ECOMODA

 

 

1.

Akcionář kolumbijské módní firmy Ecomoda Mario Calderón se setká v Buenos Aires s manažerkou americké společnosti Fashion Group Gabrielou Garza. Ta Ecomodě nabídne spolupráci. Prezidentkou Ecomody je však Betty Pinzón, se kterou se rozešel ve zlém. Volá proto jejího manžela Armanda Mendozu. Ten s navrhovaným obchodem souhlasí, ale zároveň ho před Betty zapírá. Betty si myslí, že má nějakou milenku.


2.

Armando Betty vysvětlí, kdo je Gabriela a co chce. Betty však stále nenávidí Maria Calderóna, který vše zprostředkoval. Daniel tlačí vedení Ekomódy k tomu, aby v rámci šetření propustilo zaměstnance. Freddy zve Auru Maríu na skromnou večeři, ale ta rozhořčeně odmítá. Ostatní sekretářky ho nakonec přinutí, aby ji v Ecomódě požádal o ruku. Bertha však zaslechne o propouštění a Freddy to vezme zpátky. Oslava se nekoná. Nikdo z vedení Ecomódy nemá zájem nebo čas jít na zahájení módní přehlídky. Sekretářky, které si myslí, že budou propuštěny, plus Freddy a Wilson využijí odložených pozvánek a rozhodnou se na ni jít. Betty, která nechce ztratit Armanda, nakonec přemůže svůj odpor k Mariovi a svolí ke schůzce s Fashion Group.

 

3.

Fredy a ostatní pomocný personál se díky manažerským pozvánkám dostanou na přehlídku. Freddymu lezou oči z důlků, když vidí modelky. Sekretářky se mu vysmívají a on se holedbá, že takovou dokáže sbalit taky... Ostatní ho pošlou pro jídlo a pití. U stolu se seznámí s Gabrielou Garsou. Vydává se před ní za nového ředitele Ecomódy a sekretářky představí jako manažerky společnosti. Gabriela a Kenneth projeví přání navštívit následující den Ecomódu. Freddy se děsí, ale rozhodnou se, že hru je nutno dohrát až do konce. Druhý den, když Gabriela a Kenneth přijdou do Ecomódy, strhne se řada trapných scének, když se všichni snaží vydávat za vedení podniku a přitom o tom nemají ani páru. Kenneth může nechat oči na Auře Maríi. Gutierrez chce vyhodit velkou část personálu. To Betty nechce a raději přistoupí na eventualitu návštěvy Fashion Group, kterou vyjednal její nepřítel Mario Calderón. Z pracovní snídaně se všichni urychleně odeberou do podniku, aby všechno před tak důležitou návštěvou zkontrolovali.

 

4.

Freddy se vydává za prezidenta Ecomódy. Ukáže hostům Fashion Group továrnu a právě ve chvíli, kdy je chce propašovat pryč, naráží na Betty, jejího muže a Moru s Gutierrezem.
Musí s barvou ven. Gabriele a Kennethovi se zdá být Freddy a celá jeho parta trochu divný, ale i tak, mají o jejich kvalitní výrobky zájem, a tak se rozhodnou zůstat o den déle... Zatím jsou všichni pozváni na kobereček, aby se tam zpovídali ze svých činů. Všichni jsou na hodinu propuštěni. Ale Fredy má ještě za úkol říci Fashion Group, že o obchod s nimi není v podniku zájem. Kenneth se snaží pozvat Auru Maríi, na večeři. Všichni šílí, protože si uvědomují, že jejich vinou podnik přišel o nejdůležitější obchod ve své historii. A chtějí se Betty aspoň omluvit.

 

5.

Podřízené Armanda a Betty se jdou omluvit za nedorozumění, které způsobily. Došlo k němu, když se přetvařovaly před americkými investory, že jsou majitelé Ekomody. Betty jim slíbí odpuštění za podmínky, že celou záležitost urovnají. Všechny naděje jsou vkládány do Aury Marie, kterou americký investor Kenet pozval na schůzku do restaurace. Aura Marie schůzku přijme, ale její žárlivý přítel Fredy jí dělá problémy. Aura Marie přesto jde a brzy se snaží Kenetovy všechno vysvětlit. Ten po chvíli rozčarování všem odpouští a slíbí Auře Marii přemluvit svou kolegyni Gabrielu, aby se zúčastnili zítřejší schůzky. Díl končí pohledem na překvapený a nevěřícný pohled Gabriely poté, co se jí Kenet snaží vysvětlit situaci.

 

6.

Aura Maria prozradila Kennethovi, že ve skutečnosti je pouhou sekretářkou, nikoliv viceprezidentkou, jak původně tvrdila. Když se to dozví Gabriela, rozčílí se a chce okamžitě odjet. Zaměstnanci Ecomódy hledají řešení, jak Gabrielu a Kennetha přimět, aby jim odpustili a na smluvenou schůzku přišli. Freddy se v noci vydá do hotelu za Gabrielou s květinami a skupinou hudebníků. Kenneth se dvoří Auře Marii a Freddy velmi žárlí. Gabriela jim nakonec promine a druhý den s Kennethem přijdou. Zaměstnancům už tak nehrozí, že dostanou výpověď. Na jednání je však přizván i Mario Calderón, kterého Betty nenávidí, a Armando se bojí, jak jejich setkání dopadne.  

 

7.

Do Ecomódy se vrací Mario Calderón, dávný Armandův přítel, a díky němu firma naváže obchodní kontakty se společností Fashion Group. Mario je vyhlášený milovník žen a zábavy, což se nelíbí Betty, která se bojí, že jejího manžela svede na špatnou cestu. Druhá dějová linie se soustřeďuje na Freddyho, který se konečně rozhodne požádat o ruku Auru Maríu. Jeho zásnuby jsou však ohroženy, protože musí zaplatit skupině hudebníků, u kterých si objednal píseň, a nemá dost peněz. Hudebníci požadují jako zástavu právě jeho prsten, ale nakonec je Freddy zachráněn, jeho dluh zaplatí Gabriela, pro kterou byla píseň určena. Zásnubám tedy nestojí nic v cestě.

 

8.

Fredyho zásnuby s Aurou Maríí končí fiaskem. Fredy ji sice požádá o ruku, ale když Aura María zjistí, že její zásnubní prstýnek uvíznul na ruce Jenny, dá mu facku a s pláčem utíká pryč. Při tom nechtěně vrazí do Keneta, který je z ní celý pryč. Armando dostává od Bety svolení, aby směl jít spolu s Máriem a zástupci Fashion Group Gabrielou a Kenetem na večeři na oslavu uzavřené obchodu. Kenet na poslední chvíli odpadá, a tak jdou ve třech. Všichni Bety vyčítají, že Armanda neměla pouštět a ani Bety si není příliš jistá.

 

9.

Mario veze Suchi v Armandově autě domů, a udělá si při tom zastávku v hodinovém hotelu. Ve stejnou dobu tam jede taky Gutiérez se slečnou Ramirézovou, a poznávají Armandovo auto. Mario se zase z hotelu snaží rychle spěchat, a nabourá do jiného auta. V celku by se nic nestalo, ale má smůlu, že narazil na vypečeného taxikáře, který chce na srážce vydělat. Mariovi nezbude, než zavolat Armanda. Armando se ptá po Mariovi v motelu a tam se setkává s Gutiérezem. Gutiérez ho navíc vidí ve společnosti Gabriely. Armando mu hrozí, že nesmí nikomu nic říct. Když dojedou na místo nehody, nabouraný řidič taxiku se snaží Armanda vydírat, a zatímco se spolu dohadují, společensky unavená Suchi se uloží v Armandově autě. Sklíčený Armando se ve tři ráno vrací s obavami domů, naštěstí se Betty spokojí s omluvou, že se vyboural. Obrovský šok čeká Armanda druhý den ráno, ve chvíli, kdy si jde do garáží pro auto a objeví tam Suchi.

 

10.

Armando objeví v autě náušnici a vyhodí ji z okna v domnění, že jde o náušnici Sugi. Po příjezdu do podniku Aura Marie pro Armanda zjišťuje, že je třeba nabourané auto odvést na pojišťovnu s policejním nálezem. To je důvod, proč Armando s Kalderónem, přes značné protesty Gabriely (která si přeje vše prozradit Bety) svěřují své tajemství Fredymu. V podniku se objevuje ještě opilá Sugi a začíná hon na kabelku, kterou Sugi nechala v Aramandově autě. Kabelka se po spoustě nedorozumění dostává v plastikovém pytli do kanceláře Betty, která ji v závěru dílu vyndává a nechápe, kde se tam octla. Zároveň také probíhá konkurz na sekretářku Fashion Group, kterého se účastní Gutierrezova favoritka i Inesitina známá, která je doprovázena svou kamarádkou.

 

11.

Bety objeví Sugiinu kabelku a Gabriela se rozhodne Armandovi pomoct a vydává ji za svoji. Na pohovor na místo sekretářky Fashion Group je hodně zájemců, ale kamarádka Inesiny dcery, Rozálie, má reálnou šanci. Její doprovod a zároveň nejlepší kamarádka Natasha ale chce to místo pro sebe. Namluví všem sekretářkám, že nic netušící Rozálie je agresivní maniak. Jenny se po telefonu rozchází s přítelem a podezřele se začíná točit kolem polichoceného HermesePinsóna. Díl končí pohledem na Natashu a její obličej, který je plný odhodlání za každou cenu získat místo ve Fashion Group.

 

12.

Mario shání nějakou dívku, která by s ním strávila večer. Přemluví Armanda, aby v počítači otevřel jeho starý seznam dívek. Betty to vyslechne. V Ecomodě probíhá konkurs na sekretářku. Všichni muži z vedení jsou z toho pryč. Natasha vystrnadí pod různými záminkami všechny zájemkyně a předstírá, že ztratila kabelku. Přinese Nicolasovi oběd až do kanceláře a začne mu nadbíhat. Děvčatům ze sekretariátu se líbí. Efraín se rozchází s Jenny, ale jeho bývalá manželka Sofía dělá, že je jí to jedno. Nicolas přednese na schůzi svůj návrh ohledně Natashy a Gutierrez s ní má hned udělat pohovor. Wilson najde kabelku na dámské toaletě a Nataša tvrdí, že jí ukradli dvě stě tisíc. Ale nevadí jí to. Jenny opuštěná Efraínem se vrhá do náruče Hermesovi. Prý ho bude potřebovat.

 

13.

Po rozchodu nemá Jenny ani peníze, ani střechu nad hlavou. Přemluví, Hérmese, že jí půjčí 100.000 pesos a jde hledat hotel. Děti a kolegyně přemluví Sofíi, aby u nic nechala přespat svého muže Efraima, který ji opustil kvůli Jenny. Freddy odnese Jenny zavazadla a doprovodí ji. Aura María žárlí. Přichází Kenneth a zve Auru na večeři. Aura se rozhodne s ním jít, aby Freddy žárlil. Betty řekne Armandovi, že ví o databance žen. Ten jí vysvětluje, že to už je minulost, a že to patří hlavně Mariovi. Na důkaz chce celý soubor smazat, Mario ho prosí, aby to nedělal, jinak je s jejich přátelstvím konec. Betty jen chce, aby jí Armando vysvětlil jednotlivé kategorie souboru. Natašu přijmou do Fashion Group. Na oplátku jde na večeři s Nicolásem. Jenny volá Hermesovi z hotelu, že potřebuje jeho kartu, ten jde a Jenny ho, nic netušícího, zavleče na pokoj.

 

14.

Armando dále vysvětluje Betty jednotlivé kategorie souboru s informacemi o ženách. Natacha jde s Nicolásem na večeři, ale dá mu na srozuměnou, že budou jen přáteli. Nicolás se cítí jako pitomec. Jenny se stále snaží Hermesa zdržet u sebe. Svádí ho, co to jde, ale on odolá, a když se v noci vrací domů, Julie už leží v posteli. Hermes jí vyznává lásku. Sofia doufá, že se k ní Efraim vrátí, ale když přijde domů, vyhrkne na svého muže takový příval výčitek a posměšků, že se Efraim raději otočí a odchází. Kenneth jde s Aurou Marií tančit, sejdou se tam s Freddym a Mireyou. Kenneth se naučí popíjet kolumbijskou pálenku a tančit místní tance. V angličtině říká, že jí miluje a že je ženou jeho snů. Mireya to Auře přeloží a ta se trochu zalekne. Aura odchází s Kennethem a Freddy zuří žárlivostí.

 

15.

Gabriela se ve snu vášnivě miluje s Armandem. V práci je velice nervózní a přepjatá. Ani Betty nemá svůj den. Ecomoda má vážné problémy s přípravou kolekce pro Fashion Group. Hugo se víc stará o svou fenku než o dokončení svých modelů. Kvůli Natašině donášení dojde ke střetu mezi Betty a Gabrielou. Gabriela - rozhodnutá rozvázat smlouvu mezi Fashion Group a Ecomodou - odchází do hotelu. Kenneth je přesvědčen, že situaci může vyřešit jedině rozhovor Armanda s Gabrielou. Gabriela Armandovi řekne o svém snu a přizná, že po něm velmi touží. Armando se jí vyzná ze své lásky k Betty a rodině. Jejich vztahy zůstanou i nadále přátelské a spolupráce obou firem je zachráněna.

 

16.

Armando je s Betty na nákupech a najednou potká modelku Linu, která ho zve na oslavu výročí své modelingové agentury. Armando nechce jít, ale Betty ho tam posílá, mohou přece věřit jeden druhému, jejich svazek je dost pevný. Armando slíbí, že bude do půlnoci doma a že on na ni taky nikdy nebude žárlit, když si bude chtít s někým vyrazit. Betty se chystá, že dobu, kdy bude Armando na oslavě, využije k tomu, že připraví oslavu Armandových narozenin. Náhle se v Ecomodě objevuje Francouz Michel, který byl do Betty kdysi zamilován, zve Betty na oběd, Betty sice přijme, ale místo na oběd jde s Michelem nakupovat vše, co potřebuje na oslavu narozenin. Armando posílá do restaurace, kde má údajně být Betty s Michelem, Freddyho, ten je tam nenajde a Armando začne strašlivě žárlit. Odmítne jít na oslavu s modelkami. Večer, když Betty odběhne dolů za vrátným, si Armando myslí, že mu utekla s krásným Michelem, nasedne do auta a posléze vtrhne do Michelova pokoje. Ten mu řekne, že překazí své ženě plány, protože pro něj chystá oslavu. Betty ale již mezitím vše odvolala. Manželé tedy slaví sami a jsou spokojeni.

 

17.

Mariana vykládá karty a Sandře vyjde, že ji čeká noc plná vášní. Mario Calderon jde k Sandře domů, aby si od ní vyzvedl disketu, kam mu nahrála božské orákulum. Uvidí ji v negližé a všimne si jejího těla. Zatouží po tom si se Sandrou užít. Armando ho před tím varuje, nechce, aby jí ublížil, protože Sandra je přítelkyní Betty. Aura Maria se chystá s ostatními do Klubu svobodných, aby si tam Sandra někoho mohla nabalit. Mario však Sandru donutí, aby zůstala v práci a něco dodělala. Popíjejí spolu whisky a Mario začne Sandru svádět. Ta se na něj vrhne, až je z toho i otrlý Mario vyděšený. Druhý den Mario dělá, jako by nic a Sandra je z toho zničená. Mario slibuje Calderonovi, že jestli se mu podaří dostat Gabrielu, bude se věnovat na příště už jen a jen jí. Gabriela ho však rázně a ironicky odmítá, protože mimo jiné ví i o jeho kousku se Sandrou. Betty Sandru utěšuje.

 

18.

Betty odjíždí s rodiči za příbuznými na mši a nechává Armanda samotného s Camilou. Přichází Calderon, aby mu s péčí o dítě "pomohl". Calderón si všimne, že dítě přitahuje pozornost žen, tak se začne vydávat za Camilina otce a sbalí Ginu, které namluví, že jeho žena zemřela a on je vdovec a jestli by mu nemohla pomáhat s malou. Když se nakonec Betty vrací, Ginny omdlí, protože si myslí, že před ní stojí zjevení.... Nicolás s Gutiérezesem chatují a Nicolás se dohodne přes počítač s dívkou Ximenou na schůzce, nakonec se vydává za někoho jiného, protože má strach, že se krásné Ximeně nebude líbit. Pravda ale stejně vyjde najevo a Nicolás dostane od Ximeny pár facek.

 

19.

V Bogotě se slaví Pánská noc, což znamená, že ten večer zůstávají všechny poslušné ženy sedět doma a noc patří pouze pánům. Armando, Mario, Gutiérez, Fredy, Nikolas a Kenet se společně vydávají do restaurace. Ale to by nebyl Kalderón, aby i o Pánské noci neobjevil někde dívky, a to hned čtyři. Pohledné krasavice okamžitě pozve i přes Armandovy protesty k jejich stolu. Slovo dá slovo a milé dívky si celou pětici mužů odvádějí domů pod příslibem, že tam na ně čekají ještě další jejich kamarádky.

 

20.

Zatímco si ženy dělají o své muže starosti, jejich miláčkové jsou přepadeni a oloupeni o všechno včetně šatů svůdnými kráskami s pistolemi, které je navíc ještě svážou. A tak naše přátele čeká nelehký úkol nejen dostat se nějak ve zdraví domů, ale navíc si pro ženy vymyslet důvěryhodnou historku o tom, že byli přepadeni desetičlennou partou chlapů. Důkazem toho mají být modřiny, které si sami navzájem pořídí.

 

21.

Manažeři z Ecomody se dohodnou, že budou tvrdit, že je přepadli muži. Maruja je podezřívá, že měli něco s ženskými, a požádá ostatní manželky, aby se mužů zeptaly, jak vypadal šéf bandy. Ti se na jeho podobě samozřejmě neshodnou. Ženy, které je přepadly, jsou zadrženy, auta i ostatní osobní věci jsou na světě. Ale manažeři při identifikaci nic nepřiznají. Manželky v čelem s Marujou kují plány, jak je nachytat, a muži, jak se z toho vyvléct. Gabriela náhodou manažery vyslechne, musí mužům přísahat, že je neprozradí a je přijata do mužského kolektivu. Poručík dává sejmout z volantů otisky prstů.

 

22.

Gabriela se stává důvěrnicí obou táborů (muži versus ženy) a postupně v dobrém úmyslu vyzradí celou pravdu. Ženy jsou na muže naštvané a jdou se do bytu k Auře Marii hromadně opít. Muži mají špatné svědomí a vymýšlejí metody k usmíření. Ženy jsou neoblomné, ale naštěstí to vše svým procítěným proslovem zachraňuje moudrá Inesita. Aura Marie však Fredymu neodpouští, Maruja si odvádí Gutierreze domů a Betty Armandovi odpouští. Na konci dílu volá Betty jedna z těch žen, ale ona si z toho nic nedělá.

 

23.

Kenneth po poradě s Gabrielou zve Auru Marii na večeři do drahé restaurace a má pravděpodobně v úmyslu jí vyznat lásku a možná něco víc. Tomu chce ale zabránit Freddy, který už má pro Auru přichystaný prstýnek a plánuje ji požádat o ruku ... Aby překazil Kennethovi plány, zve své kolegyně do stejného podniku, jako Kenneth Auru Marii a i za cenu, že tam nechá celou svoji výplatu je odhodlaný Kennetha opít a Auru Marii romanticky požádat o ruku.

 

24.

Kenneth jde s Aurou Marií do podniku, kde ji chce požádat o ruku. Freddy se toho dopátrá, chce ho opít, přivézt kapelu mexických hudebníků a požádat Auru Marii o ruku, ale nic se mu nedaří, musí zaplatit za sebe i za kamarádky vysoké vstupné, pak sám vypije číši, kterou chtěl podat Kennethovi a nakonec se ještě připlete do produkce kouzelníka, který ho nechá zmizet. Nakonec přicházejí hudebníci, a vzkáží, že tato skladba je pro Auru a Kennetha a posílá ji Freddy. Kenneth prosí Auru o ruku, ta je dosti zklamaná, že Freddy nezasáhl. Opilý Freddy před podnikem žádá Auru, aby si s ním promluvila, ta svolí a prosí překvapeného Kennetha, aby odvezl její kamarádky domů. Freddy vypráví Auře, jak mělo vše dopadnout, navlékne jí prsten a celý překvapený slyší, že Aura jeho žádost přijímá. Jdou do Freddyho rodiště, kde je oddá místní kněz. Jenny se spustí s Gutierrezem, který slíbil, že jí dá Auřino místo, která má být spolu s Freddym propuštěna, za to, že nepřišli do práce.

 

25.

Aura Maria a Freddy se vezmou. Přicházejí do Ecomody a sdělují šťastnou novinu. Všude je z toho pozdvižení. Kenneth je zdrcen. Náhle Gabriela oznamuje, že na zítří navštíví EcomóduMarcStevenson, president Fasion Group a že na této návštěvě závisí budoucnost Ecomody. Všichni se vrhnou do úklidu a připrav. Freddy namaluje výtah v den návštěvy Stevensona. Stevenson si umaže sako. Hugo se rozejde se svým přítelem a odmítá pro Stevensona uspořádat přehlídku. Při večeři se Stevenson přiotráví ananasem, na který je alergický. Armando mu nechá podat antihystaminika a vše je zachráněno. Armando se vrhá na Hugo a nutí ho k přehlídce, nakonec Hugo na Kennethovo přání přehlídku uspořádá. Stevenson je s návštěvou spokojen a prodlužuje smlouvu s Ecomodou o den.

 

26.

Je třeba snížit správní náklady firmy, Betty přijde se skvělým návrhem, kdežto Armando se svými návrhy zesměšní. Fashiongroup vyžaduje co nejrychleji návrh na budoucí spolupráci. Betty a Armando na to mají odlišný názor. Gabriela jim navrhne, ať každý podají vlastní návrh. Manželé se bojí spolu soupeřit. Betty se bojí, že se Armandovi budou všichni smát. Chce ho ušetřit. Předloží proto svůj návrh jako Armandův a na jeho dá své jméno. Jaké je však její překvapení, když nakonec vyhraje skutečně Armandův návrh, na kterém, však jejím přičiněním figuruje jméno Betty Pinzón... Nakonec se vše vysvětlí a manželé si přísahají lásku až za hrob. FIN.