Mariana, královna noci - díly dopředu

1. Telenovela začíná vyvražděním rodiny Lugo Navarů Atiliem Montenegrem a jeho kumpánem Cumachem. Naživu zůstane jen malý Ignacio a Mariana. Ignacio uteče a Marianu si Atilio osvojí. O mnoho let později se už dospělý Ignacio vydá na Montenegrovu farmu U dvou Křížů, aby rodinu pomstil. V blízkosti farmy se v pralese setká s bláznivou Maríou Lolou, která se jeho jména poleká a věští mu smrt. Atilio, vlastník blízkého zlatého dolu, žije s dcerami Marianou a Chachi a s neprovdanými sestrami Isabel a Marcíou, a kuje pikle se svým věrným Cumachem. Chachi Marianu nemá moc ráda, a Atilio v ní vidí spíš ženu než dceru. Důležitou osobou v domě je i kuchařka tetička Lupe. Marcía se chová jako chlap a dře do úmoru horníky, víc než inženýr Gerardo Montiel, který má důl na starosti. Ve vesnici, do které se sjeli zlatokopové, se lidé chystají na procesí. Ve zdejším baru Naděje kraluje Lucrecia. Ignaciovi chce pomoct a protože tu Ignacio hledá práci, informuje ho o dolu. Významnou roli hraje i lékař Camilo Guerrero, který je zamilovaný do Mariany. Mariana si dává schůzku se svým přítelem Javierem Mendietou. Jeho matka Raquel je znepokojena, protože oba dva předchozí Marianini nápadníci zemřeli. Prokletí se naplní. Javierovi selžou brzdy a zřítí se ze srázu. Všichni z jeho smrti viní Marianu. Mariana začne lásku odmítat, oblékne se do černého a modlí se k Panně Marii. Za domem se náhle setkává s Ignaciem.

2. Ignaciovi se zdá, že krásná Mariana je jen přelud. Je překvapen, že mu Lucrecia tolik pomáhá a ta se zmíní, že měla dítě, které umřelo. Marcía bojuje o moc v dole s Gerardem a přijímá na tři měsíce Ignacia. Ten jí řekne, že má přezdívku Sokol. Gerardo s Atiliem se rozhodnou otevřít novou štolu v dole. Atilio střeží Marianu až s chorobnou žárlivostí. Chachi nadbíhá Camilovi. Protože se jí Atilio nevšímá, vyprovokuje ho, až jí dá facku. Isabel se za ni u Atilia přimlouvá. Ignacio se zastává horníků v dole a Cumache mu vyhrožuje. V noci se znovu sejde na stejném místě s Marianou a políbí ji.

3. Mariana varuje Ignacia, že nosí neštěstí.Chachi se cítí otcem odstrčená a ponouká Marianu, aby odjela pryč. Atilio jí to však nedovolí. Cumache Atiliovi řekne, že Ignacio uprchl z vězení, kam ho Atilio dostal. Ignacio se schází s Isidrem, který znal jeho rodinu, a žádá ho, aby mu řekl, kdo usiluje o jeho život. Isidro to odmítne. María Lola vnikne k Montenegrům a chce si odvést Chachi. Ona a Isabel asi vědí, co Atilio v minulosti provedl. Ignacio zjistí, že v místě existuje jediný obchod a poprvé se u vyděračského Maxe zadluží. Yadiře se stýská po domorodém kmeni. Chachi touží po Camilovi, ale zjistí, že má rád Marianu a prozradí to Atiliovi. Marcía svádí Ignacia.

4. Atilio se vyspí s Lucrecií. Vyjde najevo, že za ní občas chodí a že dítě, které jí zemřelo, bylo jeho. Cumache nechá Ignacia pracovat celou směnu s vrtačkou. Ignacio má ruce do krve. Camilo přijde za Marianou, vyzná jí lásku a k překvapení všech ho Atilio pozve na večeři. Mariana je jako na trní, protože se chce sejít s Ignaciem. Chachi se naopak s Camilem živě baví. Mariana jde naoko spát a znovu se tajně sejde s Ignaciem. Vidí je María Lola. Miguelina zjistí, že Mariana není ve svém pokoji. Atilio pravděpodobně nařídí Cumachemu, aby skoncoval s Camilem. Ten v baru brání Yadiru před Cumachem a neví, že si podepisuje rozsudek smrti. Mariana je už skoro na prahu domu, když u Montenegrů dojde k výpadku elektřiny. Atilio vychází s pistolí ven, zahlédne stín a namíří. Mariana si myslí, že ji zahlédl.

5. Mariana se potají vrací domů, ale její otec ji naštěstí nepřistihne. Je šťastná, protože si uvědomí, že je zamilovaná. Ignacio se seznámí s Camilem a pozná, že se jedná do upřímného a velice humánního člověka. Marcia se rozhodne, že z Ignacia udělá vedoucího směny a potom předáka. Nařídí proto Cumachemu, aby jej začal školit. Ignacio to ale odmítne. Jde přímo za Marciou domů, aby jí oznámil, že její nabídku nehodlá přijmout. Marcia jej přemlouvá a Atilio se na ni kvůli tomu zlobí. Nedokáže se smířit s tím, že se Marcia ponižuje před zaměstnancem. Marcia se Marianě přizná, že se jí Ignacio líbí. Ignacia v lese uštkne jedovatý had a snaží se sehnat pomoc, protože ví, že jinak zemře. Mariany se stále více dotýká tajemství noci, kdy zemřela její matka. Eladio je vyčerpaný prací, dostane infarkt a umírá. Camuche přijde zprávu sdělit Atiliovi a Mariana se bojí, že mrtvý horník je Ignacio. Atilio na ni naléhá, aby mu řekla, o koho se tolik bojí.

6. Ignaciovi, kterého uštknul had, se podaří dostat se až k domu Isidra, který se jej ujme a zachrání mu život. Musí ale zůstat přes noc v jeho chatrči a trápí jej, že nemůže jít na schůzku s Marianou. Mariana na ni ale také nemůže jít, protože se chystá Eladiův pohřeb a mše za něho. Atilio má podezření, že Mariana se stýká s nějakým mužem, ale nemůže přijít na to, kdo to je. Cumache se bojí, že mu Eladiova smrt bude kladena za vinu a že skončí ve vězení, a proto prosí Atilia o pomoc. Atilio mu ji přislíbí, ale klade mu na srdce, aby splnil poslední příkaz, který mu dal. Chce, aby zabil Camila, protože ví, že se Marianě dvoří. Cumache si najme kumpána, který zavede Camila k rokli a shodí ho do ní. Pak oznámí Atiliovi, že je Camilo mrtev.

7. Ignacio s Juanem Pablem jdou hledat Camila, protože si o něj dělají starost. S Isidrovou pomocí ho najdou ležet v řece na dně propasti, ale naštěstí ještě žije. Odnesou ho do Isidrovy chatrče a doufají, že přežije. Cumache v hospodě napadne Yadiru a pořeže jí obličej. Potom se bojí, že bude mít problémy, a hledá pomoc u Atilia. Atilio se na něj sice rozzlobí, ale postaví se za něj. Vyhrožuje Lucrecii, že jestli proti Cumachemu něco podnikne, nechá její hospodu zavřít. Atilio roztrhá Isabeliny dopisy. Isabel je zoufalá a Mariana chce, aby jí všechno vysvětlila, protože je přesvědčená, že má s jejím osudem něco společného. Isabel se jí to ale snaží vymluvit. Marcia se nevzdává myšlenky, že získá Ignacia, a v kanceláři ho políbí.

8. Marcia stále usiluje o Ignaciovu přízeň, ale bezúspěšně. Rozhodne se tedy, že se kvůli němu změní. Požádá Marianu o pomoc a pozná, že i Mariana je zamilovaná. Isidrovi se podaří Camila zachránit, ale Cumache zjistí, že je naživu a že je v Isidrově chatrči. Ve chvíli, kdy je tam Camilo sám, se ho Cumache pokusí znovu zabít, ale nepodaří se mu to. Chachi se svěří Atiliovi, že miluje Camila a že si ho chce vzít. Atilio není proti, protože věří, že je Camilo dávno po smrti. Později ale zjistí, že se jeho plán nezdařil, ale zakazuje Cumachemu, aby dál něco podnikal, protože se bojí odhalení. Chce se ale zbavit Ignacia, a proto Cumachemu nařídí, aby ho poslal pracovat do nebezpečné šachty. Cumache jeho rozkaz splní a horníkům, kteří v šachtě pracují, hrozí zával.

9. V dole dojde k menšímu sesuvu kamení, ale všem je jasné, že hrozí nebezpečí závalu. Ignacio chce vědět, kdo horníky do takových podmínek poslal, a Gerardo mu tvrdí, že Cumache na příkaz Marcii. Marcia se svěří Isabel, že se jí líbí jeden muž a chce ho pozvat na svou oslavu narozenin. Isabel z toho má radost a radí jí, aby se lépe oblékala a chovala se více žensky. Chachi se od Juana Pabla dozvídá o Camilově zranění a rozhodne se jít ho navštívit. Znovu se ho snaží získat, ale Camilo ji odmítne s tím, že stále miluje Marianu a že chce bojovat o její lásku. Chachi zuří, všechno klade za vinu jen Marianě a chce se jí pomstít. Namluví Atiliovi, že Mariana Camilovi nadbíhá a koketuje s ním. Atilio se rozzlobí a v návalu vzteku Marianu uhodí. Marcia se snaží sblížit s Ignaciem, ten se k ní chová zdvořile, ale odtažitě. Čirou náhodou Ignacio najde Marianu v místní škole a je šťastný, že konečně ví, kde ji hledat. Mariana má ale strach, že je spolu někdo uvidí.

10. Atilio přichází Marianu požádat o odpuštění. Mariana je na rozpacích, neví, co si o něm má myslet. Zároveň se bojí, že když viděla Ignacia za denního světla, může se mu něco stát. Ignacio je ale šťastný, že ví, kde má Marianu hledat, a je přesvědčený, že je stejně chudá jako on. Marcia neustále o Ignacia usiluje, ten ji ale pořád odmítá. Atilio je spolu přistihne v místní hospodě a velice ho to rozčílí. Marcia ale trvá na tom, že si bude dělat, co uzná za vhodné. Do vesnice přijíždí Liborio, aby podal Cumachemu zprávy o pátrání po Ignaciovi. Cumache Atiliovi oznamuje, že po něm není ani stopy. Také mu vypráví o tom, že si lidé mezi sebou povídají o přízraku, který se potuluje kolem Atiliova domu. Atilio ví, že takové řeči šíří María Lola, a nařídí Cumachemu, aby ji odvezl někam daleko. María Lola Cumachemu ale řekne, že dítě Lucrecie a Atilia nezemřelo, jak si všichni mysleli, protože se jej ona ujala.

11. Na Atiliův rozkaz se Cumache pokusí vystrnadit Marii Lolu z její chatrče. Ignacio se jí zastane a dozví se od ní, že mu jako novorozeněti zachránila život. Marcia se chystá oslavit své narozeniny a dělá si zálusk na Ignacia. Nabízí mu novou chatu, Ignacio odmítne. Camilo sešije Yadiře ránu, zůstane jí však jizva přes celý obličej. Chachi najde Ignaciův dopis pro Marianu. Vyhrožuje Marianě, že ho ukáže otci. Gonzalito usne v chatrči, která začne hořet, protože nechal svítit svíčku. Mediomundo najde chatrč v plamenech. Když Ignacio zjistí, že je chlapec uvnitř, vrhne se mu na pomoc.

12. Mediomundova chatrč shoří. Ignasio s nasazením života zachrání Gonsalita z hořící chatrče. Aby se měl Mediomundo s Gonsalitem kam uchýlit, přijme Ignacio Marciinu nabídku, aby se přestěhoval do nové chaty. Marcia však za to očekává jistou protislužbu, proto ho pozve na oslavu svých narozenin. Chachi najde milostný dopis, který napsal Ignacio Marianě a chce ho ukázat otci. Mariana ji pohrozí, že si začne s Kamilem, a Chachi couvne. Gerardo věnuje Marcii k narozeninám briliant a chtěl by ji požádat o ruku, Marcia jeho nevyslovenou žádost rozhodně odmítne, protože si dělá zálusk na Ignacia. Na oslavě narozenin Ignacio zjistí, že Mariana patří do rodiny Montenegrů.

13. Na oslavě Marciiných narozenin je Ignacio rozčarován tím, že Mariana je Montenegrová. Marcia se pohádá s Gerardem a ten zhrzeně odejde. Vyjde najevo, že María Lola zachránila dítě Lucrecie a Atilia před smrtí a dala ho na vychování Lugo Navarům. Je to Ignacio. Cumache si s hrůzou uvědomí, že Atilio chce zničit vlastního syna. Ani Marcia není Atiliovou vlastní sestrou, jeho otec ji adoptoval. Mariana řekne Isabel o své lásce k Ignaciovi. Ta ji zapřísahá, aby nic neříkala Atiliovi. Gerardo na příkaz Atilia prohledává Ignaciovy věci, popere se s ním a vyhodí ho z práce. Atilio souhlasí. Juan Pablo chce Yadiru obrátit k bohu. Mariana potká odcházejícího Ignacia, prosí ho, aby ji neopouštěl. Ignacio se rozhodne zůstat. Oba dva vyfotografuje Chachi a chce fotky ukázat Atiliovi.

14. Atilio nařídí Gerardovi, aby zůstal v dole, přestože ho Marcia propustila. Prozradí mu, že není jeho sestra, protože ji jeho otec adoptoval. Marcia svádí Ignacia. Chachi žárlí na Marianu. Mariana se se svou láskou k Ignaciovi svěří Isabel. Juan Pablo chce obrátit Yadiru k bohu.Camilo se dozví od Sokola (Ignacia), že taky miluje Marianu. Marcia se vyspí s Gerardem jen proto, aby nechal Ignacia pracovat v dole. Gerardo a Lucrecia, nezávisle na sobě, orodují u Atilia za Sokola. Atilio pod tlakem dovolí, aby zůstal.Camilo prosí Marianu, aby nechala Ignacia. Ta odmítá. María Lola řekne Cumachemu, že syna Lucrecie a Atilia dala na vychování Lugo Navarům.Cumache si uvědomí, že Atilio chce zabít vlastního syna. Na Atiliův příkaz má taky sledovat Marianu. Chachi ve vzteku bodne Marianu do prsou. Mariana klesá k zemi.

15. Přivolaný Camilo zjistí, že rána je povrchová, ale Mariana potřebuje transfuzi. Atilio chce Chachi hodit krokodýlům, ale zabrání mu v tom María Lola. Tak ji chce vyhodit z domu. Mariana ho varuje, že v tom případě půjde s ní. María Lola řekne Chachi, že s Marianou nemají společnou matku. Potvrdí jí to Isabel. Chachi chce vědět, kdo je její matka. Isabel si vymyslí historku o jakési Dolores. Chachi si tím vysvětluje to, že ji rodina nemá ráda. Ignacio nabídne Camilovi krev pro Marianu. Marcia se znovu pokusí svést Ignacia, ale bez výsledku. Tuší, že má jinou a slibuje jí pomstu. Liborio Cumachemu sdělí, že Ignacio Lugo Navarro je ve vesnici. Ignacio se v noci dostává až do Marianiny ložnice. Isabel prozradí Marcii, že matkou Chachi je María Lola.

16. Yadira začíná obdivovat Juana Pabla, ale Lucrecia ji zrazuje, že z něj bude kněz. Cumache sdělí Atiliovi, že Ignacio je někde v okolí, ale neodváží se mu říct, že je to jeho syn. Atilio přísahá, že ho zabije. Isabel slíbí Ignaciovi, že Marianě i jemu bude pomáhat. Marcia chce odjet do Karibiku a užívat si. Zároveň však chce dostat Ignacia. Ignacio se svěří Gerardovi, že miluje Marianu. Marianě se přitíží a Camilo volá Ignacia, protože má stejnou krevní skupinu. Nedůvěřivý Atilio přihlíží transfuzi. Chachi zjistí, že Ignacio byl u nich a znovu vyhrožuje, že na Marianu něco ví. Atilio zaslechne, jak říká Camilovi, že je Mariana do někoho zamilovaná. María Lola najde Elisinu fotografii a dá ji Ignaciovi. Ignacio si podle podoby myslí, že na fotografii je Mariana, ale María Lola je však přesvědčena, že se Ignacio po nocích schází s Elisou.

17. Z Atiliových vzpomínek vyjde najevo, že nejenže zabil Josého Ignasia Lugo Navaru v den jeho svatby s Isabel, ale že nechal zastřelit i jeho bratra Josého Ignasia za to, že k němu odešla Elisa. Medyomundo požádá Migelinu o ruku a Migelina nabídku k svatbě přijme. Chachi vyhrožuje Marianě, že ukáže Atiliovi fotografie, na kterých se Mariana líbá s Ignasiem. Isabele a Mama Lupe se podaří fotky najít. Mama Lupe je schová do hrnce s tamaly, ale tam je najde Kumače. Marsia oznamuje, že se chystá odcestovat, a Atilio ji žádá, aby se pokusila sehnat všechny dostupné informace a fotku Ignasia Lugo Navary, posledního žijícího z rodiny, kterou Atilio k smrti nenávidí.

18. Isabel se podaří vzít fotky, které kompromitují Marianu. Mama Lupe je schová do hrnce, ale Cumache je nejde. Chachi dostane hysterický záchvat. Marcia řekne Marianě, že Chachina matka je María Lola. Cumache vyhrožuje Ignasiovi, že dá fotky Atiliovi. Atilio pátrá mezi novými horníky a hledá Ignacia Lugo Navaru. Kamilo se snaží rozmluvit Chachi myšlenky na pomstu Marianě, slíbí ji, že si jí bude víc všímat. Migelina oznámí Mama Lupe, že se bude vdávat. Kumache se cítí sám a žádá Atilia, aby mu dal Migelinu, což mu Atilio slíbí. María Lola tvrdí Lukrecii, že porodila holčičku, o kterou přišla. Atiliovi se při pohledu na Marianu vybavuje vzpomínka na to, jak pochovával zemřelou Elisu. Ignasio navštěvuje Marianu v noci v jejím pokoji. Atilio požádá Marsiu, aby se mu během své cesty pokusila obstarat fotku Ignacia Luga Navary, aby se mu mohl pomstít.

19. Ignacio se od Marcie dozví, že ho Atilio považuje za velkého nepřítele. Nechápe, jaký k tomu má důvod, a zoufá si, protože si uvědomuje, že člověkem, který mu zničil život, je otec Mariany. Jde za Isidrem a žádá po něm vysvětlení. Isidro ale odmítá porušit přísahu, kterou Atiliovi před lety dal. Vyčítá si to, ale vděčí mu za život a nechce porušit své zásady. Atilio je rozčilený, že mu Marcia nepřinesla Ignaciovu fotografii, ale jenom portrét. Cumache ho přesvědčí, aby souhlasil s jeho sňatkem s Miguelinou. Miguelina je z toho nešťastná, protože je zasnoubená s Mediomundem. Chachi chce způsobit Marianě potíže, a proto začne před Atiliem mluvit o fotografiích, na kterých je Mariana s Ignaciem a které jí Cumache ukradl, aby mohl Marianu vydírat.

20. Atilio je odhodlaný najít Ignacia za každou cenu. Když se přesvědčí, že musí být ještě v kraji, nařídí Gerardovi, aby prověřil informace o všech hornících, které v dole poslední dobou najali. Yadira se zotavuje a vrátí se k práci v hospodě, kde jí všichni vyjádří podporu a přijmou ji s otevřenou náručí. Mariana už se nebojí, že Atilio najde fotografie, na kterých je s Ignaciem, protože je odhodlaná bojovat za svou lásku. Isabel se snaží Atiliovi domluvit, ale marně. Atilio stále trvá na tom, že když nebude Mariana patřit jemu, nebude patřit nikomu. Marcia se Atiliovi svěří, že dobře ví, že Chachi je dcera Marie Loly. Juan Pablo oznamuje Yadiře, že odjíždí a vrací se do semináře. Yadira je z toho nešťastná, přestože ví, že musí potlačit lásku k němu.

21. Atilia trápí dávné vzpomínky a uchýlí se do lesa, aby mohl v klidu přemýšlet. Potká tam ale Isidra, který se mu snaží domluvit a přimět ho, aby se kál ze svých hříchů. To ale Atilio odmítá a chce dovést svou pomstu až do konce. Ve vzpomínkách se vrací k událostem z minulosti. Marcia pomůže Ignaciovi, když mu hrozí, že na Atiliův příkaz bude muset prokázat svou totožnost. Přiměje ho, aby jí na oplátku prozradil své tajemství. Ignacio jí řekne jen to, že je uprchlík. Marcia je stále odhodlaná ho získat a přimět ho, aby ji miloval. Ignacio se setkává s Marianou a chce vědět, co by udělala, kdyby se musela rozhodnout mezi ním a svým otcem. Mariana ho přesvědčuje, že by se kvůli němu proti otci postavila. María Lola prozradí Lucrecii, že její syn nezemřel.

22. Lucrecia je rozčilená z toho, co jí řekla María Lola. Uhodí na Atilia, který samozřejmě všechno popře. Mariana přichází za Cumachem a oznamuje mu, že se od něj nedá vydírat a že nedopustí, aby se za něj Miguelina musela provdat. Miguelina a Mediomundo mu ale fotografie ukradnou a Cumache je nucen ustoupit od svého záměru vzít si Miguelinu. Gerardo vyzná Marcii lásku, ale ta se mu vysměje. Gerardo jí proto řekne, že ji Ignacio nikdy nebude milovat, protože má jinou ženu. Marcia je rozčilená a chce, aby jí řekl, kdo to je, ale to Gerardo odmítá. Isabel se dozví, že Atilio Ignacia pronásleduje, a je odhodlaná najít ho a pokusit se ho zachránit. Ignacio se dozví, že Isabel byla zasnoubená s José Antoniem Lugo Navarrou a rozhodne se promluvit si s ní.

23. Ignacio jde s Gonzalitem za Marianou ke starému Franciscovi a procházejí spolu vyhořelou usedlostí. Ignaciovi se náhle vybaví vzpomínky na onu tragickou noc požáru a vyvolá to v něm zmatek a hrůzu. Gonzalito se poleká a běží za Isidrem. Isidro odtamtud Ignacia odvede a řekne mu pouze to, že důvodem onoho neštěstí byla Elisa, Marianina matka. Ignacio je odhodlaný přijít záhadě na kloub, ale trápí ho, že si nemůže na nic vzpomenout. Lucrecia naléhá na Atilia, aby jí řekl pravdu o jejich synovi. Camilo zjistí, že Atilio hledá Ignacia Lugo Navarru a celá věc mu nejde z hlavy. Nakonec přijde za Ignaciem a řekne mu, že už ví, že jméno Luna je jen přezdívka složená z prvních slabik jeho pravého jména, Lugo Navarro.

24. Camilo se svěří Ignaciovi s tím, že už ví, jaké je jeho pravé jméno. Nevyužije ale příležitosti, aby jej udal policii, protože chce znát jeho příběh. Ignacio mu prozradí, že nikdy nespáchal žádný zločin, ale že jej pronásleduje jeho nepřítel, Atilio Montenegro. Chachi sleduje Marianu na schůzku s Ignaciem a spěchá domů, aby všechno prozradila Atiliovi a Marcie. Dostane se ale s Marciou do sporu a Marcia jí prozradí, že její matka je stále naživu. Chachi je hysterická a chce za každou cenu vědět, kdo je její matka. Lucrecia uhodí na Atilia a chce, aby jí řekl pravdu o jejich dítěti. Atilio je sám překvapen tím, že Lucrecia tvrdí, že dítě nezemřelo, a žádá po Cumachem vysvětlení. Cumache se zapřísahá, že dítě opravdu zemřelo a že je pohřbil, ale není to pravda.

25. Atilio přizná Marianě, že mu její matka odešla k jinému muži. Prosí ji, aby ho nikdy neopouštěla. Chaci se snaží zjistit, kdo byla její matka. Od Atilia se dozví, že její matka je bláznivá María Lola. Čači dostane hysterický záchvat. Cumache vyrobí neexistující hrob Lucresiina dítěte. Ignasio se svěří Isabele s tím, že je poslední z rodiny Lugo Navarových, že on je ten muž, po kterém Atilio tak pátrá. Isabel slíbí, že mu bude nápomocna. Isidro se snaží přesvědčit Ignacia, aby se s Marianou rozešel a utekl. Ignasio to odmítá. Během školní slavnosti líbá Ignasio Marianu ve třídě, Chaci je vidí oknem. Když se dozví, že Marcia je zamilovaná do Ignacia, hned se Marianě pomstí. Marcia sama přistihne Marianu, jak se líbá s Ignaciem. Vtrhne do třídy a šlehne Ignacia jezdeckým bičíkem přes tvář.

26. Marsia přistihne Ignasia s Marianou, jak se líbají ve třídě. Šlehne ho bičíkem a rozhodne se, že se jim pomstí. Čači je blažená, má radost z toho, co způsobila. Isidro ošetří Ignasiovi ránu a znovu mu radí, aby odešel, protože po něm pátrá policie. Marsia vyčte nic netušící Marianě, že jí ukradla muže, na kterém jí záleželo a prozradí všechno Atiliovi. Kamilo se svěří Lukresii, že přemýšlí nad tím, že Ignasia udá policii, sám s ním hovoří o jeho minulosti. Ignasio nechá rozhodnutí na něm. Atilio se rozzuří kvůli Marianě, Isabel se mu postaví do cesty. Z rozhovoru vyjde najevo, že Mariana není jeho dcera, stejně jako Isabel a Marsia nejsou pokrevní sestry. Marsia přísahá Marianě pomstu a rozhodne se, že se vrátí ke starým způsobům. Atilio přemýšlí nad tím, že Ignasia zabije, bojí se ale Marianiny nenávisti. Proto rozhodne, že Kumače musí vyvolat motýla smrti tatau. Ten „přivolá“ neštěstí v dole, při kterém má Ignasio přijít o život.

27. Marcia přemlouvá Marianu, aby Ignacia opustila a vyhrožuje jí, že ho dostane do vězení, když ho sama nezíská. Mariana s Ignaciem se rozhodnou utéct a najdou spojence v Gerardovi. Yadira vyzná Juanu Pablovi lásku, ale ten se toho zhrozí. Atilio se chce zbavit Ignacia. Cumache se dozví o štole, která hrozí sesuvem a pošle tam Ignacia s partou, přestože to Gerardo zakázal. Dojde k výbuchu. Všichni tam zůstanou uvězněni, včetně Gonzalita. Nahoře nastane zmatek, je spousta raněných, a Gerardo organizuje záchranné práce. Mariana chce jít do štoly, ale Marcia jí to zakáže. Řekne, že Ignacia určitě zachrání, ale že bude patřit jen jí. Mariana prosí Boha, aby Ignacio zůstal naživu.

28. Ignacio a ostatní výbuch se zraněními přežili. Ignacio se snaží vzburcovat své kolegy, pomáhá jim, znehybní Gonzalitovi zlomenou nohu, hledá únikovou cestu a když ubývá vzduch, prorazí trubkou otvor ze štoly. Isabel pojme podezření, že výbuch je Atiliovým dílem, ale ten to popírá. Mariana si znovu myslí, že přitahuje smrt. Atilio doufá, že Ignacio zahynul. Policistům řekne, že to bylo neštěstí. Max se vyptává, kdo zahynul, protože se bojí o své peníze. Gerardo se vydává se záchranáři do dolu a zaslechnou Ignaciovy rány do trubky. Dochází k dalšímu sesuvu půdy. Nikdo už nevěří, že jsou horníci naživu. Mariana se sama pustí do šachty.. Camilo chce jít za ní, ale horníci mu v tom zabrání.

29. María Lola před všemi mluví o zlém muži, který je vrahem. Atilio jde hledat Marianu. Mariana potká Gerardovu partu a podaří se jim horníky vyvést na povrch. Marcia před Marianou líbá Ignacia. Ta mu přestává věřit. Isabel řekne Lucrecii, že Ignacia Lugo Navarové jen adoptovali.Atilio chce, aby Cumache Ignacia zabil. Isabel radí Marianě, aby s Ignaciem odjeli pryč. Atilio nechce pustit Marianu ven a roztrhne na ní šaty. Marcia překazí Cumacheho vražedné úmysly a svádí Ignacia u řeky. María Lola tvrdí Lucrecii, že jejího syna dala Lugo Navarům.

30. María Lola prozradí Lucrecii, že jejího syna dala na vychování Lugo Navarrům. Mariana se usmíří s Ignaciem. Chtějí se vzít a odjet.Yadira se přijde omluvit Juanu Pablovi. Isabel se svěřuje otci Diegovi, že Ignacio není Lugo Navarro. Camilo řekne Chachi, že jí chce pomoct. Atilio se rozhodne, že Ignacia zabije sám. Cumache chce uškrtit Maríu Lolu, ale vyruší ho Chachi.María Lola jí řekne, že má bratra, syna Lucrecie Atilia. Cumache vyvolá hádku s Ignaciem, poperou se na život a na smrt a ignacio s pomocí Camila vyhraje.Lucrecie se svěřuje Isabel, že její syn je Ignacio Lugo Navarro.

31. Lucrecie svěří Isabele, že její syn, kterého měla s Atiliem, je naživu a že je to Ignacio. Atilio si myslel, že se dítě narodilo mrtvé a přikázal Chumachemu, aby ho pohřbil. Opilý Chumache dítě pohodil v lese, kde ho našla María Lola a odnesla k Lugo Navarovým. Ignacio a Mariana plánují útěk, před tím se ale pod stromem, kde se scházívali, milují. Isidro, který zná část Atiliovy minulosti, ho prosí, aby ho zbavil mlčenlivosti. Atilio odmítá. Ignacio se vrací pro Marianu, když v lese potká Marii Lolu a dozví se, že José Ignacia Lugo Navaru zabil Atilio Montenegro.

32. Ignasio potká v lese Marii Lolu a dozví se od ní, že jeho otce a Elisu zavraždil Atilio Montenegro. Rozhodne se, že neuteče s Marianou, jak plánovali, ale že zůstane a pomstí své rodiče. Ví už, že Elisa nebyla jeho matka a Isidro mu svěří, že ani Chosé Ignasio nebyl jeho pravý otec. Jako novorozeně někdo Ignasia přinesl k Lugo Navarovým a oni ho vychovali. Atilio žárlí na Marianu a vyjde najevo, že ani Mariana není jeho vlastní dcera, ví o tom Kumače a Isabel. Atilio miluje Marianu jako ženu, chce zabít Alkóna - Ignasia, aby ho Mariana neopustila stejně jako Elisa. Isabel je rozhodnutá stát při Ignasiovi a pohrozí Atilovi, že ho třeba udá, bude-li to nutné.

33. Isabel se jednoznačně postaví na stranu Ignacia a vyhrožuje Atiliovi, že jestli mu nějak ublíží, půjde na policii a udá ho. Atilia to ale neodradí a dál spřádá plány na to, jak by se Ignacia zbavil. Ve vesnici si všichni myslí, že Ignacio utekl, a jeho přátelé se o něj bojí, protože vědí o Atiliových výhrůžkách. Marcia udělá Marianě žárlivou scénu a vyhrožuje jí, že udá Ignacia na policii. Marianě nezbývá jiná možnost, než povědět Marcii celou pravdu o Ignaciově totožnosti. Atilio se snaží Marianu přesvědčit o tom, že Ignacio je zbabělec, který utekl bez boje a nezaslouží si ji. Mariana mu ale nevěří. Ignacio přichází do Atiliova domu poprvé pod svým pravým jménem a vyhrožuje mu. Slíbí Marianě, že se pro ni určitě vrátí. Mariana sděluje Atiliovi, že o něm všechno ví.

34. Marcia přichází za Isidrem a žádá jej, aby využil svých schopností a připravil jí nápoj, po kterém by se do ní Ignacio zamiloval. Stále se jej odmítá vzdát. Mariana se snaží Atilia přesvědčit, aby se s Ignaciem usmířil. To ale Atilio odmítá. Mariana mu tedy navrhne, že Ignacia přesvědčí, aby mu odpustil a zapomněl, a potom Atilio udělá totéž. Ignacio to ale rozhodně odmítá a Mariana mu to má za zlé. Rozhodne se ho opustit, protože nechápe jeho zášť a zatvrzelost. Atilio má radost, že se mu konečně podařilo Marianu a Ignacia rozdělit. Ignacio se dozvídá, že Atilio zastavil horníkům platy, a rozhodne se jít za ním, aby jejich spor jednou provždy ukončil. Atilio se jej chystá zastřelit, ale v tom okamžiku přijde komisař Aragon a Ignacia zatkne.

35. Do Atiliova domu přichází komisař Aragon se svými muži, aby Ignacia zatknul. Ignacio zjišťuje, že ho udal Isidro, který to udělal v dobré víře, že tak zabrání krveprolití mezi otcem a synem. Policie chce Ignacia odvézt zpátky do věznice, odkud předtím utekl. Všichni jsou z Ignaciova zatčení rozčilení. Lucrecia jde za Atiliem a postřelí ho, ale Atilio se rozhodne nepodat na ni trestní oznámení. Lucrecia je zoufalá a svěří se otci Diegovi, že je Ignacio její a Atiliův syn. Mariana navštíví Ignacia ve vězení, aby se s ním rozloučila a definitivně ukončila jejich vztah, protože už v něj nevěří. Lidé ve vesnici zjistí, kdy budou Ignacia převážet do vesnice, a postaví se policii do cesty, aby Ignacia osvobodili.

36. Policie odváží Ignacia do vězení na Ostrov. Atilio podplatí mocného šéfa vězení, aby se Ignacia zbavil.Lucrecia se svěří Yadiře, že Ignacio je její syn. Marcia se nevzdává, odjede na Ostrov a stráví se zbitým Ignaciem noc. Ten si myslí, že je to Mariana. Horníci zorganizují sbírku na advokáta pro Ignacia. Camilo jde s nadšenou Chachi na výlet, při pikniku se neovládne a políbí ji. Chachi si od toho moc slibuje. Gerardo odjíždí do hlavního města, kde chce žalovat Atilia, že neplatí horníkům. Mariana začíná znovu učit ve škole a taky se rozhodne navštívit Ignacia. Ignacio se přizná, že, aniž by to tušil, se vyspal s Marciou.

37. Ignacio poví Marianě, co se stalo. Ta odjíždí nešťastná z Ostrova. Lucrecia s Yadirou přijíždějí. Yadira poznává Laura, kterého kdysi okradla. Zmíní se před ním o jistém Ivanovi, který ji kdysi opustil. Marcia poradí Atiliovi, aby horníkům zvýšil mzdu a vyhnul se tak Montielově žalobě. Cumache popichuje Atilia, aby Montiela vystrašil. Chachi se vrátí z výletu s Camilem nadšená. Isabel jí vypráví o tom, jak v den její svatby zabili jejího snoubence, Josého Antonia Lugo Navara. Zmíní se i o nejmladším Navarovi, Ivanovi, který vedl špatný život. V záběrech z minulosti se objevuje Ivan coby ředitel hotelu a kasina na Smaragdovém pobřeží a jeho šéfka propagace Carol. María Lola vypráví Isidrovi o tom, jak ji Atilio znásilnil, Isabel Chachi, jak se dostala do rodiny. Atilia u hrobu Elisy zastihne Mariana a uvědomí si, že její matka je pochována na místě, kde se scházela s Ignaciem.

38. Atilio je přesvědčen o tom, že se Mariana Ignacia vzdala. Rodina se po dlouhé době sejde u stolu a plánuje bombastickou oslavu Marianiných narozenin v její nepřítomnosti. Isabel s ní jako jediná nesouhlasí. Gerardo, který se kvůli nehodě nedojel do hlavního města, přivádí advokáta, který má Ignacia obhajovat. Camilo z testu zjistí, že Mariana čeká s Ignaciem dítě. Otec Pedro přesvědčuje Lucrecii, aby Atiliovi řekla, že Ignacio je jeho syn. Dozorci uvážou Ignacia do sprchy a pustí na něj horkou vodu. Před smrtí ho zachrání Isidro, který se promění v sokola a rozklove provaz. Camilo a Gerardo proti Atiliovi zasahují Velitel Aragon si pro něj přichází pro Atilia a oznamuje mu, že na něj bylo podáno udání.)

39.Atilia odvede policie na komisařství, ale pustí ho domů. Dozví se, že ho udali Gerardo a Camilo a chce je zabít. Ignacio úpí ve vězení. Lucrecia přemlouvá Marianu, aby si s Ignaciem ještě promluvila. Tak jí slíbí, že si to rozmyslí. Chachi vyčítá Camilovi, že se jí nevšímá. Mariana se modlí u domnělého hrobu Lucreciina syna.a matce u hrobu vypráví, že bude mít dítě. Marcia se při jídle pustí do Chachi a ta si chce podříznout žíly. Zachrání ji María Lola. Mariana Atiliovi slíbí, že s ním odjede. Atilio si libuje, že ji bude mít pro sebe. Cumache vyláká Camila i Gerarda k řece. Toho prvního má sežrat krokodýl a ten druhý se začne topit v bažině.

40. Cumache nastraží past na Gerarda a pokouší se ho utopit v bažině. Pokusí se odstranit i Kamila, ale oba z jeho pasti vyváznou. Lauro odmítá pustit velitele Aragona k zadržovanému Alkónovi. Marsia navštíví lékaře Kamila a ten zjistí, že je pravděpodobně těhotná. Atilio se dozví, že se Laurovi nepodařilo Ignasia odstranit. Gerardo shání důkazy proti Cumachemu, ale nepovede se mu to. Veliteli Aragonovi se podaří obstarat příkaz k Alkónovu propuštění. Rozzlobení horníci v čele s Medyomundem vtrhnou do věznice a Alkóna osvobodí, o čemž Atilio neví. Atilio připravuje oslavu Marianiných narozenin. Na oslavu nečekaně přijde Ignasio, který připije Marianě na zdraví.

41. Ignasio na oslavě Marianiných narozenin Atilia veřejně obviní z vraždy svého otce. Mariana omdlí. Ignasio podá na Atilia trestní oznámení a velitel Aragon se začíná případem zabývat. Předvolá k výslechu Marsiu i Isabelu, nic ale nezjistí. Ignasio se také snaží sehnat očité svědky tehdejších událostí, všichni se ale bojí svědčit proti Atiliovi. Jediného svědka, dona Fransiska, nechá Atilio zavraždit. Cumache ho udusí a nastrojí vše tak, že to vypadá, že se Fransisko udusil při jídle. K výslechu se dostaví i Lukresia a vypovídá proti Atilovi. Atilio se snaží její svědectví zpochybnit. Když už si Atilio myslí, že se mu podařilo nebezpečí odvrátit, dostaví se poslední svědek – Isidro.

42. Isidro přijde svědčit proti Atiliovi a vypoví, že na vlastní oči viděl, jak Atilio zastřelil José Ignasia Lugo Navaru. Atiliovi muži se snažili upálit malého Ignasia. Jemu se podařilo utéct do lesa, kde ho našel Isidro a předal jeho babičce, doni Soledě. Ignasio se snaží přesvědčit Marianu o své pravdě a znova ji vyznává lásku. Atilio mu přitom vyhrožuje zastřelením. Aragon Atilia zatkne, ale nakonec mu uloží domácí vězení a vrátí mu i zbraň. Lukresia se chystá zavřít bar a odejít z městečka. Ignasio a Mariana se rozhodnou, že se hned vezmou. Isabel přemlouvá Lukresii, aby Ignasiovi konečně řekla, že je jeho matka. Lukresia odmítá. Chachi zahlédne Atilia a Marsiu, jak se milují v jeho pracovně. Snaží se svést Kamila. Marsia odjede do Kosty Esmeraldy sehnat Atiliovi právníka. Při přihlášování na recepci hotelu zaslechne její jméno Ivan Lugo Navaro.

43. Ignasio a Mariana se vezmou, ale o jejich svatbě ví jenom tři lidé, kteří jim byli za svědky: Isabel, Lukresia a Isidro.Ignasio naléhá na Lukresii, aby mu sdělila pravý důvod svého odjezdu. Marsia odjíždí do Kosty Esmeraldy sehnat Atiliovi právníka, před odjezdem ale nabídne Ignasiovi, aby odjeli spolu. Ignasio odmítá. Marsia se ubytuje v hotelu, kde se jí věnuje sám jeho majitetel, který se jí představí jako Ivan Luvaro. Jeho pravé jméno je však Ivan Lugo Navaro. Marsia v hotelu omdlí a hotelový lékař potvrdí Kamilovu diagnózu, Marsia je skutečně těhotná. Na zádušní mši za dona Fransiska ztropí Chachi výstup. Atilio poruší domácí vězení a přijde na zádušní mši, aby odvedl Marianu domů. Popere se tam s Ignasiem. Velitel Aragon ho nechá odvést dvěma muži domů a postaví mu ke dveřím stráž. Atilio chce s Marianou utéct. Mariana ho vyzývá, aby přijal svou odpovědnost. Atilio ji téměř vyznává lásku a na kolenou ji prosí, aby s ním odjela. Mariana stále odmítá. Atilio vytáhne pistoli a chce ji donutit k odjezdu násilím.

44. Atilio nutí Marianu s pistolí v ruce, aby s ním odešla. Mariana odmítá. Atilio už nedokáže tajit svou vášeň k Marianě a vyzpovídá se otci Pedrovi. Během hádky s Isabelou, kterou Mariana potají vyslechne, se Atilio přizná k tomu, že nechal zavraždit tři Marianiny nápadníky a že je ochoten zabít každého, kdo se k Marianě přiblíží. Mariana v šoku uteče z domu a běží do pralesa. Uvědomí si, že by měla varovat Ignasia, ale už je pozdě, zřítí se do propasti. María Lola ji zdálky sleduje. Marsia zjistí, že je skutečně těhotná, chce si dítě nechat a přinutit Alkóna, aby se s ní oženil. Isidro předpoví Kamilovi velkou lásku, ale Čači, kterou nemiluje, se ho podaří svést.Atilio žádá velitele Aragona, aby mu dovolil opustit dům a jít hledat Marianu do pralesa.

45. Všichni pátrají po Marianě v pralese. Výsledkem jejich hledání je jeden Marianin střevíc a útržek šatů. María Lola řekne Jadiře, že viděla Atilia, jak zastřelil Elisu a že dnešní noci Elisa znova zemřela. Jadira si začne myslet, že viděla Marianu a spletla si ji s Elisou. Atilio má být podle rozkazu převezen do věznice v hlavím městě, vynutí si však na veliteli svolení k tomu, aby pokračoval v pátrání. Po neúspěšném hledání se rozhodne, že zabije Ignasia, protože to je další Lugo Navaro, který mu ničí život. Jeden mu odvedl Elisu, kvůli dalšímu ztrácí Marianu. Lukresia zaslechne z dolu výstřely. Běží do dolu a řekne Atilovi, aby Ignasia nezabíjel, protože je to jeho syn.

46. Atilio se rozhodne zabít Ignasia. Chumache ví, že by tak zabil vlastního syna a tak se rozhodne varovat Lukresii. Atilio dostihne Ignasia u dolu. Dlouho spolu bojují. Lukresia doběhne k dolu ve chvíli, kdy Ignasio leží v bezvědomí Atiliovi u nohou a Atilio se ho chystá zastřelit. Řekne mu, že se chystá zabít vlastní dítě, ale Atilio jí nevěří. Vylíčí mu, jak to tenkrát bylo, Ignasio z toho nic neslyší, protože je celou dobu v bezvědomí. Na místo dorazí velitel Aragon se svými lidmi. Zatýká Atilia, ale on uteče do dolu. Ignasio se vrhne za ním a s ním Gerardo, který všechny varuje, protože rozmístil po dole nálože s dynamitem k odstřelu nebezpečných převisů. On sám ale náhodou klopýtne o kabel a dojde k explozi. Oba výbuch přežijí, ale Gerardo je vážně zraněn. Ignasiovi se podaří vytáhnout ho ven. Před svou smrtí Gerardo vyzná Marii lásku.

47. Yadira hledá v pralese chatrč Marie Loly, protože si myslí, že by mohla zjistit něco o Marianě. Potká Oropa, o kterém se domnívala, že žije jen v legendách, a svěří se se vším Isidorovi. Isidro se jde podívat k chatrči Marie Loly, ta ho napřed vyhání, ale pak mu ukáže, že vevnitř nic neschovává. Camuche hledá v zavaleném dolu Atilia, zakopne o kabel a dojde k dalšímu výbuchu. Teď už jsou všichni přesvědčeni, že Atilio je po smrti. Marsia převezme vládu v rodině Montenegrových. Camilo zaměstná Yadiru jako svou pomocnici. Marcia nabízí Ignasiovi podíl na svém majetku za podmínky, že se s ní ožení. María Lola ukrývá Marianu, která je v bezvědomí, v jeskyni, kam ji nosí kytky. Když rozdělá oheň a odejde k řece pro vodu, objeví se v jeskyni Oropo. Pronáší nad Marianou zaříkávadla v domorodém jazyce a provádí tajemný rituál.

48. Marcia chce, aby se s ní Ignacio oženil a řídil zlatý důl. Řekne mu, že s ním čeká dítě. Ignacio se vzpírá, ale zmínka o dítěti s ním otřese. Nechce, aby dítě nemělo otce. Chachi není spokojená s tím, co je v závěti, a pohádá se s Marciou. Ta teď rodině vládne. Yadira pracuje u Camila a oba se při práci sbližují. Camilo se jí svěří, že mu Isidro prorokoval velkou lásku. Ignacio chce získat půdu Lugo Navarrů, rozdělit ji mezi horníky a s nimi ji obdělávat. Lucrecia se sejde s Ignaciem a ten jí řekne, že nemá zájem se dozvědět, kdo byli jeho rodiče. María Lola se stará o Marianu, kterou zachránil indián Oropo, a myslí si, že je to Elisa. Mariana vychází z jeskyně a zaslechne, jak Ignacio prosí boha, aby ji mohl znovu spatřit.

49. Liborio přinese Ivanovi zprávu o smrti Atilia. Ivan se rozhodne jet do vesnice. Marcia se dovídá, že Ignacio chce půdu rozdělit mezi horníky a nechce mu ji vrátit. María Lola řekne Ignaciovi, že ho jako malého našla v lese. Ignacio tomu nevěří. Chachi se raduje, že může spát v Marianině pokoji. Mariana bloudí venku a vejde. Vyděsí Chachi, která si myslí, že je to její přízrak, nebo že je živá. Marcia řekne Ivanovi, že s Ignaciem čeká dítě a že si ho chce vzít. Yadira se dovídá, že přijel nějaký Ivan a bojí se, že jde o muže, který jí zničil život. Ignacio přemýšlí o tom, že se pro dítě obětuje a Marciu si vezme.

50.Camilo doporučí Isabel, aby Chachi odvezla k psychiatrovi. Aby jely s Marciou, která s Ignaciem jede na test otcovství na Smaragdové pobřeží. Isabel prosí, aby jel Camilo s nimi. Ivana, který přijel do vesnice, ubytuje Marcia v Atiliově pokoji. Ivan najde fotografii Elisy. Isabel Ivanovi ukáže Marianinu fotografii. Ivan zjistí, že jsou si s Elisou podobné. Mariana zvrací a María Lola si uvědomí, že asi čeká dítě. Camilo vyčte Ignaciovi, že zavinil Marianinu smrt. Cumache se zachránil. O práci se hlásí důlní inženýr Manuel. Marcia ho chce zaměstná, jen když z dolu vynese Atiliovi tělo.Yadira má v ordinaci zastoupit Camila a to se Chachi nelíbí. V hysterii ho donutí, aby Isabel řekl o tom, že se spolu vyspali.Camilo to přijme jako gentleman a prohlásí, že se s Chachi ožení.

51. María Lola se i nadále stará o Marianu. Ivan chce vidět zříceninu farmy Lugo Navarů a vracejí se mu vzpomínky. Svatba Migueliny a Světáka je stanovena na příští týden. Marcia chce vrátit Ignaciovi pozemky, když dokáže, že je Lugo Navaro. Ivan mu řekne, že není. Ale Isidro dá Ignaciovi rodný list jako důkaz. Cumache se skrývá v pralese, uvidí Marianu a myslí si, že je to Elisin přízrak. Chachi se znovu pohádá s Marciou. Manuel najde jiný přístup do dolu a chce vynést Atiliovy ostatky. Je přijat. Isidro má předtuchu, že María Lola skrývá Marianu. Yadira zjistí, že Ivan je muž, který jí zkazil život. Camilo mu to vyčte. Yadira se rozhodne odejít za svým kmenem a v pralese potkává Ivana.

52. Ivan se pokusí Yadiru znásilnit, ale Oropo ji zachrání a zraní Ivana. Isabel nabídne Miguelině a Světákovi, že po svatbě můžou žít na farmě. Chachi si jde znovu pro Marianiny šperky a znovu spatří Marianu. Nikdo jí nevěří, i když tetička Lupe přijde na to, že zmizela Marianina černá pláštěnka. Cumache najde v řece Atiliovy hodinky a začne věřit, že se možná zachránil. María Lola prosí Isidra o bylinky pro Marianu, ale on ji zpočátku nepochopí. Ignacio chodí pralesem a María Lola ho láká, aby se šel na Elisu podívat do jeskyně. Ignacio odmítne. Na farmu přijíždí Carol a pohádá se s Marciou. Ignacio přichází na farmu a spatří Carol.

53.Camilo řekne Yadiře, že se ožení s Chachi. Manuel svolá horníky a ti svolí, že zatím nastoupí do dolu. Celá skupinka odjíždí na Smaragdové pobřeží. Otec Pedro znovu přemlouvá Lucrecii, aby řekla Ignaciovi, že je jeho matka. Chachi řekne Marcii, že ví, že její otec byl jejím milencem. Carol svádí Ignacia a líbá ho v hotelovém pokoji.Mariana nemá chuť k jídlu a María Lola jde za Isidrem, aby ji dal nějaké bylinky. Isidro chce vidět Elisu, ale María Lola mu uteče. Cestou ji chce zabít Cumache, ale zachrání ji Oropo. Omámeného Cumacheho dovleče do jeskyně. Cumache se probere a vidí Marianu.

54. Cumache zjistí, že Mariana slyší na jméno Elisa. Podaří se mu utéct z jeskyně. Isidro věští Yadiře velkou lásku, která je ale zadaná. Isidro najde v pralese kousek Atiliovy košile, Cumache zase jeho zapalovač. Ivan vypravuje Ignaciovi o třetím synovi Lugo Navarů, který prý má na Ignacia vztek, že v rodině zabral jeho místo. Světák večer u Montenegrů zahlédne za oknem Cumacheho. Manuelovi se líbí Yadira. Cumache narazí v pralese na Atilia, který se zachránil. Atilio má bolesti a Cumache mu ukradne z ordinace léky. Yadira ho skoro dopadne. Atilio přísahá pomstu Ignaciovi. Dozví se o tom, že je Mariana živá a že slyší na jméno Elisa. Dá si od Cumacheho vyhrabat z Elisina hrobu ukrytou truhlu a chce si Marianu odvézt ze země. Žádá Cumacheho, aby ho dovedl do jeskyně.

55. Carol se v Costa Esmeralda snaží Ignacia svést, ale nepodaří se jí to. Ignacio a Marcia dostanou výsledky testů, které potvrdí, že Marcia čeká s Ignaciem dítě. Ignacio slíbí, že se o dítě postará, ale odmítá se s Marciou oženit. Atilio sleduje Marianu v lese a čeká na vhodnou chvíli, aby si ji odvedl. Plánuje, že on, Mariana a Cumache společně odjedou ze země. Marcia po návratu znovu naléhá na Ignacia, aby se s ní oženil. Když Ignacio znovu odmítne, Marcia mu vyhrožuje, že jestli si ji nevezme, půjde na potrat. Isabel přesvědčuje Lucrecii, aby už dál neváhala a přiznala se Ignaciovi, že je jeho matka. Lucrecia váhá, ale Isabel jí vysvětluje, že Ignacio ji velice potřebuje. Atilio si počká, až Maria Lola odejde z jeskyně a přijde si tam pro Marianu.

56. María Lola vede Ignacia a Isidra za Marianou do jeskyně, ale ta tam není. Oba muži jsou přesvědčeni, že si vymýšlí. Manuel sdělí Marcii a Isabel, že se Atiliovo tělo v dole nenašlo. Atilio Marianu z jeskyně odvede a přesvědčuje ji, že je Elisa a že jsou manželé. Pošle Cumacheho k Marcii pro peníze, protože chce s Marianou a Cumachem překročit hranice. Cumache Marcii slíbí, že pro ni udělá cokoli, a Marcia mu peníze dá. Na cestě Atilio a spol. narazí na Maríi Lolu, která chce Marianu zachránit. Cumache ji zraní. Chachi přistihne Camila s Yadirou a ztropí skandál. Lucrecia konečně řekne Ignasiovi, že je jeho matka.

57. Lucrecia se Ignaciovi přizná, že je jeho matka, ale neřekne mu, jak se celá věc ve skutečnosti odehrála. Ignacio je nejdříve v šoku, ale nakonec je rád, že našel svou matku, a všem to oznámí. Chce rozdělit své pozemky mezi horníky a odejít s Lucrecií z vesnice. Marcia se to dozví a znovu se ho snaží přimět, aby se s ní oženil, ale Ignacio to stále odmítá. Isidro najde v lese těžce zraněnou Mariu Lolu, která na smrtelné posteli Chachi svěří, že Ignacio je Atiliův syn. Atilio s Marianou překročí hranice Mexika a Atilio je odhodlaný nechat Marianu věřit, že je jeho manželka Elisa. Mariana je zmatená a nešťastná, nemůže si vůbec na nic vzpomenout. Odmítá Atilia, má z něj strach a nechce mu být nablízku, i když sama neví proč.

58. Za Isidorem přichází indiánský šaman Oropo a nabízí mu, že mu pomůže zachránit Maríu Lolu. Společně se jim to skutečně podaří a stav Maríe Loly se začíná zlepšovat. Camilo odjíždí s Yadirou do hlavního města a žádá Chachi, aby jela s ním. To ale Chachi rozhodně odmítá. Ignacio Marcii žádá, aby mu dala čas uspořádat si život, dokud se jejich dítě nenarodí. Potom se s ní ožení, přestože ji nemiluje a nikdy nezapomene na Marianu. Atilio Marianu stále přesvědčuje, že se jmenuje Elisa a že je jeho manželkou, ale Mariana podvědomě cítí, že jí neříká pravdu. Camilo se sbližuje s Yadirou, ale ta jeho city odmítá, protože ví, že se Camilo bude ženit s Chachi. Juan Pablo je v šoku, když se to dozvídá, a snaží se Camilovi jeho úmysl vymluvit.

59. Atilio koupí dům a nastěhuje se do něj s Marianou. Mariana si stále na nic nevzpomíná a Atilio je spokojený, tvrdí jí, že společně začnou nový život. Ignacio se pomalu chystá s Lucrecií k odjezdu. Se všemi se loučí a na poslední chvíli ještě zařizuje dokumenty potřebné k tomu, aby mohl pozemky Lugo Navarrových předat do rukou horníků. Isidro je smutný z jeho odjezdu a připomíná mu, že na jeho pozemcích se nachází zlatá žíla, ale Ignacio o tom nechce ani slyšet. Chachi čeká na Camila v přístavu a zjistí, že Camilo cestoval s Yadirou. Ztropí obrovskou scénu a dokonce Yadiru uhodí. Camilo a Isabel si dělají velké starosti o její duševní zdraví a její budoucnost. Atilio nechá zavolat lékaře, aby Marianu prohlédnul. Lékař jim sděluje, že je Mariana v jiném stavu.

60. Atilio se dozvídá, že Mariana čeká s Ignaciem dítě. Je z toho rozčilený, ale nedá to na sobě před Marianou znát. Rozhodne se, že dítě hned po narození zabije. Marianě se v noci zdá živý sen o Ignaciovi a žádá po Atiliovi vysvětlení, protože je přesvědčená, že ho zná. Atilio jí to ale vyvrací a snaží se ji přesvědčit, že to byl jen hloupý sen. Manuel stále obtěžuje Yadiru, ale ta ho odmítne a v hospodě ho přede všemi zesměšní. Manuel ji pak v noci přepadne a znásilní ji. Yadira si chce v první chvíli vzít život, ale potom od svého úmyslu ustoupí a uchýlí se do kostela. Ignacio přijíždí do Costa Esmeralda, kde se mu brzy podaří najít si práci. Setká se tam s Carol a Lucrecia ho přesvědčuje, aby zapomněl na minulost a začal žít nový život. Do Costa Esmeralda přijíždí i Atilio, Mariana a Cumache. Mariana zahlédne ve městě Ignacia a žádá Cumacheho, aby ji za ním zavedl.

61. Mariana náhodou spatří v Costa Esmeralda Ignacia a trvá na tom, že si s ním promluví, aby zjistila, odkud ho zná. Doprovází ji ale Cumache, který jí v tom zabrání. I Atilio ji později přesvědčuje, že se jí to všechno jenom zdálo. Ivan zjistí, že Atilio není mrtvý a že je v Costa Esmeralda. Rozhodne se získat jeho důvěru, aby ho potom mohl snadněji zničit. Chachi dostane další hysterický záchvat, a proto se Camilo a Isabel rozhodnou odvézt ji znovu do Costa Esmeralda, aby se na ni podíval odborník. Horníci začnou dolovat zlato v dole Lugo Navarrových, ale zatím se jim moc nedaří, protože nemají potřebné vybavení. Marcia se dozví, že jí chtějí konkurovat, a rozzuří se. Stane se jí ale nehoda a zůstane ležet v bezvědomí na cestě.

62. Marcia utrpí nehodu a přijde o dítě, které s Ignaciem čekala. Je zoufalá, protože si uvědomuje, že už nemá prostředek, kterým by ho donutila ke svatbě. Přemluví Candidu, aby se stala její spojenkyní, a rozhodne se předstírat, že je stále těhotná, dokud nenajde řešení. Ignacio je odhodlaný oženit se s Marciou, přestože stále miluje Marianu. V Costa Esmeralda se objeví Yadira, která tam přijela, aby vyhledala Ivana. Mariana porodí zdravé dítě, ale Atilio jí namluví, že zemřelo. Nařídí Cumachemu, aby je odnesl pryč a zabil, protože se chce zbavit dědice Lugo Navarrů. Cumache ale není schopen zabít novorozeně a rozhodne se odnést dítě Marcii, protože ví, že o vlastní dítě přišla. Mariana upadne do šoku z údajné smrti svého syna.

63. Mariana zešílí smutkem z toho, že její dítě zemřelo. Atilio má sice výčitky svědomí, že je v takovém stavu jeho vinou, ale přesto je přesvědčený, že to bylo to nejlepší řešení. Věří, že Mariana časem svou bolest překoná. Cumache odevzdá dítě Marcii s tím, aby je vydávala za Ignaciovo dítě, ale Marcia mu musí slíbit, že nikdy neprozradí, od koho dítě získala. Marcia se rozhodne okamžitě odjet i s dítětem do Costa Esmeralda, aby přiměla Ignacia ke sňatku. V Costa Esmeralda se objeví Yadira a žádá po Ivanovi, aby ji zaměstnal v kasinu jako zpěvačku. Setká se s Camilem a svěří se mu s tím, co se jí stalo ve vesnici. Přistihne je ale Chachi, která ztropí opět žárlivou scénu. Ignacio slibuje Marcii, že se s ní ožení.

65. Ivan uzavírá obchod s Atiliem, Yadira na něj zatím čeká v autě. Náhodou zjistí, že Mariana je naživu a žije v Atilově domě. Dává o tom zprávu Kamilovi. Společně Marianu, která utratila paměť a je duchem nepřítomná, odvedou do nemocnice. Atilio jim v tom chce zabránit, ale Cumache ho zadrží, protože by mohli být poznáni. Marcii se podařilo dosáhnout svatby s Ignaciem, který si ji sice bere, ale tvrdí, že s ní nechce spát a že to dělá jen kvůli synovi. Camilo chce podat zprávu o Marianině nalezení Isabele, aby tak zabránil svatbě Marcii s Ignaciem. Už je ale pozdě.

66. Camilo telefonicky informuje Isabel o tom, že Mariana žije. Zpráva bohužel přijde v okamžiku, kdy už si Ignacio vzal Marciu. Isabel odjíždí do Kosty Esmeraldy, cestou potká Lucrecii a svěří se jí se svým tajemstvím. Nakonec odjedou za Marianou obě. Camilo se snaží vrátit Marianě paměť, což se mu celkem úspěšně daří. Žárlivá Chachi, která netuší nic o Marianě, ani neví, proč Isabel odjíždí do Kosty Esmeraldy, odjede v jejich patách. V nemocnici potká Yadiru a ztropí scénu. Uvidí také Marianu a dostane hysterický záchvat. Inženýr Manuel se pokusí znásilnit Migelinu a vypadne z něj, že zneužil i Yadiru. Yadira se svěří Lucrecii s tím, že byla znásilněna, a proto bez rozloučení odešla z vesnice. Marcia donutí Ignacia, aby spolu odjeli na svatební cestu a snaží se ho svádět. Marianě se postupně vrací paměť a s hrůzou zjišťuje, že už není těhotná, ale nikdo nemá ponětí, co se stalo s dítětem.

67. Mariana se postupně dovídá, co se událo během roku, kdy byla považována za nezvěstnou. Zjistí, že zemřel Gerardo, její otec, dozví se, že se Camilo oženil s Chachi, že Ignacio si vzal Marciu a měl s ní dítě, zatímco ona sama zřejmě o své dítě přišla. Nedokáže si totiž vybavit, co se stalo po jejím pádu do propasti. Manuel se pokusí znásilnit Migelinu a přitom se jí pochlubí, že zneužil Yadiru. V jeho činu mu naštěstí zabrání Mediomundo s ostatními horníky. Obklíčí ho a chystají se vyřídit si s ním účty. Do cesty se jim postaví otec Pedro a nakonec velitel Aragon, který Manuela zatkne a odvede do vězení. Marcia na svatební cestě neustále svádí Ignacia. Nakonec ho opije a dostane do postele. Ignacio je posléze vyděšen tím, co se stalo, a hlavně představou, že by Marcia mohla znova otěhotnět.

68. Ignacio má výčitky svědomí, že s Marcií strávil noc, a rozhodne se okamžitě ukončit jejich svatební cestu. Marcia je ale spokojená a doufá, že znovu s Ignaciem otěhotní. Chachi se nelíbí, že má Mariana zůstat v jejich domě, protože k ní stále chová starou zášť. Snaží se ale nedat nic najevo, aby jí Camilo její chování nevyčítal. V soukromí pak ale Marianě řekne, aby odešla, protože si ji nepřeje mít nablízku. Ignacio a Marcia se vracejí do Costa Esmeralda a dozvídají se, že je Mariana naživu právě ve chvíli, kdy Isabel zjistí, že Mariana zmizela. Najde její dopis na rozloučenou a Ignacio se rozhodne, že ji půjde hledat. Marcia se mu v tom snaží zabránit, ale marně. Pokusí se alespoň získat na svou stranu Lucrecii. Mariana v noci bloudí po ulicích a Ignacio ji marně hledá.

69. Mariana bloudí ztracená po ulicích Costa Esmeralda a Ignacio ji marně hledá. Uprostřed parku ji v noci najde Ruth, ujme se jí a vezme ji k sobě domů. Mariana jí vypráví celý svůj příběh a Ruth jí nabídne, aby u ní zůstala a pracovala v jejím kadeřnictví. Chachi je v nemocnici a její lékař vyjadřuje obavy o její zdravotní stav. Předepíše jí sedativa a není si jistý, jak se její stav bude vyvíjet dál. Ignacio Marcii oznámí, že jejich manželství je neplatné a že se musejí rozejít. Marcia to ale odmítá a je odhodlaná připoutat k sobě Ignacia za každou cenu. Camilo má výčitky svědomí kvůli tomu, že Mariana odešla z domu. Je přesvědčený o tom, že je to vina Chachi. Hledá proto útěchu u Yadiry. Marianino dítě onemocní a je v ohrožení života.

70. Ignaciův syn vážně onemocní, ale Isidrovi se naštěstí podaří ho vyléčit. Trvá ale na tom, že se Marcia a Ignacio musejí okamžitě vrátit na usedlost. Marcia předstírá obavy o dítě, ale přitom chce celé situace jen využít. Přesvědčí Ignacia, že stav dítěte je vážný. Ignacio se rozhodne přestat hledat Marianu a okamžitě odjet za dítětem. Marcia náhodou najde Marianu v kadeřnictví u Ruth. Vyhrožuje jí, aby se nepokoušela získat Ignacia zpátky, a přesvědčí ji, že rodině na Marianě nezáleží a že jsou šťastnější bez ní. Cumache vyhledá šamana, který zbaví Atilia bolestí zad tím, že je sešle na jiného člověka. Tím člověkem je Isidro, který ale tuší, že se mu někdo snaží uškodit. Carol nabídne Marianě a Ruth, aby šly pracovat do kadeřnictví v hotelu. Ivan je velmi překvapený, když mu Carol Marianu představí jako novou zaměstnankyni.

71. Mariana začne pracovat jako pokojská v hotelu. Ivan ji okamžitě pozná a přemýšlí, jak toho využít. Ignacio a Marcia se vracejí do vesnice. Ignacio je zoufalý, protože mu každý kout připomíná Marianu. Je stále odhodlaný ji najít. Sděluje Marcii, že pokud se mu to podaří, tak se s ní okamžitě rozvede. Kouzlo zaříkávače začíná působit. Atilio už necítí bolest, ale Isidro velmi trpí. Ignacio mu chce pomoci a slibuje, že ho odveze do Costa Esmeralda, aby ho v nemocnici důkladně vyšetřili. María Lola stále trvá na tom, že je očarovaný. Atilio v hotelu potají sleduje Marianu a má radost, že ji našel. Nařizuje Ivanovi, aby jí dal lepší práci. Mariana dostane drahé šaty a šperky a začne pracovat jako hosteska v kasinu.

72. Mariana začne pracovat v kasinu. Brzy ale zjistí, že z ní chce Ivan ve skutečnosti udělat prostitutku a vrátí se k práci v hotelu. Ignacio Marianu stále hledá a slíbí, že přinese Carol její fotografii, aby ji přátelé Carol mohli snáz najít. Isidro má stále velké bolesti a svěří se Camilovi, že je očarovaný. Camilo to sice nepopírá, ale neví, co si o tom má myslet. Isabel se dozvídá, že Chachi chce mít s Camilem dítě. Snaží se jí to vymluvit, ale marně. Navštíví proto Camila v nemocnici a navrhuje mu, aby se s Chachi rozvedl. Bojí se totiž, že by jejich dítě mohlo podědit stejnou duševní chorobu. Ivan se dozvídá, že hacienda Lugo Navarrových je opravená a že je o majetek dobře postaráno. Chce vše získat zpátky, ale zároveň se bojí odhalit svou pravou identitu. Liborio mu navrhuje, aby zabil Ignacia. Marcia Ignacia prosí, aby jí konečně začal respektovat jako matku svého dítěte.

73. Mariana se setká v hotelu s Yadirou. Chová se k ní ale chladně, protože si myslí, že má Yadira poměr s Camilem. Přesto ji žádá, aby nikomu neříkala, kde je. Pouze jí dovolí, aby rodině vyřídila, že je v pořádku. Atilio zjistí, co měl Ivan v úmyslu s Marianou. Začne mu vyhrožovat, což nevyhovuje Ivanovým plánům, a proto radši ustoupí. Přemluví Marianu, aby znovu začala pracovat v kasinu. Lucrecii se zdá divné, jak chladně se Marcia chová k dítěti, a vyčte jí to. Marcia se rozzuří a rozhodne se i s dítětem odjet na haciendu. Isidro je v nemocnici a je mu stále hůř. V noci se spojí s přírodními silami, promění se v sokola a odletí za Atiliem. Sebere mu panenku vúdú, kterou Atilio dostal od šamana. Okamžitě se mu uleví, ale Atiliovi se bolesti vrátí. Doktor mu oznamuje, že už nebude nikdy chodit. Ignacio přichází s Carol do kasina, kde se setká s Marianou.

74. Ignacio se setká s Marianou. Zjistí, že pracuje v Ivanově kasinu. Chtěl by, aby všechno bylo jako dřív, ale Mariana to rozhodně odmítá, chová se nepřístupně a odmítavě, protože se Ignasio oženil s Marciou. Ignasio se přesto hned vydá na haciendu, aby Marcii oznámil, že chce anulovat jejich manželství. Mariana řekne Ivanovi, že se rozhodla z kasina odejít, Ivan, na popud Atilia, ji přesvědčí, aby zůstala, protože tak má šanci začít nový život. Mariana přizná Ivanovi, že došla k závěru, že ze všech mužů. které poznala, byl její otec ten, který ji nejvíc miloval. Netuší přitom, že Atilio žije a pozoruje ji přes neprůsvitné sklo. Isidrovi se podaří odvrátit kletbu, kterou na něj chtěl uvalit Atilio prostřednictvím šamana. Bolest, kterou ho chtěl postihnout, se vrátí desetkrát větší k původci zla. Atilio tak trpí bolestmi zad, píchá si morfium a je upoután na kolečkové křeslo. Marcia vyhledá Marianu v kasinu a chce s ní mluvit.

75. Ivan přesvědčí Marianu, aby dál pracovala v kasinu. Chachi dostane další záchvat vzteku a vyjde najevo, že ví, že Mariana není Atiliova dcera, zatímco Ignacio je jeho syn. Marcia vyhledá Marianu v kasinu. Jejich rozhovor končí tím, že Mariana ji nechá z kasina vyhodit. Candida trápí výčitky svědomí a svěří se otci Pedrovi s tím, že Marciino dítě není její. Liborio nastraží v dole výbušninu a dojde k výbuchu. Naštěstí není nikdo zraněn. Ignacio se snaží zjistit okolnosti, za kterých Kamilo a Yadira našli Marianu. Marcia žádá Carol, aby jí pomohla zbavit se Mariany. Ivan přiměje Marianu, aby mi řekla něco o své minulosti. Mariana netuší, že ji přitom Atilio pozoruje. Marcia donutí Cumacheho, aby jí řekl, kdo jsou rodiče „jejího“ dítěte. Dozví se, že jimi jsou Ignacio a Mariana.

76. Marcia zjistí, že „její“ syn je dítětem Mariany a Ignacia. Candidu trápí výčitky svědomí, otec Pedro se ji snaží přesvědčit, aby Ignaciovi řekla pravdu. Marcia se snaží získat všechny na svou stranu, Carol, Chachi, snaží se dojmout i Lucrecii. Ignacio neustále hledá příležitost, jak si promluvit s Marianou. Přesvědčuje ji, že na ni nezapomněl, že se s Marciou oženil jen kvůli dítěti a že jejich manželství je jen naoko. Mariana mu vyčítá, že z touhy po pomstě zničil jejich manželství. Atilio se nechá přestěhovat do apartmá, které sousedí s Marianiným a nechá jí poslat květiny. Ignacio žádá Ivana, aby Marianu propustil. Vyjde najevo, že výbušniny umístil do dolu Liborio na pokyn Ivana, který tím chce získat čas, než bude moct přiznat svou pravou identitu. Isabel se snaží přesvědčit Marianu, aby vedla život jako dřív, což Mariana odmítá. Marcia se nečekaně vrací na haciendu a přemýšlí nad tím, že Ignaciovo a Marianino dítě připraví o život. Mariana se jde projít, zajde do knihkupectví, kde ji osloví Ignacio.

77. Candida nečekaným příchodem překazí Marcii pokus o vraždu dítěte. Camilo přiznává, že má Chachi plné zuby a že by od ní nejraději odešel. Candida zjistí, kdo jsou skuteční rodiče chlapečka. Prosí Marciu, aby dítě vrátila Marianě. Marcia ji vyhrožuje smrtí, prozradí-li její tajemství. Isabel žádá Ivana, aby Marianu propustil, Ivan odmítá s tím, že hotel má nového majitele a on jen plní jeho příkazy. Po setkání v knihkupectví vyhledá Ignacio Marianu u ní doma. Konečně se mu podaří přesvědčit Marianu, aby ho vyslechla a vysvětlí ji, proč se oženil s Marciou. Zdá se, že mu Mariana odpustí, protože si uvědomí, že Ignacia skutečně miluje. U Marianiných dveří se objeví Marcia s dítětem v náručí a ptá se jí, zda ji nevadí, že chce připravit jejího syna o otce.

78. Mariana se s Ignaciem usmíří. Marcia zneužije dítě, aby ji vydírala a vyčítá Ignaciovi, že by „jejich“ dítě ztratilo domov. Chachi neustále zdůrazňuje, že Mariana není Montenegrová a proto jí žádné dědictví nenáleží. Isabel s tetičkou Lupe se obávají, aby se to Mariana nedozvěděla. Marcia se domluví s Carol a obě Marianě vyprávějí, jak je v manželství s Marcií šťastný. Ta jim uvěří a znovu nechce Ignacia vidět. Ignacio nechápe, proč tak náhle změnila názor. V kasinu jí „tajuplný“ šéf nabídne vysoký plat a Ivan jí radí, aby toho využila. Atilio všechno potají sleduje. Do vesnice přijíždí vysvěcený Juan Pablo a radí Camilovi, aby se s Chachi rozvedl. Mariana si ve snu uvědomí, že porodila dítě.

79. Marcia a Carol pokračují ve svých intrikách proti Marianě a Ignaciovi. Přidává se k nim i Chachi. Ignacio nechápe, proč ho Mariana tak náhle odmítá a skrývá se před ním. Camilo se Juanu Pablovi svěřuje se svou láskou k Yadiře. Ta si myslí, že na ni zapomněl. Marcia nechce pustit Ignacia k dítěti. Ivan nutí Marianu, aby za vysoký plat podepsala smlouvu v kasinu na delší dobu. Atilio, jeho nový majitel, si ji tak chce k sobě připoutat. Ignacio ji od podpisu zrazuje, ale Mariana podepisuje. Ignaciova kniha má úspěch. Mariana přijíždí na návštěvu k Isabel a tetičce Lupe. Přichází i Lucrecia a přináší ukázat miminko. Mariana si ho bere do náruče a přeje mu v životě vše nejlepší.

80. Ivan dává Atiliovi k podpisu Marianinu smlouvu a v duchu proti němu kuje pikle. Atilio podepisuje. Když Chachi vidí miminko, tvrdí, že by ho taky chtěla, protože si chce k sobě připoutat Camila. Carol Marianě závidí všechno, co od Atilia dostala. Yadira se setkává s Juanem Pablem, který je velmi rozčarovaný tím, jak se změnila. Ignacio přichází za Marianou do hotelu, vyzná jí lásku a zůstane u ní na noc. Atilio je spolu spatří a skoro dostane infarkt. Cumache řekne Atiliovi, že Ivanovi moc nevěří. Marcii se podaří přesvědčit Lucrecii a ta se vydá za Marianou a prosí ji, aby se kvůli dítěti vzdala Ignacia. Atilio se setkává s Marciou

81. Na žádost Lucrecie se Mariana kvůli dítěti opět vzdává Ignacia, který po noci, kterou spolu prožili, nemůže pochopit její náhlou změnu chování. Marcia to naopak potěší.Yadira přestává věřit v Camilovu lásku. Marcia se dovídá od Atilia, že Mariana není jeho dcera, že ji Atilio miluje, a dohodnou, že si budou pomáhat. Ignacio rozhodne, že se chlapec bude jmenovat po Isabelině snoubenci José Antonio. Yadira varuje Marianu před Ivanem. Ignacio řekne Marcii, že se rozvede s Marianou a bude žít s ní a chlapečkem.

82. Mariana se snaží namluvit Ignaciovi, že ho nemiluje, protože nechce, aby kvůli ní přišel o syna. Kamilo se pohádá s Chachi, odejde od ní a vyhledá Yadiru. Juan Pablo a Mariana je přistihnou v okamžiku, kdy se líbají. Mariana si myslí, že Camilo podvádí její sestru Chachi. Později jí Kamilo vysvětlí, že se s Chachi rozešel. Kamilo přesvědčuje Ignacia, aby se ještě pokusil získat Marianu, protože si myslí, že Mariana se jen obětuje, aby Ignacio neztratil dítě. Mariana všechny Ignaciovy pokusy rozhodně odmítá a chce se rozvést. Lukrecia se vyzpovídá Juanu Pablovi z toho, že kvůli svému vnukovi rozeštvala Ignacia s Marianou. Isidro vyčte z kostí, že Marianě hrozí nebezpečí, a vypraví se i s Marií Lolou do Costy Esmeraldy. Chce si promluvit s Lukrecií, nezastihnou ji ale doma. María Lola poprosí přede všemi Marciu, aby jí ukázala dítě, které jí přinesl Cumache.

83. Ivan naznačuje Marianě, že má o ni zájem, Mariana ho odmítne. Ivan zasvětí Karol do svého plánu, chce znova získat hotel. Isabel vyhledá Marianu a ta se jí svěří s tím, že se chce rozvést s Ignasiem proto, aby nepřišel o své dítě. Atilio vyslechne jejich rozhovor a málem se prozradí. Chachi navštíví Kamila a prosí ho, aby se k ní vrátil, Kamilo odmítá. Ke Kamilovi přichází Isidro a María Lola, která chce svou dceru obejmout. Chachi ji uhodí a uteče. Kamilo se dozví, že Marianu schovávala María Lola v jeskyni a že si ji odvedl Atilio, ale nechce uvěřit, že by Atilio mohl být naživu. Lucrecia jde do kasina za Marianou, zahlédne tam Marciu a sleduje ji. Zjistí, že jde do apartmá, které sousedí s Marianiným. Lukrecia zaklepe na dveře a otevře ji Cumache. Pokouší se dostat dovnitř, ale Cumache jí v tom zabrání. Později využije okamžiku, vběhne dovnitř a zjistí, že Atilio je naživu.

84. Lucrecia zjistí, že Atilio žije. Ptá se Marcii, proč jí to neřekla. Marcia jí nadhazuje, že žárlí na Atilia a Marianu. Marcia nutí Ignacia, aby podepsal rozvod s Marianou. Ignacio, kterého Mariana znovu odmítla, s tím souhlasí. Chachi řekne Marianě, že Atilio není její otec. María Lola v nestřeženém okamžiku vyběhne z nemocnice na ulici a ztratí se. Isidro si dělá výčitky svědomí, že se o ni dobře nestaral. Chachi se v kasinu popere s Yadirou. O další výstup se postará María Lola, která hledá pána, jenž prodává balónky, a dostane se až do kasina. Chachi ji přede všemi zpohlavkuje. Yadira a Mariana se Marie Loly ujmou, vezmou ji do Marianina apartmá a snaží se ji přimět, aby se vykoupala. Karol se podle Ivánova plánu vyspí s Atiliem. Mariana podle stop na koberci zjistí, že muž z vedlejšího apartmá byl v jejím pokoji.

85. Lucrecia zatají Ignaciovi, že Atilio je naživu. Mariana se svěří Yadiře s tím, že jí Chachi řekla, že není její sestra. Chachi vyhrožuje Kamilovi sebevraždou, pokud se k ní nevrátí. Karol se vyspí s Atiliem a přitom zjistí, že si Atilio píchá morfium. Isidro varuje Marianu před zlem, které sídlí v sousedním pokoji. Ignacio podepíše souhlas s rozvodem. Zastihne Marianu s jeho synem v náručí a je překvapený, jak je u ní malý spokojený. Udiví ho, že Marianu zpráva o rozvodu zaskočí. Ricardo zve Yadiru po vystoupení na sklenku, když odmítá a chce odejít s Kamilem, dají mu jeho gorily nakládačku. Podle stop na koberci Mariana zjistí, že muž z vedlejšího apartmá byl v jejím pokoji. Rozhodne se zjistit, kdo to je.

87. Camilův stav se zlepšil, ale trápí se, že ho Yadira zklamala. Ta je odhodlána se ho vzdát, jen aby se uzdravil. Carol se vnucuje Atiliovi i přesto, že s ní hrubě zachází. Marcia dá Candidu zabít kvůli tomu, že vyzradila tajemství o dítěti. Cumache ji přejede. Ostatní nevěří, že je to Marianino dítě. Ignacio se raduje, že se jeho syn zachránil. Mariana mu řekne, že se s ním rozešla, aby syn neztratil otce. Ivan vydírá Atilia a chce si nechat hotel napsaný na sebe. Mariana vyhledá Atilia a ten jí potvrdí, že není jeho dcerou, ale že ji miluje.

88. Atilio stále Marianu přesvědčuje, že ho potřebuje. Miminku i Camilovi se už daří lépe. Ignacio znovu přemlouvá Marianu, ale ona se k němu nechce vrátit. Marcia vyhrožuje Cumachemu tím, že Atiliovi může prozradit, že se nezbavil dítěte Mariany a Ignacia. Mariana přijíždí na pohřeb Cándidy a setkává se s Miguelinou, Světákem, Benítem a s žáky ve škole. Navštíví i Isidra a María Lola jí tvrdí, že Marciino dítě je její syn. Otec Pedro podezřívá Marciu, že nechala Cándidu zabít. Atilio připravuje nějaký podraz na Ivana. Camilo se svěří Juanu Pablovi, že je rozhodnut odejít do pralesa a sloužit potřebným…

89. Ignacio je zděšený, že Atilio miluje Marianu. Carol, která je špehuje, to taky překvapí. Tu zas překvapí Ivan, když jí prozradí, že je Lugo Navarro, že se chce pomstít Atiliovi a získat vše, co mu Ignacio vzal. Chachi podezřívá Kamila, že chce v pralese žít s Yadirou, dostane záchvat a Isabel ji odváží zpátky na farmu. Marcia se chce zbavit otce Pedra, který tuší pravdu o Cándidě, ale zjistí, že kněz nesmí zpovědní tajemství prozradit. Atilio chce zahladit důkazy o své vině a nařídí Cumachemu, aby zapálil policejní stanici. Mariana se smiřuje s Atiliem. Ignacio se dozví celý příběh a chce udat Atilia. Lucrecia a poté i Mariana ho od toho zrazují. Mariana se setkává s Refugio, která údajně byla u jejího porodu, a chce od ní zjistit, kde dítě je.

90. Ignacio zjistí, že policejní stanice vyhořela a s ní důkazy proti Atiliovi. Marcia pochlebuje Atiliovi, ale šokuje ji, když se chce zase starat o rodinný majetek. Poté se náhodou dozví, že je Atilio závislý na morfiu. Ivan se chystá získat zpátky veškerý majetek Lugo Navarrů. Chachi apaticky přežívá na farmě. Yadira chce odejít za svým kmenem a loučí se s Camilem. Ignaciův syn má jít z nemocnice a Juan Pablo žádá Isabel, aby ho dali pokřtít. Horníci Ignaciovi prozradí, že výbuch v dole byl úmyslný. Podezřívají Liboria. Atilio překvapivě povzbuzuje Marianu, aby bojovala za Ignaciovu lásku. Carol dá najevo Marianě, že má něco s Atiliem, ale ten to popře s tím, že miluje jinou ženu. Ignacio řekne Marianě, že ji Atilio nemiluje jako otec, ale jako muž.

91. Mariana Ignaciovi nevěří a Atilia se zastává. Při zpovědi před křtem se Marcia otci Pedrovi přizná, že zabila Cándidu, ale zůstává to zpovědním tajemstvím. Atilio posílá Cumacheho, aby uložil do jeho trezoru důležitý dokument. Cumache v trezoru nenajde ani peníze, ani šperky, a podezřívá Marciu, že všechno ukradla. Horníci se zadluží, protože si vezmou zemědělskou půjčku. Ivan prozradí Ignaciovi, že je Lugo Navarro, a chce zpátky majetek. Na křtu dojde k překvapivému obratu.

92. Marcia se nemůže smířit s tím, že se Mariany všichni zastávají, a snaží se k sobě za každou cenu připoutat Ignacia i Lucrecii. Mariana má pocit, že ji něco nevysvětlitelného poutá k Marciinu dítěti. Camilo a Juan Pablo jí ale přesvědčují, aby se smířila se skutečností, že její dítě zemřelo. Isabel naléhá na Atilia, aby jí řekl, co s ním celou dobu bylo a kde žil, al eon odmítá. Stále cítí nenávist a touhu po pomstě. Mariana čte v noci knihu Ignaciových veršů, ve které se vyznává ze své lásky k ní. Dojme ji to a rozhodne se vydat se na místo jejich dávných schůzek. Setká se tam s Ignaciem a milují se spolu. Ivan hodlá bojovat o své dědictví a připravit Ignacia o majetek.

93. Marcia zjistí, že Ignacio strávil s Marianou noc, a rozzuří se. Přísahá, že se oběma pomstí. Atilio předstírá, že mu poměr Mariany a Ignacia vůbec nevadí, protože chce získat Marianu na svou stranu. Marcia udělá Marianě žárlivou scénu, ale Atilio se Mariany zastane a vyhodí Marciu z usedlosti. Ta přísahá pomstu. Vezme dítě, odnese ho do lesa a hodí do řeky. María Lola dítě zachrání, ale Marcia ji obviní, že chtěla dítě zabít. Trvá na tom, že María Lola musí jít do vězení, protože je nebezpečná. Ivan přijíždí na usedlost se svým právníkem a s příkazem k vystěhovaní. Chce za každou cenu získat veškerý majetek Lugo Navarových. Atilio se rozhodne podstoupit operaci, díky které by mohl znovu chodit.

94. Mariu Lolu obviní, že chtěla zabít Ignaciovo dítě. Nikdo jí nevěří, že to tak nebylo. Jenom otec Pedro ví, čeho je Marcia schopná. Přistihne ji totiž, když se znovu pokouší dítě zabít. Ivan chce za každou cenu získat Marianu na svou stranu, ale ona odmítá zradit Atilia. Proto jí Ivan prozradí, že Atilio zabil její rodiče. Mariana v šoku žádá po Atiliovi vysvětlení. Ten sice přizná, že způsobil požár v domě Lugo Navarrových, ale tvrdí Marianě, že neví, kdo její rodiče zastřelil. Carol se snaží Atilia přesvědčit, aby jí dal plnou moc a ona mohla spravovat hotel, ale on jí nedůvěřuje. Dostává zprávu od doktora, že může ihned podstoupil operaci. Atilio souhlasí, přestože je zákrok velice riskantní. Mariana si o něj dělá starost a spěchá do nemocnice, kde jí lékař řekne, že Atiliův stav je velmi vážný.

95. Atilio se podrobí operaci, která se ale nezdaří. Lékař mu oznamuje, že už nikdy nebude moct chodit. Mezitím Ivan a Marcia chystají proti Atiliovi plán. Chtějí ho zničit a připravit ho o veškerý majetek. Mariana má o Atilia starost a dostane se kvůli tomu do sporu s Ignaciem. Ten Atilia stále nenávidí a nechápe Marianinu oddanost. Přesvědčuje ji, že by ho měla také nenávidět, protože zavraždil její rodiče. Ivan se snaží horníkům i Ignaciovi co nejvíce uškodit. Ignacio se s ním střetne a poperou se. Mariana se znovu zastává Atilia a oznamuje Ignaciovi, že jejich vztah nemá smysl. Ignacio se zlobí a navrhuje Marianě, že se přestanou vídat, aby si mohli všechno v klidu rozmyslet. Ivan přichází za Atiliem. Oznamuje mu, že je Lugo Navarro a předkládá mu falešnou plnou moc, na základě které se zmocnil veškerého Atiliova majetku.

96. Atilio zjistí, že Ivan je ve skutečnosti Lugo Navarro a že ho podvedl. Navíc ho chce Ivan ještě zabít, aby dokonal svou pomstu. Atiliovi se ale podaří zachránit se a přijde Marianu požádat o pomoc. Mariana ho lituje a má o něj strach, a proto ho potají odveze z hotelu k Ruth. Ignacio si s horníky přijde pro stroje, které zůstaly na pozemcích. Téhož dne mu ale právník doručí rozhodnutí o soudním vystěhování a Ignacio musí okamžitě odejít z usedlosti. Marcia s dítětem se vracejí domů, ale Ignacio odmítá bydlet v Atiliově domě. Proto se s Lucrecií ubytují v hospodě. Atilio se rozhodne odjet, protože se bojí, že by svou přítomností mohl Marianu ohrozit. Mariana mu slibuje, že bude stát po jeho boku a že ho bude chránit. Když odejde, ukáže se, že Atilio je schopen chůze, ale nechce to přiznat, aby k sobě připoutal Marianu.

97. Atilio se střetne s Ivanem. Zabije Narcisa a Ivana vážně zraní. V domnění, že ho zabil, odjíždí na haciendu, aby se opět ujal svého majetku. Ignacio přichází za Marianou. Ta je ale chladná a vyčítá mu, že když neumí odpustit, neumí ani milovat. Tvrdí mu, že ji Atilio miluje víc než on. Ignacio se s ní definitivně rozchází. Je přesvědčený, že jejich vztah už nemá smysl. Mariana brzy na to zjistí, že je těhotná. Rozhodne se, že to Ignaciovi nikdy neřekne. Marcia je rozčilená, že je Atilio naživu a že se vrátil na haciendu. Nechce se totiž vzdát vlády nad majetkem Montenegrových. Dělníci se vracejí zpátky do dolů, protože nemají jinou možnost. Marcia je ale zaměstná jen za poloviční plat. Detektiv, který vyšetřuje Ivanův případ obviní Marianu z vraždy Narcisa a pokusu o vraždu Ivana a zatkne ji.

98. Marianu obviní z vraždy a zavřou do vězení. Vězenkyně do ní strčí a po pádu na zem začne Mariana krvácet. Odvezou ji do nemocnice s podezřením na potrat, ale vše dobře dopadne. Atilio řekne Isabele, že se hodlá oženit s Marianou. Na Ivanův příkaz polije Liborio stroje, které chtěl Ignacio prodat, aby aspoň částečně splatil dluh bance, kyselinou. Gonzalito, Marcelino a Světák se přiotráví jedovatými výpary, protože je Liborio zavře ve skladu se stroji. Gonzalito na následky otravy zemře, před smrtí mu Ignacio slíbí, že se znova pokusí smířit s Marianou.

99. Marianina očekávaného potomka se podařilo v nemocnici zachránit. Advokát prokázal její nevinu a tak byla propuštěna na svobodu. Ignacio splní slib, který dal Gonsalitovi, a snaží se znova usmířit s Marianou. Ta odmítne, protože Ignacio nechce odpustit Atiliovi. Atilio se dozví, že je Mariana opět těhotná. Celá vesnice se zúčastní Gonsalitova pohřbu, jen Marcia svou lítost předstírá. Atilio pověří Marciu, aby získala zfalšovaný dokument, na jehož základě jej Iván připravil o hotel. Netuší, že Marcia je s Ivánem spolčená. Migelina se svěří Světákovi s tím, že spolu čekají dítě. Atilio se snaží vymyslet způsob, jak přimět Marianu, aby přijela na haciendu, aby se s ní mohl oženit. Ignacio se dozví od Chachi, že jeho pravým otcem je Atilio Montenegro.

100. Chachi prozradí Ignaciovi, že jeho otec je Atilio. Ignacio se snaží zjistit, co o tom ví María Lola, ale nic se od nedozví. Nakonec se na to zeptá Atilia. Yadira se chce vrátit ke svému kmeni, ale má strach, že ji nepřijme zpátky. Nakonec se rozhodne, že se o to aspoň pokusí, roztrhá svou smlouvu s Ivánem a přichází se rozloučit s Lukreciou a ostatními děvčaty. Marcia začne přidávat Atiliovi do pití jed, protože se ho chce zbavit. Isidro varuje Lukreciu, že se Ignacio dozvěděl pravdu o svém původu. Iván přesvědčuje Isabelu o tom, že jejího snoubence zavraždil Atilio. Miguelina se svěří Marianě a Isidrovi s tím, že je těhotná, Isidro vytuší, že v jiném stavu je i Mariana. Mariana zavítá na statek a ke svému překvapení se tu setká s Atiliem. Prozradí mu, že čeká s Ignaciem dítě, Atilio jí nabídne, že dá dítěti své příjmení. Marcia jejich rozhovor potají vyslechne. Jde se vyzpovídat otci Pedrovi a řekne mu, že se chystá zabít Atilia i Marianu.

101. Atilio popře, že by Ignacio byl jeho syn. Marcia se při zpovědi svěří otci Pedrovi, že se chce zbavit Atilia i Mariany. Atilio nabídne Marianě, aby se vrátila na haciendu. Chachino manželství je soudně anulováno. Chachi se rozhodne brát léky na uklidnění a přesvědčit tak všechny, že se změnila, dokonce se pak omluví Marianě za to, že ji chtěla vyhodit z domu. Isabel přesvědčuje Marianu, že ji Atilio miluje jako ženu. Iván tvrdí Isabele, že Atilio zavraždil jejího snoubence, ale Atilio to popře. Yadira se chce vrátit ke svému kmeni, prosí náčelníka, aby ji přijal zpátky, Itsel však navádí ženy, aby byly proti Yadiřinu návratu. Oropo i Camilo se Yadiry zastanou. Marcia zaplatí bance všechny Ignaciovy dluhy. Atilio se snaží znova poplést Lukrecii hlavu. Mariana se svěří Isabele, že čeká dítě s Ignaciem. Marcia najme Cumacheho, aby zabil Marianu. Iván a Ignacio dostanou předvolání k dědickému řízení po Lugo Navarových. Marcia všem oznámí, že ji Ignacio požádal, aby se vzali v kostele a byli svoji i před bohem.

102. Atilio Marianu přesvědčí, že jí skutečně miluje jen jako dceru. Marcia znovu přesvědčivě namlouvá Ignaciovi, jak moc ho miluje a přinutí ho, aby s ní uzavřel i církevní sňatek. Chachi se snaží všem dokázat, že se změnila, nikdo netuší, že pojídá prášky na uklidnění.Otec Pedro zavítá na haciendu a chová se podivně, má zvláštní starost o Atiliovo zdraví. Objeví se tu i María Lola, přinese s sebou vycpaný polštář, který používala Marcia, když předstírala těhotenství. Marcii to není příjemné a Atilio odhalí tajemství, že její dítě není ve skutečnosti její. Soudce rozdělí pozůstalost po Lugo Navarových mezi Marianu, Ignacia a Ivána. Marianě připadne důl, Atilio jí nabízí pomoc při těžbě. Isabel se svěří Marianě se svým podezřením, že Marcia těhotenství jen předstírala. Obě odjedou pátrat do Bahíe de las Islas po tom, co se opravdu stalo s Marianiným dítětem. Ignacio se chce vrátit ke psaní.

103. Chachi polyká prášky a předstírá, že se změnila. Doufá, že se k ní Camilo vrátí. Yadira stále miluje Camila, ten ji ale odmítá, protože mu ublížila. Itsel chce Camila pro sebe. Oropo vyzná Yadiře lásku. Marcia přidává Atiliovi jed do pití. Marcia a Mariana se poperou, protože Marcia nechce, aby Mariana zůstala na haciendě. Na základě Atiliova udání nechá detektiv Romo zavřít kasino. Iván, Karol i Liborio berou do zaječích. Iván koupí dům v San Pedru a San Pablu. Marcia přijde na to, že Atilio svou bezmocnost jen předstírá a donutí ho, aby mlčel o tom, že dítě není její vlastní. Mariana se vydá do Bahíe de las Islas hledat hrob svého syna. Netuší, že Atilio poslal Cumacheho, aby podplatil matrikáře a zfalšoval záznam o úmrtí Marianina dítěte. Velitel Aragón se rozhodne znova otevřít Atiliův případ. Mariana si uvědomí, že mužem, u kterého žila v době, kdy byla nezvěstná, nebyl nikdo jiný než Atilio.

104. Mariana vyčte Atiliovi, že jí neřekl o smrti dítěte a vytrvale odmítá jeho pomoc. Odstěhuje se do baru. Isidro ošetřuje Maríu Lolu. Chachi ji navštíví a ukradne Isidrovi kostky. Isidro ztrácí schopnost věštit. Ivan se přistěhoval s Carol do vesnice. Chce zahradit vodu na svých pozemcích, aby se nedostala na Ignaciova pole. Itzel řekne Camilovi, že Yadira chodí s Oropem. Atilio navrhne Marcii, aby od něj odkoupila podíl v dole, nebo mu prodala svůj. Ona odmítne a přitom zjistí, že Atilio může chodit. Mariana se chystá na Smaragdové pobřeží požádat o půjčku. Marcia s Cumachem ji chtějí zabít. Velitel Aragon získá důkazy proti Atiliovi a přichází ho zatknout. Otec Pedro nechce Marciu oddat a finguje odjezd. Řekne Marcii, že ji udá a Marcia ho v kostele skolí několika ranami.

105. Cumache odklidí otce Pedra, který je v bezvědomí, do dolu. Atilia odvezou do vězení, kde se setkává s vězněným Laurem, kterého zradil. Itzel se vnucuje Camilovi, ale ten chce radši odjet. Isidro si uvědomí, že mu kostky musela vzít Chachi, ale ta to zapře. Ivan pracuje na tom, aby horníci nemohli zavlažovat pole. Ignacio s Lucrecií jedou do nakladatelství zařídit vydání další knihy. Mariana odjíždí do banky na Smaragdové pobřeží požádat o půjčku. Cumache nařízne na příkaz Marcii brzdová lanka a přívod benzínu u auta. Marcia doufá, že se Mariana zabije.

106. Marcia přemluví Cumacheho, aby pracoval pro ni. Cumache jede za Atiliem. Má mu sehnat advokáta a přivézt peníze na podplacení dozorců. Manuel zjistí, že Atilio může chodit. Isabel řekne Cumachemu, že si myslí, že dal Marcii Marianino dítě. Ivan odvádí vodou podzemím od Ignaciových polí. María Lola najde Isidrovy kostky pod Chachiným oknem a slíbí jí, že to Isidrovi neprozradí. Mariana získá půjčku a vrací se domů. Auto má poruchu a Mariana se setkává s Ignaciem a Lucrecií. Všichni se vracejí domů Marianiným autem, které havaruje. Ignacio s Lucrecií jsou v bezvědomí převezeni do nemocnice. Mariana, která přivolala pomoc, se podrobí operaci. Marcia přichází za Marianou a říká jí, že dítě, které čekala, je mrtvé.

107. Mariana při nehodě přišla o dítě a nemůže se s tím smířit. Ignacio je v kómatu a z Lucrecii bude asi paralytička. Camilo se loučí s Itzel a odjíždí do vesnice. Oropo Yadiru utěšuje. Marcia setrvává u Ignaciova lože v nemocnici. Chachi předstírá před Miguelinou, že se změnila. Ivan se raduje, že jako jediný získá celý majetek Lugo Navarů. K Atiliovi se do cely vnutí Lauro. Juan Pablo se probouzí z bezvědomí v dole a netuší, kde je. Prosí Boha, aby mu pomohl ven. Marcia chce v hnutí mysli zabít Ignacia a Camilo jí v tom zabrání. Ignacio se probouzí. Přichází Mariana a obviní ho, že je vrah, protože zabil jejich dítě.

108. Ignacio se probere po nehodě z bezvědomí a uvědomuje si, co se stalo. Mariana ho přijde obvinit z toho, že zavraždil jejich dítě. Ignacio je v šoku, že byla těhotná, a neřekla mu to. Mariana je ze ztráty dítěte zoufalá. Navíc se ještě dozvídá, že už nikdy nebude moct mít děti, a zanevře na Ignacia ještě víc. Atiliovi se ve vězení vede velmi špatně, ale chce toho využít, aby znovu získal Marianu na svou stranu. Když ho Mariana vidí ve vězení, lituje ho a rozhodne se mu pomoci. Lucrecia leží v bezvědomí a všichni si myslí, že nic nevnímá, ale není to pravda. Chachi přijde za Camilem a prosí ho, aby jí dal ještě jednu šanci. Camilo souhlasí. Lucrecia je svědkem toho, jak je Marcia na dítě hrubá a říká chlapci, že ho nenávidí. Je z toho v šoku, ale nemůže nic dělat.

109. Lucrecia se sice nemůže hýbat, ale vnímá všechno, co se kolem ní děje. Je svědkem toho, jak ošklivě se Marcia chová k dítěti, a uvědomuje si, že se v ní mýlila. Trápí ji, že nemůže jejich sňatku zabránit. Isidrův pes Cotzol najde otce Pedra v dole, vyvede ho ven a zachrání ho. Ignacio je odhodlaný uzavřít s Marciou církevní sňatek, protože si to podle něj Marcia zaslouží. Je přesvědčený, že ho Marcia miluje a že je matkou jeho dítěte. Mariana je nešťastná, že se Ignacio žení a že ho navždycky ztrácí. Stále navštěvuje Atilia ve vězení a Atilio se snaží ji k sobě připoutat. Ivan si přichází s Marciou promluvit a svede ji. V den svatby přijde do kostela i Mariana. José Ignacio vidí, jak je nešťastná, a těsně před složením manželského slibu zaváhá. Juan Pablo mu říká, že si sňatek ještě pořád může rozmyslet

110. Mariana přihlíží církevnímu obřadu Ignacia a Marcii a je z toho nešťastná. Otec Pedro se na poslední chvíli pokusí svatbě zabránit, ale Cumache ho zabije. Marcia netuší, že Lucrecia všechno kolem sebe vnímá, a vypráví jí o svých zločinech. Lucrecia je v šoku a zoufá si, že nemůže Ignacia před Marciou varovat. Ivan se dozvídá, že proti němu a Carol policie v Costa Esmeralda získala důkazy a chce je oba zatknout. Proto se rozhodne zůstat dál na venkově. Atilio se rozhodne využít Marianina zoufalství a nabídne jí sňatek. Přesvědčuje ji, že si ji chce vzít jenom proto, aby ji chránil. Mariana to odmítá, ale do vsi přijedou Doris a Ruth, které ji přemlouvají, aby si Atilia vzala. Carol přichází za Atiliem do vězení a chce si s ním promluvit.

111. Ve vesnici jsou všichni v šoku ze smrti otce Pedra. Marcia se ale raduje a chystá se, že se zbaví dítěte i Lucrecie. Isidro se snaží komunikovat s Lucreciinou duší a zjistit, co ji trápí, ale zatím se mu to nedaří. Ignacio se na pohřbu otce Pedra setká s Marianou. Chce se s ní udobřit. Mariana přiznává, že ho miluje, ale že ho i přesto viní ze smrti jejich dítěte. Stále odmítá přistoupit na myšlenku, že by se mohla provdat za Atilia, i když ji Ruth a Doris přesvědčují. Carol zjistí, že Atilio chce Ivana pohnat před soud. Ivan si uvědomuje, že by ho to mohlo vážně ohrozit, a proto se rozhodne nabídnout Atiliovi spojenectví. Dohodnou se, že společně zničí Ignacia. Ivanův právník dostane Atilia z vězení. Atilio se vrací domů a všem oznamuje, že požádal Marianu o ruku.

112. Atilio se díky dohodě s Ivánem dostane z vězení. Jed, který Marcia přidává Atiliovi do jídla, začíná působit. Atilia přepadají čím dál větší bolesti, Isabel k němu zavolá Kamila. Ještě před tím nabídne Atilio Marianě sňatek. Mariana řekne Marcii, že nad Atiliovou nabídkou vážně uvažuje, i když se za Atilia provdat nechce. Do vesnice se vrátí Yadiřini rodiče a Oropo je požádá o Yadiřinu ruku. Yadira se svatbou souhlasí. Iván pošle Liboria, aby unesl malého Chosé Ignasia, což je součástí jeho dohody s Atiliem. Lucrecia ví, kdo chlapce unesl i jak je Marcia proradná, ale vzhledem ke svému stavu se s tím nemůže nikomu svěřit. Mariana získá úvěr od banky a chce obnovit práci v dole Lugo Navarových. Iván nechá odvádět vodu z řeky jinam a Ignasiovi hrozí neúroda, protože není čím zavlažovat pole.

113. Pátrání po Ignaciově synovi je stále bezúspěšné, najde se jen jeho přikrývka, která je celá od krve. Vilma vytuší, že do únosu je zapletený Liborio, vystopuje chatrč, kde chlapce ukrývá. Liborio ji zabije a její tělo shodí do propasti. Do vesnice se vrací Max Onrado a chce odkoupit nazpět svůj obchod. V Yadiřině vesnice propukne epidemie, děti a starci dostanou vysokou horečku. Yadira a Itzel si už nevědí rady. Iván nechal tajně změnit tok řeky, jenže voda začíná zaplavovat Marciin důl. Marcia tuší, že v tom má prsty Iván. Atiliovi je čím dál hůř, zdá se, že umírá a jeho posledním přáním je vidět Marianu.

114. Pátrání po chlapci je stále bezúspěšné. Ruth a Doris navíc nechají pátrat po nezvěstné Vilmě. Isidro a Ignacio se vydají hledat chlapce do pralesa. Kamilo zjistí, že Atilio byl otráven a nechá poslat pro specialistu do Kosty Esmeraldy. Situace ve vesnici je stále horší, Jadira přivede Kamila. Cestou mu sdělí, že se chce provdat za Oropa. Iván dostane podezření, že Marsia má něco společného s Atiliovou nemocí. Marsia se vyspí s Ivánem. Liborio dostane strach, že se za únos dítěte dostane do vězení. Léky doktora Losana Atiliovi nepomáhají. Doktor se rozhodne pro poslední možnost, a to podat Atiliovi lék, který ještě nebyl dostatečně vyzkoušen. Atilio souhlasí. Na smrtelné posteli prosí Marianu, aby se za něho provdala. Mariana souhlasí.

115. Doktor Losano podá Atiliovi zatím neozkoušený lék. Atilio hrozně trpí, ale zdá se, že lék zabral a Atilio se uzdraví. Trvá na tom, aby Mariana splnila svůj slib. Mariana se ale odmítá za Atilia provdat. Liborio propadne panice a chce utéct, Iván ho donutí zůstat. Pátrání po chlapci je bez úspěchu. Isidro provede tajemný obřad, promění se v sokola a ve zvířecí podobě se setká s Atiliovou duší. Ptá se Ignasia, zda je schopen odpustit, Ignasio řekne, že ano. Všichni tuší, že se stalo něco nadpřirozeného, protože se zvedne silný vítr a příroda se začne bouřit. Ignasio se setká na velitelství s Marianou, Ignasio jí rozmlouvá sňatek s Atiliem. Chachi se vypraví do pralesa, předstírá, že ji vede touha pomoct obětem epidemie, ve skutečnosti si chce ohlídat Itsel i Jadiru, aby jí nepřebraly Kamila…

116. Chachi úmyslně nakazí Itzel a totéž chce udělat s Yadirou. Ivan přiznává Marcii, že Liborio zabil Vilmu. Ignacio dostává dopis. Únosce chce za jeho syna výkupné. Jde syna s policií hledat. Atilio kvůli Marianě zaplatí výkupné. Marcia se to dozví a pošle pro ně Cumacheho. Ignacio se popere s Liboriem a najde svého syna. Liborio uteče a skrývá se. Marcia to řekne Lucrecii a netuší, že ta všechno slyší. Isidro se shání po Marii Lole. Atilio se dozví od doktora Lozana, že ho někdo otrávil. Mariana řekne Ignaciovi, že výkupné zaplatil Atilio.

117. Ignacio chce Atiliovi splatit výkupné. Itzel vinou Chachi umírá. Atilio nařídí Cumachemu, aby mu přinesl jed..Do realitní kanceláře přichází advokát, který zastupuje v kauze hotelu a kasina Ivana. Atilio chce, aby mu Ivan vrátil výkupné. Ivan si uvědomí, že ho vzala Marcia. Vyčte Marcii, že ho zradila. Její důl je zatopen a Marcia z toho obviní Ivana. Ten chce všechno rychle uvést do původního stavu. Isidro přichází pomáhat nemocným domorodcům. Mariana najímá horníky a mladého důlního inženýra Josého Ramona. Velitel Aragon má podezření, že je Vilma mrtvá. Atilio požil jed a Isabel ho najde v bezvědomí. Doktor Lozano prohlásí, že umírá. Mariana se rozhodne za něj provdat.

118. Mariana a Atilio, který je v agónii, jsou oddáni. Po podání léku se Atiliovi udělá lépe. Naoko nabízí Marianě, že se s ní rozvede, ale ona nechává rozhodnutí na později. Ignacio si pozve odborníky, ale hladina řeky se zvýší a z dolu Montenegrovým zmizí voda. Ignacio si je jistý, že Ivan řeku odklonil. Varuje ho, aby to už neopakoval. Ivan to nepřizná. Oropo přichází za Yadirou, aby se vzali. Camilo se nakazil a umírá. V agónii volá Yadiru. Oropo vidí, že se s Yadirou milují a domorodým rituálem nezištně přenese nemoc z Camila na sebe. Marcia řekne Ignaciovi, že se Mariana vdala. Josému Ramonovi se podaří uvolnit vstup do dolu. Mariana se mu svěří se svým trápením a přeskočí mezi nimi jiskra. Vtom přichází Ignacio.

119. Ignacio vyčte Marianě, že se vdala za Atilia. Oropo umírá.Yadira a Camilo mají domorodou svatbu. Chachi se vrací domů. Marcia přesvědčuje Ignacia o své lásce. Ignacio řekne Atiliovi, že ho Mariana nikdy nebude mít ráda, protože miluje jeho. Marcia před Lucrecií prohlásí, že když ji Ignacio nebude milovat, že ho radši zabije. Lucrecia se probírá k životu a upozorňuje Isabel na Marciu a prosí ji, aby to nikomu neřekla. Isabel jí nerozumí a pozve k ní Juana Pabla.Atilio si chce přivést terapeuta, aby zdůvodnil, že může chodit. Žárlí na Josého Ramona a varuje ho, že ho zabije, když se bude zajímat o Marianu. Mariana přichází k Lucrecii a ta jí řekne, že její syn je naživu.

120. Lukrecia Marianě prozradí, že její dítě je naživu. Mariana se s tím svěří Isabele a ta jí řekne, že si to taky myslí a že její dítě má Marsia. Atilio vyhrožuje smrtí José Ramónovi, pokud nedá pokoj Marianě. Marcia svede Ignasia, ten ale přesto pořád miluje jen Marianu. Camilo a Yadira se vzali podle pralesního rituálu, teď chtějí mít svatbu také v kostele a na úřadě. Čači se přetvařuje, ale je rozhodnuta překazit jim to. Velitel Aragón polapí Liboria, ten vypoví, že Iván nechal změnit tok řeky. Marsia se snaží podplatit José Ramóna, aby pracoval pro ni, ten odmítá. Na haciendu přijíždí terapeut doktor Soto, který má pomoct Atiliovi, aby začal znova chodit. Velitel Aragón se chystá uvěznit Ivána, tomu se ale podaří obstarat dokument, který ho před vězením ochrání. Mariana řekne Atiliovi, že se s ním chce rozvést. Ignasio a Mariana si znovu vyznají lásku.

121. Liborio se ocitne ve vězení s Manuelem. Ten mu prozradí, že Atilio není invalidní. Liborio přemýšlí, jak tuhle informaci zpeněžit. Ignacio znovu řekne Marcii, že miluje jen Marianu. Marcia zuří a rozhodne se, že Mariana musí zemřít. Na její příkaz Cumache uvolní zábradlí na schodišti. Iván se snaží přimět Isabelu, aby stála na jeho straně. Max a Serchio se přetahují o Rut,ta nakonec oba odmítne. Horníci narazí v Marianině dole na zlatou žílu. María Lola řekne Lukrecii, že vyslechla rozhovor Cumacheho s Marciou, že se chystají někoho zabít…

122. Mariana se opře o povolené zábradlí a při hádce s Marciou spadne ze schodů. Atilio zaslechne její výkřik, vyskočí z kolečkového křesla a zjistí, že může chodit. Iván se snaží přesvědčit Isabelu, aby se stala jeho spojencem, ta ale odmítne. Atilio svolí s Marianiným převozem doKosty Esmeraldy. María Lola vyslechne Marsiin rozhovor s Cumachem o to, že někdo musí zemřít. Svěří se s tím Lukrecii…

123. Mariana je stále v bezvědomí, Juan Pablo pověří Rufinu a Yadiru, aby za žádnou cenu nespouštěly chlapečka z dohledu. Camilo nechá provést genetický rozbor, aby se zjistilo, zda je José Antonio skutečně Marianino dítě. Atilio odjede za Marianou do Kosty Esmeraldy, Iván ho udá a zatkne ho policie. Isabel a Camilo se dozví výsledky rozboru, ale zatím se rozhodnou udržet je v tajnosti. Iván vyhrožuje Marcii, že ji zničí, protože mu odmítá vydat výkupné. Cumache se dozví, že jeho pán je ve vězení. Přijde ho navštívit a Atilio mu dá příkaz, aby odstranil José Ramóna. Chachi je zoufalá, pláče, protože ji nikdo nemá rád…

124. Marcia nechce nechat dítě u Mariany v nemocnici a odjíždí s ním do vesnice. Isabel ji naznačuje, že přijde čas zúčtování. Chachi se sbližuje s José Ramónem. Cumache na něj nastraží past a Josého Ramóna zavalí v dole kamení.Chachi ho najde a horníci zachrání. Chachi se omluví a smíří s Maríou Lolou. Mariana se od Ignacia dozvídá, že zavřeli Atilia.. Isabel řekne pravdu o dítěti Marianě, ta z toho znovu upadne do bezvědomí. Agent Romo oznamuje Ivanovi, že ani on, ani Atilio nemůžou nic vlastnit, a radí mu, aby kasino zapsal na jméno někoho jiného…

125. Isidro uzdraví Josého Ramona. Chachi je šťastná. Carol se spolčí s advokátem proti Ivanovi. Jede do vězení za Atiliem a nakonec se jí podaří promluvit s Liboriem. Ruth se rozhoduje mezi nápadníky Sergiem a Maxem. Lucrecia řekne Marcii, že ví, co všechno provedla. Marcia ji uspí sedativy. Ignacio zůstává u Mariany v nemocnici. Isabel s tetičkou Lupe chtějí Marianě přivézt Josého Antonia. Doufají, že se probere. Pohádají se s Marciou, která jim ho nechce dát. Mariana se zatím skutečně probere a řekne Ignaciovi, že Marciino dítě je ve skutečnosti její.

126. Isabel a tetička Lupe se s Marciou pohádají kvůli malému. Marcia se vyzpovídá Juanovi Pablovi s tím, že on to nesmí prozradit. Carol se dozví od Ivana, že na ni nepřepíše kasino. Podle jejího návodu podstrčí advokát Ivanovi k podpisu prázdný list. Chachi unese malého od Marcii, aby ho Isabel mohla zavézt k Marianě. Mariana se už ale probrala a je propuštěna domů. José Ramon dostane telegram, že jeho matka onemocněla, a musí odjet. Předtím ještě požádá Isabel o Chachinu ruku. Cumache jde za Marciou s tím, že si Atilio ve vězení stěžuje, že o něj nikdo nejeví zájem. Marcia ho vyhodí…

127. Ivan přemluví Cumacheho, aby se postavil na jeho stranu proti Atiliovi. Cumache vypráví Isabel, jak Atilio zabil jejího snoubence Josého Antonia. Chachi se změnila k nepoznání. Odpouští jí Isabel i Mariana. Když se od ní Juan Pablo dozví, že zabila Itzel, řekne jí, aby se šla udat. Chachi zavřou, ale Camilo ji dostane ven, protože se prý Itzel musela nakazit již před jejím příchodem. Mariana pověří Světáka, aby za inženýra vedl důl.Marcia unese malého José Antonia, ale v pralese ji zahlédne María Lola. Camilo zjistí, že Lucrecia dostala sedativa a vypláchne jí žaludek.

128. Mariana a Atilio, který je v agónii, jsou oddáni. Po podání léku se Atiliovi udělá lépe. Naoko nabízí Marianě, že se s ní rozvede, ale ona nechává rozhodnutí na později. Ignacio si pozve odborníky, ale hladina řeky se zvýší a z dolu Montenegrovým zmizí voda. Ignacio si je jistý, že Ivan řeku odklonil. Varuje ho, aby to už neopakoval. Ivan to nepřizná. Oropo přichází za Yadirou, aby se vzali. Camilo se nakazil a umírá. V agónii volá Yadiru. Oropo vidí, že se s Yadirou milují a domorodým rituálem nezištně přenese nemoc z Camila na sebe. Marcia řekne Ignaciovi, že se Mariana vdala. Josému Ramonovi se podaří uvolnit vstup do dolu. Mariana se mu svěří se svým trápením a přeskočí mezi nimi jiskra. Vtom přichází Ignacio.

129. Marcia prchá s malým José Antoniem. María Lola s Isidrem najdou Ignacia a Camilo ho ošetří. Chachi se vzepře Atiliovi, který chce, aby se rozešla s José Ramonem. Dostane telegram a odjíždí za svou láskou. Carol jako svědek podepisuje dokument nastrčený advokátem. Isabel vyčte Atiliovi, že zabil jejího snoubence a zničil jí život. Lucrecia vstane z postele. Atilio vystraší Marciu a vezme jí dítě. Odnese ho Marianě a svěří se jí, že po vždycky toužil jako muž

130. Atilio vyzná Marianě lásku a řekne jí o sobě celou pravdu. Mariana je zděšená a uteče i s dítětem do pralesa. Tam se ji Marcia pokusí zabít, ale Atilio ji včas zachrání. Snaží se ji přesvědčit o svých citech, ale Mariana ho odmítá. Atilio to nedokáže unést a sváže ji v jeskyni, protože ji chce mít jenom pro sebe. Mezitím ji ve vesnici všichni hledají. Ignacio je přesvědčený, že Atilio má v jejím zmizení prsty, ale nemůže to dokázat. Camilo a Yadira plánují svou svatbu v kostele. Cumacheho trápí výčitky svědomí a přichází Atiliovi říct, že už mu nikdy nebude sloužit. Atilio se bojí, že Cumache bude mluvit, a proto se rozhodne jít ho zabít. Cumache mu ale prozradí, že Ignacio je opravdu jeho syn. Ignacio je odhodlaný střetnout se s Atiliem, ale Lucrecia se tomu snaží zabránit. Řekne mu, že Atilio je jeho otec.

131. Lucrecia se bojí, že Ignacio Atilia zabije, a proto se mu přizná, že je to jeho otec. Ignacio je v šoku a nechce tomu uvěřit. Cumacheho trápí výčitky svědomí, a proto Atiliovi prozradí, že Ignacio je jeho syn. Atilio zuří. Cumache jde za Juanem Pablem a vyzpovídá se mu ze všech zločinů, které spáchal. Juan Pablo se ho snaží přimět, aby se udal na policii, ale z toho má Cumache hrůzu a odmítá to. Yadira najde v jeskyni Marianu a pokusí se ji zachránit, ale Atilio uvězní i ji. Ivan přijde požádat Atilia o pomoc a slíbí mu, že mu za to vrátí kasino. Atilio naoko souhlasí, ale mezitím se spřáhne s Carol, aby společně Ivana zničili. Policie neustále pátrá po Marianě, ale bezvýsledně. Atilio se je snaží svést z cesty. Ignacio přichází za Atiliem a chce si s ním promluvit.

132. Policie najde v propasti tělo Vilmy a celá vesnice se chystá na pohřeb. Ignacio si je jistý tím, že Atilio ví, kde je Mariana. Atilio si všechny znepřátelí. Nepohodne se s Isabel, která se ho snaží přesvědčit, aby se usmířil s Ignaciem a napravil svůj život. Isabel se nakonec rozhodne odejít z usedlosti. Spolu s ní odejde i kmotra Lupe a Miguelina. Atilio zůstane úplně sám. Má záchvaty vzteku a neustále vidí v Marianě Elisu. Pokusí se zabít Yadiru, která se snaží chránit Marianu. Cumacheho pořád trápí výčitky svědomí a rozhodne se všem říct, co je Atilio zač a co všechno spáchal. Věří, že tím se jeho svědomí očistí. Ignacio znovu naléhá na Atilia, aby mu řekl, kde je Mariana. Atilio to ale stále odmítá a tvrdí, že o Marianě nic neví.

133. Atilio nachystá past na Ivana, Carol a její pomocníci ho v hotelu zabijí. Okamžitě tam ale přijde policie a všechny je obviní z vraždy. Cumacheho trápí výčitky svědomí a rozhodne se veřejně přiznat ke svým činům. Z kostelní zvonice se přede všemi vyzpovídá ze všech zločinů, které spáchal na příkaz Atilia a Marcii. Lidé jsou rozezlení a pustí se za ním, aby ho lynčovali. Juan Pablo ho také hledá, aby ho přiměl vydat se úřadům. Dav přijde k domu Atilia, a zaútočí na něj. Atiliovi se ale podaří utéct a chce s sebou vzít Marianu. Mezitím ale Marianu a Yadiru najde v jeskyni María Lola. Juan Pablo konečně najde Cumacheho a s hrůzou zjišťuje, že se Cumache v lese oběsil.

134. María Lola přichází říct, že našla Marianu v jeskyni a že je tam s ní také Yadira. Nemohla jim pomoct, protože nedokázala rozvázat provaz. Ignacio a Camilo se jim hned vypraví na pomoc. Ve vsi jsou všichni rozhořčení Atilovými zločiny a vydají se na jeho usedlost. Atilio ale uteče a vezme s sebou i Marianu. Ignacio a Camilo už v jeskyni najdou jenom Yadiru. Ignacio se hned vydává hledat Marianu a Atilia. Podaří se mu je najít a po velkých obtížích Marianu zachrání. Atilio zešílí a uteče do pralesa. Ignacio a Mariana se vrátí domů, kde je všichni radostně vítají. Isidro se snaží v Atiliovi probudit svědomí, ale bezvýsledně. Atilio stále trvá na tom, že se vrátí, aby se pomstil všem svým nepřátelům. Ignacio a Mariana jsou šťastní, že všechno trápení skončilo. Po okolí se ale potuluje Marcia, která je připravená je zničit.

135. Ignacio a Mariana chystají obřad, při kterém chtějí obnovit svůj manželský slib. Po okolí se ale potuluje Marcia, která je odhodlaná všechno překazit. Na usedlost přichází Atilio a chce Ignacia zastřelit. Marcia se před něj ale postaví a zachrání mu život. Sama umírá. Atilio prchá, ale vrací se, aby unesl dítě. Ignacio a Mariana ho pronásledují. Atilio těsně před smrtí lituje všech svých činů a prosí za odpuštění. Potom dobrovolně ukončí svůj život skokem do propasti. Isabel se rozhodne přijmout Angelovu náklonnost. Na usedlost přijíždí i Chachi, která se uzdravila a žije ve šťastném manželství s José Ramónem. Ignacio a Mariana nakonec obnoví svůj manželský slib před Isidrem a zároveň uzavřou církevní sňatek.