie je zklamaná, že se s ní Max nerozloučil a že pro něj nic neznamenala. Max se mezitím hlásí u hraběte von Ahlen o uvolněné místo správce a baron ho přijímá. V tu chvíli se objevuje Sophie a seznamuje s novým správcem. Max v Sophii poznává Johannu a je nemile zaskočen.

 

5.  Sophie se snaží s Maxem promluvit, aby mu vysvětlila své chování. Max jakýkoliv rozhovor s ní odmítá. Sophie si stěžuje Rice, že ji Max nechce odpustit, ale Rika dává za pravdu Maxovi. Baronka Valerie dostala pozvánku na Sophiin ples a chlubí se s ní před Hartensteinem. Max mluví s Rikou, ta se snaží, aby Max Sophii odpustil, ale Max je neoblomný. Celý jejich rozhovor slyší Sophie a je nešťastná. Na oslavu Sophiiných narozenin přijíždí její dobrodružný blízký rodinný přítel York. Hartenstein najme barona, který má velké dluhy, aby získal přízeň hraběte von Ahlen. Max v sadu uvidí Sophii s Yorkem.

 

6. Max a Benedikt se v hospodě opijí a Max sdělí Benediktovi, že Johanna je ve skutečnosti hraběnka Sophie von Ahlen. Benedikt neví, jestli přijmout místo předáka v továrně u Hartensteina. York vypráví rodině své dobrodružné historky, ze kterých mají všichni neklidné spaní. Benedikt přijímá místo předáka za podmínek přijetí jeho zlepšovacích návrhů. Jeho prvním úkolem je roznést výplaty. Hartenstein vytahuje výplatu pro zraněného Jochena a odpočítává mu peníze, které musel Hartenstein zaplatit za doktora. Z peněz pro Jochena vůbec nic nezůstane. York dělá vědecký pokus, při kterém se zraní na prstu a dělá z toho skandál. Sophie nadá Maxovi, protože nepomáhá s ošetřením. Max je ve skladu kde kontroluje víno, když přijde Sophie, aby se omluvila za své předchozí jednání. Teta Magda, která vejde do kuchyně, vidí odemčenou spíž a zamkne ji. Sophie a Max zůstávají uzamčení ve skladu vína.

 

7.  Sophie a Max stráví noc ve skladu s vínem. Ráno se podaří Sophii vylést ven přes střešní okýnko. Koná se aukce vína, na které jak hrabě von Ahlen doufá, prodají všechna vína ze skladu a budou mít po finančních těžkostech. Bohužel pro něj se tak nestane, protože dodavatelům jistý francouzský obchodník nabídl vína srovnatelné kvality mnohem levněji. Hrabě netuší, že za vším stojí Hartenstein. Max se na aukci potkává se svým bývalým zaměstnavatelem, který se ho ptá na Johannu a svatbu s ní. Max svěří Overbergovi, že se spletl, protože Johanna se chce jen bavit. Vše si vyslechne Sophie a je velmi nešťastná. Baronka Valerie domluvila na Sophiin ples slavného tanečního mistra. Teta Magda nechce prozradit, že jsou na tom finančně špatně a tak ho najímá. Valerie informuje Hartensteina, že plán funguje a von Ahlenovi mají čím dál více dluhů.

 

8.  Sophie a Max se oba trápí. Na statek von Ahlenů přichází jako výpomoc kvůli plesu Anna, manželka Jochena. Sophie ji nejprve kvůli Maxovi přehlédne, což Max urazí. Později se Sophie Anně představuje a svěřuje se jí, že byla na její svatbě. Lina říká Maxovi, že zaslechla panstvo, jak se baví, že Sophii najdou na plese manžela.

 

9.  Max je svědkem, jak Sophie učí malého pomocníka v kuchyni číst. Je její ušlechtilostí okouzlen. Sophie slaví své dvacáté narozeniny a všichni jí gratulují. Probíhají poslední přípravy na ples. Hartenstein, který nebyl na ples pozvaný, se i tak chystá na něj vpadnout. Začíná ples a Sophie je oficiálně představena místní smetánce. Hartenstein vtrhne na ples pod záminkou obchodu s hrabětem von Ahlen a vyruší společnost. Hartenstein je Sophií okouzlen.

 

10.   Hartenstein se omlouvá Sophii za vyrušení a žádá hraběte o slovíčko. Hrabě poskytne Hartensteinovi čas, aby mu vysvětlil obchodní strategii, která by mu mohla pomoci. Sophie se na plese hrozně nudí, všichni její nápadníci ji připadají nevýrazní a nezajímaví. A Max žárlivě pozoruje, jak se Sophii dvoří všichni mladíci. Sophie v kuchyni odměňuje všechny malým dárečkem, včetně Maxe, který je velmi překvapený. York žádá Maxe, aby mu pomohl, chce požádat Sophii ještě ten večer o ruku. V sadu je Max nucen přihlížet, jak York žádá Sophii o ruku.

 

11.   Sophie odmítá Yorkovu žádost o ruku. Sophie ve vinném sklepu potkává Maxe a konečně se oba vyznají ze svých citů. Protože jsou přerušeni otcem a jeho přítelem Wolfgangem, domlouvají si schůzku v noci, kde se pak o samotě loučí. Sophie lítá v oblacích, je zamilovaná do Maxe. Ráno ji navštěvuje Hartenstein a dává ji dárek – drahý náhrdelník i s náušnicemi. Hrabě Otto se zlobí, protože má pocit, že si je Hartenstein snaží koupit. Benedikt chce mluvit s Hartensteinem, ale Hartenstein ho nechce vidět. Benedikt je přesvědčen, že Hartenstein nedodrží slovo a žádné úpravy v továrně nebudou. Hodlá dát výpověď, ale Max mu to vymlouvá.

 

12.   Hrabě Otto mluví s Magdou o obchodování s Hartensteinem. Hraběti se nelíbí způsoby, které Hartenstein má. Magda mu radí prověřit si jeho pověst obchodníka. Sophie si vymyslí, že ztratila klíč od truhlice, aby se mohla s Maxem vidět. Rika je nechává samotné, i když se později diví, že ti dva se baví normálně. Sophie však zapírá, že by se s Maxem usmířila.

 

13.   Sophie a Max si užívají své zamilování. Rádi by spolu strávili více času. Max večer překvapuje Sophii v jejím pokoji a jsou skoro přistiženi tetou Magdou. Nakonec Max stráví noc po boku Sophie na její posteli. Wolfgang má špatné svědomí a snaží se Otta před podpisem smlouvy varovat. Valerie zjistí, že Friedrich daroval Sophii drahé šperky a žárlí. Zároveň se snaží zjistit, jaké jsou Friedrichovy zájmy o Sophii, ale jemu se podaří Valeriiny pochybnosti rozptýlit.

 

14.   Max strávil noc v Sophiině pokoji a ráno je skoro chytí Rika. Hrabě Otto chválí Max za úspěšnou práci. Hrabě stále pochybuje o obchodu s Hartensteinem, i když si smlouvy přečetl několikrát. Max se tajně schází se Sophií v kapli. York v klubu potkává Wolfganga, kterého informuje, že se ožení se Sophií. Wolfgang neváhá a neprodleně o tom informuje Hartensteina. Rika přistihne Maxe, jak líbá Sophii. Rika se později snaží Sophii její zamilovanost rozmluvit, ale marně. Sophie navštěvuje Maxe u něho doma a uvaří mu čaj. Mezitím se Rika trápí v hospodě, kde ji najde Benedikt. Nemá tušení, jak se situace vyvine a jak bude reagovat hrabě Otto, až se to prozradí.

 

15.   Sophie je nadšená Maxovou nabídkou sňatku. Je si jistá, že otec bude se sňatkem souhlasit. Z toho důvodu je Max odhodlaný s hrabětem promluvit. Nato však Sophie má pochybnosti ohledně přístupu svého otce. Friedrich získá dojem, že Sophie a York jsou pár. Friedrich využívá Yorkův zájem o Egypt, aby si obhlídnul konkurenci a odsunul ji na druhou kolej. Lině je podezřelé Maxovo chování a žárlivě ho sleduje. Díky tomu udělá v práci chybu a teta Magda ji přistihne a hodlá dát zvláštní trest.

 

16.   Přes všechny potíže jsou Max a Sophie odhodláni dodržet plány na svou svatbu. Zatímco se Sophie zpovídá páterovi Johannesovi, Max navštěvuje svou matku. Když se Max zeptá matky na svého otce, dojde k hádce. Sophie předkládá Maxovi neočekávané řešení jejich problému, ale Max reaguje jinak, než by Sophie čekala. Leo zajistí, že Lina může pracovat u nich v hospodě, ale Lina to odmítne. Zůstává na statku. Friedrich má plán, jak odstranit Yorka ze Sophiiny blízkosti. Organizuje výpravu na egyptské památky a počítá s Yorkovou účastí. Valerie má pochybnosti kvůli zaujatosti Friedricha výpravou pro Yorka a hledá pravý důvod jeho zaujatosti.

 

17.   Max se odmítá se Sophií oženit tajně. Hartenstein navštěvuje Otta a potkává Sophii a je jí znovu okouzlen. Při odchodu potkává Benedikta a je zaujatý informací, že Benedikt je snoubencem Riky, služky mladé hraběnky. Teta Magda objeví, že Sophie neodepsala ani na jeden dopis. Oba, otec i teta se velmi zlobí. Benedikt navštěvuje Hartensteina, který nechává Benedikta koupit kožené rukavice pro muže u pece, ale více než to ho zajímá, že Sophie učí děti. Hodlá postavit školu, Valerie je v šoku a podezírá Hartensteina z vedlejších úmyslů. Max nechává v hale ozdobit vánoční strom, Otto se nejprve zlobí, ale pak je rád, že se vánoce konečně oslaví, jak se patří. Hartenstein navštěvuje Sophii kvůli svému nápadu postavit školu, ale Sophie jeho nabídku, aby mu pomohla, zdvořile odmítá a odkazuje ho na pátera Johannese. Hartensteina to neodrazuje, naopak je nadšený, miluje překážky a rozhodl se, že se, se Sophií ožení.

 

18.   Sophie pomáhá v kuchyni, když ji tam najde teta Magda a je pohoršena, že Sophie pracuje. Okamžitě si stěžuje bratru Ottovi, ale ten se dcery zastává. Sophie se připravuje na nudné soaire s potenciálními nápadníky, i když by raději byla na tržnici, kde mají stánek s pečenými jablky a vínem, jehož prodejem chtějí přispět na sirotčinec. Benedit se zajímá, proč Maxovu záleží na této dobročinné akci. Ten se mu svěřuje, že takhle hodlá hraběti dokázat, že se o jeho dceru postará. Páter Johannes navštěvuje hraběte Otta a nenápadně se mu snaží naznačit, že Maxe má někdo v rodině stejně hodně rád, jako on. Otto nechápe, ale páter to zamlouvá. Na tržišti se zastavuje Sophie a pomáhá s prodejem, což pohoršuje tetu Magdu. Leo je zklamaný nezájmem Liny. Na tržiště přichází i hrabě Otto a zve Maxe na pivo do hospody, kde ho chválí za jeho nápad se stánkem. Max se matce svěřuje, že ho hrabě Otto má rád, ne jenom jako správce, ale i jako muže a hodlá požádat o Sophiinu ruku. York navštěvuje Hartensteina, když přichází sluha s večerním výtiskem a komentuje to slovy, že má výborné zprávy. York je udivený a hledá v novinách zprávu, ze které je Hartenstein nadšený, ale ten to zamluví. Sluhovi později nadává, že skoro zničil jeho plány. Valerie navštěvuje Hartensteina, ale on její společnost odmítá, musí zajít k hraběti Ottovi, aby mu sdělil novinky. Max si před Sophií nacvičuje žádost o ruku, protože ještě ten večer hodlá požádat o její ruku. Max se zrovna pokouší požádat Otta o ruku Sophie, když přichází Hartenstein a informuje ho, že loď, která vezla jejich víno, se v bouřce potopila.

 

19.   Hrabě se odmítá vzdát naděje. Max se pokouší znovu promluvit s hrabětem, ale ten nemá čas, odchází spolu s Hartensteinem poslat telegram do loďařské společnosti. Hartenstein vrací Wolfgangovi dlužní úpisy a upozorňuje ho, že koupil další úpisy od věřitelů a bude pro něj muset dále pracovat, ještě s von Ahlenovými neskončil. Hrabě se v kostele setkává s páterem Johannesem a říká mu o nelehké situaci, neví jak to říct své dceři. Sophie pořád sní o svatbě s Maxem. York se v klubu loučí, odjíždí do Egypta a teprve tam se dovídá o potopení lodi. Hans informuje Hartensteina, že loď s vínem dorazila do přístavu v bezpečí. Max a Sophie slaví svou měsíční známost. Otto čeká v klubu na telegram, kde mu potvrdí, co se stalo s lodí. Dozvídá se, že se námořníci zachránili, ale náklad je ztracen. Valerie oslavuje s Hartensteinem jeho vítězství. Otto má konečně čas mluvit s Maxem, ale nejdříve mu říká o potopení lodi. I když ji bezpochyby výborný správce a měl s ním velké plány, nebude mít na jeho výplatu a musí ho propustit.

 

20.   Sophie nervózně čeká, jak dopadne schůzka Maxe s jejím otcem. Ten žádá Maxe, aby o potížích zatím nikomu nic neříkal. Max odmítá Sophii cokoliv říct o rozhovoru s jejím otcem, posílá ji za hrabětem. Hrabě i jeho sestra Magda se trápí. Magda odmítá jít do chudobince, oba si uvědomují, že jediným východiskem je Sophiin výhodný sňatek. Max se v hospodě opije a později vykřikuje pod oknem Sophie. Ráno k němu Sophie přichází, aby se dověděla, co se děje. Max je nucený Sophii sdělit, že sňatek není možný, je konec. Magda je pořád v šoku, York se snaží o její uklidnění a odvolává svou výpravu do Egypta. Sophie se v rozhovoru s Yorkem dovídá, že rodina je na tom špatně a jediná naděje na záchranu rodiny je výhodný sňatek. Sophie se zlobí na otce, že s ní jednají jako se zbožím, které má být prodáno největší nabídce. Otto před Sophií zlehčuje svou situaci, když je vyruší bankéř, chce zpátky svůj úvěr. Otto, manžel Valerie nabízí hraběti pomoc. Chce prodat pozemky na východu a půjčit Ottovi peníze. Musí však jednat se svou ženou, protože pozemky jsou její dědictví. Valerie upozorňuje Hartensteina, že hrabě Otto má přátele, kteří mu určitě budou ochotni pomoci. Valerie souhlasí s pomocí von Ahlenovým, zároveň mu sděluje, že by s ním chtěla mít syna a teď si ho nebudou moci dovolit, protože kdyby se Ottovi něco stalo, jejich syn by nebyl zajištěný. Baron navštěvuje hraběte, aby mu řekl, že mu nemůže pomoci, rodina by zůstala bez zajištění. Hartenstein navštěvuje hraběte, dává mu šek a zároveň žádá o Sophiinu ruku.

 

21.   Hrabě Otta urazila Hartensteinova nabídka k sňatku a vyhazuje továrníka z domu. Max doma uvažuje, co bude dělat a Benedikt navrhuje, že by mohl dělat v továrně, což odmítá Lotte, která zakazuje Maxovi práci pro Hartensteina. Rika se v hospodě dovídá, že Max byl propuštěn a nechápe to. Otto navštěvuje přátele a žádá je o pomoc. York potkává Hartensteina a snaží se mu vysvětlit, proč nepojede na výpravu. Hartenstein to chápe, nemůže opustit snoubenku, když má rodina problémy. York nechápe a vyvrací domněnku, že jsou se Sophií snoubenci. Sophie a Magda se vrací z návštěv, které trvaly extremně krátkou dobu. Teta Magda tuší, že je všichni odmítají, protože cítí, že jsou na mizině. Hrabě Otto je nucen prodávat nábytek v přízemí. Sophie navštěvuje Maxe doma a vyčítá mu, že jí neřekl, že je propuštěn a nakonec se spolu usmiřují. Sophie přichází domů a vidí stěhováky. Otto konečně přiznává Sophii, že zbankrotovali.

 

22.   Sophie se na otce zlobí, že jí neřekl dříve, že jsou na mizině. Je nucen propustit všechny zaměstnance. Max navrhuje Ottovi, že bude lovit v jeho lese, divočinu prodá a zbytek bude pro statek na obživu. Otto s Maxovým nápadem souhlasí, i když nevěří, že jim to pomůže. Magda navštěvuje Hartensteina a zjišťuje, že Hartenstein má vážný zájem o Sophii a zve ho na večeři k nim domů. Doma se Otto dovídá, že Magda pozvala Hartensteina na večeři a je rozzlobený. Odmítá večeřet s Hartensteinem. Magda se dovídá, že Hartenstein požádal o Sophiinu ruku a cítí šanci, jak zachránit statek i rodinu. Magda zve na večeři i pátera Johannese, aby zmírnil napětí mezi hrabětem a Hartensteinem. Večeře se vyvede, jen Ottovi se nelíbí, jak Hartenstein zírá na Sophii a pozoruje každý jeho pohyb. Sophie si v zahradě povídá s Hartensteinem, ten jí slibuje, že udělá vše proto, aby nepřišli o dům.

 

23.   Zatímco Max se pokouší se svým stánkem získat malý příspěvek k záchraně Ahlenů,  Friedrich může zaplatit  všechny dluhy.  Maxovi začíná být jasný zájem Friedricha o Sophii. Nic netušící Sophie však vidí Friedricha jako obchodníka, který spolupracuje s otcem. Sophie chce pomoci své rodině a zastaví přes Valerii své šperky, aniž by tušila, že kupujícím je Friedrich Hartenstein. Sophie daruje otci peníze a hrabě se stydí, že jeho dcera musela prodat šperky.  Nakonec je Sophii nucen přiznat, proč se Hartenstein tolik zajímá o jejich rodinu – vyslovil žádost o Sophiinu ruku a Sophie zůstává v šoku ...

 

24.   Sophie je překvapena a obviňuje otce, že přijal nabídku k sňatku. Poprvé si uvědomila, že manželství s Hartensteinem  je reálnou možností, jak zachránit statek. Magda je k Ottovi nelítostná, jestli budou Hartensteina pořád odmítat, dojde mu trpělivost a svou žádost stáhne. Pro svou vlastní ochranu Wolfgang sepíše o špinavé dohodě s Hartensteinem dopis. S krádeží dokumentu, ale zmizí pocit bezpečí a Wolfgang.  Magda vyvíjí silný nátlak na Sophii. Ale Sophie Max přísahá, že z ní nikdy nebude manželka Hartensteina.

 

25.   Valerie překvapuje Hartensteina zprávou o těhotenství. Friedrich předstírá nadšení, ale hlavně uvažuje, jestli mu to nezkomplikuje plány se Sophií.  Sophii se ulevilo, že otec konečně vyslovil Hartensteinovi její odmítnutí nabídky sňatku. Max žádá banku o úvěr na svůj stánek, aby ho mohl provozovat celý rok a nejen o Vánocích. Banka však jeho žádost zamítá, protože nemá kapitál a dostatek referencí. V naději na další podporu se Max ptá své matky na otce. Lotte Maxovi říká, že jeho otec je oba zradil a více odmítá sdělit a tak musí Max na své plány zapomenout. Friedrich dává Sophii další dar, a ona se začíná bát, že si ji čím dál tím víc zavazuje a jednoho dne ho nebude moci odmítnout….

26.  Vzhledem k dramatické situaci na statku Ahlenových, se Otto odmítá účastnit jakýchkoliv vánočních oslav. Ale Sophie se nenechává odradit a tajně plánuje s Maxem společnou oslavu. Se smíšenými pocity Max pozoruje Sophii a Hartensteina, nevěří mu a žárlí. V Sophiných očích však stoupá, protože vrátil domů obraz její matky a z vděčnosti ho zve na půlnoční štědrovečerní bohoslužbu. Max chce od matky znát odpovědi na otázky kolem jeho otce, ale Lotte to i nadále odmítá. V kostele pak Hartenstein sedí vedle Sophie, což nelibě nese Max a odchází. Venku se hádá s Benediktem, a když Benedikt podotkne, že sňatek Sophie a Hartensteina by bylo řešením problému, Max ho uhodí…

27.Hartenstein je po Vánocích u Ahlenových v nejlepší náladě, protože je přesvědčen, že je svému cílu vzít si Sophii o krok blíže. Valerie se cítí opomíjena a snaží se předcházet si Hartensteina drahými dárky. Hraběti Ottovi se udělá slabo, když je statku oficiálně oznámena exekuce, že půjde do dražby, protože nemá na splacení dluhů. Hartenstein využívá příležitosti, aby se v domě Ahlenových prezentoval jako rodinný přítel, který je podporuje. Nejen Magda, ale i většina zaměstnanců má strach, co přinese budoucnost. Proto zvyšuje svůj tlak na Sophii, a nutí ji, aby zachránila rodinu před krachem manželstvím s Hartensteinem. V noc má Sophie noční můry, ovlivněna svým strachem a panikou, že by mohla ztratit lásku svého života, zabalí si pár věcí a utíká k Maxovi…

 

28. Max je velmi překvapen, když Sophii vidí. Z lásky k ní, ale nakonec souhlasí, aby tajně odešli. Sophie je odhodlána udělat vše, aby mohla zůstat s Maxem. Sophie zůstává poslední den na statku, aby se tajně rozloučila. Sophie zaváže Yorka slibem, aby dohlídl nato, že Otto a Magda budou moci bydlet u Bothoa. Kupec zjistí, že Magda se nechce vzdát naděje, že si Sophie Hartensteina přeci jenom vezme a na poslední chvíli od problémů zachrání. Zatímco Sophie trvá na svém právu na osobní štěstí, Maxovi pochybnosti se zvyšují. Je přesvědčen, že Sophie bude své rozhodnutí odejít s ním později hořce litovat. Proto přichází s rozhodnutím, se kterým Sophie nepočítá…

 

29. Max je přesvědčen, že Sophie svého spontánního rozhodnutí odjet s ním pracovat do Ameriky brzy bude litovat. Rozhodne se svou lásku pro Sophiinu budoucnost a budoucnost rodiny obětovat. S těžkým srdcem Sophii tvrdí, že ji nikdy nemiloval. Vzhledem k tomu náhlému obratu mu Sophie nevěří a to Maxe donutí přijmout drastická opatření – přímo před Sophií líbá Linu.  Zničená Sophie lituje, že kvůli krásnému snu, riskovala téměř všechno a rozhodne se, že je konečně čas převzít odpovědnost za svou rodinu. Nechává poslat pro Hartensteina. Valerie doufá, že po smrti Bothose se vdá za Hartensteina, ale Friedrich odmítá svůj slib dodržet a dává Valerii jasně najevo, že jí má dost. Valerie zuří, Hartenstein má dost toho, jak po něm hází věcmi a odchází pryč za Sophií. S krvácejícím srdcem Max musí sledovat jak Sophie přijímá Hartensteinovu nabídku k sňatku.

 

30. Max věří, že ho na statku už nic nedrží a utíká do města, kde stráví noc u své matky. Nemůže zapomenout na Sophii a připomíná si všechny úžasné momenty jejich lásky. Sophie, která se rozhodla pro manželství s Hartensteinem hodlá akceptovat Maxův odchod a zapomenout na něj. Friedrich ukazuje světu svoji okouzlující a galantní tvář. Sophie zjišťuje, že dobrý Friedrich vyplatil dluhy Ahlenů a statek patří zase jejímu otci. Nyní je přesvědčená, že dělá správnou věc. Spolu s Friedrichem vystupují na veřejnost, aby oznámili své zasnoubení.

 

31. Friedrichův jemný polibek na ruku znejistí Sophii. Je rozhodnutá dále na Maxe nemyslet a doufá, že časem její láska k Friedrichovi poroste. Vzhledem k tomu, že jí děsí myšlenka brzkého sňatku, plánuje dvojitou svatbu společně s Rikou a Benediktem. Říká je nápadem nadšená, protože má podezření, že je těhotná. Benedikt kupodivu souhlasí se svatbou na Valentýna. Sophie se chce soustředit teď i v budoucnu jen na Friedricha a nabízí mu tykání. Jen Max trpí při pohledu na zasnoubený pár a snaží se jim jít z cesty.  Vyděšený si uvědomuje, že Lina si špatně vyložila jejich polibek a dělá si ohledně něj velké naděje…

 

32. Zděšená Valerie se konečně dovídá, že Friedrich se zasnoubil se Sophií. A co je horší, Friedrich je opravdu do Sophie zamilovaný a pro Valerii, i přes jejich dlouhodobý milostný poměr, má jen pohrdání. Zatímco Sophie se dívá do budoucnosti plná optimismu a plánuje dvojitou svatbu, Max se musí smířit s tím, že Linu podcenil. Je možná naivní, ale rozhodně není hloupá a má velké srdce. Valerie mezitím vymýšlí rafinovaný plán pomsty – otráví sušenky, které posílá Sophii…

 

33. Kuchařka Gudrun sní sušenky určené pro Sophii. Friedrich ihned posílá pro doktora a tím jí zachrání život. Max a Sophie pečují o Gudrun. Sophie žárlivě pozoruje, jak si Max a Lina rozumí. Ale když Max únavou usne v posteli Gudrun, najde Sophie v jeho rukou svou fotografii – důkaz své lásky k němu, který mu dala. Přestože si Benedikt je vědom, že schůze pracovníků v továrně jsou zakázány, svolává tajné jednání svých kolegů. Chtějí založit sociální fond, aby se pomohlo Achimovi a fond by v budoucnu fungoval jako pomoc pracovníkům, kteří by se ocitli v nouzi. Jeho jednání mu přináší respekt kolegů, na druhé straně zapomíná, že Rika chtěla oznámit ohlášky. Netrpělivá Valerie čeká na zprávy o Sophiině smrti. Protože v novinách nic nepíší, vydá se sama přesvědčit na statek a je šokovaná, že se Sophie nachází v dobrém zdravotním stavu.

 

34. Potom co Hartenstein zachránil Gudrunin život, Otto navrhuje jeho přijetí do klubu. Je přesvědčen, že všichni členové budou souhlasit s jeho zvolením a Friedrich sám si myslí, že je u cíle. Ale Friedrich si udělal nového nepřítele – Yorka. Ten zabraňuje, aby byl Friedrich zvolen členem klubu. Friedrich na sobě nedává nic znát a akceptuje výsledek, ale slibuje Yorkovi pomstu. Benediktův nápad se sociálním fondem se setká s kladnou odezvou. Ale když je s vybranými penězi, policie vrazí do hospody a Benedikt v poslední chvíli prchá s hotovostí. Ale kam teď? Benedikt se obrací na Riku. Sophie je zmatená, že našla u Maxe svou fotku, když ji nemiluje. Když, ale vidí Maxovo objetí s Linou, domnívá se, že Lina s Maxem jsou pár. To rozhodne, že na Maxe konečně zapomene a zcela se soustředí na svatbu s Hartensteinem.

 

35. Sophie se snaží o zlepšení vztahů mezi Yorkem a Friedrichem. Žádá Yorka, aby přehodnotil svůj negativní postoj k Friedrichovi. Max hovoří s Linou, aby ji bylo konečně jasné, že jeho city k ní jsou pouze přátelské. Jeho snaha je marná. Zatímco Max se domnívá, že je vše vyjasněno, Lina hodlá i nadále pracovat na zasnoubení s ním. York mezitím kontaktuje všechny členy klubu a sděluje jim, že se s odmítnutím Hartensteina unáhlil a připravuje tak příznivou půdu pro Harteinsteina, kterému nestojí v jeho zvolení do klubu nic v cestě. Valerie chce na vlastní oči vidět, jak Friedrich přichází o Sophii. Pokusí se ji zabít – pod falešnou záminkou je pozve do kaple připravena Sophii zastřelit…

 

36. Valerie má výčitky, že by měla zastřelit Sophii. A protože nemá alibi, hraje si před Sophií na smutkem zkroušenou vdovu. Sophie se o ni postará a věří, že ve Valerii našla svou novou přítelkyni. Friedrich se však na Valeriino přátelství dívá s podezřením. A dělá dobře: Valerie hodlá zajistit, že Sophie bude Friedrichem pohrdat tak, až zruší jejich svatbu. Friedrich hrozí Valerii, aby příliš nemluvila. Friedrich se konečně stává členem klubu a s Ottovou pomocí navazuje první obchodní kontakty. Rika chce Benedikta překvapit nádhernými svatebními šaty. Takže když Benedikt chce vybrané peníze ze sociálního fondu vzít, pokladna je prázdná. Benedikt jako první podezírá Riku a vážně ji obviňuje.

 

37. Lina je zoufalá. Věří v lásku k Maxovi, ale ví, že se, se aristokratickou Sophií nemůže rovnat. Takže proklouzne do pokoje Sophie a obleče si jedny její šaty. Sní o Maxovi, a zrovna když zve imaginárního Maxa do postele, přistihne ji Sophie. Valerie nachází nečekaného spojence ve Wolfgangovi. Chce od něj pomoci zastavit svatbu. Ale Wolfgang se Friedricha bojí a tak jí pomoc odmítá. Rike zjistila, že není těhotná a tak okamžitě odvolává svatbu s Benediktem, protože je pro ni obtížné být s ním, když ji nařknul, že ukradla peníze z fondu. Benedikt neví, jak by se měl zachovat.

 

38. Lina přiznává Maxovi, že si myslela, že musí být jako Sophie, aby  ho zaujala. Max ji tak už nechce vidět. Žádá Linu, aby mu pomohla s prací. Díky téhle nabídce Lina věří, že je to dobré znamení, a že její láska k Maxovi má šanci. Friedrich se domnívá, že zvýšením nátlaku vydělá víc peněz, Otto plán odmítá, spoléhá na čestnost vinařů. Sophie je přesvědčená, že Max řekl Lině o její lásce a proklíná se za svou hloupost. Friedrich pocítí Maxův ironický komentář a ptá se Sophie, jak Maxe za jeho drzost potrestá.

 

39. Sophie na nátlak Friedricha a Magda uděluje Maxovi trest. Srážku půlky měsíční mzdy. Max je za svůj trest zdánlivě klidný. Nemůže už napětí mezi ním a Sophií vydržet a žádá Otta o rozhovor. Všichni zaměstnanci jsou Sophiinou reakcí překvapení. Ale zděšená Lina brání Maxe. Mezitím Rike dává Benediktovi najevo, že jeho nedostatek nedůvěry k ní mu ještě neodpustila. Benedikt objednává u Lotte drahé svatební šaty, aby dosáhl odpuštění u Riky.


40. Sophie je v šoku, když se dozví, že Max dal výpověď. Nejdříve své pocity skrývá, ale když na něj později narazí, chová se k němu blahosklonně. Max chce co nejrychleji pryč ze statku. Benediktův spor s Rike není zažehnán, protože vyvstanou nové problémy a důvod je Hartenstein. Tato neděle má být vyhlášena pracovní, a přestože Benedikt je rozhodnut hájit druhou stranu, chce uzavřít s Rikou mír. Lina žádá Maxe, aby nezmizel z jejího života, protože by jí to zlomilo srdce.

 

41. Max je znepokojen kvůli Friedrichovi díky náznakům od Valerie. Snaží se z Yorka, Valerie a Hanse dozvědět více o Friedrichovi. Nakonec objevuje, že Valerie a Friedrich spolu měli poměr. Sophie náhodou zjistí, že je připravena produkce Friedrichova levného vína, i když Otto se postavil proti tomu nápadu, ošklivě se pohádá s Friedrichem. Ten se snaží o usmíření, ale Sophie je odměřená. Stejně tak Max varuje Sophii před Friedrichem a připouští, že ji pořád miluje a žádá ji o odpuštění. Friedrich zjistil, že Valerie se pokouší Wolfganga přetáhnout na svou stranu. Takže i nadále tlačí na Wolfganga, aby předal Valerii dezinformace a nalákal ji na špatnou stopu.

 

42. Sophie se hluboce dotklo Friedrichovo jednání. Nakonec věří, že ho pochopí a vidí jeho rozhodnutí jinak, když tvrdil, že to všechno dělal pro ně. Pyšná jako žena, která objevila novou stránku Friedrichovy povahy, hodlá nedopustit žádné pochybnosti a být šťastná. Dokonce i Max je přesvědčen, že Sophiina láska k Friedrichovi je upřímná. Proto se rozhodne definitivně odejít ze statku Ahlenových. Když ale pochopí, že Lina ho miluje opravdově a hluboce, přijme překvapující rozhodnutí. Mezitím Rike pochopí, jak důležitá je pro Benedikta a usmiřuje se s ním.

 

43. Když Friedrich uslyší, že Sophie byla před jistou dobou s jiným mužem u pátera Johanese, začne vyšetřovat, kdo byl onen muž. Poté, co jeho vyšetřování nepřinese téměř žádné výsledky, žádá Sophii, aby si svěřili svá tajemství. Sophie zůstává Friedrichovi odpověď dlužna. Když zjistí, že Max a Lina jsou zasnoubeni a chtějí zůstat na statku, je zděšena. Mezitím se Rika domlouvá s Benediktem. Podporuje ho v jeho boji proti Friedrichovi. Friedrich hrozí, že kdo odmítne jít v sobotu do práce, bude propuštěn. To pobouří Benedikta ještě více.

 

44. V zájmu ochrany Maxe tvrdí Sophie, že York byl její láska. Uklidněný Friedrich vášnivě vyznává Sophii svou lásku. Ale krátce nato má nové důkazy o jejich náklonnosti a žárlí. Je přesvědčen, že láska mezi Sophií a Yorkem ještě neskončila. York potvrzuje Friedrichovy předpoklady, že zoufalý Friedrich nakonec chce se Sophií mluvit. Chce vědět, jestli to jsou jenom peníze, proč si ho chce vzít. Mezitím Max pyšně předvádí Linu jako svou snoubenku. Linin obdivovatel Leo je uničený. Také Lotte pochybuje, jestli je Lina ta pravá pro jejího syna Maxe. Benedikt se pokouší zorganizovat stávku, ale kolegové z továrny se bojí. Také Rika se snaží promluvit s Hartensteinem, ale nevede to k požadovanému výsledku.

 

45. Sophie vášnivě políbí Friedricha, aby ho zbavila jeho žárlivosti. A Valerie je šokovaná, že Sophie je do Friedricha opravdu zamilovaná. Je žárlivostí celá bez sebe, chce říct Sophii pravdu o ní a Friedrichovi. Bohužel má nehodu. Rika svěřuje Benediktovi, že mluvila s Hartensteinem o sobotních směnách a Benedikt ji varuje, aby se do toho nepletla. To stejné říká Sophii, která se nabízí, že se svým snoubencem promluví. Dole v kuchyni chce Lina udělat Maxovi radost a připravit mu jeho oblíbené jídlo. K všeobecnému údivu, protože neumí moc dobře vařit, se jí jídlo povede. Jediné co jí kazí radost je skutečnost, že u stolu chybí osoba nejdůležitější – Max.

 

46. Valerie předpokládá, že to byl Friedrich, kdo ji chtěl zabít. Friedrich chce za každou cenu držet Sophii dál od Valerie, protože se obává, že by mohla jeho snoubence říct pravdu. Bohužel není moc úspěšný. Heinrich a Lotte si spolu dobře rozumí. Ti dva se potkají další den, ale Lottino nenadálé setkání s Friedrichem ji donutí se znovu uzavřít. Když se Max dozví, že Valerie věří, že se stala obětí útoku, jeho stará nedůvěra k Friedrichovi opět vzroste. I když ho Benedikt upozorňuje, že vše jsou jen nepodložené informace, Max se přesto rozhoduje, že zůstane blízko Sophie, aby ji mohl chránit. I když stále zůstává snoubencem Liny.

 

47. Ve snaze zabránit Valerii, aby řekla Sophii o jejich aférce, nachází Friedrich oběť v Hansovi. Nutí ho, aby prohlásil veřejně, že je nemocný láskou k Valerii a pronásleduje ji. A z toho vyplívá, že kámen, co zranil Valerii, má na svědomí Hans. Valerie tomu nakonec uvěří. Ale boj proti Friedrichovi nevzdává. Žádá Wolfganga, aby ji pomohl najít důkazy proti Friedrichovi. Lotte odmítne ušít svatební šaty pro Sophii. Sophie věří, že v tom má prsty Max. Poté Maxe konfrontuje, ale ten její nařčení odmítá. Zdůrazňuje jí, že mu záleží na tom, aby byla šťastná. Dají se zase Max a Sophie dohromady?

 

48. Max a Sophie si skoro padnou do náruče. Ale nejistota vyvolá své a nakonec to vede ke sporu mezi nimi. Lina chce Maxovi zase uvařit něco dobrého. Bohužel zapomněla recept. York ji říká, že je to jen recept, aby si ho příště zapsala. Valerie konečně nachází důkazy proti Friedrichovi. Konečně to vypadá, že je u cíle, ale následující ráno, které má přijít, ji čeká ošklivé překvapení.

 

49. Valerie doufá, že Friedrichovi konečně dokáže jeho zločin, když zjišťuje, že její svědek neočekávaně zemřel. Valerie to chce vzdát, když za ní přijde Wolfgang s pomocí. Nabízí ji, že bude proti Friedrichovi hledat další důkazy. Friedrich zjistí, že Valerie pracuje s Wolfgangem na jeho odhalení a vyhlašuje jim válku. V továrně oznámili, že bude každý den delší pracovní doba. Benedikt nesouhlasí a organizuje kolegy do stávky. Ale shromáždění je potlačeno policií a jako vůdce stávky je označen Benedikt. Sophie si všimla, že Lina nepíše moc dobře. Lina chce využít její nabídky doučování, aby mohla být lepší manželkou pro Maxe. Pro Sophii se tato situace stává absurdní, protože je jasné, že přitažlivost mezi ní a Maxem je stále velká.

 

50. Díky intervenci otce Jana jsou Benedikt a jeho stoupenci zachráněni. Otec tvrdí, že studovali společně Bibli. Ačkoliv policie nemá důkazy, Benedikt je nespokojený. Pracovníci jsou odhodláni mít další stávku a chtějí se sejít na novém místě, i když je jasné, že v jejich středu je zrádce, který donáší. Tak snadno se Benedikt, ale vzdát nechce. Friedrich se zajímá o dění v továrně jen okrajově, větší starosti mu dělá Valerie a Wolfgang. Friedrichovi je jasné, že Valerie je schopná jít až do extrémů. Aby mu nemohla zabránit ve svatbě se Sophií, nařizuje Hansovi, aby ji dal drogy. Max objevuje Lininy ambice a odhodlání a cení si jí víc a víc. Když nechá zahrát Lině zvonkohrou, je okouzlena. Jejich setkání mezi čtyřma očima je přerušeno Sophií a Friedrichem. Tuhle zvonkohru si totiž Friedrich připravoval jako překvapení pro Sophii, a není nadšený, že to Max prozradil.

 

51. Friedrichovy plány úspěšně pokračují. Předpokládá, že Otto bude stát na jeho straně. Friedrich je přesvědčený, že jediná věc, která by mohla zhatit jeho svatební plány se Sophií, je Valerie a tak ji začne tajně přidávat do pití jed, aby ochromil její zdraví. Když Lina uvidí Maxe s páterem Johnem, věří, že Max dělá svatební plány a plná nadějí čeká na Maxovu nabídku k sňatku. Ta však nepřichází. Sophie je nadšená, protože ji Friedrich překvapil svatebním prstýnkem po její matce. Sophie ho ztratí v kapli a Max ji ho pomáhá najít. Když stojí oba před oltářem v kapli, má to pro oba symbolický význam.

 

52. Sophie si po události v kapli myslí, že ji Max stále miluje. Sophie se svěří Rice, má plno pochybností. Sophie ví, že je to špatně a zcela se zaměřuje na Friedricha. Valeriin stav se zhoršuje. Otto a Max si dělají o Valerii obrovské starosti. Friedrichovi to vyhovuje, protože může směle pokračovat s jeho plány na železnici. Otto si toho všimne a obviňuje Friedricha z bezohlednosti. Max nemůže přestat myslet na setkání se Sophií, má ho pořád v hlavě a proto omylem Linu nazve Sophií. Lina je dotčená. Max se omlouvá a Lina mu ochotně odpouští, chce zajistit jejich štěstí….

 

53. Sophie žádá Yorka, aby ji pomohl urovnat spor mezi jejím otcem a Friedrichem. A York opravdu přichází s neotřelým nápadem, který bude stát Friedricha více peněz, a bude muset prokázat dobrou vůli. Benedikt je odhodlaný uspořádat stávku s cílem zlepšit pracovní podmínky na železnici. Protože však se kolegové velmi bojí a ve svém středu navíc mají špióna, přichází otec John s jiným řešením. Lina je zklamaná, protože Max se nechce hned oženit. Když zjistí, že Benedikt zařídil ohlášky  a svatbu s Rikou kvůli jejímu podezření, že je těhotná, vsadí vše na jednu kartu a stráví s Maxem noc.

 

54.  Max si uvědomuje, že není do Liny zamilovaný. Nemůže se v žádném případě s Linou oženit a ruší zasnoubení. Lina se topí ve smutku a beznaději a hledá oporu u Lotte. Když Max přijde k matce, najde Linu v slzách. Sophie je ráda, že se otec usmířil s Friedrichem. Nyní může být její manželství šťastné.  Ale Friedrich obnovuje útoky na dělníky, protože se na veřejnosti objevují letáky proti němu. Friedrichovi se podaří díky penězům rychle uklidnět hněv občanů města. Aby Friedrich odhalil osoby, které se organizují proti němu, chce uplatit Achima. Odolá Achim pokušení nebo zradí kamarády?  Valerie pochopí, že ji pomalu tráví, ale je skoro pozdě. Je bezmocná a snaží se Magdě říct o svém podezření, ale ta v dobré víře ji lék podá. Z toho důvodu se Valerie, z posledních sil, pokusí o útěk….

 

55. Wolfgang a Hans unesou Valerii a zavřou ji ve Friedrichově trezoru. Sophie si všimne Valeriiného zmizení a podezírá Hanse. Ani Friedrich ji nedokáže zcela zbavit pochybností, teprve až příchod Wolfganga, který věrohodně vysvětlí náhlé zmizení Valerie jejím odjezdem do nemocnice, uklidní se. Yorkovo barvité popisování Itálie vzbudí v Sophii vzpomínky na Maxe, a když ji řeknou, že Max s Linou rozešel, znejistí. Lina se však odmítá vzdát tak lehce. Pomocí kouzlného nápoje lásky hodlá v Maxi vzbudit lásku. Pověst praví, že dotyčný se z poháru napije a osobu, kterou uvidí jako první bude milovat. Max se sice z poháru napije, ale do kuchyně vejde Sophie a tu Max uvidí jako první.

 

56. Valerie chce uprchnout z Friedrichova domu, aby zabránila jeho svatbě se Sophií stůj co stůj. Její snaha však není úspěšná, Friedrich ji chytí a dává ji najevo, že teprve až po svatbě bude volná. Sophie se zajímá, jak to bylo s magickým nápojem a proč to Max a Lina řeší tímto způsobem, ale nenalézá žádné uspokojivé odpovědi. Max, sledující pompézní přípravy na svatbu, si více než jindy uvědomuje rozdílnost jeho a Sophiina světa. Sophie si všimne, že je vyhlídkou na svůj sňatek mnohem méně nadšená než další nevěsta Rika a přemýšlí, jestli by si měla Friedricha vzít. Potřebuje znát odpověď na otázku, která ji trápí – miluje ji Max ještě. Z toho důvodu se v noci tajně vydá na Benediktovu a Rikiinu rozlučkovou párty. Přichází do hospody ve chvíli, kdy Max bojuje s Leem. Max je tak zaskočený přítomností Sophie, že ztratí pozornost. Leo mu jednu vrazí a Max se skácí do Sophiiny náruče.

 

57.  Po tom, co se Max chová k Sophii odměřeně, není o sňatku žádných pochyb. A tak je Max nucen přihlížet, jak si jeho milovaná bere Hartensteina. Také Rikiina svatba začíná, nevěsta stojí však před oltářem sama a přichází šok. Achim byl zatčen, a když je Benedikt nezvěstný, obává se Rika nejhoršího. A  otec John vskutku přináší nedobré novinky o Benediktovi – je ve vězení. Friedrich je na oslavě své svatby rozjařený, a to více se těší na nadcházející svatební noc. Jeho představy o noc strávené se Sophií jsou však na hony vzdálené od skutečnosti, která nastala….

 

58.  Sophie nemůže Friedrichovy odpustit, že podváděl a zruinoval jejího otce a vyhazuje manžela ze společné ložnice.  Friedrich plný vzteku si vybíjí zlost na Valerii, ta apk v konečné důsledku přichází nejen o jejich nenarozené dítě, ale i o jedno oko. Další ráno si Sophie uvědomí, že manželství s Friedrichem zrušit nemůže, protože její rodina je tomto monstru finančně závislá. Friedrichovi velmi záleží na tom, aby navenek zachovali zdání šťastného páru. Sophie využívá svého postavení a donutí Friedricha, aby zajistil propuštění Benedikta. Pohár hořkosti si Sophie musí vypit až dokonce, protože přešťastná Rika nepojede na svatební cestu s nimi. Další ránu Sophie obdrží, když se chce rozloučit s Maxem, ale ten už odjel. Šokovaná Sophie se od Lotte dovídá, že Max se nechal naverbovat jako voják do probíhající války….

 

59. Sophie a Friedrich se neočekávaně vracejí ze svatební cesty z jediného důvodu – válka. Heinrich přichází k Lotte se zprávou o válce. Jeho syn Leo se cítí v otcově područí, protože ho nebere vážně. Aby otci dokázal, že není malé dítě, umíní si, že ho Lina políbí ještě ten den a opravdu to dosáhne, ale jeho otec se nedívá a tak je jeho snaha k ničemu. Pro Sophii je úleva, že nesmějí s Friedrichem cestovat, ale její strach o Maxe je nesnesitelný. Friedrich plný hněvu, že ho Sophie odmítá, obrací svůj vztek na zaměstnance železnice. Ottovi se jeví Sophiino manželství jako jediný světlý bod v těžkých časech a těší se, že brzy bude mít vnoučata. A Sophie ke své hrůze slyší, jak Friedrich domýšlivě Ottovi vnoučata slibuje…

 

60. Benedikt souhlasí s otcem Johnem, aby našli co nejdřívejší datum svatby. Bohužel Friedrich odmítá Benedikta uvolnit a tak se nakonec Rika a Benedikt budou muset vzít o polední pauze na oběd. Leo se domnívá, že ho otec málo respektuje a jeho zacházení s Leem jako s dítětem, je důvod, proč ho Lina odmítá. Friedrich zvyšuje na Sophii tlak. To jak se bude chovat na veřejnosti, se bude odrážet na jejím pohodlí. Sophii je to ale jedno, má obrovský strach o Maxe. Proto tajně utíká za Lotte, ale u Lotte doma je všechno, jen ne vítána…..

 

61. Valerie se zotavuje z vážného zranění, které jí způsobil Friedrich a na oko si dává pásku. Během své první cesty na veřejnosti navštěvuje Friedricha a přísahá mu pomstu. Friedrich úkoluje Wolfganga, aby získal zpět dokumenty, které má Valerie ve svém držení. Wolfgang je ale na straně Valerie a varuje ji. Ve stejném čase se z Francie vrací York se zprávami o obchodu s vínem. Odhalil, že někdo prodával kvalitní víno pod cenou a tak zapříčinil krach Ahlenů. Sophie doufá, že Friedricha odhalí jako zločince a bude konec jejímu manželství. Otto konfrontuje Friedricha s podezřením z nekalých praktik a hodlá ho předat spravedlnosti a ukončit jeho manželství se Sophií. Když jde Otto od Hartensteina, Hans ho sleduje. Padá ze schodů a láme si vaz….

 

62. Ottova smrt Sophii těžce zasáhne. Nic ji nezajímá a nikdo nemůže nahradit jejího milovaného otce. York prošetřuje Ottovu nehodu, Sophie tajně podezírá Friedricha. A jak jí potvrzuje Valerie, Hartenstein je schopný všeho. Maxovi skončilo cvičení a než půjde do bojové linie, přijde se rozloučit. Rika mu říká o Sophiině situaci a Max slibuje, že Sophii zachrání. Mezitím se Valerie dohodne se Sophií na odhalení Friedricha. Varuje Sophii, aby se snažila být pokojná a udržela si klid dokud nenajde soudce, kterého Friedrich neplatí a bude se mu dát věřit. I přesto, že Sophie slíbí Valerii zachovat klid, při večeři to nevydrží a obviňuje Friedricha ze smrti svého otce ….

 

63. Friedrich zamkne Sophii v pokoji a vyhrožuje jí, že jestli bude vykřikovat takové hlouposti, dá ji do ústavu. Sophie se bojí a teta Magda Friedrichovi slepě důvěřuje. Mezitím se Valerie snaží najít soudce, který by nebyl na výplatní listině Friedricha. Sophie je šťastná, že se Max objevil, aby ji zachránil. Padnou si do náruče a vyznají si lásku. Max se musí příští ráno hlásit k odvodu, ale předtím chce Sophii zachránit z domácího vězení. Zatímco se shromážďují první rekruti k odvodu, Max stále chybí a Benedikt ho musí zastoupit, aby nebyl vedený jako dezertér. Wolfgang má jít vyzvednout Valeriiny dokumenty do cigárového klubu, kde však skončí u hracího stolu a vsází i tyto dokumenty na pokrytí dluhu. Dokumenty prohraje a Hartenstein si je od vyhrávajícího odkupuje zpět. Neklidná Valerie spěchá do klubu a srazí se s Friedrichem, který ji s potěšením oznámí, že už ho nemůže ohrozit. Wolfgang se snaží omluvit Valerii. Ta říká Wolfgangovi, že ji zradil a nechce ho už nikdy vidět. Mezitím se Max snaží během Ottova pohřbu utéci se Sophií do doby, než Valerie veřejně odhalí Friedricha, bohužel jsou přistiženi Friedrichem a tak to musí zahrát do ztracena…..

 

64. Friedrich zabrání Maxovi v útěku se Sophií. Zoufalá Sophie se snaží otevřít oči tetě Magdě, ale ta odmítá uvěřit čemukoliv špatnému o Friedrichovi, i když si později uvědomí, že si sama není jistá. Je ráda, že za ní na návštěvu přichází Wolfgang, kterého se ptá na jeho názor o Hartensteinovi. Wolfgang ji potvrdí, že Friedrich je schopný všeho a tím Magdu ještě více zneklidní. Mezitím se Benedikt přihlásí k odvodu jako Max Grebe. Když Max doběhne na místo odvodu, je pozdě, Benedikt odešel s jednotkou na frontu. Rika obviňuje Maxe, není vůbec jisté, jestli se Benedikt z války vrátí a kdy. Friedrich si chce manželku podrobit násilím, ale ta se mu brání s tím, že ho nikdy nebude milovat, protože miluje jiného. To Friedricha rozzuří a hodlá se Sophie zmocnit násilím, Max ji zachraňuje a odvádí k jeho matce, kde se Sophie převleče do venkovských šatů. Když Max odejde nakoupit nezbytné potraviny, vtrhne k Lotte Hartenstein s Hansem a odvádí Sophii. Než odejde, Lotte s ním chce mluvit o noci před 25 lety, kdy ji znásilnil. Max se vrací a zjišťuje zmizení Sophie, vezme si zbraň a utíká k Hartensteinovi vysvobodit Sophii. Když chce Max zastřelit Hartensteina, protože odmítá propustit Sophii, Hans znejistí, ale Friedrich ho uklidňuje slovy, že Max by nezastřelil vlastní krev. Ano, Hartenstein je Maxův otec, ale Hartenstein využívá Maxův šok a namíří zbraň na něj. On totiž nemá zábrany zastřelit vlastního syna a padne výstřel….

 

65. Valerie zastřelí Friedricha. Zatímco Max a Sophie odcházejí Hans vezme Valerii do náruče a doslova ji rozdrdí ve svém objetí. Poté mizí v davu nepovšimnutý. Max se dovídá od své matky, proč mu nikdy neřekla, kdo je jeho otec a proč. Magda lituje, že byla zaslepená vůči Federickovi, Sophie ji odpouští. Magda dává Maxovi a Sophii své požehnání.  Z vězení se vrací York, kterého pustili po svědectví Valerie. Max odchází do války, aby našel Benedikta. O čtyři týdny později. Sophie s Rikou čtou zprávy z fronty od Benedikta. Vrací se max, jeho mise nebyla úspěšná. Probíhají přípravy na svatbu Sophie a Maxe. Achim přichází se zprávou, že válka skončila. Heinrich a Lotte zatajují tuto informaci před Rikou, ve válce padlo mnoho mužů a není jisté, že Benedikt není mezi nimi. Koná se svatba Maxe a Sophie, na kterou se vrací i Benedikt a otec John oddá Riku s Benediktem hned na místě. Všichni věří, že těžké a smutné časy jsou nenávratně pryč. Max a Sophie jsou rozhodnuti jejich děti pojmenovat Johanna a Otto. Probíhá oslava obou svateb – Maxovi se Sophií a Benedikta s Rikou….