RÁNY LÁSKY - HERIDAS DE AMOR

 

 

1.DÍL

Miranda od svých pracovníků dostane růženec k její brzké svatbě. Svěří se jim, že Fabricio už brzy přijede. Fabricio je už v Mexiku a sešel se s Florencií, vyznává jí svou lásku, ale ta ho žádá, aby se na veřejnosti nelíbali. Alejandro volá Daire, že se vrátí, aby se pomstil rodině San Llorente. Ta ho odrazuje, že je to šílenství a že by si měl život užívat a ne otevírat staré rány. Florencia se trápí kvůli své lásce k Fabriciovi a hlavně kvůli utrpení, které způsobí Mirandě, když se za něj provdá. Teta Bertha ji přesvědčuje, aby Fabricia nenechala, i přestože je to snoubenec její sestry. K jejich stolu si přisedne i Renata a Miranda. Miranda vzpomíná na den, kdy se dozvěděla, že Bertha "leze" do postele jejího otce vždycky, když se on trošku víc napije. Když zůstanou samy, vmete jí to do očí naproti Berthiným urážkám. Bertha ji o samotě nazve druhou nejnenáviděnější osobou v jejím životě. Fabricio žádá Alejandra o pomoc, ale Alejandro říká, že není zrovna ten pravý rádce ve věcech lásky. Fabricio se mu přizná, že si nechce vzít Mirandu, ale její sestru. Alejandro se chystá odjet do hlavního města a loučí se s Fabriciem na letišti. Nasedne na vozík, který se téměř srazí s Mirandou.


2. DÍL

Alejandro a Miranda se trošku pohádají kvůli jejich skoro srážce. Alejandro Mirandě říká, že není v nějakém obchodě ale na letišti a že se musí dívat na cestu. Miranda se sejde s Pamelou, aby si vyzkoušela své svatební šaty a je tím velmi dojatá. Rozplývá se nad Fabriciem a říká, že on je mužem jejích snů. Bertha navrhne Césarovi, že udělá všechno proto, aby Miranda byla jeho. Ale on jí odpoví, že ji miluje a že si ji vezme, že si už dlouho přeje, aby byla jeho. A zdůrazní, že její pomoc nepotřebuje. Florencia objeví návrhy svatebních šatů, povídá si s Renatou a svěří se jí, že nechce Mirandě ublížit. Renata se jí ale vysměje, že nemá důvod brát na Mirandu ohledy, neboť je podle ní pokrytecká a zvyklá ihned všeho dosáhnout. Bertha Césarovi prozradí, že Fabricio se neožení s Mirandou a že právě teď je ten pravý čas, aby se s ní sblížil. Florencia si myslí, že ji Fabricio nemiluje, že se s ní chce oženit jen ze soucitu, protože je nemocná. Bertha říká Gonzalovi o Florenciině nemoci. Zůstává jí jen pár měsíců života, protože má nemocné srdce. Alejandro a Miranda se opět setkají, tentokrát na slavnosti dona Gonzala. Miranda k němu odhodlaně vykročí a chce vysvětlení, proč se tam objevil, když se jí do cesty dostane Fabricio. Láskyplně ho obejme. Fabricio se odtáhne a přizná se, že se přijel sice oženit ale ne s ní, nýbrž s její sestrou Florencií, protože ona je ta, kterou miluje.

3. DÍL

Nuria přijde za donem Gonzalem a přinese mu nějaké dokumenty. Gonzalo znepokojeně řekne, že tohle měl na starosti César. César se mu omluví a slíbí, že se to víckrát nebude opakovat. Gonzalo mluví o Nurii jako o velmi svědomité a pracovité ženě, která by při dalších Césarových výpadcích mohla nahradit jeho místo ve firmě. Florencia je stále nervózní z toho, jak pravdu přijme Miranda a také její otec. Bertha jí opakuje, že jí nic nesmí zabránit vzít si Fabricia, dokonce ani otec. Miranda pláče nad rozchodem a prosí Fabricia, aby nebyl konec. On jí ale žádá o pochopení, že miluje její sestru a že se s ní ožení a ať se přestane chovat jako holka. Odejde a Miranda za ním křičí, že není holka, ale že už je žena! Alejandro se objeví na místě, kde byla Miranda a Florencia a přitaká, že je žena, která se ale nehodí pro kluka jako je Fabricio, ale pro muže jako je on a políbí ji. Ona ho odstrčí a vrazí mu facku. César najde Nurii za domem a obviňuje ji, jak se opovážila jít za Gonzalem. Kvůli ní teď před ním vypadá jako hlupák. Nuria se omlouvá a říká, že ho miluje. César ji nařizuje, že už nikdy nesmí dělat nic bez jeho souhlasu a přinutí ji, aby se s nim vyspala. Miranda nasedne na koně a odjede pryč z haciendy, Miranda se vydá za ní a snaží se ji uklidnit. Když se vrací, spatří Fabricia a Florencii v objetí.

4. DÍL

Miranda Florencii obviňuje, že jí ukradla Fabriciovu lásku a že jí jako sestra možná odpustí, ale jako žena nikdy. Florencia ji žádá, aby její city pochopila. Gonzalo představí Alejandra Florencii a Renatě, která později zmizí s Césarem a potají se líbají. Alejandro je později představen i Mirandě jako společník jejího otce. Ta ho žádá, aby odešel z jejich domu dřív, než otci poví, co se mezi nimi stalo. Vyplyne najevo, že Nuria je kmotřenka Berthy, ale ta si nepřeje. nzalo v pracovně vzpomíná, jak nachytal nějakou ženu, když se líbala s jiným mužem, strhne se mezi nimi hádka. Do pracovny vstoupí Bertha a nabízí mu, aby se vzali. Gonzalo ji ale odmítne se slovy, že je stále ženatý s Fernandou a že ji miluje. Miranda a Paloma jdou do nemocnice, aby přispěli na ošetření chudých a Fernanda se jim představí jako doktorka Fernandéz.


5. DÍL

Miranda má pocit jako by Fernandu znala. Ta ji to ale s nervozitou vyvrátí a blahopřeje jí ke svatbě s Fabriciem, o které si přečetla v novinách. Mirandu to rozesmutní a odejde. Paloma Fernandě vysvětlí, že se s Fabriciem právě rozešla. Florencia chce otci říct o svém vztahu s Fabriciem, ale nenajde k tomu dost odvahy. Fabricio se svěřuje Alejandrovi, jak se seznámil s Mirandou a jaké byly jejich plány předtím než se zamiloval do Florencie. Ujišťuje ho, že když sliboval Mirandě lásku, myslel to upřímně. Ale jeho cesta do Evropy a léčení, které tam Florencia podstoupila, je sblížila dohromady. Za Fernandou do nemocnice přijde nějaký chlap a předává jí dokument, ve kterém stojí, že jestli nezaplatí nájemné, odvezou jí nábytek a zařízení nemocnice. Miranda žádá Gonzala, aby Berthě koupil vlastní byt a platil jí nějakou rentu, ale ne ať s nimi žije dál. Gonzalo přikývne. ertha jde se zlostí do stáje a nechá zabít Mirandina koně Chocolata. Miranda vejde do stáje ve chvíli, kdy mu už není pomoci a umírá. Je z toho smutná. Alejandro jde také do nemocnice, kde pracuje Fernanda, aby jí nabídl pomoc. Když se mu Fernanda představí, Alejandro si uvědomí, že právě ona je žena, kterou jeho otec celý život miloval. Fernanda nemůže uvěřit, že on je Alejandro Luque a dojatě mu padne kolem krku.

6. DÍL

Alejandro řekne Fernandě, že jeho otce zabil Gonzalo San Llorente. Chocolate umírá a Miranda nakonec svolí k tomu, aby se dál netrápil. Pláče nad jeho smrtí. Gonzalo Berthe poví, že paní celého jeho majetku bude Miranda a poždádá jí, aby odešla z domu, že jí pronajme byt a dá jí měsíční rentu. Miranda si je jistá tím, že Bertha má něco společného se smrtí Chocolata. Nechápe, jaktože Gabino ani nikdo neslyšel žádný hluk. Bertha řekne Renatě a Florencii, že ji jejich otec požádal, aby odešla bydlet do bytu v Polancu. Ty dvě tomu nemůžou uvěřit. Tomasa prosí Berthu, aby jí prozradila, kde je její neteř. Bertha jí to ale nehodlá nikdy říct. Joel přijde na kliniku a informuje Fernandu, že ji už vystěhovali ze sousedství. Gabino Mirandě přivede bílého koně, který jí posílal Alejandro Luque. Z listu se dozví, že se jmenuje Cacao. Fabriciova matka mu nechce dovolit, aby se dopustil takové zrady a oženil se s Florencií a prosí Césara, aby si s ním promluvil. Miranda přijme od Alejandra koně a řekne mu, ať si nedělá naděje, že ji drahými dary získá. Vyjedou si na projížďku, a když Alejandro odchází, zapomene si telefon. Když zazvoní, Miranda se představí jako jeho snoubenka. Žena na druhé straně zase jako Alejandrova dcera. Když dívka položí, rozesměje se. Ve skutečnosti je jeho sestra. Cacao se ztratí v lese a Alejandro ho jde s Mirandou hledat. Nešťastnou náhodou Miranda spande do bahna, Alejandro se jí snaží pomoct, ale ona ho vtáhne k sobě. Později se jdou vykoupat do řeky. Když se vrátí na haciendu, Bertha Mirandu obviňuje, že se koupala s Alejandrem a že nesmí hanit čest jména San Llorente.


7. DÍL

Alejandro prosí Fernandu, aby se Gonzalo nedověděl o jeho pomoci klinice. Vypráví jí, že jeho otec nezemřel potom, co se ho pokusili zabít, ale že zemřel před deseti měsíci. Miranda najde Fabrizia s Florencií a chce si s ním o samotě promluvit. Vyznává mu lásku a políbí ho. On ji ale prosí, aby na něj zapomněla, protože miluje Florencii. Miranda přijde na kliniku a ptá se po doktorce Fernandéz. Alejandro se diví, že Miranda neví, že Fnanda je ve skutečnosti její matka. Potkají se a on jí oznámí, že kliniku chtějí zrušit, aby zde udělali hotel. Fabriciova matka řekne Gonzalovi, že se Fabricio míní oženit s Florencií a ne s Mirandou. Gonzalo jí svěří, že Florencii nezbývá moc měsíců života a aby se vzali co nejdříve. Bertha to samé svěří Renatě a Mirandě a tvrdí, že brzy zemře. Renata pak řekne Florencii, že Miranda se s její svatbou smířila. Florencia Mirandu s pláčem prosí o odpuštění.

8. díl

Gonzalo a César řeší problémy ohledně firmy a César se mu přizná, že Mirandu vždy miloval. Miranda přijde do podniku a chce otci říct o Fabriciově zradě. Gonzalo ale už vše ví. Miranda se rozpláče. César někomu volá a říká, že chce 25% akcií podniku a že Miranda se stane jeho manželkou. Pamela se od jeptišky dozví, že doktorka Fernandéz neexistuje a že to je ve skutečnosti Mirandina matka Fernanda de Aragón. Gonzalo odmítá přijmout Fabricia jako manžela Florencie, ale chce jejich sňatek uskutečnit co nejdřív kvůli Florencii, které nezbývá moc života. A zapřísahá ho, že se Florencia o své nemoci nikdy nesmí dovědět. Alejandro a Pamela se setkají v baru a on vyzvídá o Mirandě. Bertha je u plastického chirurga a chce se stát novou ženou. Miranda se rozhodne vzít Florencii k odborníkovi, kde ji mají vyšetřit. Fernanda začne pracovat v nemocnici, do které Miranda Florencii přiveze. V nemocnici se potká s Alejandrem, který tam byl doprovodit Fernandu a poví mu, že Florencii dělají nějaká vyšetření a že Fabrizio je v kaváně s jeho Pamelou. Florenciin ošetřující lékař požádá o názor Fernandu, která podle snímků zhodnotí stav pacientky velice špatně. Miranda vejde do ordinace a Fernanda se tak dozví, že se jednalo o snímky její dcery Florencie. Fernanda s pláčem odejde do kaple, kde se za Florencii modlí. Tam za ní přijde Paloma a Fernanda ji prosí, aby tajemství, které se dozvěděla, nikomu neřekla. Gonzalo se pohádá s Berthou, která je vina za bolest, kterou způsobil Fabrizio Mirandě. Protože to byla ona, kdo je dal dohromady. Fernanda přijde za Florencií na pokoj, ale ta ji s křikem vyhodí. Vybaví si vzpomínku, kdy její matka odešla, ale potom si nedovede vysvětlit, proč se chovala tak neurvale. Bertha přijde za Césarem a řeší s nim situaci jeho bratra. Podle ní je nejlepší čas, aby dobyl Mirandino srdce. César ji dovolí se u něj ubytovat a ona vyslechne zkaz ze záznamníku, že se César stal vlastníka 25% akcií podniku San Llorente. Usměje se. Fernanda pláče a nechápe, proč zrovna její dcera je smrtelně nemocná, když chodila odmalička k různým specialistům.


9. díl

César se pokusí políbit Mirandu, ale Alejandro ho odstrčí a řekne mu, ať ho pustí. César mu odpoví, že je to naposled, co se ho dotknul. Tomasa najde Florencii ležet na zemi a vyděšeně křičí na celý dům. Gonzalo zavolá lékaře. Renata nařizuje Erice, aby odešla z domu, aby mohla v klidu žít s Césarem. Florencia si před zrcadlem prohlíží Mirandiny svatební šaty. Miranda se jí svěřuje, že je dostala darem, Florencia souhlasí, že jsou moc krásné a že by v nich chtěla jít na svou vlastní svatbu!! Miranda napřed váhá, ale nakonec jí je daruje. Florencia pak tvrdí Tomase, že kdyby Miranda Fabricia skutečně milovala, nikdy by jí nedala své svatební šaty. Miranda přijde za Palomou do ateliéru a říká ji o šatech. Paloma chce udělat výstavu svých fotografií, ale objeví se problémy, které jí mají výstavu znemožnit. Chce si promluvit s majitelem galerie. Renata se svěřuje své kamarádce, že chodí s Césarem a že by s ním chtěla i žít. Nakonec to svěří i Césarovi, který se netváří zrovna nadšeně.


10. díl

Palomě se snaží nemožnými nařízeními zábranit, aby vystavovala, protože je žena. Florencii všechny přítelkyně odmítnou pozvání na svatbu. Tu to velmi rozlítostní a ptá se proč. Tomasa jí to vysvětluje, že si bere muže, kterého přebrala své sestře. Fabricio říká Alejandrovi, že tento večer chce požádat Florencii o ruku a poždádá ho, aby mu šel za svědka. Alejandro mu zase připomíná, že se s Mirandou dopustil chyby a že Florenciina nemoc ho nutí dělat unáhlené kroky. César telefonuje s Luisem Albertem, říká mu, že Miranda se stane jeho manželkou po dobrém nebo po zlém, ale bude jeho. Fernanda volá Tomase a je zaskočena otázkou, kde byla celá ta léta. Fernanda jí odpoví, že se schovávala před Gonzalem a že s ní potřebuje mluvit. Gonzalo má menší střet s Juliem a připomíná mu, že jen díky němu dnes nežije v bídě. Prohlíželi spolu informace o Alejandrovi a Julio. Když Julio odejde, Gonzalo si pro sebe říká, že mu nedá třetí příležitost, aby zradil jeho a jeho firmu. Do Gonzalovy kanceláře volá Román a oznamuje, že dělníci přestali se stavbou hotelu. Alejandro, který je zrovna v kanceláři se spokojeně usmívá, protože to byl on, kdo je k tomu navedl (je to součást jeho pomsty). Do kanceláře vstoupí Miranda. Když Alejandro odchází podá Mirandě ruku se slovy, že ji rád viděl. Ta mu s ledovou tváří odvětí, že ji mrzí, že nemůže to stejné. Gonzalo řekne Mirandě, že chce, aby převzala vedení firmy. Bertha se probudí po plastické operaci a těší se až jí sundají obvazy, protože chce být krásná, aby mohla získat Alejandrovo srdce. Erika se ptá Césara, proč se líbal s Renatou. Ten ji přesvědčuje, že to byl omyl, že to nic neznamená a že chce jenom ji. Miranda si trochu zoufá a říká Tomase, že by chtěla jako její matka zmizet ode všech. Tomasa ji ale vyvede z omylu – Fernanda to neudělala z vlastní vůle, ale byla to vina Berthy.


11. díl

César se nechce smířit, že jejich matka věnovala snubní prstýnek právě Fabriciovi. Vyčítá jí, že stále myslí na něj a jeho si vůbec nevšímá. Tomasa přizná Mirandě, že než se Fernanda vdala za Gonzala milovala jiného muže. Jediný, kdo ví jeho totožnost, je Bertha. Miranda nechce udělat to stejné, co její matka, ale přestože jí srdce říká, aby odešla s Fabriciem, neudělá to. Fernanda říká Amparo, že ji Fernando nikdy nenechal vysvětlit po pravdě vše, co se událo, ale že ona ho nikdy nepodvedla. Fernanda znovu vzpomíná na chvíli, kdy mluvila s nějakým mužem a Fernando je překvapil (tvrdí, že ho už nemiluje a že chce být s Gonzalo). Koná se civilní svatba Fabricia a Florencie, Miranda trpí a pláče při pohledu na ně. Alejandro jim nechá jako svatební dar zahrát píseň. Miranda během ní odejde, Alejandro ji utěšuje. Políbí se. Pamela se jde projít s Renatou. Říká jí, že se jí Alejandro velmi líbí, pak zahlédnou, jak se líbí s Mirandou. Pamela je vyruší se slovy: „Někdy ti nerozumím, Mirando.“ a odejde. Renata vykřikuje, že je na světě nový pár. Miranda se snaží nějak Pamele vysvětlit, že polibek mezi ní a Alejandrem nebylo nic vážného, ale nehádají se, protože přijde Florencia a Fabricio. Miranda je oba obejme a popřeje jim šťastný život. Amparo a Francisco chtějí zábranit tomu, aby Juan odešel pracovat do Spojených států. Dokonce i Fernanda mu to vymlouvá a nabízí mu, že mu pomůže najít práci doma. Bertha volá Renatě, která je nadšená jejím telefonátem. Bertha jim říká, že je v Mexiku a že se asi už nevrátí. Miranda s ní chce mluvit a vytrhne jí sluchátko z ruky. Žádá Berthu, aby se vrátila, že jim musí něco objasnit, ale ta odmítá. Florencia je šťastná, protože si myslí, že se Bertha brzy vrátí. Fernanda a Tomasa se konečně setkají. Fernanda jí vypráví o nedávném setkání, které měla s Mirandou a Florencií v nemocnici. César požádá Mirandu o ruku, ale ta mu vysvětlí, že u ní nemá žádnou šanci. Požádá ho, aby se jí už nikdy nedotýkal a vyběhne z podniku. Gonzalo radí Alejandrovi, jakým způsobem by se měl pomstít vrahovi svého otce. Miranda to zaslechne a je překvapená, co vše slyší z úst svého otce.


12. díl

Tomasa říká Fernandě, že Betha, Florencia a Renata dělají Mirandě život nesnesitelným a že ji jějí tři dcery nenávidí, protože je opustila. Na to jí Fernanda odvětí, že ji Gonzalo zahnal do úzkých. Mirandě se nelíbí, jaký vztah má její otec s Alejandrem. Nemůže uvěřit tomu, že Gonzalo mluvil o pomstě takovým způsobem, protože ho vždy považovala za dobrého muže. Z Paříže přiletí Alejandrova matka a sestra. Alejandro se z jejich příjezdu velmi těší. Miranda prosí Gonzala, aby nedovolil Florencii a Fabriciovi odjet na líbánky na venkov, protože Florencia potřebuje odbornou lékařskou péči. Oba ví, že jí zbývá málo času a nebylo by dobré, aby se vzdalovala od celé rodiny. César navštíví Berthu a ona mu slíbí, že už brzy odejde z nemocnice a všechno se změní. Řekne jí o svatbě, kterou nabídl Mirandě a že ho odmítla. Znovu zopakuje, že Miranda bude buď s ním nebo s nikým! Bertha má můry z toho, že by se operace nemusela povést. Paloma jde s Mirandou doprovodit Florencii do nemocnice, kde jí mají udělat nějaká vyšetření. Uvidí Alejandra, jak se drží nějaké ženy a ukazuje jim nemocnici. Paloma prohodí, že myslela, že nemá žádný vztah. Miranda se rozčílí a jde pozdravit Alejandra, vynutí si, aby je představili, ale nedoví se, že je to Alejandrova sestra a matka. Alejandrově sestře se Miranda na první pohled líbí a začne žertovat, že by mohla být pro něj tou správnou ženou. Renata omdlí, načež ji odvezou do nemocnice, kde ji navštíví Fernanda. Fernanda zjistí, že Renata je zdrogovaná. Florencia Mirandě svěří, že Renata drogy užívá už nějakou dobu. Florencia pozve Fernandu na svou církvení svatbu, ale napřed se jí omluví, jak se k ní minule chovala. Fabricio požádá Alejandra, aby v den jeho svatby podpořil Mirandu. Daira je přesvědčená, že se Alejandro a Miranda milují, protože to viděla v jejich očích. Renata se snaží přesvědčit Mirandu, aby otci neříkala, že bere drogy. Miranda odmítá a Renata ji nakonec proklíná a doufá, že nikdy nebude šťastná a že za Florenciinu smrt bude moci ona. Gonzalo řekne, že chce Fernandu a všechny, kdo jsou kolem ní, zničit. Alejandro řekne Juanovi, že by mohl pracovat ve stejné nemocnici, kde pracuje Fernanda. Církevní sňatek Florencie a Fabricia se blíží a Miranda trpí, že se pro jejich lásku obětovala. Proč právě ona má dopomoci lásce někoho jiného a nebojovat za tu svojí? Fernanda obdrží výsledky Florenciina vyšetření.


13. díl

Fernanda z výsledků zjistí, že Florencie je těhotná. Pláče, protože Florenciin stav jí nedovoluje dítě donosit a může to jejímu vztahu jen přitížit. Fabriciova matka mu říká, že bude platit za rány, které způsobil Mirandě. Miranda pláče kvůli ztracené lásce a říká, že své sestře na svatbu nepůjde. Zároveň vzpomíná na Fabricia a Alejandra. Říká si, že nikdy nemůže milovat muže jako je právě Alejandro. Fernanda vypráví Benjamínovi o případu Florencie. Ten říká, že Florencii zbývá pět až sedm měsíců života a zároveň mu svěří, že je to její dcera. Carola přiběhne do domu Amparo celá zmlácená a bojí se, aby ji v takovém stavu neviděl Juan. Je smutná z toho, že ji Juan stále vidí jen jako přítelkyni a ne jako ženu, kterou by mohl milovat. Miranda žádá Renatu, aby řekla Bertě, že z žádného důvodu nesmí chybět na svatbě a jestli se jí něco její vinou stane, bude litovat, že se na svatbě neobjevila. Francisco zůstane bez práce, protože podnik, kde pracoval, se dostal do bankrotu. Je zoufalý, protože neví, kde by ve svém věku mohl najít práci. Nastal velký propad na burze a mnohé podniky jsou nuceny zavřít. Fernanda je rozhodnutá jít na Florenciinu svatbu, aby Fabriciovi řekla, že jeho žena je těhotná. Julio řekne Rebece, že prodal své akcie a nechal své děti bez zaopatření.


14. díl

Fernanda řekne Alejandrovi, že Florencie je těhotná. Florencie prosí Mirandu o odpuštění, ta jí odpoví, že si jen přeje, aby byla s Fabriciem šťastná. Fernanda tvrdí že je připravená setkat se tváří v tvář Gonzalovi. Kromě toho Rebece řekne, že to byl on, kdo zabil muže, kterého milovala. Nuria řekne Césarovi, že je těhotná. Ten ji nutí jít na potrat, přijde Julio a vyhodí Césara. Potom ale obrátí a dělá jí naděje, že se vezmou a postarají se o své dítě. Bertě přinesou náhrdelník, který navrhl sám Alejandro Luque a který je jediným svého druhu na světě. Fernanda řekne Fabriciovi o Florenciině těhotenství a že jí zbývá jen pár týdnů života. Francisco oznámí rodině, že je propuštěný, ale že v žádném případě to tak nenechá. Gonzalo mluví s Benjaminem a chce po něm, aby vyhodil Fernandu z nemocnice. On mu odpoví, že to v žádném případě není možné, neboť Fernanda je vynikající lékařka. Bertha vyhrožuje Césarovi, že jestli míní odjet ze země, ona ho udá. Florencia představuje svému otci doktorku Fernandéz. Fernanda a Gonzalo se znovu setkávají. V té chvíli se objeví Bertha a všechny tím překvapí.


15. díl

Fernanda si Gonzalovi stěžuje, že ji nechal odejít jako tu nejhorší ze všech a on jí zakáže, aby se přiblížila k jeho dcerám. Fernanda řekne Bertě, že ji musí vysvětlit, co udělala jejím dcerám a proč Gonzalovi neřekla, že Renata bere drogy. Miranda říká Fabriciovi, že ji nikdy nepožádal o odpuštění, ale ona si přeje, aby její sestra byla šťastná, ale on nešťastný. Bertha přemýšlí o tom, že Fernanda bude velice litovat toho, že se vrátila zpátky. Florencia a Fabricio se berou. Miranda při tom pohledu trpí a vzpomíná na to, jak ji Fabricio požádal o ruku. Fernanda Gonzala upozorní, že mu už nedovolí, aby jí zavřel dveře před jejich dcerami, že už trpěla osmnáct let. Řekne mu, že Florencie je těhotná. Miranda blahopřeje Florencii a obě pláčou, když přeje Fabriciovi, omdlí v jeho náručí.
Amparo, Francisco a Juan jdou zastavit nějaké své věci, aby získali alespoň nějaké peníze. Alejandro skoro políbí Mirandu, ale Bertha ho vyruší. Bertha řekne Mirandě o svém zájmu o Alejandra. Miranda se tomu směje a řekne, že se jí to nikdy nepodaří. Bertha pochybuje o tom, že by byl Alfredo mrtvý a pije zoufale jednu skleničku za druhou. Gonzalo požádá Césara, aby se vrátil zpět do kanceláře. Daira slibuje Fernandě, že svoje dcery znovu získá. Fernanda jí řekne, že Florencie svou nemoc zdědila po Alfredovi.Alejandro je překvapený a ptá se, jestli je Florencie jeho sestra.


16. díl

Fernanda říká Alejandrovi, že nemůže říct, kdo je pravým otcem Florencie, že tohle může způsobit jeho smrt. Amparo si zoufá kvůli ekonomickým problémům, zaslechne ji Juan a rozhodne se, že bude nejlepší, když odjede pracovat do Států, aniž by to někomu oznámil. Bertha si utahuje z Mirandy, když ji žádá, aby poblahopřála novomanželům a nemá ani trochu soucitu, když jí říká, že si její sestra bere muže jejích snů. Bertha pomlouvá před Renatou Fernandu. Říká jí, že doktorka Fernandézová se zajímá o jejího otce a že je chce všechny odstranit z cesty. Gonzalo si stěžuje Rebece, že Fernandě dovolila, aby se zůčastnila svatby a požaduje, aby zjistila, kdo stojí za Fernandou, protože chce, aby zmizela z jejich života. Florencia nabídne Gonzalovi, aby se dal dohromady s Berthou. Žádá ho, aby se s její tetou oženil a když to udělá, už nikdy ho nebude žádat o něco dalšího. César říká Fabriciovi, že dům, kde bydlí jeho matka, je jeho a že se do něj nastěhuje až se ožení s Mirandou. Kromě toho ho upozorní, že kdyby nebyl jeho bratr, zbavil by se ho. Gonzalo vyhrožuje Fernandě, že tu nesmí být až se vrátí Florencie. Fernandu mu řekne, že přese všechno zůstane lékařkou své dcery. Raulito se chce stát jedním z členem z bandy únosců, aby pomohl své rodině. Carola mu ale řekne, že tohle není ten nejlepší způsob, jak pomoct. Fabricio slibuje Mirandě, že se brzy vrátí, ať na něj počká. Renata upozorňuje Fernandu, že ji nechce ve své blízkosti ani její rodiny.

17. díl

Miranda řekne Pamele, že je jí doktorka Fernandéz velmi sympatická a že by se chtěla dovědět více o svém životě. Gonzalo Renatě zablokuje kreditní karty a řekne jí, že je to naposled, co si vzala drogu a že se zapíše na léčení. Rebeca se ptá Fernandy, kdo je její ochránce, Fernanda si uvědomí, že ji poslal Gonzalo. Fernanda se obává, že by se Gonzalo mohl dovědět, že jejím ochráncem je Alejandro. Gonzalo prosí Mirandu o odpuštění, že po ní chtěl, aby nechala Florencii volnou cestu k Fabriciovi. Alejandro myslí na to, že Florencii slíbil, že zajistí, aby Miranda byla od Fabricia co nejdál. A aby toho dosáhl, ožení se s ní. Gonzalo obviňuje Berthu, že jeho dcerám řekla o Fernandině zradě, že tohle náleželo jenom jemu. Bertha ho požádá, aby mu mohla dokázat svou oddanost a políbí ho. Miranda se Berthy ptá, jestli Gonzalovi řekla, že milovala stejného muže jako její matka a že kvůli jejím intrikám se rozešli, stejně jako to udělala s Florencií a s ní. Bertha jí překvapeně řekne, že muž, o kterém mluví, je mrtvý. Tomasa se ptá Gonzala, co se stane teď po návratu Fernandy. Také ho ujišťuje, že Fernanda ho vždy milovala. César řekne Mirandě, že podniku San Llorente Inversiones hrozí bankrot a že za to může Alejandro kvůli investicím, které udělal. Bertha se snaží dostat na svou stranu zaměstnance haciendy a mluví špatně o Mirandě. Pamela a Tomasa Fernandě doporučí, aby Mirandě řekla pravdu.


18. díl

Fernanda řekne Rebece, že Gonzalo se pomstí jejímu synovi a jí, aby ho viděla trpět. Bertha se ptá Tomasy, odkdy se vídá s Fernandou. Miranda se cítí na dně kvůli tolika problémům a řekne Pamele, že se bude zajímat o to, co se stalo mezi Berthou, její matkou a tím mužem. Miranda vyčítá Alejandrovi, že se příliš zajímá o Florencii. Rebeca vypráví Gonzalovi, že Fernanda je přesvědčená pomstít se jí a jejímu synovi. Gonzalo to odmítá, ale vzpomene si na okamžik, kdy vyhrožovala smrtí Fabricia. Bertha a César se milostně zblíží. Alejandro a Miranda se líbají, když přijde Gonzalo a uvidí je. Miranda říká otci, že jestli ji chce dosadit do vedení podniku jen proto, aby byla dál od Fabricia, že toho nedocílí, protože ona ho bude vždy milovat. Miranda telefonuje s Césarem, aby ho požádala o pomoc při kontrole účetnictví v podniku. Bertha řekne Tomase, že během jednoho týdne bude moci vidět svou vnučku, ale na oplátku žádá, aby před Mirandou zatajila, že ona a Fernanda byly zamilovaný do stejného muže. Vyhrožuje jí, že jestli to neudělá, postará se o to, aby její vnučka ztratila dítě, které čeká. Z tohoto důvodu Tomasa souhlasí. Fernanda a Alejandro se snaží přesvědčit otce Santiaga, aby Mirandě neříkal pravdu. V tom okamžiku Miranda přijde. Florencia řekne Fabriciovi, že čeká děťátko, ale on jí odpoví, že se nenarodí.


19. díl

Florencia řekne Fabriciovi, aby netajil, že stále miluje Mirandu, ale že ona bude mít to dítě s ním nebo bez něj. Miranda chce po otci Santiagovi vysvětlení, ale on jí ho neposkytne. Gonzalo se ptá Julia, kdo udělal určité investice. Julilo to neví, začnou se prát. Gonzalovi oznámí, že Florencie a Fabricio se už vrátili, protože se Florencie dozvěděla, že je těhotná. Miranda je tou zprávou zaskočená. Miranda chce po Césarovi kopii smlouvy, kterou má Alejandro s jejím otcem. Gonzalo se ptá Alejandra, jestli si myslí, že je schopný dobýt jeho dceru. Kromě toho mu řekne, že Miranda může po jeho boku změnit svůj život. Alejandro ale myslí na to, že Miranda je tím, přes koho může zaútočit na Gonzala. Bertha si pořídí velmi divokého psa, jmenuje se Lucas. Miranda najde chyby v papírech společnosti, ptá se Césara, kdo je za to odpovědný a on všechnu vinu svalí na dona Julia. César lže stále Nurii a přetváří se, že má zájem o dítě, které čekají. To všechno pro to, aby získal důvěrnou informaci o podniku. Juliovi děti vyžadují po Gonzalovi své výdělky. On jim řekne, že v tomto momentu to není možné a vyhodí je. Alejandro chce po Berthe náhrdelník, který měla na svatbě Florencie, Bertha ho políbí a Miranda to zahlédne. Gonzalo požádá Fernandu o rozvod, ona žádost roztrhá. Gonzalo řekne, že rozvod není jediným způsobem, jak se od ní odpoutat. Fernanda mu odpoví, že když ji zabije, budou ho tížit už dvě vraždy.


20. díl

Gonzalo řekne Fernandě, že ji miloval více než svůj život a vášnivě ji políbí. Pak jí řekne, že do konce života nezaplatí za to, co jí udělal. César pomlouvá Gonzala před syny Julia s cílem potopit Julia. Bertha přikáže psu, aby zaútočil na Mirandu. Bertha mluví špatně o Fernandě před Alejandrem, snaží se mu vnutit myšlenku, že se Fernanda pletla mezi jeho rodiče. César obere Rebecu o všechno a střetne se s Juliem. Daira řekne Alejandrovi, aby před Mirandou neskrýval svou lásku, on jí odpoví, že se chce jedině pomstít a Miranda je součástí jeho plánu. Gonzalo vidí, jak Miranda trpí kvůli Fabriciovi. Miranda ho ujišťuje, že když nebude její Fabricio, nebude ženou jiného, tím méně Alejandra. Miranda si myslí, že jediný způsob, jak pomoci Gonzalovo podniku je hypotéka na haciendu. Alejandro si říká, že nemůže zamilovat do Mirandy, protože by to mohlo zničit jeho plány. César si vzpomene, že Fernanda je jeho kmotra a teď se vrátila jako doktorka Fernandéz. Gonzala zatknou za podvod, Alejandro varuje, že je to mezi bakéři velký skandál. Bertha přijde za Dairou, aby objasnila, co řekla spolu s Fernandou ohledně Alfreda. Daira se Berthy ptá, jestli Alejandrovi už řekla, že to byla ona, kdo se pletl mezi jeho matku a Alfreda.

 

 21. DÍL

Renata jde spolu s Lizanií navštívit otce Santiaga a dozví se, že Miranda přispívá na charitu. Bertha řekne Daiře, že nemá ráda, když jí vyhrožují a že jí nepřísluší, aby viděla její změnu. Gonzalo je ve vězení, policie nechce připustit kauci. Alejandro mu řekne, že všichni jeho společníci jsou proti němu. Lizania se potká s Raúlem a ptá se ho, proč způsobil to napadení a dá mu svojí vizitku. Miranda se snaží pomoci svému otci. César celou situaci zhodnotí slovy, že by měli zůstat na straně Gonzala a ne Alejandra. Alejandro nabídne Mirandě svou pomoc, ale ta ji odmítne se slovy, že ji nepotřebuje. Alejandro řekne Mirandě, že byla podána žaloba proti jeho otci. Vyruší je Daniel a Ángel, synové Julia. Stěžuje si pak Juliovi, ale jemu se udělá špatně a odvezou ho do nemocnice. César jde do nemocnice za Fernandou a řekne jí, že on nezapomněl její tvář a že si pamatuje,. že je jeho kmotra. Ptá se ho, jak ji našel. César předstírá, že ji po letech vidí rád. Fernanda řekne Césarovi, že Gonzalo byl za vším a zabraňoval ji cokoliv dělat a zároveň ji požádá, aby se o tom nedověděly její dcery. Kromě toho mu řekne, že podezřívá i Berthu. César ji oznámí, že Gonzala zatkli. Sansón řekne Raúlovi, že přepadnou jednu banku a ten, kdo odmítne, že zemře.Rebeca si povídá s Mirandou o tom, že Julio prodal své akcie Investment Marketing Business. Alejandro je tím překvapen. Nuria oznámí Mirandě, že zmrazili všechny účty podniku stejně jako účty osobní. Fernanda řekne Rebece a Alejandrovi, že Julio je na tom dost špatně. Gonzalo si nepřeje, aby ho Miranda navštívila. Chce, aby vše nechala v rukou advokátů a Alejandra, kterému věří ze všech nejvíc. Alejandro svěří Fernandě, že to byl on, kdo koupil akcie prostřednictvím jedné společnosti. Fernandu zajímá, co s těmi akciemi chce udělat. Alejandro jí řekne, že zničit Gonzala. Gonzalo požádá Mirandu, aby ohlídala všechen majetek, který mají v domě a ve firmě. Také ji požádá, aby důvěřovala Alejandrovi. Když se Florencia doví, že jsou v bankrotu a její otec je zavřený, omdlí. Nuria dá Césarovi klíče, aby mohl nahlédnout do účtů podniku. Advokát Gonzala mu řekne, že za všechny podvody může César.


22. DÍL

Fabricio nabídne své peníze, aby pomohl rodině San Llorente, Miranda mu děkuje. Daira odevzdá Alejandrovi náhrdelník, který měla na sobě Bertha. Alejandro chce zjistit, jestli má také původní návrhy jeho otce. Florencia řekne Mirandě, že ji Fabricio nemiluje, protože stále miluje ji a požádá ji, aby přísahala, že bude s Fabriciem mluvit jen o tom nejdůležitějším. Miranda má v úmyslu požádat o pomoc Alejandra, když mu otec věří a ona mu musí začít věřit také. Ale když ho hledá, Alejandro řekne, že Florencia ho zajímá více než si představoval. Ángel volá Rebece. Ta mu řekne, že jeho otec je na tom velice špatně. Ale on a jeho bratr myslí pouze na peníze, myslí si, že nastala jejich šance, když je otec na tom špatně. Alejandrovi se zdá sen o Mirandě, jak k němu přijde a mluví o lásce. Ale místo jeho jména volá Fabricia. Alejandro se probudí a je přesvědčený, že Miranda si s ním nebude zahrávat. Renata nadává Mirandě, že pomáhá a chudým a že otci se určitě nebude líbit, jakou částkou jim měsíčně posílá. Florencia řekne Alejandrovi, jak Fabricio reagoval po tom, co se dověděl, že čeká dítě. Alejandro jí poradí a usmíří je. Advokát Gonzala mu řekne, že ministerstvo poslalo příkaz k předvolání. Gonzalo řekne Rebece, že to byl César, kdo udělal podvod, ale ještě nemají na něj důkazy. Gonzalo ji poprosí, aby na svého syna připravila léčku, ona odmítá. Alejandro požádá Fabricia, aby neubližoval ani Florencii ani Mirandě. On mu odpoví, aby mu nedával lekce o lásce a zeptá se ho, proč se tolik zajímá o tyto ženy. Román, který vyšetřuje Fernandu a hledá něco o Gonzalovi, přijde za Césarem, který od něj chce informaci o Fernandě. Podplatí ho. Miranda řekne svým sestrám a Bertě, že musí odejít z haciendy, Renata je proti. Alejandro jim nabídne svou pomoc a Bertha ji přijme.


23. DÍL

Fabricio a César se perou. Fabricio Césara zmení, když mu řekne, že získal naprosto všechno, jenom ne Mirandu. Gonzalo požádá Berthu, aby nedovolila, aby jeho dcery zůstaly ve městě. Berthu nejvíce trápí říct mu, že Renata silně prožívá promluvy a Florencia je na tom špatně se zdravým. Alejandro oznamuje Gonzalovi, že jeho známý od vlády mu nemůže pomoci a že bude převezen do věznice. Fabricio je rozhodnutý po tom až Florencia zemře, oženit se s Mirandou, jinak mu Gonzalo nedovolí být v blízkosti jeho dcery. Fabricio se ptá Rebeky, kdo je ten muž, kterého měl zabít Gonzalo. Florencia se chová špatně k Fernandě, Bertha se jí vysmívá a ujišťuje ji, že nedovolí, aby se přiblížila k dcerám ani ke Gonzalovi. Fernanda informuje Mirandu, že Florencia svoje dítě není schopná donosit. Renata jde se svými přítelkyněmi nakupovat. Véronica jí do tašky potají strčí několik věcí z butiku a oni obviní Renatu z krádeže. V okamžiku kdy ji chtějí odvést k výslechu, přijde Miranda a zaplatí dluh.


24. DÍL

Miranda zaslechne, jak Fabricio říká Florencii, že ji miluje. Cítí se sama a rozběhne se za Alejandrem. Lizania a Raúl společně snídají, jsou hlídači z nařízení Sansóna. Miranda se prochází s Alejandrem a zeptá se ho, jaký je jeho zájem o Berthu. On ji ujišťuje, že Bertha má pouze něco, co mu patří a že mu to musí vrátit. Bertha blahopřeje Véronice, jak dobře zvládla to s Renatou v obchodě, později to Renatě vyčítá a nazve ji také zlodějkou. Miranda tvrdí Alejandrovi, že miluje Fabricia, on jí odpoví, že je to jenom posedlost. Políbí se a Bertha je uvidí. Daira je šťastná, když se dozví, že Alejandro je zamilovaný do Mirandy. Alejandro se přizná Fernandě, že je zamilovaný do její dcery. Ona mu pak oznámí, že Julio měl mozkovou mrtvici. César chce po Románovi, aby ho informoval, kdo chrání Fernandu. Miranda cítí, že všechno je proti ní. Fernanda jí eřkne, že by darovala život, aby nemusela trpět. Bertha hledá otce Santiaga a předstírá, že chce přispět na charitu. Santiago se rozzuří, když si uvědomí, o co jí ve skutečnosti jde a obviní ji, že opustila svou sestru Sofíu, aby ji později zabila. Vězeň, kterého přezdívají „Magnát“ přijde ke Gonzalovi, aby mu řekl, že mu může zaplatit za ochranu, protože uvnitř věznice je někdo, kdo ho chce zabít.


25. DÍL

Bertha se obviněním od otce Santiaga brání a říká, že to nebyla ona, kdo zabil Alejandrovu matku, ale ví, kdo to ve skutečnosti byl. Alejandro si je jistý, že do podvodu musí být zapletený ještě někdo jiný než Julio. Pamela a Miranda se potkají s Lulú, která se prořekne a poví jim, že Alejandro zachránil staroušky z kliniky v Tabascu. Miranda se chce dovědět, proč ji doktorka Fernandéz tuto informaci zatajila. Renata před Berthou otevře kabelku, ze které vypadnou šperky. Když to Renata uvidí, omdlí. Když se Miranda zeptá, co se stalo, Bertha lže a tvrdí, že je to kvůli dietě. Alejandro zjistí, že Bertha získala náhrdelník i návrhy jeho otce. César vydírá Gonzala, aby mu povolil oženit se s Mirandou nebo řekne jeho dcerám, co před lety udělal s Fernandou. Alejandro nabídne Mirandě manželství. Ta to odmítne, ale zůstanou zasnoubení. Gonzalo dojde k závěru, že César je spojený s Fernandou, aby ho zničil a že už může věřit jen Alejandrovi. Lizania se svěří Daiře, že je zamilovaná do chudého chlapce. Fabricia nezastaví Berthiny výhružky a ujišťuje ji, že se o Florencii postará.


26. DÍL

César přijde za Mirandou, když si povídá s Alejandrem. Ten je nechá o samotě, ale César se rozčílí, protože před jeho příchodem se líbali. Miranda Césarovi vysvětluje, že je s Alejandrem zasnoubená. Rebeca vyhrožuje Fernandě, že jejím dcerám řekne celou pravdu. Fernanda ji odvětí tím, že jestli to udělá, ona také promluví a řekne Césarovi a Fabriciovi, že jejich otec není mrtvý. Raúl chce odejít od zločinců, ale Sansón mu dá jasně najevo, že to není možné. Gonzalo se svěří Alejandrovi, že zabil jednoho muže, ale že toho nelituje, protože to byl bídák a kromě toho ho ujišťuje, že neexistují důkazy. Alejandro je nepříčetný, když si vyslechne, jak se Gonzalo vyjadřoval o jeho otci, zatímco mu zaplatí ochranu uvnitř věznice. Vicente oznámí Mirandě, že se podnik řítí ke dnu a že nikdo nechce pomoci jejímu otci. Alejandro řekne Daiře, že potom co vyslechl Gonzala je rozhodnutý dovést svou pomstu přese všechno do konce, i kdyby měl ztratit Mirandinu lásku. Bertha ubližuje stále Renatě, především když jí řekne, že Fernanda přijde na haciendu, neboť se Miranda rozhodla, že právě ona bude kardioložkou jejich sestry. Alejandro řekne Mirandě, že Césarovi nedovolí, aby se k ní přiblížil. Také jí informuje, že právě on je zodpovědný za podvod ve firmě. Miranda mu nevěří a Césarovi stoprocentně věří.

27. DÍL

Gonzalo řekne Fernandě, že díky vztahu, který má s Césarem, ho má teď ve svých rukách. Žádá od ní, aby si všechno dobře rozmyslela, protože jestli se něco Florencii stane, zabije ji. César objeví jméno společnosti, která koupila akcie podniku. Fernanda se ukryje v domě Amparo a Francisca. Miranda rozebírá s Pamelou Alejandra. Pamela se jí ptá, jestli ho miluje a Miranda odpoví ano, aniž by věděla, že je Alejandro poslouchá. Alejandro chce, aby ho Miranda spolu s doktorkou Fernandéz doprovodila na haciendu.
Julio se probere z komatu a ptá se po svých dětech. Román se ocitne v domě Amparito, ta ho představí, jak Franciscovi tak Fernandě. Leonardo, který je také uvězněný, vypráví Gonzalovi svůj příběh. Řekne mu, že na něj ušili boudu. Gozalo mu odpoví, že na něj také a že jakmile se dostane ven, pomstí se. Leonardo ho upozorní, že ho jen tak brzy nepropustí. Miranda se ptá Alejandra, proč se tak změnil. Ten si vzpomene na Gonzalova slova, kterými urazil jeho otce. Raúl řekne Lizanii, že by bylo lepší, aby s jejich vztahem nepokračovali, protože každý pochází z jiné vrstvy. Miranda řekne o svém vztahu s Alejandrem Fernandě. Ta ji ujistí, že ji Alejandro určitě udělá šťastnou. César zavolá finančnímu poradci Alejandra, který mu řekne, že akcie nejsou na prodej a ať mu už znovu nevolá.


28. DÍL

Fabricio se střetne s Berthou, která po něm chce, aby Mirandě nepomáhal. Alejandro se pohádá s Lizanií kvůli tomu, že vzala do domu zloděje. Daira se za Raúla přimluví. César žádá po své matce, aby mu řekla jméno Fernandina milence, ale ona mu říká, že ho neví. Miranda zařídí schůzi s několika společníky podniku. Přijde Nuria a oznámí Mirandě, že telefonuje majitel oněch prodaných akcií a chce, aby schůze byla rozpuštěna, protože je nelegální, když tam není ten hlavní. Francisco kritizuje svou sestru za to, že se vídá s Románem. César slibuje Fernandě, že Gonzalovi nedovolí, aby jí dále ubližoval. Fernanda nechce, aby se dozvěděl o jejich schůzkách. Tomasa prosí Berthu, aby jí dovolila vidět svou vnučku. Bertha jí řekne, že to umožní až jí prozradí, kde je pistole, kterou schovala Naty. Daira a Lizania jdou do sousedství. Fransisco si myslí, že Daira přišla jen pro to, aby zakázala jeho synovi vídat se s Lizaniou. Román informuje Césara, že Fernanda zná Alejandra Luqueho. César začne Alejandra podezřívat, že právě on je ochráncem Fernandy. Miranda, Fernanda a Alejandro přijedou společně na haciendu. Bertha Alejandra téměř políbí na ústa, Mirandu to rozčílí a ptá se Alejandra, co je to to, co má Bertha. Alejandro se brání odpovědi a požádá ji, aby ho nechala s Berthou na chvíli o samotě.

29. DÍL

Rebeca chce po Juliovi, aby pomohl Césarovi, protože se mu chce Gonzalo pomstít. Julio odpoví. Fernanda řekne Renatě a Florencii, že má tři děti a že je vdaná. Alejandro řekne Lucianovi, že dny San Llorente Inversiones jsou už sečtené. Fabricio nabídne Mirandě všechnu svou pomoc a obejme ji, když pláče. Florencia je uvidí a přitíží se jí. Vicente navštíví Gonzala, aby ho informoval, že se už objevil tajný majitel akcií a že podle způsobu, jakým se chová ke společníkům, to nebude nikdo milý. Miranda se setká s dělníky a říká jim, že jim nemůže prozatím zvednout platy. Všichni ji vyhrožují výpovědí. Tomasa vypráví Bertě, že nikdy neviděla svou vnučku, protože jí Bertha vyhrožuje, že řekne Florencii celou pravdu, když Bertě neřekne, kde by mohla najít Naty. Alejandro Alejandro využívá toho, že Miranda není ve městě a nařizuje Lucianovi, aby svolal všechny společníky do jedné restaurace. Bertha tvrdí Césarovi, že si nepamatuje jméno Fernandina milence. Florencia se střetne s Mirandou, křičí na ni, že je to její vina, že není šťastná. Florencia se skácí bolestí a Miranda křičí o pomoc. Vicente řekne Gonzalovi, že už brzy ho pustí z vězení, ale že bude zatčená Miranda, protože je oficiálně v čele vedení podniku.

30. DÍL

Alejandro se setká v jednom baru s Lucianem. Najednou se tam objeví velice krásná žena, Brittany, řekne mu, že mají mezi sebou něco nevyřešeného a že tuhle noc jí neuteče. César slibuje Mirandě, že se pokusí promluvit si se syny Julia, aby odvolali žalobu proti Gonzalovi. Renata se přizná Mirandě, že ukradla šperky své tetě. Fabricio řekne Fernandě, že je velice smutný, protože Florencia nemůže donosit jejich dítě, že umře dřív než se dítě narodí. Florencia vše slyší. Miranda mluví s Fernandou o tom, že se cítí špatně kvůli všem problémům. Fernanda ji utěšuje slovy, že to určitě překoná, protože je silná. César chce po Románovi, aby zjistil víc informací o Fernandě. Bertha se ptá Césara, kolik si vydělal na podvodu v San Llorente Inversiones a žádá po něm polovinu všeho. Florencia si stěžuje Fabriciovi, že se s ní oženil jenom z lítosti, i když věděl, že stále miluje Mirandu. Fabricio jí řekne, že to objetí bylo jen pro to, aby ji utěšil, Florencii se udělá špatně. Raúl řekne Franciscovi, že se nepřestane s Lizanií vídat i kdyby se mu to nelíbilo. Synové Julia ho jdou navšívit, což ho potěší. Pak se chovají špatně k Juanovi a snaží se ho zastrašit, ale on je odkáže do patřičných mezí. Alejandro nechává Mirandě zahrát serenádu. Renata to řekne své sestře a Miranda nadšeně sejde dolů a je překvapená pohledem na Berthu, jak líbá Alejandra.


31. DÍL

Miranda řekne Renatě, že ta serenáda byla pro Berthu a že si to určitě nevymyslela. Renata ji brání. Leonardo se dozví, že chtěli zabít Gonzala, že poslali peníza více vězňům, aby byla větší šance ho zabít. Bertha pozve Alejandra na projížďku na koni. Alejandro se snaží Mirandě vysvětlit, jak to bylo s tou serenádou, ale Miranda ho odmítá poslouchat. V tu chvíli se tam objeví César, obejme Mirandu a Alejandro začne žárlit. César řekne, že už mají všechno připravené, aby se mohli vrátit do Ciudad de México. Fernanda řekne Florencii pravdu, že jí zbývá málo času, ale že udělá všechno pro to, aby se její děťátko mohlo narodit. Alejandro se snaží přesvědčit Mirandu, že se Gonzalovi nebude líbit, když přijde do věznice v doprovodu Césara. Miranda se ptá Alejandra se zeptá Alejandra, jestli to, co mu dluží Bertha mu patří. Řekne jí pravdu, že se jedná o návrhy šperků. Miranda ujišťuje Renatu, že není kleptomanka a že se pokusí zjistit, co se stalo v butiku a se šperky jejich tety. Juan řekne Amparito a Franciscovi, že odjíždí do Tabasca, protože ho Fernanda požádala, aby se staral o nemocné. Gonzalo je šťastný, když za ním přijede Fernanda, ale zároveň překvapený, když v pozadí vidí Césara s cynickým úsměvem na tváři.

32. DÍL

Gonzalo prosí Mirandu, aby všechnu svou důvěru nevkládala do Césara. Alejandro řekne Lucianovi, že počká několik dní a promluví si s Mirandou o nabídce na koupi haciendy. Luis Alberto radí Césarovi, aby zachránil podnik, protože tak může dobýt Mirandu. César telefonuje Lucianovi, aby se domluvili na večeři v golgovém klubu. Miranda se středne s Berthou, chce po ní vysvětlení kvůli tomu, co řekli pracovníci haciendy. Přijde Alejandro a zakřičí, aby Berthu pustila, ta upadne do bezvědomí. Renata se smiluje nad Juanem, ale ten ji pošle pryč. César tvrdí Juliovým synům, že když mu nepomůžou, Gonzalo se může postavit proti nim a mohli by se dostat za mříže. Florencia omlouvá před Juanem svou sestru, poděkuje mu, že si dělá starosti o její zdraví. Chytne ho za ruku, když přijde Fabricio, který se začne chovat žárlivě. Tomasa vysvětluje Juanovi celou pravdu ohledně Fernandy. Diana vyčítá Alejandrovi jeho sblížení s Berthou. Utvrzuje ho v tom, že se nevzdá dokud nedosáhne toho, co nebyla schopna získat u Alfreda. Otec Santiago řekne Mirandě, že Alfredova manželka Sofía byla velkou přítelkyní Fernandy. Miranda se ptá, proč Gonzalo nezná rodinu Alejandra, když byla Fernanda taková přítelkyně Sofíi. Miranda chce, aby jí Bertha vysvětlila, jaký vztah byl mezi Fernandou, Alfredem, Sofíou a ní.

33. DÍL

Bertha Mirandě poradí, ať mrtvé nechá v klidu odpočívat a že jí nepříšluší plést se do toho, co se stalo mezi Fernandou, Alfredem, Sofíou a ní. Miranda slibuje, že najde Alfredovy návrhy šperků. Juan říká Tomase, že ačkoli se mu Renata moc líbí, ví, že by se nikdy nezapletla s mužem jako je on. Erica se hádá s Verónicou, že měla milostné pletky s Fabriciem. Luciano upozorňuje Alejandra, že v den, kdy se rozhodne oženit, bude muset uzavřít předmanželskou smlouvu, protože v opačném případě by všechno padlo do rukou Dairy a Lizanie. Julio řekne Fernandě, že Gonzalo měl něco s Berthou ještě předtím než se oženil s ní. Alejandro řekne Gonzalovi, že se chce oženit s Mirandou co nejdřív. Přijde Vicente a oznamuje, že Bustamantovi se rozhodli stáhnout žalobu, kterou proti němu podali. Miranda si je jistá, že ze žádného důvodu neprodá podnik svého otce. Vicente informuje Gonzala a Alejandra, že jestli synové Julia žalobu stáhnou, mohl by odejít na kauci. Fernanda nemůže uvěřit tomu, že soudí Gonzala, když ji zradil spolu s její sestrou. Všichni zůstanou jako opaření, když Vicente oficiálně prohlašuje Mirandu za prezidentku San Llorente Inversiones na základě souhlasu vedení. Bertha vyhrožuje otci Santiagovi, že se vrátí, aby kostel zavřela. Otec se rozzuří.


34. DÍL

Véronica se sejde s Fabriciem, líbají se a zahlédne je Juan. Bertha řekne Santiagovi, že by se ani nemusela přičinit o to, aby ho poslali jako misionáře do Afriky. Santiago jí odpoví, že si je stoprocentně jistý, že zabila svou sestru Sofíu. Fabricio prosí Juana, aby Florencii nic neříkal. Juan říká, že to neudělá, protože taková událost by ho mohla zabít. Renata zaslechne, jak Juan říká Fernandě, že pošle léky, které dala Bertha Florencii, aby je zkontrolovala. Vicente upozorňuje Mirandu, že ostatní investoři a zaměstnanci se nemusí dozvědět, že byla jmenovaná jako prezidentka San Llorente Inversiones, protože by ji mohli poslat do vězení jako komplice Gonzala. César se dozví, že Miranda byla jmenována prezidentkou společnosti. Řekne, že teď více než jindy musí udělat všechno pro to, aby se s ní oženil. Lizania pčijde na haciendu v doprovodu Raúla. Renatu to urazí a vyhodí ho. Miranda se ptá Alejandra, jaktože její matka a Bertha znali jeho rodinu a proč Gonzalo ne. Alejandro ujišťuje Mirandu, že jeho otec neznal Gonzala, protože sblížení s Fernandou a Berthou se týkalo pouze klenotnictví. Rebeca řekne Juliovi, že se o něj jeho synové vůbec nebáli, když byl na pokraji smrti. Miranda odmítne peníze, které jí Alejandro nabídne a říká, že pro ni láska není obchodní smlouva. Fabricio vyčítá Florencii, že koketovala s Juanem. Florencia se mu snaží vysvětlit, že se ale strachovala o své dítě. Fernanda řekne Berthě, že už ví, že byla milenkou Gonzala než se vzali. Bertha ji odpoví, že s tím vztahem pokračovala ještě po jejich svatbě. Fernanda řekne, že jen doufá, že Gonzalo vyjde z vězení a řekne celou pravdu. Santiago navštíví Alejandra a chce po něm vysvětlení ohledně jeho vztahu s Berthou.


35. DÍL

Miranda navštíví Julia v domě Rebeky, aby mu řekla, co se stalo na schůzi. Požádá ho o pomoc, ale Julio řekne, že rozpustí společnost s Gonzalem. Alejandro se trochu urazí, když se ho strýc Santiago vyptává ohledně Berthy. Santiago ho upozorní, že ho Bertha velice zajímá. Fernanda přemýšlí o tom, že všechno špatné, co jí Bertha udělala je proto, že nedokáže snést, aby jiná žena byla šťastná. Santiago prosí Alejandra, aby zapomněl na pomstu Gonzalovi, ale on odmítá a říká, že musí zaplatit za utrpení jeho otce. Bertha řekne Fernandě, že Miranda už odhlalila, že muž, kterého obě milovali byl Alfredo Luque a že to byl Santiago, kdo to prozradil. Fernanda se sejde s Mirandou, aby jí řekla, že ona je její matka. Neví ale jak jí to má říct. Juan a Renata se znovu pohádají, ale oba k sobě cítí sympatie. Florencia řekne Tomase, že jestliže ona nebude šťastná nedovolí, aby Miranda byla. Miranda oznámí Vicentovi, že si veme na haciendu hypotéku a se získanými penězi koupí akcie od Julia. Požádá ho ale aby to neříkal Gonzalovi. Raúl slíbí Juanovi, že Sansóna udá. Luciano se setká s Césarem a Luisem Albertem. Řekne jim, že své akcie neprodá nýbrž má v úmyslu koupit další od ostatních společníků. Miranda najde stejný růženec, který darovali jí. Ptá se Fernandy, kde ten růženec získala, odpoví, že jí ho dali v den její svatby.


36. DÍL

Miranda odmítá Fernandu vyslechnout. Přijde Alejandro a prosí ji, aby dala matce šanci. Miranda se na Alejandra naštve, že jí zatajoval pravdu. César nabídne Lucianovi, aby koupil jeho část akcií. Ten to přijme. Miranda požádá Berthu, aby si promluvily o Fernandě de Aragón. Daniel a Ángel se sejdou s Césarem, aby mu dali najevo svou podřízenost a že ho vždy budou poslouchat. César si je už jistý, že je má ve svých rukou. Bertha se snaží Mirandu přesvědčit, že Fernanda odešla, protože život, jež jí nabízel Gonzalo, byl pro ni příliš nudný. Alejandro říká Fernandě, že když se Miranda dozví, že Florencia není její sestra, bude ji nenávidět. Fabricio vyhodí Véronicu ze svého pokoje, ona na něj křičí, že si s ní zahrávat nebude. Miranda není spokojená s tím, co jí řekla Bertha. Chce odhalit úplnou pravdu okolo své matky. Fernanda a Alejandro prosí Pamelu, aby Mirandě neříkala, že znala pravdu, protože by tak odepsala jejich přátelství a oni ji potřebují blízko Mirandy.


37. DÍL

Gonzalo odmítá přijmout, že za svůj odchod vděčí Césarovi. Miranda mu pak řekne, že už ví, kdo je ve skutečnosti doktorka Fernandéz. Tomasa říká Fabriciovi, že Miranda se musí dovědět, že nemají už žádné peníze. Bertha říká Alejandrovi, že Miranda se na něj zlobí kvůli jeho lži a radí mu, aby ji nechal nějaký čas v klidu. Alejandro požádá Luciana, aby se začal tvářit jako nejlepší kamarád Césara a tím můžou získat mnoho informací. Gonzalo požádá Mirandu, aby nemluvila s Fernandou dokud nevyjde z vězení. César ujišťuje Gonzala, že proti němu nenajdou žádné důkazy. „Magnát“ se loučí se svými přáteli z věznice a říká Gonzalovi, že se brzy setkají venku. Daniel a Ángel přijdou do domu Rebeky přesvědčit Julia, aby se vrátil do jejich domu. Renata políbí Juana, on ji polibek opětuje, ale potom řekne, že jeho snoubenka líbá lépe. Santiago nemůže Alejandrovi říct vše, co ví, protože mu to bylo řečeno při svaté zpovědi. Fabricio se ptá Miranda, zda ho stále miluje. Miranda se slzami v očích není schopná odpovědět. Rebeca je indiskrétní a prozradí Bertě, že Florencie není dcerou Gonzala.

38. DÍL

Fabricio řekne Mirandě, že už si sňatkem s Florencií není tak jistý a přísahá jí, že obnoví jejich lásku. Alejandro roztrhá Mirandin obraz. Říká Daiře, že je zmatený, protože nechce Mirandě ublížit. Alejandro se snaží, aby jeho strýc pochopil, proč se chce Gonzalovi pomstít. Santiago mu řekne, jaké problémy má s kostelem. Juan upozorní Mirandu, že Florenciin stav se stále zhoršuje. Bertha volá do Německa, aby se poptala po lékařích, které tam navštěvovala Florencia a dozví se, že ještě někdo po tom pátrá. Florencia urazí Mirandu tím, že jí řekne, že už ví o plánu, který má s Fabriciem a že vždy věděli, že zemře a také s tím počítali. Nuria ozamuje Bertě, že její cesta do Evropy je už připravená. Alejandro řekne Daiře, že pochybuje o tom, že by Bertha stála za vším, co se stalo Santiagovi. Fabricio a Florencia se zase hádají. Říká mu, že se Miranda určitě postará o její dítě až zemře. Sansón řekne Franciscovi, že Raúl je členem jeho gangu. Florencia je zoufalá, říká Alejandrovi, že Miranda a Fabricio se stále milují. Alejandro reaguje zuřivě.

39. DÍL

Miranda říká Fabriciovi, že ho už nemiluje. Alejandro oznamuje Fernandě, že odejde na haciendu, protože Florencia už ví, že zemře a kromě toho Miranda a Fabricio jsou zase spolu. Fabricio je čím dál víc zmatený a připravuje si kufr, aby odešel na La Quintu. Florencia ho chce zastavit a omdlí. Fernanda říká Alejandrovi, že nevěděla nic o tom, co se stalo Santiagovi a je si jistá, že za tím je Bertha. Miranda žádá Fabricia, aby už nemluvil o své lásce k ní a že se spojí jen z důvodu spravování haciendy. Alejandro dá Lucianovi instrukce, aby zaplatil Gonzalovu kauci. Pamela se setká s Lucianem a pocítí něco zvláštního mezi nimi. Lizania pochopí, že už nemůže s Raúlem chodit kvůli jejich různému společenskému postavení. Renata řekne Florencii, že je Berthina cesta je velice zvláštní a že jí zajímá, kam to ve skutečnosti jede. Gabino a jeho manželka přivezou Naty před Mirandu a řekne: „Fernanda, znám tajemství Cocolvosh.“ Miranda se setká s Alejandrem a znovu mu vyčítá, že před ní tajil, že Fernanda je její matka. Florencia je šťastná, když říká Alejandrovi, že Fabricio a Miranda se společně postarají o její dítě až zemře. Kromě toho mu tvrdí, že se ti dva stále milují.

 

 40. DÍL

Alejandro se vrhne na Fabricia a téměř ho uhodí. Ale v tu chvíli přijde Miranda a vyhodí ho z haciendy. Renata a Florencia se snaží donutit Mirandu, aby se provdala za Alejandra, protože on je může zachránit od bankrotu. Gonzalo se vrátí do své kanceláře. Nuria a Vicente se na něj lítostivě dívají, ale on si udrží tvář a je rozhodnutý znovu získat svou prestiž a odhalit Césara. Santiago vezme Fernandu k Leonardovi, aby si s ním promluvila o Andreiině nemoci. Alejandro řekne Juanovi, že Florencia je jeho sestra. Zaslechne to Verónica. Leonardo řekne Fernandě, že zná Gonzala, protože ho poznal ve vězení. Florencia si myslí, že je zamilovaná do Alejandra. Lizania a Alejandro zaslechnou toto děsivé přiznání. Lizania je slovy Florencie zaskočena a požádá Alejandra, aby se vrátili do Itálie. Verónica vydírá Fabricia, že když se s ní přestane vídat, řekne Florencii, že Alejandro je její bratr. Vicente volá Mirandě a oznamuje ji, že Gonzalo je už na svobodě že César zaplatil kauci. Rebeca vyhodí Daniela ze svého domu. César přesvědčuje Julia, aby společně čelili Gonzalovi, obejmou se. Přijde Gonzalo a zachová se nepříčetně.

 

41. DÍL Gonzalo Césara udeří a upozorní Julia, že viníci za jeho uvěznění za to zaplatí. Miranda vyhodí Alejandra z haciendy, protože se k ní chová jako k malé holce. César nabídne Juliovi, aby se spojili a vytvořili nový podnik a tím potopili Gonzala. Alejandro říká Daiře, že se na nějaký čas vzdálí od Florencie a že si myslí, že poté co Florencia zemře, Miranda a Fabricio se vezmou. Renatě se podaří dostat se do Berthina počítače a zjistí, že cestovala po několika městech Německa. Miranda řekne Pamele, že ji Fabricio políbil a že si při tom uvědomila, že ho už nemiluje. Raúl je připravený odejít z domu, když přijde Alejandro a zjistí, že Raúl je bývalý přítel jeho sestry Lizanie.Pamela řekne Mirandě o své schůzce s Lucianem Sartorim. Miranda si hned myslí, že se Luciano k Pamele přiblížil jenom kvůli oněm akciím, aby získal nějaké informace. Gonzalo požádá Fernandu, aby odjela do Mexika. Ona mu řekne, že Mirandě vyzradí, že Alfreda zabil on. Fernanda vyčítá Gonzalovi, že spolu s Berthou na ni připravili past, aby si mohli vše nechat a zůstat s jejími dcerami. Alejandro je u Fernandy v domě, když na dveře zaklepe Gonzalo. Když přijde Fernanda ptá se Alejandra, co skrývá. Miranda děkuje Césarovi za to, co udělal pro jejího otce. Setkají se v jeho pokoji a tam jí řekne, že Gonzalo zabil milence Fernandy. Miranda omdlí a César řekne, že nakonec stejně bude jeho.


42. DÍL

Miranda řekne Césarovi, že je neuvěřitelné, jak se ve svém otci spletla. César to komentuje slovy, že ještě chybí víc věcí a dodá, že Gonzalo zavřel před Fernandou všechny dveře. Raúl odejde z domu. Alejandro řekne Fernandě, že dříve nebo později Gonzalo všechno ztratí. V té chvíli si Miranda uvědomí, co je její otec zač. Florencia řekne Fabriciovi, že mu nedovolí kazit život a že si myslí, že je zamilovaná do jiného muže a to do Alejandra Luqueho. Miranda potvrdí, že její otec chtěl, aby vyhodili Fernandu z nemocnice. César poprosí Mirandu, aby u něj přespala. Ona souhlasí. Alejandro řekne Lucianovi, že César zaplatil kauci, aby tak dobyl Mirandu. Renata řekne Juanovi, že pro něj jsou muži něco jako použité kapesníčky – použiješ je a odhodíš. Juan přesně naopak ženy respektuje, snaží se jim pomáhat a milovat. Miranda cítí, že se k ní César chová jinak. Ne tak jako Alejandro, který jí lže. Renata chce po Bertě, aby jí řekla, kde je. Alejandro chce mluvit s Mirandou, ale César ho přesvědčuje, že spí a že ji nehodlá budit. Alejandro se o tom přesvědčí a je naštvaný, že César už dostal Mirandu na svojí stranu. Alejandro řekne Lucianovi, že se sejde s výborem a že dá svoje akcie do prodeje, protože jestli Miranda chce hrát špinavou hru, tak ji bude mít.


43. DÍL

Lizania se snaží sblížit se s Florencií a ujišťuje ji, že ji má ráda stejně jako Alejandra, jako sourozence. César a Luis Alberto odstraní všechny usvědčující důkazy, aby mohli osvobodit Julia. César své známé žádá, aby pošpinili jméno Gonzala San Llorente a aby byl zneškodněn ve finančním světě. Alejandro se hádá s Gonzalem, protože mu řekl, že se s ním nespojí, neboť podnik je těsně před krachem. Miranda vyhledá Fernandu, aby jí objasnila všechno, co se stalo ohledně Gonzala. Alejandro ukončí svoje partnerství s Gonzalem a ten po něm zase chce, aby se vzdálil od jeho dcery. Miranda vysvětluje Fernandě, co všechno se od Césara dozvěděla a že nikdy Alejadnrovi neodpustí, že jí neřekl pravdu. Gonzalo pozná Luciana a vysmívá se mu kvůli jeho mládí. Miranda řekne Pamele, že jestli její otec potvrdí všechno, co řekla Fernanda, vyjde s pravdou ven přede všemi. Tomasa svěří Mirandě, že nikdo nemůže Fernandu vyhodit z domu, protože je její. Gonzalo je rozčilený, protože žádná banka mu nechce pomoci. Alejandro požádá Luciana, aby se stal přítelem a komplicem Césara. Miranda se postaví před svého otce a chce, aby jí řekl jméno muže, kterého zabil a co měl být milencem Fernandy.


44. DÍL

Miranda otci vyčítá, že jí po celé ty roky lhal. Alejandro říká Lucianovi, že se César před Mirandou přetvařuje, že chce pomoct společnosti, ale ve skutečnosti ji pomalu ničí. Leonardo se spojí s rodinou. Několik zaměstnanců se snaží dostat na haciendu, aby ji vykradli. Miranda svého otce vyslýchá, protože se chce dozvědět více o muži, kterého zabil. Gonzalo ji upozorní, že svědomí má čisté. Raúl jde na policii udat Sansóna, ale zatknou ho jako komplice. Miranda celá zoufalá volá Alejandrovi, myslí si, že on je jediný, kdo jí může pomoci a ochránit. César telefonuje s Berthou a řekne jí, že jestli se brzy neobjeví, nechá si všechen zisk. Renata se svěří Erice, že neví, co k Juanovi cítí. Erica jí poradí, aby mu důvěřovala.

45. DÍL

César se snaží docílit toho, aby Alejandro pochyboval o Mirandině věrnosti, ale ona mu chce sama vysvětlit, co se ve skutečnosti stalo.Alejandro vypráví Mirandě, jak se setkal s Fernandou a proč jí nikdy neřekl, že ví, že je to její matka. Rebeca vyhledá Gonzala, aby ho upozornila, že nemůže dělat nic proti Fernandě, protože si je téměř jistá, že jejím ochráncem je Alejandro Luque. Gonzalo řekne Rebece, že bude bojovat, aby všichni zaplatili za to, co mu udělali. Rebeca prozradí Gonzalovi, že Julio a César se chtějí spojit, aby vytvořili vlastní společnost. Fernanda řekne Mirandě, že vždy Gonzala milovala a myslela si, že si s ním vše vyjasní. Luis Alberto poradí Césarovi, aby vyšel Alejandrovi vstříc a snažil se vymazat vše, co se na haciendě stalo, protože tak bude za dobře s Mirandou. Julio vysvětluje svým synům plán prodeje jejich akcií a rozdělení majetku jeho matky. César se snaží být v Lizaniích očích za oběť, aby se k ní mohl přiblížit a políbit ji. César má v úmyslu využít ji v pomstě proti Alejandrovi. Gonzalo řekne Fernandě, že ví, že Alejandro Luque je její ochránce. Také se jí zeptá, jaký vztah spolu mají.


46. DÍL

Fernanda ujišťuje Gonzala, že to jediné, co ji spojuje s Alejandrem je přátelství, které měla s jeho matkou. Gonzalo řekne Fernandě, že se může vrátit do domu, protože on se odstěhuje do domu Polanca. Alejandro se svěří Daiře, že pohled na zničeného Gonzala ho nědělá tak šťastným, jak myslel. Ona mu radí, aby poslouchal své srdce. Fernanda se do domu odmítá vrátit, protože už to není její domov. Florencie řekne Fabriciovi, že by chtěla jet do Miami koupit nějaké oblečky pro miminko. César si snaží získat Fabricia, rezervuje mu hotel v Miami a dokonce mu půjčí i peníze. Fabricio mu na to skočí a velmi mu děkuje. Gonzalo Leonarda peřsvědčuje, že už Fernandu nemiluje. Alejandro se rozhodne vzdát se své pomsty a zapomenout na vše z lásky k Mirandě. Nesnese pocit vidět ji takhle trpět kvůli Gonzalovi. Miranda řekne Alejandrovi, že nechápe, jak mohl být její otec schopný takových strašných věcí a že zjistila, že muž, kterého zabil její otec, byl Alfredo Luque. Renata se Juanovi svěří, že se nikdy nemilovala s mužem. Milují se spolu.


47. DÍL

Miranda prosí Gonzala, aby se vrátil zpět do domu. Gonzalo to přijímá pod podmínkou, že Miranda svým sestrám neřekne nic o Fernandě. Gonzalo své dceři také zakáže, aby v domě přijímala Alejandra. Miranda to přijímá. Raúl se ptá Sansóna ohledně přepadení banky, ale ve skutečnosti je to léčka, kterou mu připravil s policií. Sansón pochybuje o Raúlovi a Carole. César svým přítelkyním představí Luciana a jedna pozná, že je to společník Alejandra. Miranda říká Alejandrovi, že ji nemůže navštěvovat u ní doma, protože to nařídil Gonzalo. Znovu se objeví Bertha a Gonzalo po ní chce, aby mu konečně řekla jméno Fernandina milence. Bertha ho ujišťuje, že ho neví. Sansónova banda se snaží unést Alejandra. Miranda to zaslechne a vykřikne, když uslyší výstřel. Miranda najde Alejandra. Nemá těžká zranění, protože se těm únoscům postavil a podařilo se mu vzít jim pistoli. Juan a Renata na sebe stále myslí. Tomasa Berthě vyhrožuje, že všechno řekne Gonzalovi a Mirandě. Bertha jí řekne, že to ona způsobila nehodu, kde zemřeli její děti a kromě toho její vnučka Nuria čeká Césarovo dítě. Bertha nařídí Lucasovi, aby zaútočil na Tomasu. Pes na ni skočí a Tomasa spadne ze schodů.

48. DÍL

Tomasa po pádu ze schodů zemře, ale ještě stihne říci Gonzalovi, který tam přijde, že také vystřelila pistole. Gonzalo řekne Bertě a Charovi, že budou vyslýcháni. Bertha se domlouvá s Charem, aby oba řekli to stejné. Luciano se snaží přesvědčit Césara, že nenávidí Alejandra. César mu nabídne, aby se spojili a mohli ho zničit. Luciano oznamuje Alejandrovi, že koupí la Quintu. Ten ho požádá, aby ji nechal napsat na jeho jméno, že ji potom darují Florencii a Fabriciovi. Fernanda upozorňuje Rebeku, že se Florencia za žádných okolností nesmí dozvědět, že není dcerou Gonzala. Ale neví, že Rebeca to už řekla Bertě. Fernanda věří, že Bertha je zapletená do Tomasiny smrti. Alejandro zas tvrdí, že není žádný důvod si to myslet, protože jenom blázen by mohl udělat něco takového. Gonzalo se snaží opět sblížit s Renatou, ale ta ho odmítne. Miranda řekne Pamele o svém podezření vůči Bertě, která se právě vrátila z cesty a Tomasa zemřela při podivné nehodě. Juan řekne Fernandě, že se chce oženit s Renatou. Raúl řekne Carole, že zaslechl, jak Alejandro povídá Fernandě, že ho Chaquiras a Romeo unesli. Rozhodnou se jít na policii a oznámit to.


49. DÍL

Renata se svěří Bertě, že je zamilovaná do jednoho chudáka. Bertě se zalíbí myšlenka, že by se její neteř provdala za nějakého chudáka a rozhodí tak ideální život Gonzala. Alejandro se střetne se Sansónem, když se snaží přivést Carolu. Sansón všem vyhrožuje. Bertha se ptá Chara, co všechno našel. Charo jí lže a řekne, že existují nějaké Tomasiny soukromé papíry. Alejandro všem oznamuje, že už našli jeho auto a policie začne s vyšetřováním. Véronica se podrobí zkouškám na HIV. Miranda jde na notářství, aby vrátila místo prezidenta společnosti San Llorente Inversiones svému otci. Berha vyhledá Gonzala, aby mu nabídla obchod. Franciscovi se nezamlouvá Juanův nápad oženit se s Renatou, ale nakonec řekne, že mu se vším pomůže. Bertha oznámí Luisovi Albertovi, že odchází pracovat s Césarem a že ho chce jako osobního asistenta. Leonardo odmítne být manželem Andrey a je připravený říct jí své pravé jméno. Alejandro hledá Gonzala, aby ho požádal o Mirandinu ruku. Ten mu řekne, že se nikdy neožení s jeho dcerou. Miranda to zaslechne a ptá se otce, proč se nemohou vzít.

50. DÍL

Alejandro přizná Gonzalovi, že ho chtěl zničit. Bertha řekne Mirandě, že bude pracovat v podniku. Juan a Renata plánují svou svatbu. Juan řekne Renatě, že jí po svatbě toho nemůže moci nabídnout. Renata se svěří Erice, že Juana miluje, přestože je chudý. Alejandro řekne Gonzalovi, že se s Mirandou ožení a osobně mu přinese pozvánku. Miranda přijímá Alejandrovu nabídku stát se jeho ženou, ale chce skromnou svatbu. Sansón vyslechne, jak Fernanda říká Renatě, že je její dcera a že Alejandro je synem Alfreda Luqueho a že se přišel pomstít Gonzalovi. Sansón si myslí, že by z toho mohl mít nějaký užitek. Leonardo jde s Andreou na hřbitov, ale ona z toho místa nemá dobrý pocit. Gonzalo souhlasí, aby Bertha pracovala, ale s pomocí Nurie. César se dozví, že Pamela chodí s Lucianem Sartorim. Vedoucí banky se sejde s Berthou, aby si promluvili o účtu, který nechala zřídit na jméno Santiaga Buenavetury. Upozorní ji, že Alejandro Luque se o to zajímá. Don Julio definitivně končí veškeré obchody s Gonzalem. César přede všemi změní své chování a snaží se získat Mirandu. Luis Alberto vyzná Nurii lásku, ona ho ale odmítne a poděkuje mu za jeho pomoc. Daira vykládá Pamele a Mirandě karty. Objeví se Gonzalo a urazí se.

51. DÍL

Daira vykládá karty a řekne, že se uskuteční svatba, která bude plná slz a hádek. Ale ujišťuje Mirandu, že to nebude ta její. Amparito přinese svatební šaty pro Renatu, které získala v Languinille. Gonzalo žádá Alejandra, aby odešel z jeho domu. Miranda ho prosí o odpuštění za chování svého otce a slibuje mu, že za něj provdá. Bertha vyhrožuje Fermínovu, že musí říct, že otec Buenaventura nechal zřídit ten účet v bance. Fermín informuje Berthu, že suma ta suma v bance zvýšila dluh. Bertha má v úmyslu zakázat Santiagovi, aby mu dal peníze. Luis Alberto říká Césarovi, že jestli se Nuria dozví, že ji podvedl, zničí ho. César mu říká, ať nedoufá, že ten okamžik přijde.Miranda říká Pamele, že se nikdy nevdá za Alejandra z vypočítavosti. Alejandro řekne Daiře, že jeho svatba s Mirandou bude úžasná. Renata se znovu setká se svým otcem, řekne mu, že navždy odchází z domu. Alejandro si myslí, že Bertha má peníze, aby mohla koupit akcie, protože prodala návrhy šperků jeho otce. Lizania se miluje s Césarem. Říká mu, že mu pomůže, aniž by jí zajímala reakce Alejandra. Gonzalo se střetne s Berthou. Říká mu, že děti Rebeky jsou zároveň i Juliovi a že jedna z jeho dcer není jeho, ale jiného muže. Renata všechno zaslechne. Renata pláče, protože si myslí, že to ona není dcerou Gonzala. Bertha řekne, že by to mohla být Miranda.

52. DÍL

Renata říká Bertě, že miluje Juana a že za něj provdá. Luciano informuje Alejandra, že už je majitelem těch patnácti procent akcií San Llorente a už jenom chybí koupit ty Julia Bustamanteho. Luciano nabídne Juliovi odpovídající částku za jeho akcie. Bertha se setká s Césarem a chce, aby jí pomohl skoupit Juliovy akcie. Juan přivede Renatu do sousedství, objeví se tam také Verónica a Erica. Alejandro a Luciano se sejdou s vedoucím banky. Přijde Miranda s Pamelou a jsou překvapeny tím, že ti dva jsou přátelé. Renata pláče zděšením, když uvidí svatební šaty, které jí koupila Amparito. Renata řekne, že se vdá za Juana a vytáhne ho ze špíny. Zaslechne to Amparito a říká, že už jí nedovolí, aby pomlouvala její rodinu. Vedoucí banky celou situaci zachrání a namluví Mirandě, že Alejandro a Luciano se spolu neznají. Gonzalo vyhledá Rebecu, aby jí vyčetl, že mu lhala ohledně dětí Julia a chce, aby mu řekla celou pravdu. Renata a Juan jsou oddáni během velmi skromného obřadu. Daira si uvědomí, že Lizania na něco přišla, rozhodne se to zjistit. Charo říká otci, jak to bylo s Tomasou a jakou lež Bertha chtěla, aby řekl policii. Amparo a Francisca uráží Renatino opovržení, ale neřeknou nic, protože Juan je se svou manželkou velmi šťastný. Bertha se rozhodne prodat návrhy šperků Alfreda Luqueho, aby mohla koupit akcie firmy San Llorente. Objeví dopis psaný Alfredem.


53. DÍL

Bertha je šťastná, že našla notářsky ověřený dopis, ve kterém rozděluje svůj majetek. Je si jistá, že takhle má Alejandra ve svých rukou. Alejandro začne žárlit, když uslyší Mirandu, jak se baví s Fabriciem. Charo nechá Santiagovi obálku od Tomasy. César navrhne Juliovi, aby svoje akcie prodal Lucianu Sartorimu. Bertha volá Alejandrovi, aby mu řekla, že má návrhy jeho otce. Domluví se, že se uvidí druhý den. Verónica daruje Renatě klíče od svého auta jako výhru z jejich sázky a bez zábran řekne Juanovi celou pravdu. Doktor Escalante říká Gonzalovi, že Florencia svou nemoc musela zdědit. Gonzalo je rozčilený a žádá test DNA. Bertha si stěžuje otci Santiagovi, že Alejandrovi řekl o bankovním účtu. Santiago se jí zeptá, jestli ho také zabije, jako to udělala s Tomasou. Juan se Renaty s křikem ptá, jestli si ho vzala jen z vypočítavosti. César pozve Mirandu do kina. Přijde Alejandro a udělá žárlivou scénu a křičí, aby Mirandu pustil. César řekne, že ho měli v úmyslu také pozvat.


54. DÍL

Alejandro Césara zuřivě vyhodí, ale Miranda zasáhne na jeho obranu. Santiago řekne Bertě, že má důkazy, že zabila Tomasu. Má je schované na bezpečném místě, pro případ, že by se mu něco stalo. Alejandro se s Mirandou velmi pohádá. Zeptá se Césara, co to má být za hru. Ten mu říká, že by spolu měli vycházet dobře, neboť jsou věci, které je spojují. Bertha řekne Santiagovi, že účet v bance byl založen velice uváženě a také mu vyhrožuje, že to oznámí biskupství, jestli si nepromluví s Alejandrem a nepřesvědčí ho, aby nechal pátrání kolem toho bankovního účtu. Juan řekne Renatě, že od této chvíle je jejich manželství jen fraška. Přede všemi se budou chovat jako šťastný pár, ale když budou o samotě nechce, aby se k němu přibližovala. Pamela informuje Mirandu, že César prodal la Quintu Lucianovi Sartorimu. Luciano řekne Alejandrovi, že vyjednávání s Juliem je připraveno. Ten ho požádá, aby převedl akcie na jméno Mirandy. Gonzalo hledá Fernandu, aby se dozvěděl, zda muž, se kterým ji tenkrát našel, je otec Florencie. Bertha se snaží Mirandu přesvědčit, že Fernanda je lhářka, protože jí nikdy neřekla úplnou pravdu a zároveň jí prozradí, že Florencia není dcerou Gonzala. Bertha děkuje Alejandrovi, že souhlasil, aby se sešli, a řekne mu, že nechce peníze kvůli návrhům, ale že chce jeho.


55. DÍL

Lizania a César se spolu znovu milují. César řekne, že nemá žádné peníze, protože ho Gonzalo vyhodil, aniž by mu dal nějaké odstupné. Lizania mu slíbí, že požádá Alejandra o peníze ze svého děditství. Renata si vzpomene, že Juan nemluvil s jejím otcem a poprosí ho, aby ho šel navštívit. Miranda řekne Pamele, že ačkoliv ji Alejandro ujistil, že jeho otec brzy zemřel a že určitě nebyl milencem Fernandy, má pochybnosti o Alejandrově vztahu s Florencií. Bertha Alejandra požádá, aby si její nabídku rozmyslel. Lizania řekne Césarovi, že Alejandro dříve nebyl tak tvrdý. Změnila ho smrt jeho otce a začal myslet jen na pomstu. Amparo a Renata se střetnou, Renata ji téměř uhodí, v tu chvíli přijde Fernanda a vykřikne, aby to nedělala. Alejandro řekne Mirandě o Berthině návrhu vrátit mu návrhy výměnou za to, že se s ní ožení. Fernanda pozve Renatu na kafe do jejího domu. Ona to přijme už jenom proto, aby mohla na chvíli změnit prostředí. César přiměje Lizanii, aby mu vyprávěla o Alejandrově úmyslu se mstít. Ona mu řekne všechno, co se stalo s Alfredem a také mu prozradí plány, jak chce zničit Gonzala. Renata říká Fernandě, že nenávidí svou matku, protože kvůli ní se stalo spousty špatných věcí. Miranda a Pamela se snaží v Berthině pokoji najít návrhy šperků. Lizania se pohádá s Dairou a Alejandrem. Nakonec je žádá o svou část dědictví, která jí přísluší.


56. DÍL

Alejandro požádá Luciana, aby najmul detektiva, který by po celý čas měl sledovat Lizanii. Charo předá Mirandě desky s návrhy, ale ty jsou prázdné. Renata chce po Juanovi vysvětlení, proč nepřišel spát domů. On jí odpoví, že to není její starost a že může odejít, kdy se mu zachce. Fermín hledá otce Santiaga, aby mu řekl vše o bankovním účtu, který Bertha založila na jeho jméno. Sansón skoro zaútočí na Renatu, ale přijde César a zmlátí ho. Gonzalo mluví s tiskem a ujišťuje je, že získá zpět své jméno a prestiž. Alejandro, Miranda a Pamela hledají dokumenty po celém bytě Berthy. Florencia je znepokojená, protože jsou všichni v jejím pokoji. César najme Sansóna jako svého řidiče. Sansón mu řekne, že zná celou historii Fernandy a jejích dcer. Alejandro a Miranda začnou pochybovat o Berthině cestě po Evropě. Gonzalo je velmi znepokojený kvůli Lucianovi. Řekne mu, že ví, že Alejandro Luque je majitelem určitých akcií a že odhalí jeho hru. Alejandro oznámí Fernandě, že Miranda už ví, že Florencia není dcerou Gonzala. Gonzalo požádá Vicenteho, aby odjel do Anglie prověřit všechny účty. Fabricio vyhledá Fernandu, aby jí řekl, že výsledky Florenciina vyšetření jsou dobré. Renata vejde do Gonzalovi kanceláře a řekne mu, že se vdala. Gonzalo se jí ptá, s kým. Přijde Juan a křičí, aby ji pustil, že se provdala za něj.


57. DÍL

Gonzalo ponižuje Juana. Řekne mu, že jestli se s Renatou oženil kvůli tomu, aby získal peníze, je na omylu. Renata otci řekne, že si přišla sbalit svoje věci. Gonzalo jí zakáže cokoliv si sbalit a má to být Juan, kdo jí koupí všechno, na co je zvyklá. Fabricio odmítá uvěřit, že by Bertha zavraždila lékaře v Německu. Alejandro a Miranda se prochází po ulici. Alejandro neváhal vystoupit z auta jen proto, aby ji objal aniž by ho zajímalo, že bude blokovat silnici. Renata Juana ujišťuje, že chtěla od sázky s Verónicou odstoupit, protože si uvědomila, že ho miluje. Juan řekne, že ho to bolelo, ale že jí to odpustí. Florencia volá Bertě a řekne jí, že Miranda byla v jejím pokoji a něco tam hledala. Bertha ji poprosí, aby pohlídala obálku, která je přilepená na druhé straně obrazu. Fernanda se na Rebecu oboří, že řekla Bertě, že Florencia není dcerou Gonzala. Pamela Lucianovi vyzná lásku, ten její city opětuje, ale nemůže jí slíbit věrnost. Miranda vejde s Alejandrem do Gonzalovy kanceláře. Ten hned na Alejandra útočí a zeptá se Mirandy, jestli ví, kdo je Luciano Sartorio. Alejandro Gonzala ujišťuje, že mu může pomoci pozvednout podnik. Říká, že César ho ničí zvenku a jestli se s ním nespojí, bude to jeho konec.


58. DÍL

Pamela pošle Luciana k čertu. Rebeca pomůže Fernandě, aby se mohla sejít s Mirandou. César řekne Sansónovi, že udělá všechno možné, aby vytáhl jeho komplice z vězení. Chce po něm ale nějaké informace. Sansón mu vypráví o rodině Francisca. Pamela řekne Mirandě, že Luciano získal la Quintu. Alejandro řekne Lucianovi, že Bertha se zmocnila celého majetku a že jediné, co zbývá jsou San Llorente Inversiones a že musí udělat i nemožné, aby podnik zachránili. Alejandro zvládne přesvědčit Gonzala, že důvod, proč ho chtěl zničit byl ten, že nechtěl přijít o své obchody. Gonzalo nakonec souhlasí s jeho svatbou s Mirandou pod podmínkou, že ji učiní šťastnou. Fernanda řekne Césarovi, že mu nemůže pomoct ve vztahu s Mirandou, protože ona miluje Alejandra. Alejandro dá Lucianovi instrukce, aby pomohl Gonzalovi. Alejandro říká Lucianovi, že Lizanii její peníze nedá. Jen chce vědět, s kým teď chodí. Nuria omdlí a Florencia zavolá Fernandě, aby poslala Juana, aby se o ni postaral.

59. DÍL

Lizania řekne Césarovi, že Alejandro využil Fabricia, aby se přiblížil k rodině San Llorente a mohl se tak pomstít Gonzalovi. Rebeca oznámí Césarovi, že mluvila s Mirandou, ale ona miluje Alejandra ne jeho. César si uvědomí, že jeho pětinu akcií prodal Luciano, který zastupuje Alejandra Luqueho. Lizania ujišťuja Césara, že ho před Alejandrem bude obhajovat. Renata se chová ošklivě k Fernandě a řekne jí, že nikdy nebudou přítelkyně. Gonzalo vyhodí Fernandu, zazvoní telefon. Je to Florencia, která pláče dojetím, že s ním mluví. Renata se ptá Veróniky, jestli ví, kdo ji nakazil HIV. Ona si není jistá, protože možností je neskutečně moc. Amparo vyhodí Romána z domu, ačkoliv ten ji přišel požádat o odpuštění a říct jim, že je má rád. Amparo mu nevěří a chce, aby odešel. Fernanda zajde za Santiagem, aby jí poradil. Podle něj by měla říct celou pravdu Gonzalovi a slibuje, že nic neřekne Florencii, protože ví, že by ji zabila. Florencia řekne Fabriciovi, že César prodal El Manglar. Alejandro se líbá s Mirandou. Říká, že nemůže bez ní být ani na minutu. Gonzalo přijde za Fernandou domů společně s Renatou, která má vysokou teplotu a omdlí.

60. DÍL

Fernanda se stará o Renatu dokud se neprobudí. Gonzalo chce, aby si vzala své věci, aby ji odvedl do jejich domu. Fabricio se ptá Nurie, kdo prodal Césarovu pětinu akcií. Odpoví, že to byl Luciano Sartori. Miranda svěří Pamele, že jí Alejandro řekl, že by se s ní chtěl milovat. César přesvědčí Fabricia, že ho Alejandro jenom využil, aby se pomstil Gonzalovi. Fernanda oznámí Renatě, že domluvila Gonzalovi, aby ji nechal řídit si vlastní život. Renata jí řekne, aby se nepletla do jejích věcí, protože zjistila, že byla Gonzalovou milenkou. Miranda řekne Alejandrovi, že už má pouze jeho a požádá ho, aby ji nikdy nezklamal, protože by zemřela. Miranda se ptá Fabricia, jestli zní Luciana Saroriho. Odpoví, že ano a že Alejandro ho zná také. Miranda se pak zeptá Alejandra, jestli je pravda, že zná Luciana. Pamela situaci zachrání tím, že Mirandu odvede. Fabricio řekne Alejandrovi, že se dozvěděl, že ho použil, aby se přiblížil ke Gonzalovi. Nějací zločinci si mezi sebou povídají a čekají na další instrukce od Berthy. Gonzalo požádá Fernandu, aby se Renata vrátila do domu. Florencia poradí Mirandě, aby se provdala za Alejandra, a tak zachránila jejich majetek. Miranda to odmítá. Alejandro prosí Fabricia, aby to neřekl Mirandě. Jestliže se dozví pravdu, Florencia to nevydrží. Miranda řekne Alejandrovi, že s návratem do hlavního města začne připravovat jejich svatbu. 

 

61. DÍL

Alejandro oznámí Mirandě, že se musí vrátit do města, protože chce vědět, co se děje s Lizanií. Také jí řekne, že podle závěti jeho otce musí podepsat předmanželskou smlouvu, ve které se stanoví, že si v případě rozvodu nebude dělat nároky na jeho majetek. Miranda ujistí Alejandra, že podepíše, co je třeba, protože jí na majetku nezáleží. Amparo se stará o Renatu, které začíná být lépe. Přijde Juan, políbí ji a Renata mu vyzná lásku. Charo má v úmyslu říct Fernandě o obálce, kterou má otec Santiago. Potají jí dá papír od Gonzala. Gonzalo řekne Fernandě, že Tomasa před svou smrtí řekla, že Bertha také vystřelila a že nechápe, co tím chtěla říct. Fernanda mu řekne, že Bertha Tomase sebrala vnučku, protože ona a Naty schovali Berthinu pistoli. Lizania se rozčílí na Alejandra, že ji nechal hlídat. Vyžaduje od něj svou část dědictví. Alejandro jí řekne pravdu, že Bertha se zmocnila všeho. Lizania prosí Alejandra, aby se s Berthou oženil, aby nepřišli o majetek. Fernanda vypráví, co ví o oné tragické noci. Říká, že to byla Naty, kdo schoval tu pistoli, a schovávala se v Tabascu. Juan vysvětluje Renatě, že nechce mít děti, dokud jí nebude moci nabídnout nový život. Fernanda řekne Santiagovi, že nemůže Gonzalovi odhalit celou pravdu. Přijde Alejandro a Santiago ho poprosí, aby přestal pátrat kolem bankovního účtu, protože Fermín ho přišel požádat o prominutí. Renata nemůže snést pohled na tak málo peněz, které Amparo vydělala prodejem tacos. César vyhledá Santiaga, aby mu řekl, že je obětí strašné pomsty. Miranda plánuje otevřít obchod s čokoládou.

 

62. DÍL

Florencia řekne Mirandě, že ji hledá nějaký muž. Je to Egberto, který chce Mirandě nabídnout peníze za haciendu. Miranda mu řekne, že hacienda není na prodej. Přijde Arcadia se zbraní a dá ji Mirandě. Egberto odejde. Fermín Alejandrovi potvrdí, že to byla Bertha Aragón, co založila ten účet pro otce Santiaga. César se ptá Gonzala, jestli si je jistý, že muž, kterého zastřelil, oné noci skutečně zemřel. César mu řekne, že někdo z rodiny toho muže se mu chce pomstít. César je šťastný, protože si je jistý tím, že Gonzalo zjistí, že Alejandro se mu chce pomstít a Miranda nikdy nepřijme jeho nabídku k sňatku. Luciano informuje Alejandra, že Bertha de Aragón je teď známá jako majitelka práv na dílo Alfreda Luqueho. Alejandro odjede do Paříže. Miranda je rozhodnuta provdat se co nejdříve. Volá Alejandrovi, aby se vzali za jeden nebo dva dny. On to přijímá. Charo řekne Fernandě, že si je jistý, že Lucas měl něco společného se smrtí Tomasy. César požádá Sansóna, aby pronásledoval Romána potom, co opustí byt, aby ho zlikvidoval. Román se střetně s Césarem. Ten ho chce udeřit, ale Román mu začne vyhrožovat s pistolí. César nařídí Sansónovi, aby Romána zabil. Florencia se sténáním přijde za Mirandou, že se něco děje s jejím dítětem, protože krvácí. Lizania si Alejandrovi stěžuje, že ztratili majetek. Přijde César a Lizania mu řekne, že Bertha je teď majitelkou celého jejího majetku.


63. DÍL

Bertha se zmocnila celého majetku Alejandra Luqueho. Florencia krvácí a prosí Mirandu, aby zavolala doktorce Fernándéz. Miranda jí zavolá. Renata volá Alejandrovi, aby mu řekla, co se děje. Řekne jí, že se pro ně se svým vrtulníkem zastaví, aby je vzali na haciendu. César uvažuje nad tím, že Nuria je dcerou Berthy a v případě, že Bertha zemře, všechen majetek přejde do rukou Nurie. Sansón přijde za Césarem a řekne mu, že Román ani jednou nevyšel z domu, aby se ho mohl zbavit.


64. DÍL

Fernanda vyšetří Florencii a chce, aby byla ihned převezena do hlavního města. Alejandro se ptá Fabricia, kdo mu řekl o jeho úmyslu pomstít se a vyčítá mu, že řekl Rebece, že Florencia není dcerou Gonzala. Kromě toho by tahle zpráva mohla Florencii zabít. Renata se ptá Juana, jak je její sestře. Odpoví, že je na tom velmi špatně a že jediné, co si přeje, je vidět otce. Renata požádá Gonzala, aby ji doprovodil za Florencií. Florencia žádá Gonzala, aby odpustil Fabriciovi. Gonzalo prosí Fernandu, aby zachránila jeho dceru. Doktor Cohen oznámí Juanovi, že Florencia nutně potřebuje transfuzi. César přijde do nemocnice a nabídne svou krev Florencii, neboť mají stejnou krevní skupinu. Miranda požádá Gonzala a Renatu, aby se teď kvůli Florencii usmířili a na všechno zapomněli. Gonzalo jim slíbí, že po Berthině příjezdu všem objasní, co se stalo. Román požádá Amparo o ruku, ona přijme. César daruje krev v domnění, že Gonzalo mu bude vděčný za život jeho dcery. Charo oznámí Mirandě, že viděl Florencii, jak ukrývá obálku z Berthina pokoje.


65. DÍL

Miranda poprosí Charo, aby předstírala, že je na straně Berthy a Florencie, ale aby ji zároveň o všem informovala. Fabricio řekne Gonzalovi, že krev Florencii daroval César. Gonzalo a Alejandro se na Césara vrhnou, jakmile vyjde z ordinace, kde byl dát krev. Leonardo jde do banky a podaří se mu vydat se za pravého Leonarda a chce, aby mu dali všechny peníze z jeho účtu. Juan je naštvaný na Renatu, že mu neřekla, že ji Sansón napadl. Fernanda Gonzalovi o samotě řekne, že jejich dcera je na tom špatně a všechno se komplikuje. Alejandrovi zazvoní telefon, ale zvedne ho Miranda. Je to Bertha, která se Alejandra ptá, jestli ho zajímají nějaké návrhy jeho otce, protože je chce právě vydražit. Když znovu zavolá, Alejandro ji upozorní, že neví, s kým si zahrává a ať si dělá, co chce. Fernanda si chce s Mirandou promluvit o samotě. Nuria je nepříčetná a vyčítá Césarovi, že chodí se sestrou Alejandra Luqueho. Luciano svěří Pamele, že akcie podniku San Llorente budou její svatební dar. Gonzalo vzpomíná, co se stalo oné noci, kdy zabil milence Fernandy.


66. DÍL

Santiago si čte dopis napsaný Tomasou, kde píše o pistoli, kterou Naty ukryla. Fernanda řekne Mirandě, že si jenom přeje získat odpuštění od svých tří dcer. Miranda jí odpustí a ujistí, že jí pomůže získat i ta ostatní. Fernanda navštíví Santiaga a ptá se ho na obálku, co Charo našla. Svěří jí obsah, ale prosí ji, aby dávala velký pozor, protože jestli se to Bertha dozví, špatně to dopande. Alejandro přijde do Pamelina bytu, aby si promluvil o své pomstě proti Gonzalovi. Přijde Miranda a přijde jí divné vidět ho v bytě své kamarádky. Pamela ujišťuje Mirandu, že Alejandro za ní přišel, aby si promluvil o svatebním daru. César chce, aby byl Fabricio trpělivý než odhalí Alejandra. Egberto mluví s Berthou, oznámí jí, že už je s otcem Santiagem, ale ještě nenašel to, co po něm chtěla. Lizania se sejde s Alejandrem a vyhrožuje mu, že jestli jí nedá peníze, zažaluje ho. Daira dá Lizanii facku, když na ní začne křičet. Alejandro chce, aby vše připravili na návrat do Itálie. Lizania si sbalí kufr a chce odejít z Alejandrova domu, ale ten jí v tom zabrání, že ji okamžitě pošle do Itálie a objeví na ní modřinu. Alejandro řekne Lucianovi, že zjistí, kdo bije jeho sestru. Nuria vyhrožuje Césarovi tím, že řekne Alejandrovi o jeho vztahu s Lizanií, jestliže se s ní druhý den neožení. Miranda řekne Gonzalovi, že si v jednu chvíli začala myslet, že muž, kterého zabil, byl Alejandrův otec.

67. DÍL

Gonzalo říká Mirandě, že nemohl zabít Alejandrova otce, protože toho střelili do zad. César slíbí Nurii, že s ní bude mít civilní sňatek. Carola mluví o samotě s Renatou, ta jí řekne, že nikdy nemůže být přítelkyní nějaké prostitutky. Carola jí jednu vrazí a Renata jí to vrátí. Alejandro požádá Luciana, aby v Itálii podplatil, koho bude třeba, aby se dozvěděl, co je psáno v závěti jeho otce. Daira řekne Alejandrovi, že do Itálie neodjede. Rebeca svěří Fabricio, že César a on jsou syny Julia, ale že on to neví. Federální agent vyslýchá Fermína ohledně odchodu Leonarda Altamirana. César se ožení s Nurií, ale chová se k ní stále velmi špatně. Lizania řekne Césarovi, že Alejandro a Miranda jsou pár krůčků od svatby. Miranda ujišťuje Alejandra, že Gonzalo nemohl zabít jeho otce, jelikož muže, kterého našla Fernanda, střelili zepředu a ne zezadu. Alejandra velmi zasáhne to, jakým způsobem Gonzalo zabil otce. Fabricia velmi bolí zpráva, kterou se dozvěděl od své matky. Rebeca ho prosí, aby nic neřekl Juliovi ani Césarovi. Daira řekne Alejandrovi, že to musela být Bertha, kdo zastřelil jeho otce. Miranda podepíše předmanželskou smlouvu. Notář Alejandrovi oznámí, že budou moci otevřít závěť, až ji zautorizují v Itálii. Luciano řekne Alejandrovi, že zná jednu klauzuli, která by mohla zrušit platnost dokumentů, které má Bertha.


68. DÍL

César chce překazit svatbu, ale Julio mu to nedovolí. César ho málem udeří, ale Gonzalo ho chytne za ruku a řekne, že nemůže udeřit svého otce. Miranda a Alejandro mají svatbu. César se přiblíží k Alejandrovi a upozorní ho, že neodejde s tím, co patří jemu. Alejandro řekne Mirandě, že Bertha mu nemůže vzít majetek díky klauzuli, která je obsažená v závěti. Fabricio přijde na svatbu a ztratí řeč, když mu Miranda řekne, že se právě provdala za Alejandra. Rebeca vysvětlí Juliovi a Césarovi, že její manžel nemohl mít děti a že jeho otec na něj velmi tlačil, aby mu dal vnuka, a proto ho podvedla s Juliem. Fabricio zuří na Alejandra a tvrdí mu, že Mirandu oslepily jeho miliony, ale že stále bude jeho. Miranda mluví s Ángelem a Danielem, řekne, že jim nikdy nepromine, že zmizeli v době, kdy byl Julio tak nemocný. Alejandro a Miranda jich zeptají, kdo jim dal zprávu o jejich otci. Odpoví, že César. Daniel jim svěří, že se zeptali na Césarovu radu Gonzala. Miranda tomu odmítá uvěřit, dokud si nepromluví s Césarem. Fernanda ospravedlňuje Alejandra v očích Fabricia. Uvědomí motivy, aby se chtěl pomstít. Fabricio jí řekne, že Bertha byla ve stejných městech, kde zemřeli lékaři Florencie. Julio se střetne s Rebecou. Řekne, že Gonzalovi nikdy neodpustí jeho indiskrétnost. Daniel křičí na Julia a César ho brání se slovy, že je to jeho otec. César má v úmyslu všemi způsoby přesvědčit Daniela a Ángela, aby zapomněli na minulost, protože jsou jedna rodina. Daniel to ne moc spokojený přijme. Gonzalo řekne Juanovi, že Renata zůstává v domě.


69. DÍL

Renata jde konečně společně s Juanem za Gonzalem požádat ho o prominutí a ujišťuje ho, že svého manžela miluje a zůstane tam, kde je. Fabricio chce, aby se mu Alejandro omluvil. Ten mu řekne, že pětina akcií je na jeho a Florenciino jméno. Fabricio mu řekne, že to byl César, kdo mu řekl všechno o kolo pomsty. Miranda s Alejandrem odjíždějí na líbánky. Gonzalo se baví s Dairou a Fernandou, když se objeví Bertha a chce mluvit s Alejandrem a Mirandou. Fernando jí s potěšením oznámí, že odjeli na líbánky, neboť se vzali. Berthu rozčilí skutečnost, že jsou ti dva svoji. Řekne, že se pomstí. Daira ji upozorní, aby si tím nebyla tak jistá, protože může nastat překvapení. Francisco pláče kvůli ponížení, které mu způsobil Gonzalo. Daira informuje Berthu o klauzuli, kterou uvedl Alfredo ve své závěti, aby zabránil špatnému zacházení s jeho dědictvím. Bertha nutí Fernandu, aby Gonzalovi řekla, kdo je otcem Florencie a s kým oné noci utekla. Daniel řekne Raúlovi, že je rozhodnutý říct Gonzalovi, že je donutil César, aby ho vydírali. Fernanda musí odejít z nemocnice podívat se na Florencii, které se zvýšil tlak, jelikož se dozvěděla, že je Fabricio velice znepokojený. Charo oznámí Gonzalovi, že Bertha šla do nemocnice. Požádá ho, aby sledoval všechny Berthiny kroky. Bertha vyhrožuje Fernandě, že zabije Florencii, jestli ji bude mít v úmyslu udat. Fernanda ji vmete do tváře, že ona zastřelila Alfreda a že ho odvedla na haciendu, aby ho zabila a svedla vinu na ni. Bertha jí řekne, že chtěla zabít ji a ne Alfreda. Alejandro a Miranda se konečně milují.


70. DÍL

Bertha vyhrožuje Fernandě, že jestli cokoliv proti ní podnikne, její dcery za to zaplatí. Amparo radí Juanovi, aby bránil svoji lásku a bojoval proti tomu, aby Renata odešla z jejich domu. Novomanželé si užívají svatební cesty. Alejandro chce Mirandě říct něco velmi důležitého, ale ona to teď nechce slyšet. Chce si jen užívat jejich lásku. Gonzalo vmete Bertě do tváře, že se o Florencii nikdy nestarala tak, jak měla. Chce po ní, aby mu řekla, kde je Tomasina vnučka. Bertha se do vysvětlování zamotá a nechá Gonzala ještě víc zmateného. „Guapo“ volá Bertě, která chce, aby založil požár na kakaovníkových plantážích. Juan řekne Florencii, že musí vyvinout dvojí sílu, aby zachránila sebe i své dítě. Gabino telefonuje Alejandrovi, aby mu oznámil, že spálili plantáže s kakaem a sklad, kde byla sklizeň. Alejandro řekne, že hned odcestuje do Tabasca. Florencia má záchvat, přijde Fernanda. Florencia si začne vzpomínat. Probudí se a řekne jí, že už ví, že je to její matka. Fernanda a Juan resuscitují Florencii, protože měla srdeční zástavu. Miranda mluví s Arcadií. Řekne jí, že během požáru nikdo nezemřel. Miranda je zoufalá, protože se nemůže znovu spojit s haciendou. Kromě toho letadlo mělo nehodu a bylo nemožné se dostat až k ní. Charo je informuje, že se Bertha vrátila. Ta se potká s Fabriciem, dá mu facku a zároveň mu vyčítá, že věděl, že Florencia je sestrou Alejandra. Fabricio ji zase řekne, že zavraždila lékaře, které Florencia navštěvovala v Německu. Bertha mu vyhrožuje, že zabije Florencii, jestli se odváží ji z něčeho obvinit.


71. DÍL

Fernanda prosí Florencii o prominutí a vypráví o všem, co jim Bertha provedla, aniž by si uvědomila, že její dcera nespí a všechno slyší. Miranda požádá Alejandra, aby nějaký čas bydleli v domě, protože nechce nechat Gonzala samotného s Berthou. Gonzalo řekne Mirandě, že tento večer se sejdou s Berthou a poprosí ji, aby to řekla Fernandě a Fabriciovi. „El Guapo“ informuje Berthu o požáru a řekne jí, že kromě peněz chce ještě pro sebe Mirandu San Llorente. Florencia nechce, aby ji Fernanda znovu nechala o samotě, a prosí o odpuštění. Fernanda říká Florencii, že ona jí také musí odpustit a že bude s Berthou bojovat, aby ji bránila. Bertha dovolí „El Guapovi“, aby si vzal Mirandu a dělal si s ní, co chce. Miranda řekne Alejandrovi do večerní schůzce s Berthou a že si Gonzalo přeje, aby se jí zúčastnil. Nuria je s Césarem, když přijde Bertha a musí se ukrýt, aby ji neodhalila. Alejandro řekne Daiře, aby připravila všechno na návrat do Itálie. Renata se ptá Fabricia, co má s Verónicou. Řekne jí, že ho vydírá. Renata mu poradí, aby řekl Florencii celou pravdu. Alejandro žárlí a nedovolí Mirandě přiblížit se k Fabriciovi. Zároveň jí oznámí, že tamty akcie jsou teď její. Miranda je odmítne a požádá ho, aby si je se souhlasem Gonzala nechal. Renata útočí na Fernandu a snaží se ji vyhodit z domu, nazývá ji pouhou milenkou jejího otce.

72. DÍL

Gonzalo je krok od toho, aby Renatě řekl celou pravdu, když ale přijde Bertha a řekne jí, že doktorka Fernanda je její matka – Fernanda de Aragón. Renata odmítá Fernandu přijmout za svou matku. Gonzalo chce, aby to Bertha okamžitě vysvětlila. Bertha řekne, že Alejandro je synem Alfreda Luqueho. Muže, kterého zabil té noci, kdy ho našel s Fernandou a že to je otec Florencia a Alejandro přišel, aby se pomstil. Miranda začne zuřit a Alejandra vyhodí z domu. Alejandro se snaží bránit, ale ani Gonzalo ani Miranda mu to nedovolí. César říká Nurii, že je nepravou dcerou Berthy de Aragón. Miranda mluví s Renatou o tom, co se stalo. Prosí ji, aby nezapomněla, že ať chce nebo ne Fernanda je její matka radí jí, aby se měla na pozoru před Berthou. Bertha rozhovor zaslechne a řekne Mirandě, že je nevděčná, protože ji právě dokázala, že za všechno zlé může Alejandro a Fernanda. Alejandro se opije. Daira se s ním hádá, aby se nechoval tak hloupě a nechal Berthu na pokoji. Alejandro se zeptá Dairy, jestli její předtucha byla pravdivá. Odpoví, že ne, protože to, co se stane, se týká smrti někoho známého. Bertha přijde do domu Alejandra, přijímá ji, aby si promluvili. Miranda přijde na haciendu. Naty ji čeká v kuchyni, aby ji naučila zpracovat čokoládu. Miranda jí řekne, že ztratila lásku svého života. Alejandro Bertě vyčítá, že mezi nimi byl určitý formální vztah a řekne jí, aby se s ním už nezaplétala, protože moc dobře zná jeho schopnosti. Juan řekne Florencii, že se Renata už dozvěděla, kdo je její matka a že to odmítá přijmout. Florencia si je jistá, že Bertha způsobila tyto problémy a požádá Juana, aby řekl matce o příkazech pro to, aby ji Bertha neviděla. Miranda s bolestí v srdci vzpomíná na chvíli, kdy stála s Alejandrem před oltářem. Gabino Mirandu utěšuje a řekne jí, že haciendu „El sol del Edén“ chtějí koupit nějací cizinci. Fermín řekne Pamele, že dokumenty jejího otce jsou falešné a že je zapletený v nějakém podvodu, protože Leonardu Altamirano je mrtvý.

73. DÍL

Fernanda říká Santiagovi, že už ztratila vinou Berthy svoje dcery. Bertha žádá po Alejandrovi vysvětlení toho, co se stalo. On odmítá. Přísahá mu, že bude litovat a že to má brát jako vypovězení války. Alejandro řekne Daiře a Lucianovi, že přijde chvíle, kdy Bertha padne do úzkcýh. Florencia ujišťuje Fabricia, že Bertha zabila její lékaře. Alejandro řekne Daiře, že musí vidět Gnzala, aby mu řekl o svých pochybnostech ohledně výstřelů, které zasáhly jeho otce do zad. Lucianovi někdo volá a pak řekne Alejandrovi, že by měli odletět do Itálie, jelikož soudce nařídil, aby neuznali jeho ani Lucianův podpis na jakékoliv investici. Santiago říká, že Nuria není nikdo jiný než Norma, vnučka Tomasy, a ji registroval jako její, aby se vyhnula podezřením. Santiago prosí Fernandu, aby prozatím Nurii nic neříkala. Florencia říká Renatě, že co jim Bertha řekla o jejich matce, není pravda, protože si nakonec na onu noc vzpomněla, kdy ji Bertha přinesla v náruči a na Gonzala, který křičel, jestli neodejde tak zabije ji a její dcery. Renata tomu odmítá uvěřit. Také jí řekne, že si myslí, že Bertha zabila lékaře, které navštěvovala v Německu, protože byla ve stejných městech, kde zemřeli. Renata si vzpomíná na rozhovor s Berthou, kdy se jí zmiňovala o těch městech. Luciano řekne Alejandrovi, že jestli by Miranda otěhotněla všechen majetek by byl nedotknutelný, dokud by se dítě nenarodilo. Bertha vyhledá Césara, aby navrhli nové plány ke zničení Alejandra a Mirandy. On se má zaměřit na Dairu a Lizanii a ona zase na Mirandu. Renata řekne Fernandě jak jako malá trpěla, když jí nebyla nablízku. César se ptá Berthy, jestli zabila Alfreda. Řekne mu, že chtěla zabít Fernandu, ale nepodařilo se jí to. Lizania přijde informovat Césara, že Alejandro a Luciano už našli způsob, jak Bertě všechno sebrat. Naty upozorní Mirandu, že jestli další den neodejde, přihodí se velké nebezpečí. Přijde Gabino a požádá Mirandu, aby se zamkla ve svém pokoji, a dá jí zbraň. Bertha zastaví Lizanii a chce, aby jí vysvětlila Alejandrův a Mirandin plán, kterým jí chtějí zabránit zmocnit se majetku. Řekne jí, že když Miranda otěhotní, majetek je do narození dítěte nedotknutelný. Bertha je celá nepříčetná a říká Césarovi, že musí tomu těhotenství jakýmkoliv způsobem zabránit. César udeří Lizanii za to, že Bertě řekla všechno, co věděla.


74. DÍL

Miranda je s Arcadií a Naty ve svém pokoji, vylekají se, když uslyší, že se někdo snaží otevřít dveře. Je to „El Guapo“, který je tam našel. Fernanda říká Juanovi, že svoje dcery znovu nezíská. Hned jak se Florencie uzdraví, odejde navždy. Luciano radí Alejandrovi, ten říká, že musí najít Gonzala, aby mu vysvětlil všechno, co se stalo s jeho otcem a domnělou pomstou. Gabino ujišťuje Mirandu, že nikoho v okolí haciendy nenašli. Florencia se ptá Fernandy, že jednou slyšela, že její nemoc je dědičná. Ale když Gonzalo tu nemoc nemá, po kom ji teda zdědila? Fabricio žádá Juana, aby Renatu držel co nejdále od Berthy, protože je velmi špatná. Miranda tvrdě spí, když se „El Guapo“ dostane do pokoje a hladí ji. Pak nechá kuklu na polštáři. Miranda se probudí a najde kuklu, otevře dveře. Jde si promluvit s Alejandrem, ale stále je na něj rozlobená. César řekne Fernandě, že musel Mirandě říct o Alejandrově pomstě Gonzalovi. Miranda žádá Gabina, aby prohlédl všechny pokoje a zamknul je. Gabino na chodbě objeví bahno.


75. DÍL

Renata přinese Fernandě šťávu, ta jí řekne, že dnes má narozeniny a tohle je pro ni ten nejlepší dárek. Renata ji skoro obejme. Ambrosio řekne Pamele, že pravý Leonardo je mrtvý. César řekne Sansónovi, že Lizania už svoji funkci splnila a chce po něm, aby si promyslel, jak se jí zbavit. Florencia volá Mirandě, požádá ji, aby se vrátila, protože jí chce říct něco důležitého o Bertě. Miranda odmítá. Přijde Gabino a řekne jí o podezření, že muž, který vstoupil dovnitř, byl „El Guapo“. Bertha vmete Fernandě do tváře, jakou oběť musela kvůli ní přinést. Ujišťuje ji, že kdyby chtěla ublížit jejím dcerám, udělala by to už před lety. Gonzalo požádá Mirandu, aby se okamžitě vrátila do Ciudad de México. Oznámí jí, že hodlá odcestovat do Londýna. Daniel řekne Gonzalovi, že všechno dělali na příkaz Césara a že toho teď litují. Bertha stále útočí na Fernandu, když tam přijde Alejandro a nařídí jí, aby ji nechala na pokoji. Fernanda řekne Alejandrovi, že César o všem věděl a že je určitě Berthiným komplicem. Juan brání Bertě, aby vstoupila na oddělení JIPky. Bertha mu vyhrožuje, ale Juan ji vyhodí. Renata přinese do Fernandina domu květiny a nějaké cukroví. Fernanda požádá Alejandra, aby si co nejdříve promluvil s Gonzalem a Mirandou. Alejandro to chce udělat dřív než jim César a Bertha způsobí další problémy. Alejandro přijde do Gonzalovi kanceláře. Ten ho přijme s namířenou pistolí. Gonzalo mu řekne, že si myslí, že Bertha zabila jeho otce a prosí ho, aby dával pozor na Mirandu. Charo oznámí Mirandě, že přišel Alejandro a chce ji vidět. Ta se před ním chce ale nechat zapřít a vidět ho odmítá. Alejandro ji požádá, aby mu to řekla do očí, a potom ji už nikdy nebude obtěžovat.

76. DÍL

Miranda odmítá Alejandra vyslechnout, on odejde. Bertha mluví s Amparo o Románovi a pláče, protože si nepředstavovala, že by se mohla chovat hezky k Juanově rodině. Bertha nabídne Renatě pomoc, aby ostatní na ni změnili názor. César je s donem Juliem, když přijde Ángel a řekne, že Daniel všechno o vydírání pověděl Gonzalovi. Florencia a Fernanda si povídají. Vstoupí Juan a řekne, že Bertha je psychicky narušená zvrhlá osoba. Alejandro chce, aby mu Fermín řekl, zda se všechny účty převedly správně. Fermín mu řekne, že chtěli zabít jeho a Pamelu. Miranda navštíví Florencii. Fabricio jí řekne, že si Florencia něco pamatuje a chce s ní o tom mluvit. Román svěří Fernandě, že Bertha má dceru. Když César mluví s Mirandou, chytne ji najednou za obličej a políbí. Miranda nemá sílu, aby ho s hnusem odstrčila. Vejde Lizania a zeptá se, zda je nevyrušila. Lizania se hádá s Mirandou, která se cítí velmi ponížená. Florencia požádá Mirandu, aby dala Fernandě šanci. Miranda myslí na to, že Florencia je ve skutečnosti sestrou Alejandra. Andrea pláče, když vstoupí Alejandro, Luciano a Fermín. Řekne jim, že ti muži, co vyhrožovali Pamele, se vrátili. Pamela řekne Leonardovi, že už ví, že není její otec, protože její pravý zemřel. Fernanda navštíví jeptišky a vyptává se na Berthinu dceru. Renata a Bertha přijdou do Juanovo domu s mnoha nákupními taškami. Leonardo řekne pravdu, a že má diář pravého Leonarda, který ho dal Alejandrovi. Nuria pláče zatímco telefonuje s Luisem Albertem. Řekne mu, že se od Césara dozvěděla, že je nepřiznanou dcerou Berthy de Aragón. Renata prozradí Erice, že doktorka Fernandéz je ve skutečnosti Fernanda de Aragón.


77. DÍL

Alejandro radí Pamele okolo peněz, a jak se má chovat k Leonardovi. Luciano řekne Alejandrovi, že podniky, které zmiňuje Leonardo ve svém deníku, se věnují výrobě zbraní. César uhodí Lizaniu. Florencia žádá Mirandu, aby před ní nic neskrývala a řekla jí, čí je dcera. Miranda ji ujišťuje, že Gonzalovi nezáleží na tom, že není jeho dcera a že ji miluje stejně jako ji a Renatu. Také jí řekne, že je sestra Alejandra. Bertha přemýšlí o tom, co udělá, aby Alejandrovi ještě víc znepříjemnila život. Miranda otevře obálku o Bertě a najde všechny papíry ohledně Nurie a má je v úmyslu odevzdat. Fernanda si je jistá, že Nuria je komplicem Berthy. Charo řekne Bertě, že Gonzalo odjel do Londýna. Carola vyhledá Renatu, aby jí řekla vše o Fernandě. Požádá ji, aby ji dále neničila, protože už trpěla dost. Daira mluví s otcem Santiagem o Lizanii. Santiago jí řekne, že Lizanii někdo ovlivňuje, aby uškodila Alejandrovi. César volá Daiře, že viděli, jak nějaký muž zbil její dceru. Alejandro objeví Lizaniiny modřiny a nutí ji, aby mu řekla, kdo jí to udělal. Bertha se ptá Césara, jestli ví, že Gonzalo odjel do Londýna. César se rozčílí. Lizania se před Alejandrem vytáčí, mu nemusela říct, kdo ji zbil. Gabino oznamuje Mirandě, že všichni majitelé haciend mají v úmyslu prodat svůj majetek. Ambrosio a jeho muži zabijí „Magnata“, přijede AFI a zabijí Ambrosia.


78. DÍL

Lizania je odhodlaná vrátit se s matkou do Itálie. Alejandro trvá na tom, aby mu řekla, kdo ji zbil. Fabricio sebere odvahu a řekne Florencii, že měl pletky s Verónicou a že se ho snaží vydírat. Pamela přijde s pláčem za Mirandou. Ta se jí snaží utěšit, ale je jí nepříjemné, že ji přivezl Alejandro. Hádají se a Miranda mu řekne, aby šel za Florencií, protože už ví, že je jeho sestra. César chce vydírat Berthu tím, co ví o Nurii, ale ona mu vyhrožuje, že prozradí, že s ním Nuria čeká dítě. Florencia se cítí po boku Fernandy šťastná, přijde Bertha a řekne jí, že ta žena je její matka, ale ona není dcerou Gonzala. Florencia Bertě oznámí, že už zná celou pravdu a nechce ji už víckrát vidět. Nuria řekne Luisi Albertovi, že je dcerou Berthy. Bertha se rozčiluje na matku představenou, že dala Nuriiny papíry Fernandě. Charo oznámí Mirandě, co udělala s obálkou, kterou našla v Tomasiných věcech. Pamela v televizi, že zabili „Magnata“ a chytili Ambrosiovu bandu. César vyčítá Luisi Albertovi, že mu neřekl o Gonzalově cestě. Řekne mu, že přišla chvíle zničit Gonzala.


79. DÍL

Francisco a Amparo se snaží přesvědčit Renatu, aby dala Fernandě šanci, ale ona se cítí velmi ublížená. Bertha pohání „Lucase“ proti Mirandě. Bertha začíná svůj plán tím, že si před Mirandou hraje na oběť. Vypráví jí, jak se o ni a její sestry starala, když byly malé. Alejandro ujišťuje Florencii, že kdyby se jeho otec dověděl, že má dceru, nenechal by ji v rukách Gonzala. Bertha ukazuje Mirandě fotoalbum a vmete jí do tváře, že pro ni obětovala všechno. Juan a Renata se milují, když je Carola najde. Fernanda se setká s Nurií. Ta jí řekne, že ji zná. Ví, že je Fernanda de Aragón a že je její teta. Nuria potom omdlí. Fabricia přepadli muži od „Guapa“, který nařídil, aby ho naložili do auta a odvezli. Nuria se probere z omdlení. Řekne Fernandě, že už ví, že Bertha je její matka. Fernanda se jí rozhodně nic neříct, protože si uvědomí, jak moc Berthu má ráda. Fernanda poprosí Alejandra, aby si promluvil s Mirandou, ale Alejandro jí řekne, že ona o něm nechce ani slyšet. Egberto špatně zachází s Fabriciem. Fabricio telefonuje Mirandě a řekne jí, že ho unesli.


80. DÍL

Bertha se snaží Mirandě zabránit, aby požádala policii o pomoc. Juan říká Renatě, že Fernanda odejde, až se Florencii udělá lépe. Miranda volá Césarovi, aby ho poprosila o pomoc. Florencia je znepokojená, protože se Fabricio zatím neobjevil. Fernanda jí říká, že by se měla uklidnit. Egberto žádá po Bertě povolení, aby mohl udělat s Fabriciem to, co chtěla. Ona mu ho dá. Luciano oznámí Alejandrovi, že všechno jeho účty jsou nějakým zvláštním způsobem zmrazeny a nikdo se nemůže jeho majetku dotknout. César přijde ve chvíli, kdy Miranda telefonuje, zaslechne výkřiky Fabricia. Miranda omdlí v jeho náruči. Alejandro přijde do domu a z dálky je uvidí. Bertha řekne Alejandrovi, aby je nevyrušoval a že Miranda požádala Césara, aby odešel. Alejandro odmítá uvěřit tomu, že by Miranda spadla do Berthiné hry. César má v úmyslu říct Florencii, že Fabricia unesli, ale Alejandro mu to zakáže. Florencia si nakonec myslí, že Fabricio zůstal starat se o Rebeku. Renata požádá Carolu, aby si promluvila jako žena se ženou. César řekne Rebece, že musí prodat dům, aby vykoupili Fabricia. Alejandro naléhá na Mirandu, aby se nenechala oklamat Berthou. Znovu se pohádají.

 

81. DÍL

Alejandro odejde celý zuřivý a nechá tam plačící Mirandu. Miranda obviňuje Fernandu, že po tak dlouhý čas skrývala celou pravdu. Carola říká Renatě, že když Juan zůstane sám, ona tu bude, aby mu dala všechnu svou lásku. Alejandro mluví s Lucianem a Dairou o hádce, kterou měl s Mirandou kvůli Bertě. Renata snídá v kuchyni. Charo ji upozorní, že Bertha se s ní kvůli tomu bude hádat. César ze sebe před Renatou dělá oběť a obejme ji víc, než měl v úmyslu. Fabricio chce přesvědčit „Lagrimitas“, aby mu pomohli utéct a dát mu peníze z útěku. César ujišťuje Berthu, že už má dokonalý plán, aby Alejandro trpěl. Přijde Miranda a Renata a ptají, zda mluví o Alejandrovi. César odmítá oznámit policii Fabriciův únos. Alejandro říká Bertě, že ji Florencia nechce vidět a nenechá ji vstoupit do pokoje. Alejandro napadne Césara. Fernanda vypráví Santiago o Nurii a že už objevila, jak ji Bertha kontroluje. Alejandro zvítězí nad Césarem, Miranda a Renata ho prosí, aby se už nepral. Fabricio si vzpomene na Berthiné výhružky a modlí se, aby vyšel živý. Juan předepisuje Carole nějaké léky, ta toho využije a políbí ho. Alejandro a Miranda se vášnivě líbají. Zahlédne je Bertha a zuří. Gonzalo volá Alejandrovi z Londýna. Říká mu, že už objevil, co César udělal na burze a v bance. Luis Alberto to zaslechne z recepce.


82. DÍL


Luis Alberto oznámí Nurii, že Gonzalo odhalil, co udělal na burze. Rebeca řekne Florencii, že Fabricia unesli. Juan vyhodí Rebecu z pokoje. Řekne, že něco Florencií dluží a obviní ji z vraždy. Juan se střetne s Césarem, ten se ho snaží zastrašit, ale Juan ho uzemní. Santiago se snaží přesvědčit Nurii, aby mu řekla, co se přihodilo. Alejandro se s Mirandou o baví o svém rozhovoru s Césarem. César ujišťuje Luise Alberta, že Gonzalo se vrátí jenom pro to, aby zemřel. Miranda a Alejandro se milují, když přijde Bertha. Křičí na Alejandra, že spěchá, aby měl co nejdříve dítě. Alejandro Bertě odpoví, že účty už jsou zmrazené a nikdo s nimi nemůže manipulovat. Vysvětlí Mirandě, proč jeho cesta do Itálie je tak naléhavá. Renata ujišťuje Mirandu, že jí Bertha nikdy fyzicky neublížila. Bertha má v úmyslu přinutit Renatu, aby se vrátila k životu v luxusu a bohatství. „El Guapo“ povolí Trinidad, aby přinesla Fabriciovi jídlo. Ten jí prosí o pomoc a žádá ji, aby zavolala jeho rodině. Lizania přijde do domu Césara. Tenjí vyhrožuje, že ji zbije. Perou se a Lizania zůstane nechybně ležet. César si uvědomí, že je mrtvá.83. DÍL

César a Bertha se baví tím, když vymýšlejí, co udělají s mrtvolou. Trinidad ujišťuje Fabricia, že má v úmyslu mu pomoci. Bertha navrhne, aby Lizaniinu mrtvolu nechali zmizet, aby Alejandro a Daira více trpěli. Renata se svěřuje Mirandě, že by pro ni bylo lepší zapomenout na minulost a možná požádá Juana o rozvod. Bertha a César dojdou k závěru, že Lizania měla stejnou nemoc jako Alfredo a Florencia. A chtějí ze strachu zabít i Alejandra. Florencia obviňuje Veronicu z únosu svého manžela. Trinidad volá Rebece, aby jí vyřídila vzkaz od Fabricia. Sansón odnáší mrtvolu Lizanie. Bertha se rozloučí a poděkuje Césarovi za tak veselé dobrodružství. Přijde Nuria a setká se tam s ní. César požádá Nurii, aby svou matku objala. Trinidad ale Rebece neřekne, kde Fabricia mají. Rebeca řekne o jejím telefonátu Mirandě. Daira je velmi znepokojená, protože se Lizania neobjevuje. Rebeca má nervovou krizi, když přijde Juan a ptá se, co se stalo. César žádá Sansóna, aby sledoval zprávy, jestli se v nich neobjeví něco o Lizanii. Přijde Daira a chce mluvit s Césarem.


84. DÍL

Daira prosí Césara, aby jí pomohl najít Lizanii. Odpoví jí, že nemá čas. Julio oznamuje policii, že unesli Fabricia. Přijde Bertha a přesvědčí ho, aby počkal a promluvil si s Césarem. Fabricio se snaží přemluvit Trinidad, aby mu pomohla. Miranda mluví se Santiagem, ten slíbí, že Dairu podpoří. César lže Julii a Rebece, že je třeba vyčkat až si únosci vyžádají výkupné. Fernanda upozorní Florencii, že jestli se neuklidní, může to být pro její dítě nebezpečné. Fernanda pláče, Juan se ptá, co se stalo. Odpoví, že její dcera a dítě jsou velice slabé a mohou zemřít. Miranda se chce od Fermína dozvědět, odkud pochází ty účty, které žádal Gonzalo. Fermín jí řekne, že existují dva paralelní účty, které způsobily tu lest a že jsou na jméno Gonzala San Llorente. Policie přinese Daiře Lizaniinu tašku, kterou našli. Gonzalo si přeje, aby Miranda vlastnila přístupová hesla k účtům, které jsou na jeho jméno. Veronica těžce nese odmítnutí svých rodičů. Trinidad ošetřuje Fabriciovi rány, řekne mu, že jedna elegantní seňora jí darovala peníze. On si myslí, že to byla Bertha. Fernanda utěšuje Florencii, že všechno dobře dopadne a že prodají všechno, jestli to bude nutné, aby zaplatili výkupné za Fabricia. Daira řekne Mirandě, že jedna Césarova přítelkyně viděla někoho, jak bije Lizanii. Luis Alberto oznámí Césarovi, že Gonzalo je už objevil a upozorní ho, že kdykoli na ně může přijít policie.

85. DÍL

Bertha upozorní Fabricia, že když ho pustí, stane se z něj její obránce nebo Florencia a dítě za to zaplatí. Nuria řekne Césarovi, že Bertha chce sestavit závěť na její jméno. César jí řekne, že Bertha se jí snaží zabít. Bertha nařídí „Guapoci“, aby přestal s bitím Fabricia. Kromě toho volá do Itálie svému komplicemu, který ji ujišťuje, že Alejandro se do Mexika zpět nevrátí. Renata vzpomíná na moment, kdy ji Lizania řekla, že chodí s někým, koho jí peřdstavila. Uvědomí si, že jediný, koho jí představila, byl César. Miranda navštíví Césara. Z pokoje vyjde Nuria a Mirandu to překvapí. Daira volá Mirandě, že nalezli něčí tělo a popisem odpovídá na její dceru. César přísahá Mirandě, že s Lizanií nikdy nic neměl a že se oženil s Nurií, aby ji pomohl s dítětem. Veřejná správa chce, aby přišel někdo a označil mrtvolu. Vstoupí Miranda a César. Luis Alberto upozorní Nurii, že jestli César půjde do vězení, oni půjdou také. Rebeca říká Florencii o telefonátu od Trinidad a že Fabricio je na živu. Miranda velmi zdrceně a s pláčem projevuje Daiře soustrast. Miranda volá Renatě a oznámí ji, že Lizania zemřela. Řeknou to také Florencii. Veronica prosí o odpuštění. César se ptá Berthy, jestli řekla Rebece o té smrti. Rebeca omdlí. Santiago a Miranda doprovázejí Dairu. Říká jí, že Alejandro to určitě těžce ponese. Alejandro přijede a ptá se na svou sestru. Uvidí urnu s popelem a začne křičet bolestí.

86. DÍL

Fernanda je v krizi, když vidí Florencii. Myslí si, že už velmi brzy zemře. Alejandro řekne Mirandě, že vypátrá, co se ve skutečnosti stalo s Lizanií. Přijde César, Alejandro ho vyhodí. Miranda a Daira ho ale ujišťují, že je po celou dobu podporoval. César mu řekne, že několik jeho přítelkyň vidělo nějakého muže, jak mlátí Lizanii. César vypráví Berthě o Alejandrově bolesti. Ta naříká, že ho neviděla trpět a řekne, že teď je na řadě Miranda. Alejandro trpí a obviňuje se ze smrti Lizanie, neboť jí dovolil, aby s ním odjela do Mexica. Miranda ho přesvědčuje, že to není jeho vina a že Lizania zdědila nemoc po Alfredovi. Alejandro pláče a říká, že ztratil všechno. Miranda ho utěšuje, že ji nikdy neztratí. Začnou se vášnivě líbat.

87. DÍL

Luciano požádá Mirandu o prominutí kvůli tomu, co se stalo s těmi akciemi. Miranda mu řekne, že ho Pamela opravdu miluje. Amparo vysvětlí Románovi, proč je proti jeho svatbě. Juan žádá Francisca, aby zjistil, jestli má cenu koupit lokál, protože má už projekt. Carola řekne Amparo, že manželství Juana a Renaty nebude šťastné. Alejandro prosí Dairu, aby neodcházela do Itálie a také prosí o odpuštění za smrt Lizanie. Betha oznámí Césarovi, že pustili jeho bratra a že ho jde vyzvednout. Juan utěšuje Renatu, když je Bertha přeruší. Ten jí řekne, že v této chvíli musí být po boku svojí manželky. Přijde Gonzalo a chce, aby Bertha odešla z pokoje jeho dcery. Gonzalo řekne Mirandě, že jí vyjasní věci z minulosti. Renatě se nelíbí, jakým způsobem se Juan chová k její tetě. Nuria najde Lizaniin medailonek a nandá si ho. César ji prosí, aby nedělala hluk, protože Fabricio je už v bytě. Fabricio se probudí a Nuria mu řekne, že je provdaná za Césara. Miranda navštíví Rebecu, když přijde César a chce šperky a cenné předměty.


88. DÍL

César řekne matce, že potřebují milion pesos nebo že zabijí Fabricia. Juan ujišťuje Amparo a Francisca, že udělá všechno možné, aby se Renata vrátila. Gonzalo řekne Florencii, že ji stále považuje za svou dceru. César ze sebe před Mirandou dělá hrdinu, že už se možná nevrátí živý. Miranda oznámí Florencii, že César zaplatil výkupné. César daruje Nurii šperky, které mu darovala Rebeca, aby je hlídala. Bertha se na Gonzala rozzuří, protože jí nařídil, aby byla na schůzi v ten stejný den. Gonzalo vzpomíná na noc, kdy byl zavražděn Alfredo. Uvědomí se, že Tomasa věděla celou pravdu, a proto jí Bertha sebrala vnučku. Juan žádá Renatu, aby se vrátila k němu domů. Ale ona ho nechá velmi smutného odejít. Florencia a Fabricio se opět šťastně shledají. Bertha se střetne s Gonzalem. Ten ji chce konečně odhalit, ale Bertha vytáhne pistoli a namíří na něj. Bertha mu svěří, že chtěla zabít Fernandu a jeho, ale nemohla, ale ujišťuje ho, že ji a Mirandu zničí. Přijde César a přizná mu, že on způsobil ten podvod. Gonzalo vytáhne pistoli, ale „Guapo“ dvakrát vystřelí. Alejandro přijde na místo a „El Guapo“ násilím strčí pistoli, ze které vystřelil, Alejandrovi, aby na ní zůstali jeho otisky. César a Betha začnou ze všeho obviňovat Alejandra. Alejandro Mirandě přísahá, že on nevystřelil na jejího otce. Ale César a Bertha tvrdí, že ho viděli, když ten zločin spáchal. Juan daruje Amparo cukrárnu.

89. DÍL

Vicente oznámí Mirandě, že Alejandro byl zatčen na základě pozitivních balistických testů. Renata a Miranda pláčou na hřbitově kvůli vzpomínce na Gonzala, Miranda obdrží urnu s popelem. Miranda se je jistá Alejandrovou nevinou. Ten jí zoufale přísahá, že je nevinný a že to byl „Guapo“, kdo zastřelil Gonzala. Vicente informuje Alejandra, že bude převezen do věznice obviněn z úmyslné vraždy. César přesvědčuje Rebecu a Julia, že Alejandro zabil Gonzala. Florencia pláče a trpí kvůli svému otci. Fernanda a Fabricio se jí snaží uklidnit.
Alejandro říká Lucianovi, že musí ochránit Mirandu, protože se „El Guapo“ brzy vrátí. Bertha přemýšlí o tom, že nikdy nebyla milována tak jako Fernanda a Miranda, popadne nůžky a zabodne si je pod rameno. Carola čte Amparo a Franciscovi noviny, kde je zpráva o Gonzalovi. Juana to velmi zasáhne. Miranda řekne Alejandrovi, že je možná těhotná. On ale řekne, že nechce, aby měla jeho dítě, že pravděpodobně zdědí nemoc jeho otce.

90. DÍL

Fernanda řekne Fabriciovi, že věří v Alejandrovu nevinu a podezírá Berthu. Luis Alberto ujišťuje Nuriu, že César zavraždil Gonzala. Juan se střetne s Berthou a ta mu zakáže vrátit se do domu. Juan jí přísahá, že bude muset odejít až se Fernanda vrátí, protože ona je paní domu. Renata se nechce vrátit do bytu Juana, ten jí nechce dovolit, aby litovala, že je jeho manželka. Luciano oznamuje Mirandě, že jedna skvělá advokátka může dostat Alejandra z vězení, ale bude to stát spoustu peněz. Alejandro je strážnými odveden do vozu, kde si o něm povídají. Pamela Mirandě nabídne své peníze k vyřešení Alejandrova problému. Renata brečí kvůli Juanovi. Veronica a Erica se jí snaží povzbudit, přijde Bertha a řekne jí, že se za Juana provdala jenom proto, aby rozzuřila Gonzala. Rebeca je znepojená, protože Julio a Fernanda slíbili, že obnoví své staré přátelství. Volá Bertě, aby se spolu spojily. Luis Alberto říká Nurii, že César už musí mít důkazy o tom, které objevil Gonzalo. Naty vzpomíná, když Tomasa dala pistoli Bertě. Řekne Acadii, že už ví, kde je schovaná pistole. Uběhne nějaký čas. Fernanda, Miranda a Renata si šťastně prohlížejí Florenciin ultrazvuk.

91. DÍL

Renata žádá Mirandu, aby s Berthou lépe vycházela. Miranda odpoví, že to není možné, protože Alejandro je ve vězení její vinou. Florencia řekne, že se vrátí na haciendu. Fernanda ale nechce, aby byla pryč z města, když začne porod. Bertha řekne Césarovi, že je už připravený plán proti Mirandě. Alejandro mluví s Lucianem a Vicentem. Volá mu plačící Miranda, protože ho nemůže vidět a stěžuje si, že stráví více času s advokátkou. César řekne Luisi Albertovi, že nikdo neví, co zjistil Gonzalo. Ten mu na to řekne, že důkazy dříve nebo později stejně vyjdou najevo. Fernanda řekne Mirandě, že bude muset začít s léčbou, aby mohla otěhotnět. Florencia sleduje televizi, kde běží zpráva o blížícím se hurikánu. „El Chaquiras“ a „El Rafías“ obtěžují Alejandra, ten se jim ale brání. Fernandě se podaří promluvit s Florencií a ta jí řekne o příznacích, které má. Renata blahopřeje Juanovi k získání titulu a řekne mu, že začne jednání ohledně rozvodu. Juan jí to ale nechce dovolit. Bertha řekne Césarovi, že její plány s Mirandou se nepovedly kvůli hurikánu. Pamela a Arcadia poslouchají zprávy o tom, že se mnoho řek způsobuje záplavy. Alejandro má sen o tom, jak Miranda nese v náruči mrtvé dítě a obviňuje ho z jeho smrti. Miranda a Gabino se vrací v autě z haciendy, když na ně spadne větev. Ztratí kontrolu nad řízením a vybourají se.

92. DÍL

Alejandro se bojí toho, že ztratí Mirandu, když otěhotní. Pamele začne být z vysoké teploty nevolno. Miranda a Gabino se zřítí do řeky. Gabino se téměř utopí, ale Miranda se ho vrátí zachránit. Bertha namlouvá Nurii, že se cítí špatně a prosí ji, aby jí přišla pomoc. Bertha si myslí, že Florenciino dítě je také vnukem Alfreda Luqueho. Rebeca upozorní Fernandu, že Julio patři ji a že jí nedovolí, aby jí ho vzala. Fernanda ji vyhodí. Mirandě a Gabinovi se podaří dostat se z řeky živí. Miranda přijde s Florencií, která jí řekne, že její děťátko každou chvíli narodí. Do pokoje přijde César, zatímco uslyší Florencii, jak rodí. S Mirandinou pomocí se dítě narodí. Bertha oznamuje Césarovi, že Nuria také porodila a navede ho, aby se tu noc Miranda stala jeho. Miranda je na Berthu rozčilená, protože nebyla s její sestrou, když rodila. Miranda vejde do pokoje Nurie, aby poznala její dítě. Uvidí něčí siluetu ve dveřích, vytáhne pistoli a vyjde ven. César jí zacpe ústa, ale Mirandě se na něj podaří vystřelit a zranit ho.

93. DÍL

Vejde Bertha a Miranda jí řekne, že ji „Guapo“ chtěl zabít stejně jako Gonzala. Miranda se spolu s Florencií a dítětem zamknou v pokoji. Fabricio mluví s Renatou. Ta mu řekne, že Florencia je na haciendě s Mirandou a Berthou. Chce, aby ji z toho místa dostali, ale zároveň řekne, že Bertha je dobrý člověk. Florencii se nevytvoří mléko, a tak nemůže nakrmit dítě. Přijde Luciano s Pamelou a Juanem, který ji prohlédne. Gabino infomuje Mirandu, že na haciendu přichází mnoho poškozených. Berha nařídí, aby zůstali venku, ale Miranda řekne, aby se šli ukrýt do sýpek. Přiběhne Nuria a křičí, že její dítě je mrtvé. Juan potvrdí, že se mrtvé již narodilo. Pamela vypráví Lucianovi, co se přihodilo. Ten ji potvrdí svou lásku. Liliana López Reyna, atraktivní advokátka Alejandra mu předá noviny se zprávami o hurikánu. Požádá ji, aby řekla jeho manželce, jak dlouho ještě zůstane ve vězení. Sansón ošetřuje Césarovi rány, zatímco Naty je uvidí. César nařídí, aby Alejandro prožíval ještě horší chvíle. Bertha navrhne Mirandě, aby požádala Nurii, aby kojila Florenciino dítě. Juan řekne, že je to to nejlepší. Miranda je nemocná, ale odmítá, aby jí Juan věnoval nějakou pozornost. Dá přednost pomáhat poškozeným. Liliana řekne Alejandrovi, že soudce ještě nerozhodl a že bude požadovat rekonstrukci činu, jestli není akceptována petice, odsoudí ho. Nuria nechce kojit Florenciino dítě. Bertha jí ale řekne, že její dítě je stále naživu. Bertha se rozzuří, když jí Florencia řekne, že její dítě se bude jmenovat Gonzalo. Florencia se svěří Mirandě, že každým dnem snáší Berthu méně a že Renata je stále dobře kontrolována.

94. DÍL

Liliana vypráví Alejandrovi o své dceři a řekne mu, že odejdou do Villahermosy najít Mirandu. Miranda je čím dál více nemocná. Oznámí Lucianovi, že zranili „El Guapa“, protože našla nějaký kapesník. Řekne jí, že to prověří. Bertha ujišťuje Césara, že není matkou Nurie. Ptá se jí, komu ji ukradla. Naty všechno zaslechne, objeví ji Sansón a odtáhne pryč. Miranda mluví s majiteli haciend, když přijde Liliana dávajíc na odiv svou krásu a představí se jako Alejandrova advokátka. Miranda se snaží přesvědčit potomky statkářů, aby svou půdy neprodávali někomu cizímu. Liliana Mirandě za chování k nim blahopřeje. Bertha se snaží přinutit Naty, aby se přiznala, ale nepodaří se jí to. Ujišťuje ji, že neslyšela nic z jejího rozhovoru s Césarem. Liliana si s Mirandou nepadnou do oka. Advokátka se jí snaží vysvětlit, co a jak by měla vypovídat. Nuria si hraje s děťátkem Florencii. Ta je nepříčetná, když ji zahlédne a vytrhne ji dítě z rukou. Chaquiras a Rafias chtějí zmlátit Alejandra, ale ten se s nimi vypořádá. Carola říká, že je Renata velmi nespolehlivá. Když Renata přijde, řekne jí, že je v jejím domě a že ji může kdykoliv vyhodit. Alejandro požádá Santiaga, aby si promluvil s Charem, jestli se mohou dovědět pravdu o žalobě proti němu. Nuria se snaží vzít Florencii dítě, přijde Fabricio. Miranda řekne Lilianě, že se jí nelíbí způsob, jakým vede obhajobu Alejandra. Juan řekne Mirandě, že ji prohlídne, protože vypadá špatně. Miranda v tu chvíli omdlí. Miranda je převezena do hlavního města, diagnostikují ji zápal plic. Bertha požádá Florencii, aby si šla s dítětem odpočinout, odmítá a řekne Fabriciovi, že ji nesnáší. César říká, že Nuria je vinna za smrt jejich dítěte. Chce podat žádost o rozvod.


95. DÍL

Na oplátku za svobodu „El Chaquiras“ a „El Rafias“ ve vězení svěří Alejandrovi, že je požádal Sansón, aby ho pronásledovali a že ho podplatil César. Nuria řekne Césarovi, že jejich dítě zemřelo. On jí to klade za vinu a řekne, že mrtvá by měla být ona. Fabricio nechce, aby se dítě jmenovalo Gonzalo, a zároveň jí svěří, že to byla Bertha a César, kdo ho unesli. Florencia je v šoku. Renata se snaží nějak pomoci poškozeným, když přijde César a láskyplně ji obejme. Juan ho odstrčí a řekne, aby se nedotýkal jeho manželky. Začnou se prát. Pamela je v nemocnici a chce vědět, jaký je zdravotní stav Mirandy. Ten jí to odmítá říct, protože není přímá příbuzná. Pravdu řekne až po příchodu Fernandy. Oznámí, že Miranda je na pokraji smrti. Liliana vyzvedne Alejandra ve vězení. Řekne mu, že dostal povolení navštívit svou ženu, která umírá. Alejandro je šokovaný. Ještě předtím než vejde do Mirandina pokoje svěřuje se Lilianě, že Miranda je důvod jeho bytí a že ji miluje více jak svůj život. Mirandu pak prosí, aby ho neopouštěla a zůstala naživu. Vyznává já lásku. Otec Santiago je u umírající Mirandy a ptá se jí, zda se chce vyzpovídat. Alejandro prosí o Mirandin život a říká, že se porve i s celým světem, když to bude nutné pro to, aby ji zachránil. Pamela volá Renatě a říká, co se stalo s její sestrou. Renata ji ujišťuje, že se ihned vrátí do města. Liliana je dojatá vším, co o ní Naty ví. Zároveň jí řekla, že všechna láska, kterou vynaložila, se jí vrátí zpět. Fernanda je překvapená, když uvidí Naty na klinice, neboť ji hledali všude možně. Naty jí prozradí, že se schovávala na haciendě a zároveň ji žádá, aby ji pustila k Mirandě nebo bude zodpovědná za smrt svojí dcery. Pamela se trochu pohádá s Lucianem kvůli jeho vřelému vztahu k Lilianě. Pamele není moc sympatická a odmítá je nechat chvíli o samotě. Nakonec svolí. Alejandro se musí vrátit zpět do vězení, ale to rezolutně odmítá. Liliana se ho snaží přesvědčit. Jeho případ by se tak mohl ještě více zkomplikovat. Naty vejde k Mirandě do pokoje a dá jí napít čokolády. Mirandě jako by prožívá očistu těla k navrácení zdraví.


96. DÍL

Gabino a Arcadia ujišťují Fernandu, že Naty určitě má tu pistoli, kterou Bertha zabila Alfreda. Přijde Bertha s Césarem a všechno uslyší. Naty se vrátí a Fernanda se ji snaží skrýt, aby ji Bertha neviděla. Bertha a César vyhrožují Fernandě, že ji obvniní jako komplice Alejandra. Fernanda informuje Renatu, že Miranda se téměř už dostala z krize. Renata jí řekne, že Bertha je jediná matka, kterou má. Fernanda pláče. Bertha chce, aby „Guapo“ našel Naty. Liliana získá pro Alejandra další povolení k návštěve Mirandy. Liliana a Renata si v nemocnici povídají a dobře spolu vyjdou. César se rozčílí, když se dozví, že je Alejandro v nemocnici. Ten to zaslechne a téměř se začnou prát, ale včas je od sebe oddělí. Alejandro obviňuje Césara, že zaplatil „Chaquirasovi“ a „Rafiasovi“, aby ho šikanovali. Liliana ho upozorní, že ho obviní za ovlivňování. Miranda se dostane z krize. Alejandro ji celý šťastný obejme a políbí, když přijde Liliana a vyruší je. Renata mluví s Césarem, který ji políbí. Vejde Juan a Carola a uvidí je. Bertha manipuluje s Rebecou a přesvědčí ji, aby se postavila proti Fernandě, protože byla komplicem Alejandra. Rebeca přijme a Fernanda vše uslyší. Alejandro se láskyplně rozloučí s Mirandou před očima žárlivé Liliany. Renata přijde z New Yorku s novým oblečením. Miranda se naštve, že přijala peníze od Césara. Liliana informuje Alejandra, že jeho případ jde dobře a až ho osvobodí, už ji znovu neuvidí. Florencia vytrhne Nurii dítě a řekne jí, že už nikdy víc ho nebude kojit. Bertha řekne Nurii, že to dítě je ve skutečnosti její a ne Florencie.


97. DÍL

Renata ujišťuje Mirandu, že Liliana je dobrý člověk a pochybuje, že by si s ní Alejandro něco začal. Renata ji povzbuzuje, aby se jí zlepšila nálada, protože je strašně bledá. Liliana řekne Alejandrovi, že záleží na Mirandě, aby zůstala pracovat v San Llorente Inversiones. Fernanda se setká s Juliem a Santiagem a řekne jim, že Rebeca ji chce označit za Alejandrova komplice. Florencia vyhledá Berthu a řekne jí, aby si všímala Nurie, protože ta je jako blázen a chce jí vzít dítě. Charo oznámí Lilianě, že Miranda ji nemůže přijmout. Liliana prudce vydechne a zvýší hlas. Přijde Miranda a ptá se, co je to za představení a řekne jí, že v tomto domě jenom ona může zvyšovat hlas. Miranda a Liliana se popichují, zatímco je Bertha uvidí. Liliana řekne Mirandě, že ji uvidí v San Llorente Inversiones, protože tam teď pracuje. Bertha mluví s Lilianou a snaží se jí zmanipulovat proti Mirandě. Bertha vyhrožuje Charo, aby nic neříkala „Guapovi“. Fernanda se střetne s Berthou, řekne jí, že bude bydlet v domě a upozorní ji, že má dva dny na to, aby odešla. Miranda, Pamela a Luciano si povídají. Pamela se rozzuří, když Luciano brání Lilianu. „El Chaquias“ a „El Rafías“ přiznají Alejandrovi, že César podplatil soudce. Miranda řekne Florencii, že otevřela obálku, kterou jí dala Bertha a že našla Nuriiny doklady. Florencia řekne, že ji vyhodí. Florencia prozradí Mirandě a Fernandě, že únosci Fabricia byli Bertha a César, protože jí to sám přiznal.


98. DÍL

Miranda je rozhodnutá udat svou tetu, protože tím se potvrdí, že je komplicem „Guapa“ při vraždě Gonzala. Florencia prosí, aby Miranda nic neříkala, protože Bertha má v rukou život její, Fabricia a dítěte. Renata se Bertě svěří, že měla v New Yorku s Césarem milostný poměr a že se cítí vinná. Amparo potvrdí Franciscovi, že nemiluje Romána tak, aby si ho vzala. Nuria vidí, jak děťátko spí po boku Florencie. Řekne, že si je jistá, že to není její dítě a nevěří v to, co jí řekla Bertha. Ministerstvo vnitra vyšetřuje Berthu a Césara. Oba byli totiž viděni spolu s Charo, když Alejandro vystřelil na Gonzala. Liliana dává instrukce k vyšetřování. César nařídí „Guapovi“, aby zabil Julia, neboť mu už leze na nervy. Egberto oznámí Bertě, že je už všechno připraveno, aby ublížil Nurii. César to zakáže, zatímco s ní bude ženatý. Miranda říká před Ministerstvem, že se Alejandro přišel pomstít jejímu otci, ale ne zabít ho. Ptají se jí, jestli je její láska k Alejandrovi slepá. Miranda bouřlivě odpoví, že nerozumí špinavým úsmyslům této otázky. Liliana se chce s Mirandou hádat kvůli její výpovědi, ale ta se brání a smysluplně odpovídá na otázky a z výslechu vyjde osvobozená. César souhlasí, aby Nurii odvezli na nějaké vzdálené místo, ale nesmí ji zabít. Juan a Renata se potkají v restauraci. On ji upozorní, že nepodepíše rozvod, protože si je jistý, že ho stále miluje. Ale Renata je rozhodnutá se s ním rozvést. Pamela a Miranda studují protokol od Liliany a nenajdou nic špatného. Naopak naleznou od ní dobré zprávy. Miranda je šťastná, protože Alejandra pustili na svobodu. On přijde v doprovodu Liliany a její dcerky, která ho obejme. Miranda se na ně překvapeně dívá.


99. DÍL

Pamela se chová k Lilianě a její dceři hrubě, ale Liliana vytasí drápy, aby chránila svou dceru. Luis Alberto přizná Bertě, že je zamilovaný do Nurie. Florencia radí Renatě, aby dala Juanovi ještě jednu příležitost, ale Renata si tím není ani trochu jistá. Alejandro a Miranda se vášnivě milují, zatímco César o tom pouze sní. Sansón probudí Césara, aby mu řekl, že Alejandro je na svobodě. César je celý zuřivý a ihned Alejandrovo propuštění zavolá Bertě. Alejandro řekne Mirandě, že čekají na návrat Fabricia, aby mohli svědčit proti Bertě a „Guapovi“. Juan hledá Carolu, aby se jí zeptal, jestli ho stále miluje. Ona ho ujišťuje, že ho nikdy nepřestala milovat. Milují se. Alejandro se dopustí nějaké chyby a místo Mirandě zavolá Lilianě. Miranda bolestí pláče. Egberto odveze Nurii a Florenciino dítě v přítomnosti Luise Alberta. Bertha řekne Lucasovi, že jestli Florencia nezemře, aby se připravil na její útok. Alejandro se Mirandě omlouvá, ale ta se brání. Zavolá Césarovi a chce odejít. Alejandro ji ale zastaví, chytí za ruku a řekne, že ho musí poslouchat. Florencia řekne Bertě, že jí Nuria ukradla její dítě a že je to její vina. Přijde Fabricio a doví se únosu. Juan líbí a objímá Carolu v momentě, kdy vstoupí Erica, Verónica a Raúl. Alejandro se snaží Mirandě vysvětlit, proč se zmýlil. Ona mu řekne, že je zraněná, Alejandro ji obejme, řekne, že ji neopustí a políbí ji.

100. DÍL

César řekne Sansónovi, že zničí Alejandrovy obchody a přísahá, že Miranda zaplatí za to, že ho zranila. Florencia spí, zatímco Fernanda se hádá s Fabriciem, že to neohlásili. Miranda řekne Bertě, aby přestala předstírat a jestli jí neřekne, kde je Nuria, zavolá policii. Bertha se brání obvinění od Mirandy a Fabricio ji podpoří. Fernanda připomene Bertě, že se během několika dní vrátí do domu a nechce ji tam vidět. Bertha ze sebe dělá oběť a podaří se jí všechny zmást. Luis Alberto říká Césarovi, že viděl, jak Nuria nastupovala do auta s dítětem v náruči. Verónica a Erica oznámí Renatě o Juanově nabídce, aby spolu během týdne žili sami, a potom jí podepíše rozvod. Renata přijímá. Fabricio je rozzuřený na Florencii, že uvěřila Mirandě a Fernandě, že za únos dítěte může Bertha. Liliana říká Alejandrovi, že je pro svou dceru matkou i otcem. Ujišťuje ho, že nikdy nemůže být přítelkyní Mirandy, protože jsou obě stejné. Alejandro jde hledat knihu pro Sofíu a zapomene tam svůj telefon. Miranda mu volá, ale zvedne to Liliana. Miranda řekne, že Nuria utekla s dítětem. Amparo vyčítá Juanovi vztah s Carolou. Řekne mu, že není spravedlivé, aby si zahrával s jejími city. César ujišťuje Berthu, že využije Renatu, aby se pomstil Mirandě za její opovržení. Bertha mu slíbí, že ho udělá velmi bohatým. Zazvoní zvonek, je to Liliana López Reyna. Liliana se setká s Berthou a Césarem a řekne jim, že se chopí vyšetřování proti nim ohledně korupce a ovlivňování svědků.

 

 101. DÍL

Miranda s Pamelou žárlí na Lilianu a řeší, jaká bude jejich strategie, aby si přivlastnily muže. Alejandro se ptá Liliany, proč mluvila s Mirandou. Nuria je v nemocnici pro mentálně postižené. Bertha ji jde navštívit. Renata vzpomíná na den, kdy byla v New Yorku s Césarem a nechala se jím svést. Neví, co dělat. Nuria řekne Bertě, že není blázen a ptá se po svém dítěti. Bertha jí připomene, že je mrtvé a že matka představená ji nenechá odejít. Jeptiška předá Bertě dítě. Fernanda říká Santiagovi, že Bertha nechala zabít Gonzala a že ona a „Guapo“ unesli Fabricia. César se ptá Mirandy, jestli si neuvědomuje, co je mezi Alejandrem a jeho advokátkou. Ona mu odsekne a César jí odpoví, že už má plný zuby jejího opovržení. Bertha mluví s matkou představeno, aby ji požádala o svolení starat se o dítě Florencie, a také ji prosí, aby byla na Nurii přísná. Luis Alberto najde v Césarově pokoji obálku s Nuriinými dokumenty. César ujišťuje Renatu, že se bude zodpovídat, jestli bude těhotná. Miranda je připravená odpustit Alejandrovi, jestli bude souhlasit, aby měli dítě. On jí vysvětlí své důvody, proč nechce mít děti. Luis Alberto mluví se Santiagem ohledně zmizení Nurie s dítětem. Santiago mu řekne, že to dítě je Florencie. Francisco kárá Juana za to, že chodí s Carolou a ještě není rozvedený s Renatou. Alejandro přijde do bytu Liliany, která se s ním chtěla sejít, aby mu řekla, že už nebude pracovat pro San Llorente Inversiones. Alejandrovi zazvoní telefon, přijde malá Sofía a chce, aby jí vyprávěl pohádku. Miranda uslyší její hlas a rozzuří se. Miranda trpí při pomyšlení, že se Alejandro setkal s celou rodinou a samozřejmě i s Lilianou a Sofíou. Miranda je zoufalá, a ačkoliv ví, že i kdyby přesvědčila Alejandra, aby s ní měl dítě, možná se matkou nikdy nestane. Říká Florencii, že už Alejandra ztratila.

102. DÍL

Nuria je na tom každým dnem hůř, objímá polštář v domnění, že je to její dítě. Jeptišky jí přinesou Florenciino dítě, aby ho nakojila.Alejandro čte Sofíi pohádku a potom ji uloží spát. Liliana je dojatá vztahem, který má Alejandro s její dcerou. Fabricio svěří Césarovi, že to byla Bertha a „Guapo“, kdo ho unesl. Přijde Bertha a Fabricio si uvědomí, že ona a její bratr jsou komplici. Bertha ho upozorní, že jestli nezabrání, aby Fernanda přišla bydlet do domu, bude jeho dítě trpět. Miranda trpí při vzpomínce na příchod Alejandra v doprovodu Liliany a její dcery. Liliana vypráví Alejandrovi o svém životě. Řekne mu, že nechce, aby si Sofía o něm dělala iluze. Radí mu, aby vyhledal Mirandu a promluvil si s ní. Skoro se políbí, ale on se odtáhne. Fernanda oznámí Alejandrovi, že Miranda odešla, protože ačkoliv by souhlasil být otcem, ona nikdy nemůže být matkou. Alejandro ujišťuje Fernandu, že miluje Mirandu, i když mu nebude moci dát děti a že se nemá proč cítit méněcenná. César a Bertha přestanou brečet, protože si oba uvědomí, že ani jeden nikdy nemiloval ani nebyl milován. Alejandro prosí Gabina, aby řekl Mirandě, aby přijela na haciendu. Ona tam už je, ale Gabino mu to neřekne. Luciano chce, aby mu Alejandro upřímně odpověděl, jestli se mu líbí advokátka. Ten uzná, že je krásná. Liliana vyslechne celý rozhovor. Charo svěří Fernandě, Fabriciovi a Florencii, že Bertha namluvila Nurii, že její dítě nezemřelo a že její je to Florencie. Fabriciovi se něco stane a volá Luisi Albertovi, aby si domluvili schůzku. Matka představená a jeptiška se k Nurii chovají hrubě a ospravedlňují se, že to je na příkaz Berthy. Liliana spolu s Vicentem a Lucianem připravují protižalobu. Snaží se zjistit to, na co přišel Gonzalo v Anglii. Alejandro přizná Lilianě, že Mirandu jednou oslovil jejím jménem. Políbí ji se slovy, že musí odejít bez pochyby. V tom momentě přijde César a uvidí je.


103. DÍL

César mobilním telefonem vyfotí Alejandra a Lilianu ve chvíli, kdy se líbají. A řekne Alejandrovi, že fotku pošle Mirandě. Nuria nebere léky, po kterých se cítí omámená a tím si rozlobí jeptišku. Fabricio říká Florencii, že se sejde s Luisem Albertem, aby ho požádal o informace o Nurii. Florencia se mu snaží naznačit, že její smrt se blíží. César ponižuje Lilianu, ale ta se brání. César ujišťuje Alejandra, že až si Miranda přečte poštu, najde tam jejich fotku. Alejandro Césarovi jednu vrazí. Renata říká Veronice a Erice, že z Juanovi nabídky nic nebude, protože její advokátka už připravuje rozvod. Alejandro požádá Lilianu o prominutí a řekne, že bere zodpovědnost za to, co se stalo. Liliana si je ale jistá, že ji Miranda stejně obviní. Alejandro řekne, že je to mimořádná žena, což Lilianě není zrovna po chuti. Miranda zapne laptop, aby zkontrolovala svou poštu, a uvidí fotku, na které se líbá Alejandro a Liliana. Miranda zůstane celý den zavřená v knihovně. Bertha volá do Itálie, aby advokáta uvědomila o existenci Alfredovy dcery a že porodila jeho prvního vnuka. Florencia říká Fernandě, že je připravená zemřít a že jedině prosí Boha, aby se dožila dne, kdy se vrátí její dítě. Renata řekne Fernandě, že volal Gabino, aby jim oznámil, že Miranda je na haciendě. Fernanda chce odjet na haciendu, je si jistá, že Miranda je v depresi. Svěří jí, že brzy Florencia zemře.


104. DÍL

César řekne Bertě, že se stalo něco úžasného. Ukáže jí telefon s Alejandrovou a Lilianinou fotkou. Luis Alberto říká Fabriciovi, že viděl Nurii s dítětem při odchodu v doprovodu nějakého muže. Fabricia ihned napadne Bertha a „El Guapo“. Renata poprosí Fernandu o odpuštění za svou hrubost a špatné chování. Prosí ji, aby už netrpěla. Alejandro a Juan jsou opilí v jednom baru a rozebírají své milostné problémy. Liliana volá Alejandrovi a ptá se ho, kde je, aby pro něj mohla přijet. Juan a Alejandra jsou totálně opilí a zpívají písničky, které věnují Mirandě a Renatě. Pamela a Luciano se hádají kvůli Lilianě, kterou Luciano pozval na jejich svatbu. Luis Alberto řekne Fabriciovi, že stejně jako on, tak i Nuria věděla o všech Césarových podvodech v podniku. César řekne Bertě, že už jednou pro vždy chce skončit s Mirandou a Alejandrem. Zavolá Mirandě a poprosí ji o odpuštění, že ji poslal tu fotku. Alejandro a Juan stále pijí, přijde Liliana a křičí na Alejandra, že ho okamžitě odveze. César políbí Renatu a kousne ji do rtu. Renata mu dá facku a řekne mu, že by byl dobrým partnerem pro Lizanii. César změní téma a pozve ji na cestu po Evropě, ta šťastně přijímá. Liliana odveze Alejandra domů, který ji žádá o prominutí za ten polibek. Ale ona mu řekne, že kdyby chtěla, tak to zastaví a kromě toho už dál nemůže skrývat to, co cítí.


105. DÍL

Alejandro požádá Luciana, aby zavolal Pamele, aby byla jeho prostředníkem. Florencia zvrací. Přestože se cítí velmi špatně, poradí Renatě, aby dala Juanovi ještě jednu šanci. Florencia se špatně chová k Bertě. Ona předstírá, že tím trpí a řekne jí, že odejde, aby ji neobtěžovala. Liliana je posedlá myšlenkou, že Sofía potřebuje otce, a taka pozve Alejandra, aby s nimi jel na slavnost. Fernanda říká Mirandě, že se Alejandro k Lilianě přiblížil v době, kdy byl ve vězení. Luis Alberto a Fabricio mluví s Románem a požádají ho o pomoc při hledání Nurie a dítěte. Vicente upozorní Alejandra a Luciana, že zabavili vlastnictví rodiny San Llorente. Miranda řekne Fernandě, že už si to dobře promyslela a že se s Alejandrem rozvede. Fernanda řeknem, že je rozhodnutá nechat Bertě dům, jestli se vrátí Nuria s dítětem.
Alejandro je schopný všeho, aby vykoupil zpět San Llorente Inversiones. Luciano a Vicente mu radí, aby nežádal o pomoc Berthu. Luis Alberto dá Fabriciovi rodný list Nurie a řekne, že je falešný, protože Bertha nikdy neměla děti. Florencia prosí Berthu, aby neodcházela do doby, než se vrátí dítě. Ta se vysmívá její bolesti. Florencia se cítí velmi slabě, Bertha jí dá políček a řekne, že už ji nikdy neuvidí. Florencii se velice přitíží. Charo a Renata jí pomáhají. Fernanda dává Renatě pokyny, aby jí pomohly co nejlépe a jak se mají vrátit do města. Renata volá Juanovi. Říká, že je to důležité, protože Florencia je na tom velice špatně. Alejandro řekne Lucianovi, že jediný způsob, jak získat peníze je prodat haciendu. Někdo zaklepe na dveře. Renata si myslí, že je to Juan, ale Charo jí oznámí, že jsou to exekutoři.


106. DÍL

Renata je zoufalá a nemůže zabránit tomu, aby si odvezli všechen nábytek z rezidence San Llorente. Malá Sofía se svěří Lilianě, že se jí ve škole posmívají, protože nemá tatínka. Florencia informuje Mirandu, že odnesli všechno z domu. Bertha je s kufrem v Césarově bytě a prosí ho, aby si vzal Lucase, souhlasí. Sansón jim řekne, že obstavili majetek rodiny San Llorente. Fabricio slíbí Florencii, že najde Nurii a jejich syna. Řekne jí, že se zjistilo, že to byla Bertha, kdo ukradl dítě Nurii a ta mu řekne, že Nuria je vnučkou Tomasy. Juan řekne Renatě, že s ním může odejít, neboť dům zůstal prázdný. Ta to přijme. Luis Alberto mluví s Berthou, když mu volá Nurie z kanceláře v klášteře.Miranda se vrátí do domu, setká se tam s Alejandrem. Vyčítá mu polibek, který dal Lilianě. Snaží se jí to vysvětlit, ale v té chvíli přijde César.

107. DÍL

Miranda trpí při pohledu na prázdný dům. Stěžuje si Alejandrovi, že četl Lilianině dceři pohádky. Renata a Juan se hádají. Ta mu svěří, že Charo má podobný kapesník, kterým byl zabit její otec. Alejandro vyhrožuje Césara. Ten mu ale řekne, že všechny oklamal svou druhou tváří. Miranda požádá Césara, aby odešel. Miranda chce po Alejandrovi, aby jí řekl pravdu ohledně jeho citů k Lilianě. Řekne jí, že jí je velice vděčný. Alejandro řekne Mirandě, že může jít spát do jeho domu. Luciano jí řekne, aby toho využila, protože další den se dům prodá. Juan a Renata se milují. Řekne jí, že když s ním nezůstane, nic se nestane. Když se druhý den probudí, Renata tam už není. Alejandro a Miranda si povídají celou noc. Přijde Fabricio a řekne, že mu Florencia neodpovídá, myslí si, že je mrtvá. Fernanda řekne Mirandě, Alejandrovi a Fabriciovi, že nemá cenu vozit Florencii do nemocnice, protože je v agonii. Florencia prosí Fernandu, aby nikdy nepřestali hledat její dítě, a chce, aby zavolali Berthu, protože ji chce vidět. Nuria zaslechne jeptišky a zjistí, že jimi ve skutečnosti nejsou, protože jsou komplicem Berthy.


108. DÍL

Florencia požádá Mirandu, aby našla jejího syna a aby mu stále připomínala, že ho velice milovala. Florencia Mirandu ujišťuje, že nemá ze smrti strach. Přijde Bertha a chce, aby ji s Florencií nechala o samotě. Miranda poprosí Alejandra o čas, protože vzpomínka na jeho polibek s Lilianou se lehce nevymaže. Bertha svěří Florencii všechno špatné, co udělala, že jí nikdy nedala léky, které by jí mohly zachránit a vzala jí dítě, protože je to první vnuk Alfreda Luqueho. Matka představená je překvapená návštěvou otce Santiaga, který po ní chce datum budoucí kongregace. Zároveň chce, aby ho zavedla za Nurií a dítětem nebo zavolá policii. Jeptiška obviní představenou a Santiago odejde s Nurií a dítětem. Florencia odpouští Bertě, protože je odporná osoba, která nikdy nepoznala ničí lásku. Do domu přijde Nuria s dítětem. Fabricio ho jde ukázat Florencii, ale ta ho už nemůže vidět, protože zemřela.

109. DÍL

Pohřbívají Florenciino tělo, Fabricio zoufale objímá jejich dítě. Miranda vyčítá Renatě, že nebyla po boku jejich sestry. Ta se cítí kvůli tomu vinu. César a Bertha plánují, jak se zbavit Nurie, protože chtějí zabránit tomu, aby je udala. Alejandro chce, aby ho Miranda přijala, ale ona se chce věnovat hlavně malému Enricovi a Fabriciovi. Marisol radí Lilianě, aby vyhledala Alejandra, protože je volný, a tak má příležitost ho získat. Miranda se všech ptá na Nurii, ale nikdo neví, kde je. Vzpomene si, že na hřbitově byl také César s Berthou. Renata vyřizuje telefonát z Itálie určený pro Florencii. Alejandro nerozumí tomu, proč žádají zkoušku DNA. Sansón chce, aby Raúl řekl Juanovi, že se mu líbí Renata a že z ní chce dostat peníze, protože neprominul smrt svého bratra. Renata má psychickou krizi, protože se cítí proviněně, že nebyla se sestrou, když zemřela.


110. DÍL

Juan vyčítá Renatě, že ho nechala ve Valle de Bravo. Přizná se mu, že se v New Yorku odevzdala Césarovi. „El Guapo“ volá Bertě, aby jí řekl, že ji jeptišky nejmenovali ve svých výpovědích. Liliana obdrží informace o zbrani, kterou se střílelo na Gonzala. Je to ta stejná zbraň, kterou byli zavražděni lékaři v Německu. Miranda oznámí Alejandrovi, že začne s rozvodovým řízením. On ji násilím políbí, ale Miranda mu řekne, že to byl poslední polibek, který si dali. Přijde Charo a řekne Alejandrovi, že mu musí dát něco důležitého. Alejandro požádá Charo, aby řekl Lucianovi a Vicentovi, proč nechtěla nic říct policii. Sofíiny spolužačky se jí posmívají, že nemá tatínka. V tom momentě přijde Alejandro a malá ho představí jako svého tátu. Bertha žádá Césara, aby ji nechal s jeho matkou. Řekne jí, že César se stal mužem právě s ní, že ona je jeho učitelka. Luis Alberto řekne Nurii, aby odjeli žít do Brazílie, protože ji nechce vystavovat žádnému nebezpečí. Liliana se ptá Vicenta a Luciana, jestli Bertha už cestovala do Evropy, protože zbraň, kterou zastřelili Gonzala už byla použita při vraždě německých lékařů. Alejandro vidí, že Florenciino dítě má stejný přívěšek jako měla Lizania v den svého zmizení. Přijde Fabricio a Miranda se s ním velmi láskyplně rozloučí. Alejandro žárlí. Rebeca se snaží před Berthou bránit a říká jí, že jí právě zasadila obrovskou ránu. Renata řekne Amparo, že se odevzdala Césarovi a že jí Juan určitě nikdy neodpustí. Miranda vejde do kanceláře svého otce, najde tam Liliany. Miranda jí vyčítá, že si začala se ženatým mužem a že využívá svou dceru, aby si s ním zahrávala.

 

111. DÍL

Liliana se brání a říká Mirandě, že to byla ona, kdo ji svým chováním vehnala do Alejandrovo náruče. César řekne Bertě, že Luis Alberto utekl a že musí zjistit, z jakého důvodu a že možná brzy budou muset opustit zemi. Liliana a Miranda se dále hádají, přijde Alejandro a Miranda okamžitě odejde. Poprosí ji ještě, aby si promluvili. Liliana řekne Alejandrovi, že ho Miranda nemiluje. A že se o něj bude bude prát. Luciano se žení s Pamelou v přítomnosti všech přátel. Luis Alberto řekne Románovi, že Lizania zemřela v Césarově bytě. Oba zůstanou jako opaření tímto odhalením. César říká Bertě, že chce Mirandu získat do postele a že to udělá před Alejandrem. Rebeca prosí Fernandu o odpuštění za všechny hloupost, kterých se dopustila. Řekne jí, že musí zavolat všem přítelkyním, aby jim řekla, kdo ve skutečnosti Bertha je. Alejandro ujišťuje Luciana, že ho nezajímá, jestli Bertha získá veškerý majetek jeho otce. Také se mu svěří, že začal strašně žárlit, když viděl Mirandu s Fabriciem. Přijde Fabricio a Miranda se k němu chová velmi příjemně. Alejandro se naštve a ptá se jí, jestli ho stále miluje. César zaslechne Julia, jak říká Rebece, že Nuria zmizela. César to komentuje slovy, že také Luis Alberto utekl. Román požádá Nurii, aby se přestala obviňovat z toho, že Florencia nemohla vidět své dítě. Bertha řekne „Guapovi“, že musí udělat něco proti Santiagovi a Nurii, protože jestli budou vypovídat proti nim, může jim to velmi uškodit.


112. DÍL

Liliana se znovu setká s Mirandou, která je vzteky bez sebe a požádá ji, aby ji nevyšetřovala a jestli chce něco vědět, aby se zeptala přímo ní. Román volá Césarovi a změněným hlasem se ho ptá, jestli Alejandro Luque ví, že jeho sestra zemřela v jeho bytě. Fabricio přijde s dítětem v náruči. Miranda běží, aby ho viděla před zraky žárlivého Alejandra. Alejandro vzpomíná na okamžik, kdy mu Fabricio řekl, že po smrti Florencie bude dobývat Mirandu. Marisol volá Alejandrovi a zoufale ho prosí, aby šel do bytu k Lilianě, protože Sofía má nervový záchvat. César je znepokojený a řekne Bertě, že se Nuria neobjevila a že si myslí, že je s Luisem Albertem. Juan ujišťuje Mirandu, že Alejandro ji miluje. A že obdržel telefonát z nemocnice, kdy mu oznámili, že už mají výsledky testů zakrvácených kapesníků, který odevzdali Gabino a Charo. Juan oznámí Mirandě, že se ukázalo, že na kapesníkách je krev dvou různých osob.


113. DÍL

Juan vzpomíná, jak viděl Césara krvácet z ramene. Lilianě vadí, že se Miranda už dozvěděla o výsledcích kapesníků, protože tvrdí, že je to důvěrná informace. Santiago se sejde s Berthou v jedné restauraci, když se náhle objeví César a Egberto. Bertha ho políbí a pošle ho vyřídit Alejandrovi, že cokoliv má v úmyslu, usvědčí Santiaga jako komplice. Román se ptá Alejandra, jestli ví, kde a za jakých podmínek zemřela jeho sestra Lizania v okamžiku, kdy přijde Santiago, a tak všechno vyslechne. Román vysvětluje Alejandrovi, že tuhle informaci o Lizanii mají Luis Alberto a Nuria, ale lže mu, když tvrdí, že neví, kde jsou. „Sansón“ mluví s Amparo, když přijde Carola s Juanem a Verónica s Raúlem. „Sansón“ se postaví proti Juanovi, ale Carola mu řekne, že s ním odejde pod podmínkou, že nechá Juana na pokoji. Verónica se zuřivě pohádá se Sansónem a on jí vmete do tváře, že se kvůli ní dostal AIDS. Renata si vzpomene na léky, které Florencii hlídala. Santiago oznámí Alejandrovi, že nechá kněžství. Myslí si, že je to jediný způsob, jak donutit Berthu a Césara, aby ho přestali dál využívat. Verónica svěří Renatě, že jí Bertha zaplatila, aby í přivezla drogu a pak jí ji podala na jedné klinice. Renata řekne Veronice, že si ji Bertha bude pamatovat. Najednou zaslechnou dva výstřely, vyjdou z pokoje a zaslechnou třetí.


114. DÍL

Verónica a Renata zaslechnou výstřely. Egberto vystřelil na Charo, která leží zraněná na zemi. Vidí, co se stalo s Charo a utíkají pryč s dítětem v náručí. Bertha zaslechne telefonát, kdy Miranda říká Renatě, že už proti Bertě našla důkazy. Santiago požádá Nurii a Luise Alberta, aby zůstali a vypovídali proti Bertě. Miranda prosí Fernandu, aby zachránila Charo, protože ona jediná může zabránit tomu, aby šel Alejandro znovu do vězení. Fernanda informuje Mirandu, že krev na kapesníku od Gabina je stejné krevní skupiny jako má César. Fabricio přijde do domu a začne se chovat jako blázen, když nemůže nikoho najít. Fernanda vysvětluje Alejandrovi, co se stalo Charo a ujišťuje ho, že Renata, Verónica i dítě jsou v pořádku v domě Andrey. Fernanda řekne Juanovi, že pochybuje, že by Bertha měla něco společného s tím, co se přihodilo Charo. Miranda se ptá Naty, jestli ví, kdo zaútočil na haciendu. Naty si pamatuje, že viděla Sansóna, jak ošetřuje Césarovi ránu po kulce. Řekne Mirandě, že to byl César. Požádá ji, aby se spojila s Fernandou, Alejandrem a Berthou. Miranda řekne Naty, že Bertha nebude chtít jít. Ta ji ujišťuje, že když jí poví, že má její pistoli, bude souhlasit. Miranda volá Alejandrovi a řekne mu, že je potřebuje, aby na haciendu přišla Fernanda, Bertha a on. Alejandro pochybuje, že by to Bertha přijala. Ta ho uslyší a ptá se, proč pochybuje o její odpovědi.


115. DÍL

Bertha řekne, že si Mirandin návrh spojit se s Alejandrem a Fernandou promyslí. Alejandro prosí Fernandu, aby vyčkala nějaký čas, než udá Berthu. Přinejmenším dokud neskončí jeho soud a on bude zbaven veškeré viny. Verónica pozve lidi ze sousedství, aby jí pomohli při práci s dětmi nemocnými AIDS. Verónica podotkne před Carolou, že má pochybnosti o tom, že Renata může být těhotná. Luis Alberto řekne Románovi, že má dokumenty, ve kterých stojí, že César je za celým bankrotem firmy San Llorente Inversiones. César přijde na haciendu a Mirandě je jasné, že přišel hledat Nurii a Luise Alberta. Říká mu, že tam nejsou. Charo oznámí Fernandě a Mirandě, že přijeli nějací muži ve stěhovacích kamionech. César začíná hladit a líbat Mirandu. Ta se brání, ale nemá sílu ho od sebe odtrhnout.

116. DÍL

César chce Mirandu znásilnit, ale ta ho silně kousne do rtu. César jí řekne, že je to naposled, co se vidí. Sofía přesvědčuje svou matku, aby zavolala Alejandra a požádala ho, aby ji doprovodil na mini olympiádu u nich ve škole. Fernanda a Renata jsou šťastní, když jim díky Alejandrovi vrátili veškerý majetek. Alejandro se rozzuří a vynadá Fabriciovi, že je to naposled, co přišel tímto způsobem na haciendu. Fabricio mu oponuje a ujišťuje ho, že jestli dá Mirandě souhlas k rozvodu, pokusí se ji znovu získat. Carola oznámí Juanovi, že je Renata těhotná, ale ten neví, čí je to dítě, jestli jeho nebo Césara. Alejandro říká Renatě, že nechá Mirandě svobodu, protože jí nechce vzít sen být matkou a on na sto procent nechce dítě. Miranda čte dopis, který zanechala Florencia, ve kterém ji žádá, aby se dala znovu dohromady s Alejandrem a nenechala si utéct příležitost být šťastná. Vicente se ptá Alejandra, jestli miluje Mirandu. V tom okamžiku přijde Liliana a Alejandro odpoví, že miluje Mirandu více než svůj život. Liliana pláče bolestí. Vysvětluje Alejandrovi, že Sofía ho zapsala na mini olympiádu své školy. Alejandro řekne Lilianě, že Sofíu velmi rád doprovodí. Fernanda, v doprovodu Juana, podá žalobu proti Bertě a Césarovi, ale policie je upozorní, že je nemůžou zatknout, dokud nedocílí toho, aby se začalo vyšetřování. Renata řekne Verónice, že už si je jistá svým těhotenstvím. Renata si je téměř jistá, že otcem je César. César zuří, protože nenašel Luise Alberta, nařídí Sansónovi, aby sledoval jeho auto. César volá, aby požádal o zbytek peněz ze svých účtů, ale oznámí mu, že nemá ani centavo. César obviňuje Luise Alberta, že ho nechal bez peněz. Juan zaslechne Veroniku, když mluví o Renatině dítěti a ptá se jí, jestli je pravda, že to bude jeho dítě. Vicente volá Alejandrovi, aby ho informoval o důkazech proti Césarovi. Liliana oznámí Alejandrovi, že už je rozsudek jeho případu.

117. DÍL

Liliana říká Alejandrovi, že už je hotovo a že takhle už mohou použít Charinu závěť, aby konečně skončili s Berthou a Césarem. César slibuje, že se pomstí Luisi Albertovi, ale předtím musí vědět, co se stalo s Nurií. Řekne Bertě, aby se připravila k útěku ze země. Renata řekne Juanovi, že nechce mít to dítě, protože neví, kdo je jeho otcem. Juan ji ujišťuje, že nevadí, jestli otcem bude César, v každém případě ho bude milovat. Renata proklíná Berthu pro všechno zlé, co udělala a upozorňuje ji, že ji obviní jako vražedkyni její sestry. Renata řekne Mirandě, že to byl Alejandro, kdo vše zaplatil z peněz, které získal z prodeje vlastní haciendy. Fabricio se dívá na Mirandu, jak si hraje s dítětem s obrovskou láskou a řekne Juanovi, že by Florencia určitě chtěla, aby se s Mirandou oženil. Alejandro je šťastný, když se dozví, že ho prohlásili za nevinného. Alejandro políbí Mirandu, když přijde Liliana s lahví šampaňského, aby si připili na jeho svobodu.


118. DÍL

Julio vyčítá Césarovi, že místo aby se věnoval podniku, soustředil svou pozornost na Berthu. Bertha žádá Rebecu, aby přestala o ní mluvit se svými přáteli, nebo řekne pravdu, že otcem Césara a Fabricia je Julio. Miranda děkuje Lilaně za její práci, ale řekne jí, že už skončila. Liliana připomene Mirandě, že ještě musí poslat Césara a Bethu do vězení. Alejandro požádá Mirandu, aby Lilianu snesla ještě do té doby, než pošle ty dvě monstra za mříže. Fernanda se ptá Liliany, kam je až schopná kvůli své dceři zajít. Ta odpoví, že je schopná všeho. Fernanda vyhodí Lilianu z domu, protože je nepříjemná na Mirandu. Liliana řekne Fernandě, že to čekala, protože je to chování matky. Alejandrovi vadí, že Fernanda vyhodila Lilianu, ptá se jí proč. Řekne, že jako Mirandina matka má povinnost jí chránit. Fernanda řekne, že se cítí vinná za neštěstí svých dcer. „Sansónovi“ je čím dál tím hůř, nechá Césarovi vzkaz na jeho mobilu, aby nepřicházel do svého bytu. Pamela Alejandrovi radí, aby se ohledně Liliany rozhodl, protože ohrožuje svůj vztah s Mirandou. Otec Santiago přijde domů k Amparo a radí jí, aby nechala Raúla odjet do Španělska. Renata přemýšlí o tom, co se stane, když porodí Césarovo dítě. Fernanda kontroluje Julia a řekne jemu a Rebece, že ho bude muset operovat. Liliana žádá Alejandra, aby dával pozor na Fernandu a Mirandu, protože se k ní chovají jako ke služebné. Alejandro jí řekne, že bude nejlepší, když se už víckrát neuvidí. Sofía to uslyší, běží ho obejmout a prosí ho, aby neodcházel a nenechával je samotné. Alejandro se cítí zavázán Sofíi, protože malá na něj křičí, že už ho nemá ráda. Liliana řekne Alejandrovi, aby už nikdy nevstupoval do jejího bytu. Santiagovi se podaří přesvědčit Amparo, že stipendium je pro Raúla velká příležitost. Fernanda oznámí Fabriciovi, že bude muset operovat Julia, ale že nehrozí žádné nebezpečí. Fabricio prozradí, že to byla Bertha s Césarem, kdo nařídili únos Julia a řekne Rebece, že César prodal její šperky.


119. DÍL

Fabricio přijde s dítětem a Mirandu to ihned dojme. Uvědomí si, že nikdy nebude matkou. Fabricio jí slíbí, že nikdy od ní dítě neodloučí. Charo přizná Pamele, že to byl Berthin přítel, kdo na ni zaútočil a kromě toho také zabil Gonzala. Fernanda radí Fabriciovi, aby se přiblížil k Juliovi, protože popravdě během operace zemřít může. Carola ujišťuje Renatu, že ona a Juan budou dobrými rodiči. Chce, aby jí slíbila, že Juana udělá šťastným. Román řekne Lucianovi a Vicentemu, že Luis Alberto a Nuria vypovídali proti Césarovi a že on také může přinést usvědčující dokumenty. Marisol vyčítá Lilianě, že nechala Alejandra odejít. Alejandro volá Lilianě a řekne, že doprovodí Sofíi na tu mini olympiádu. Miranda obdrží telefonát od Berthy, řekne jí, že už přijela na haciendu a že je tam chce všechny. Bertha je v bytě Césara, když přijde „sansón“, aby jim oznámil, že jsou hledaní policií. César požádá „Sansóna“, aby se na nějaký čas schoval, a dá mu nějaké lístky. César řekne Bertě, že budou muset na nějaký čas odjet ze země. Malá Sofía se na mini olympiádě cítí jako nejšťastnější dítě, protože je tam s ní Alejandro. Na olympiádu přijde Miranda v doprovodu Pamely. Luis Alberto a Nuria odhalí otci Santiagovi informace, které mohou obvinit Césara. Otec Santiago toho využije a řekne Nurii, že Tomasa byla její babička. Marisol se přiblíží k Mirandě a představí se jako teta Sofíe a řekne jí, že Sofía brzy bude mít znovu otce, protože Alejandro se rozvede se svou manželkou. Fabricio ukáže Renatě a Verónice stránku na internetu, na které je vidět Bertha, jak vychází z místa v Německu, kde zavraždili toho lékaře.


120. DÍL

Fabricio je rozzuřený kvůli Bertě, protože teď už je jisté, že zabila německého lékaře. César ujišťuje Rebecu, že jí nemůže vrátit její šperky a řekne jí, aby se s tím smířila. Julio upozorní Césara, že podnik, který spolu vytvořili je na pokraji bankrotu a to jeho vinou. César ujišťuje Julia, že mu Luis Alberto vrátí všechno do posledního pesa. Nuria a Luis Alberto jsou velmi neklidní. Zaklepají na dveře, a když otevřou dveře, srazí se s Césarem. Luis Alberto upadně Césarovou vinou do bezvědomí. Když César mlátí Nurii, přijde Alejandro zachránit jí. Miranda říká Pamele, že Alejandro je šťastný s Lilianou a Sofíou. Renata a Carola se hádají a vrazí si i facky. Alejandro vypráví Mirandě, co se mu stalo s Césarem. Miranda si stěžuje Luisi Albertovi a Nurii, že zradili důvěru jejího otce. Luis Alberto objasní Alejandrovi všechno, co se stalo s Lizanií. Alejandro je nepříčetný, když se dozví, že Bertha a César nechali na ulici ležet tělo jeho sestry. Alejandro řekne Mirandě, že nemůže jít na haciendu, protože jestli se setká s Berthou je schopný ji zabít. Luis Alberto vysvětluje Alejandrovi a Mirandě, jak zemřela Lizania. Liliana řekne, že nepovede případ vraždy Gonzala San Llorente. Juan opakuje Renatě, že mu nezáleží na tom, kdo je otcem dítěte, které čeká. Juan oznámí Mirandě, že léky, které podávali Florencii, byly z cukru. César má hysterický záchvat a začne ničit a rozbíjet celý svůj byt.

 

 121. DÍL

Fabricio řekne Juliovi, že chce, aby jeho syn vyrůstal blízko něj. Alejandro a Miranda odevzdají důkazy proti Césarovi a Lucianovi. Liliana řekne Alejandrovi, že mu musí něco důležitého říct a že ho čeká ve svém bytě. Odpoví jí, že se mohou vidět jen v kanceláři. Luciano řekne Vicentemu, že musí nahradit Lilianu v případu Gonzala San Llorente. Všichni se sejdou na haciendě s Berthou. Bertha se přizná, že pomohla zabít Lizanii. Bertha vysvětluje, že chtěla zabít Fernandu, ale zranila Alfreda a že poslala Tomasiny syny, aby hodili tělo do řeky. Román volá Césarovi, aby mu řekl, že Luis Alberto daroval jeho peníze na charitu, která ponese jeho jméno. Bertha řekne Fernandě, že to ona dala nápad Gonzalovi, aby ji vyhodil. Miranda se do ní chce pustit, ale Alejandro ji zastaví. Miranda ukáže Bertě pistoli, kterou jí dala Naty a nechá ji na psacím stole. Bertha ji popadne a namíří na ni. Miranda, Fernanda a Alejandro se snaží Berthu donutit, aby odešla, ale Naty je ujišťuje, že se svému osudu nevyhne. Gabino a Arcadia si jsou jistí, že Bertha odešla pronásledována nějakým mužem. Miranda a Fernanda se cítí klidné po Bertině přiznání, ale Alejandro je stále rozčilený a lituje, že nechal Berthu odejít. Miranda si je jistá, že její otec teď může odpočívat v pokoji. Alejandro říká Lucianovi a Vicentemu o Berthině přiznání. V sousedství se loučí s Raúlem a Carolou.

122. DÍL

Luciano informuje Alejandra, že policie už má důkazy proti Césarovi a Bertě a že nemohou opustit zemi. Miranda má velký úspěch a získá několik nabídek. Fabricio řekne Pamele, že poprosí Mirandu ještě o jednu šanci. Bertha řekne Césarovi, aby se nestrachoval o peníze, které mu ukradl Luis Alberto, protože brzy jí zůstane majetek po Alejandrovi, protože Miranda neotěhotněla. Liliana poprosí Alejandra, aby jí pomohl ve lži a před Sofíí předstíral, že jsou pár. Liliana mu řekne, že ho miluje a jestli chce, bude jeho milenkou. Fabricio využije toho, že je Miranda smutná a řekne jí, že by chtěl obnovit jejich milostný vztah. Políbí jí. Miranda je polibkem od Fabricia překvapená, řekne mu, že ho nemiluje a že už je pozdě mluvit o nich dvou. Miranda žárlí a je přesvědčená, že je Alejandro s Lilianou. Alejandro se s Lilianou rozloučí a řekne jí, že kdyby byl volný, určitě by jí vyslyšel, protože je to žena velmi přitažlivá. Naty utěšuje Mirandu a říká jí, že tento večer obdrží cenu. Pamela vyčítá Mirandě, že by chtěla přijmout Fabricia jenom proto, aby zranila Alejandra. Miranda má závratě, Pamela jí řekne, že je pravděpodobně těhotná. Přijde Renata a řekne, že se o svém těhotenství dozvěděla jedním domácím způsobem. Dojde do pokoje pro nějakou krabičku. Liliana řekne Marisol, že jí nikdy neodpustí, že ji donutila zapomenout na všechny hodnoty. „Sansón“ hledá Césara, aby mu zaplatil, co mu dluží. Pamela a Renata nervózně čekají na výsledky Mirandina těhotenského testu. Fabricio se Mirandy ptá, jestli je těhotná.


123. DÍL

Miranda oznámí, že test vyšel pozitivně. Fabricio Mirandě nabídne, že se stane otcem pro její dítě. Poděkuje mu, ale nepřijme to. Miranda pláče při vzpomínce na Alejandrova slova, že nechce mít dítě. Juanovi volá „Sansón“, aby se sešli v sousedství. Miranda všechny požádá, aby Alejandrovi neříkali nic o jejím těhotenství. Bertha chce mluvit o samotě s Fernandou, Mirandou a Renatou. Alejandro stráví noc v kanceláři, přijde Luciano a řekne mu, že ztratil Mirandu tím, že utěšoval Lilianu. Marisol řekne Lilianě, že Alejandro je podpantoflák, protože nedělá nic jiného než, co mu nařídí Miranda. Marisol přizná Lilianě, usilovala o to, aby se provdala za milionáře. Fernanda řekne Bertě, že přišel čas, aby zaplatila za všechny svoje činy. Miranda jí řekne, že už pro ni všechno skončilo. „Sansón“ požádá Juana o prominutí a přijme to, že jeho bratr zemřel jeho vinou. Luciano obdrží telefonát z Itálie. Oznamují Alejandrovi, že všechny jeho účty budou odblokovány a že německá vláda právě požádala o vydání Berty. Bertha tvrdí, že jenom chce zabránit v tom, aby měli na svědomí její smrt, protože si je jistá, že ve vězení nepřežije. Bertha uchopí řetěz svého psa a vyklopýtá ven totálně zničená. Fernanda, Miranda a Renata se nemohou ubránit pláči, když vidí Berthu odcházet. Bertha vzpomíná na slova „Guapa“, že ona nemá naprosto nic. Juan vysvětluje „Sansónovi“, co musí udělat, aby zvítězil nad svoji nemocí. César je rozhodnutý setkat se s Mirandou a Alejandrem, ale o samotě bez pomoci Berthy. Liliana řekne Marisol, že se bude držet Alejandrovi rady a najde otce pro Sofíu. Fabricio oznámí Mirandě, že musí odcestovat do Puerta Vallarta a Londýna kvůli svému projektu. Nabídne jí, aby jela s ním. Luciano řekne Fabriciovi, že byl na Julia vydán zatykač vinou Césara. Fabricio oznamuje Juliovi, že je na něj vydán zatykač. Ten z toho omdlí.


124. DÍL

Fernanda řekne Pamele a Lucianovi, že Rebeca může z toho všeho, co se děje onemocnět. Pamela říká, že je překvapená Fabriciovou změnou, protože chce znovu získat Mirandu a teď to vypadá, že mu Miranda dá novou šanci. Fernanda je indiskrétní a řekne Lucianovi, že je Miranda těhotná. Ten se rozzlobí, že mu to Pamela neřekla. Renata už nechce být ničím stínem a od téhle chvíle chce dělat svá vlastní rozhodnutí a být zodpovědná za výsledky. Vicente se se všemi sejde, aby jim řekl, že César jim vyhrožuje. Požádá je, aby byli nadmíru opatrní. Bertha je v Césarově bytě. Potom co otrávila Lucase, si vezme několik prášku. Někdo vejde a začne na ni hrozně křičet. „El Guapo“ je ozbrojený a Bertě zacpe ústa. Miranda požádá Luciana, aby neříkal Alejandrovi, že je těhotná, protože on nechce mít děti. „El Guapo“ dá Bertě najevo, že nikdy nebude znetvořený její rukou. Bertha omdlí. Liliana řekne Mirandě, že jí nevědomky způsobila problémy s Alejandrem. Zeptá se jí, jestli by jí požádala, aby dala Alejandrovi svobodu, zda by to udělala. Bertha řekne „Guapovi“, že se zabije, protože nevydrží ve vězení. Alejandro řekne Lucianovi a Vicentemu, že Bertha plánovala získat jeho majetek prostřednictvím Florenciina dítěte. Vicente oznámí Alejandrovi, že je už vše připraveno, aby předal podnik Mirandě. Alejandro chce znovu získat Mirandu, protože je to jediná žena, kterou miluje. Liliana řekne Alejandrovi, že Miranda je výjimečná žena a že ji nesmí ztratit. Kromě toho mu řekne, že mluvila s otcem Sofíe. Alejandro Lilianě přeje, aby se jí dařilo, a rozloučí se. Alejandro volá, aby mu připravili letadlo, protože chce jet za Mirandou na haciendu.


125. DÍL

Alejandro hledá zoufale Mirandu. Bertha začne mít halucinace, vstoupí „Guapo“ a řekne jí, že přišla hodina, aby se postavila zákonu, a uřízne jí prsty na ruce. Rebeca informuje Mirandu, že Julio je na pokraji smrti. Alejandro prosí Gabina, aby mu řekl, kde je Miranda. Gabino mu nakonec řekne, že je v Puerto Vallarta. César se zapíše v hotelu pod jménem Alejandro Luque. Charo ho zahlédne a s hrůzou to řekne Rebece. Bertha se ptá „Guapa“, proč ona. Ten jí připomíná všechn osoby, které jí položili tu stejnou otázku. Rebeca ujišťuje Verónicu, že ji nezajímá, čí je její dítě a že je jen důležité, že bude její. Rebeca se setká s Césarem, řekne mu, že jeho a Berthu hledá policie. César říká, že Bertha s ním neutekla a že neví, kde je. Rebeca požádá Césara, aby se přihlásil na policii. Ale ten ji požádá o pomoc. Alejandro se ptá na recepci hotelu na Mirandu. Řeknou mu, že snídá se svým manželem. Fabricio se ptá Mirandy, jestli mu dá druhou příležitost. Miranda nakonec souhlasí a nechá se políbit přesně v okamžiku, kdy přijde Alejandro a nepříčetně žárlivý se před ně postaví. Alejandro a Miranda souhlasí, že mezi nimi už nemůže nic být, protože už se příliš zranili. Juan řekne Renatě, že jí hrozí potrat. Renata se modlí a ujišťuje Juana, že se jeho dítě narodí zdravé. César volá Fabriciovi, aby ho požádal o peníze, které mu slíbil. Miranda vzpomíná na první polibek, který jí Alejandro ukradl. Vyjde z restaurace a někdo ji přepadne. Miranda si myslí, že jejím únoscem je César. Když se probere, najde krabici s krásnými šaty a zprávu, ve které stojí, že musí poslouchat a obléknout si ty šaty. „El Guapo“ se střelí do spánku. Bertha křičí o pomoc, ale nikdo ji neslyší. Rebeca řekne Césarovi, že už podala oznámení na policii. César vběhne do silnice a nějaké auto ho porazí. Miranda je nádherná v darovaných šatech a špercích. Když vyjde ven, uvědomí si, že ten, kdo jí unesl, byl Alejandro. Alejandro řekne Mirandě, že už ví, že čeká dítě a ujišťuje ji, že bude zdravý a silný jako on a krásný jako ona. Vášnivě se líbají. César utrpí mozkouvou mrtvici a zemře, jeho srdce darují jeho otci. Naty se prochází po kukuřičných polích a náhle se promění v bílou holubici. Miranda a Alejandro si na jachtě přísahají lásku. Jachta se pak ztratí z dohledu. FIN.

 

zdroj: mundolatino.forum.cz